PDA

Zobrazit normální verzi : Návrh - přísnější moderování soutěží



NarutoO
01-07-14, 12:51
Ahoj. Už toho bylo fakt dost.

Jsem pro, (ne jako pedant na pravidla, ale jako účastník soutěží o logo) aby veškeré soutěže byly schvalovány moderátory. Klidně si to vezmu i na starost, kdyby se to matisovi, maršounovi doesovi a bezďákovi nechtělo dělat.

Společné vlastnosti mnoha soutěží v této sekci:
Ostrašující příklad ->ZDE (http://csko.cz/forum/showthread.php?29309-logo-pre-Chalagera&p=285965&viewfull=1#post285965)<- (výtečný postřeh VirPa)

- Napíší se pravidla, která se pak upravují (konec soutěže), takže jsou znechuceni účastníci (a hlavně potencionální účastníci) soutěže
- Výchozí podmínky (barvy, rozměry, popisky) se upřesňují v průběhu soutěže (to je špatně, je úvodní vlákno, kde by měly pro přehlednost všechny podmínky být na stejném místě) a v jiných příspěvcích, což znepřehledňuje soutěž
- Vyhlašovatelé si loga dávají na Steam/do profilu na fóru již v průběhu soutěže, to není fér vůči nikomu. Ten, jehož logo to není, může mít pocit, že už to nemůže vyhrát, ten, koho to logo je, může najednou ostrouhat, protože pan vyhlašovatel si tam šópne něco jiného.
- turnaj zakládá člověk, kteý s tím nemá zkušenosti a nepomáhá mu s tím žádný admin.

To, co jsem nadepsal jako body nahoře, má další vedlejší efekty a následky:

- lidi nechtějí sami dělat soutěže, protože vlastně ani neví jak
- nechtějí se podílet na jejich průběhu a to především účastí
- grafici jsou znechucení (např. já) a už se jim žádné logo dělat nechce
- snižuje to úroveň fóra

Přísnou moderací by se vybíraly soutěže, které budou z objektivního hlediska splňovat kritéria a vlastnosti, které jsou nějakým nutným minimem. Jinak to nemá ale vůbec žádnou úroveň.

Díky za Váš názor.

-NtO-

matis
01-07-14, 15:03
http://csko.cz/forum/showthread.php?21191-PRAVIDL%C3%81-Ako-zalo%C5%BEi%C5%A5-s%C3%BA%C5%A5a%C5%BE!!!

co sa tyka log, tak to tu blbe decka nepochopia, preto ja uz netvorim....

inac > http://s105.photobucket.com/user/matis111/library/?sort=3&mediafilter=images&page=1

ak je niekto blby a neda si poradit, tak takemu niet pomoci..zial

preto by mali sutaze organizovat len zodpovedny ludia, co maju nieco, alebo aspon niekoho za sebou co im pomoze....

KeYo
01-07-14, 16:32
Hlasoval som že je potrebne vytvorit kriteria a schvalit to aj adminom.. lebo inak sa to nikam nedostane.. aj ekd budu tie kriteria.. budu robit kktiny ako predcasne uzatvarat sutaze.. a podobne..

Britny
01-07-14, 17:16
Já nevím hele, ale ten kdo zakládá soutěž do toho dává svoje prachy skrz VIP a měl by si správně vše určovat sám. Ten, kdo do toho investuje zase svůj čas, pro nějaké vytvoření, to dělá dobrovolně. Buď chce soutěžit, nebo nechce. Jestli chce, tak ať vytvoří něco hned a nečeká týden. Takže jaká kritéria? Jaké schvalování adminama? Je to podle mě kravina.
S takovou se na soutěže každý vykašle. A jinak nechápu proč ti lidi to vůbec zakládaj, když si pak na ně druzí stěžují, že nemohli vyhrát VIP za 30 Kč :D

matis
01-07-14, 17:51
Já nevím hele, ale ten kdo zakládá soutěž do toho dává svoje prachy skrz VIP a měl by si správně vše určovat sám. Ten, kdo do toho investuje zase svůj čas, pro nějaké vytvoření, to dělá dobrovolně. Buď chce soutěžit, nebo nechce. Jestli chce, tak ať vytvoří něco hned a nečeká týden. Takže jaká kritéria? Jaké schvalování adminama? Je to podle mě kravina.
S takovou se na soutěže každý vykašle. A jinak nechápu proč ti lidi to vůbec zakládaj, když si pak na ně druzí stěžují, že nemohli vyhrát VIP za 30 Kč :D

ano v podstate mas uplnu pravdu, ale zober si napr. tvorba loga...zabere to neskutocne vela casu, chce to aj skusenosti....a nakoniec sa s tym navrhar babre dva dni v podstate za suche z nosa a zakladatel, ziadatel to uzavrie lebo sa zle vyspal....tak sa nato potom vlastne sutaziaci vyseru skor...nemyslis?

kazdy zakladatel by si mal uvedomit nasledky a radsej sa poradit a poriadne vsetko pripravit, ako potom menit pravidla, pri najhorsom predcasne ukoncit sutaz, lebo to nezvlada....

NarutoO
01-07-14, 18:00
Já nevím hele, ale ten kdo zakládá soutěž do toho dává svoje prachy skrz VIP a měl by si správně vše určovat sám. Ten, kdo do toho investuje zase svůj čas, pro nějaké vytvoření, to dělá dobrovolně. Buď chce soutěžit, nebo nechce. Jestli chce, tak ať vytvoří něco hned a nečeká týden. Takže jaká kritéria? Jaké schvalování adminama? Je to podle mě kravina.
S takovou se na soutěže každý vykašle. A jinak nechápu proč ti lidi to vůbec zakládaj, když si pak na ně druzí stěžují, že nemohli vyhrát VIP za 30 Kč :D

No, to si nemyslim. Je prece normalni, ze napisu do kdy soutez je. Proste mi vadi, ze u kazde druhe souteze se kvuli nanapsani terminu hned poprve vzdycky edituje > "E: Dejme tomu, že do 14.6 2014" Prece to musi mit nejakou uroven, do haje. A ze soutez splnuje nejaka zakladni kriteria, ktera pise matis, to neni zadnej fasismus. Prece je normalni, kdyz delam soutez, vytvorit nejaky pravidla. At si tam ten, kdo vyhlasuje soutez napise pravidla jaky chce, ale at to ma hlavu a patu.

hfsaa
01-07-14, 18:18
Prečo všetko riešiš? Keď nechceš urobiť logo, nerob ho. Nemusíš tu zakladať thread o tom, či majú byť súťaže schvaľované. Nevšímaj si to a nechaj to tak. Kto chce, tak ten sa zapojí, kto nie tak nie. Tak isto turnaje : nepáči sa ti to - nechaj to tak a nezakladaj thread o nejakom schvaľovaní. Nech si zakladajú čo chcú, pokiaľ to splnuje pravidla fora.

NarutoO
01-07-14, 18:35
Prečo všetko riešiš? Keď nechceš urobiť logo, nerob ho. Nemusíš tu zakladať thread o tom, či majú byť súťaže schvaľované. Nevšímaj si to a nechaj to tak. Kto chce, tak ten sa zapojí, kto nie tak nie. Tak isto turnaje : nepáči sa ti to - nechaj to tak a nezakladaj thread o nejakom schvaľovaní. Nech si zakladajú čo chcú, pokiaľ to splnuje pravidla fora.

Tak toto fórum je společenství lidí a jestli je to tak, (jestli chcete aby to bylo tak) že si jede každej to svoje, pak máš naprosto pravdu. Takže pak jako člověk, kterýmu záleží janom na sobě, bych neměl potřebu řešit konkrétní cizí případy. A je to tak, že já už tak dva měsíce loga nedělám. Takže tohle své sobecké vakuum splňeno víceméně mám. Jestli můžu udělat něco i pro ostatní (kvůli čemuž jsem toto vlákno mimojiné i založil) tak mi moje svědomí velí, abych napsal co si myslím, že je správné. A správné je, když je soutěž fér. A soutěž je fér, když je vymezena nějakými podmínkami, které určují ji samotnou, či ve kterých vzniká.

Fér není když si každý dělá co chce.

NarutoO
02-07-14, 12:29
Já nevím hele, ale ten kdo zakládá soutěž do toho dává svoje prachy skrz VIP a měl by si správně vše určovat sám. Ten, kdo do toho investuje zase svůj čas, pro nějaké vytvoření, to dělá dobrovolně. Buď chce soutěžit, nebo nechce. Jestli chce, tak ať vytvoří něco hned a nečeká týden. Takže jaká kritéria? Jaké schvalování adminama? Je to podle mě kravina.
S takovou se na soutěže každý vykašle. A jinak nechápu proč ti lidi to vůbec zakládaj, když si pak na ně druzí stěžují, že nemohli vyhrát VIP za 30 Kč :D


Prečo všetko riešiš? Keď nechceš urobiť logo, nerob ho. Nemusíš tu zakladať thread o tom, či majú byť súťaže schvaľované. Nevšímaj si to a nechaj to tak. Kto chce, tak ten sa zapojí, kto nie tak nie. Tak isto turnaje : nepáči sa ti to - nechaj to tak a nezakladaj thread o nejakom schvaľovaní. Nech si zakladajú čo chcú, pokiaľ to splnuje pravidla fora.

Ja jsem hovado. Napisu diky za vase nazory a pak Vas presvedcuju o tom svem. Za to se samozrejme omlouvam. Neni to osobni a chci abyste vedeli, ze Vas nazor tu ma samozrejme misto. :)

Bujak
02-07-14, 16:52
Ja som robil tiež súťaž o logo lebo nemam ten program, sťahovanie potrvá cca 2-3 hodiny a mam taku šumpu počitać źe neviemči by mi išiel. Tak som urobil súťaž. Myslím si že som tam presne všetko rozpísal jak som mal.

Ale nemôžem sa pozerat keď niekto chce aby mu vytvorily logo ale neda žiadne požiadavky, potom sa mu loga nepačia tak ukončí súťaž a ani nedá datúm ukončenia.

Schvalovanie podľa mňa nie ale malo by sa mazať alebo upozorňovať na takéto prípady.

3k a Jerry
04-07-14, 23:03
Já souhlasím jsem i pro přísnější pořádání turnajů, prostě aby to vždy pohlídal nějakej člověk nebo řekl rovnou ne tohle ti nepůjde, špatně vymyšlený a všecko dohromady viz ty fail furien turnaje apod. kdy si to kdejakej šmatla vymyslí a pak je jedině ostuda portálu že to skončilo dřív než začalo..
Klidne bych založil nějakou komisii turnajářu (kde bych samo že nemohl chybět) a dohlédl na to přísnějším okem :o

mirous
07-07-14, 14:24
Souhlasím s Narutem. Dejte lidem volnost, a dopadne to velmi blbě :). Konkrétně se soutěžemi o loga jsem si také všiml, že někdo napíše soutěž trvá do ,,XY" a ukončí to o týden dřív, protože se mu jedno logo líbí. Mezitím má dalších XY lidí rozdělaná třeba i lepší loga, ale motivaci pokračovat na nich ztrácí a příště se třeba již neangažují.

Musím trochu nesouhlasit s Britny. I když do toho strkají svoje peníze, měli by dodržet vlastní, předem daná pravidla. Další věc je, že jsou tu nějaká pravidla fóra, jak soutěže uspořádat (konkrétně loga) a i když do toho pořadatel soutěže cpe peníze, tak by se jimi měl řídit.

Příklad ze života: Základní škola v Horní dolní pořádá volejbalový turnaj, nemá ale vlastní tělocvičnu a tak ho pořádá vedle v Zálesní Lhotě. Musí se tedy řídit pravidly tělocvičny v Zálesní Lhotě (např.druh obuvi s bílou podrážkou kvůli povrchu v tělocvičně, atd.). Turnaj se bude konat tehdy a tehdy, systém rozlosování a následných postupů je takový a makový. Hlavní cena např.nová volejbalová síť pro výherní školu. Tedy škola pořadatelská platí ze svého rozpočtu hlavní cenu.
Myslíš, že i když jsou pořadatelé, že si můžou měnit (resp.je to správné?) pravidla během turnaje? například ukončit turnaj už v semifinále, protože si mi líbí styl hry ze školy z obce Horní Branná? nebo že pořadatel povolí boty s černou podrážkou, byť pravidla tělocvičny říkají, že by se neměly používat?

Možná jsem tu ,,pohádku" napsal trochu s nadsázkou, ale v principu je to úplně to stejné. Zkrátka seriózní soutěž by měla mít svoje pravidla, tohle je seriózní portál a tak tu přece nechceme divočinu. A jak napsal Matis, půlka z těch lidí u toho ani nemyslí, nepřečte si ani ten návod, nemá s tím zkušenosti a určitým moderováním přeci jen získá páru o tom, jak takovou soutěž udělat lépe a v budoucnu to zúročí. Ať tady, nebo jinde..

hofy
11-09-14, 23:22
Problém je spíš to, že někdo založí žádost o logo a pak to nevyhlásí a odůvodní to tak, že se mu nic nelíbí nebo že byla slabá účast, atd. To chcete řešit jak? V pořádku to není, na druhou stranu ale člověk nemůže za 30 Kč čekat zázraky a logo 100% na míru podle požadavků.

Nevyhlášené soutěže jsou v archivu jako důležité, tak se můžete podívat na konkrétní případy. http://csko.cz/forum/forumdisplay.php?102-Archiv