PDA

Zobrazit normální verzi : Upravy niektorych zombie



grEy
29-10-11, 15:48
Poslednych par dni hravam na zombie a musim povedat, ze s odstupom casu sa mi tam niektore veci nepacia a preto by som navrhoval zmenit to. Budem rovno pisat, ako by to malo vyzerat. Co by sa malo pridat, atd. Mozno by bolo dobre spravit namiesto zombie hard novy zombie, ktory by mal v sebe hrozne vela drobnosti a vyhody/nevyhody zombie by boli premyslene a spravene do detajlu, hra by tak nabralo trochu viac zivota, alebo ako to nazvat.

1. Frost zombie
- Ked zmrazi frost cloveka, tak by sa mal dat nakazit. Ako som pisal, tak to bude jednoznacna pre lovcov. Ten, kto je zalezeny v kempe sa frosta v podstate nemusi obavat, pretoze moze v podstate vsetko okrem uteku. (co by pre cloveka v kempe nemala byt v podstate ziadna nevyhoda, aj ked..) Zmrazeny clovek by sa mohol dat aj pritahovat a oslepovat, co by vytvorilo suhru medzi smokerom, frostom a boomerom
- Frost by mal mat odolnost voci zmrazovaciemu granatu, mozno by bolo dobre, keby mu dokonca tento granat obnovil HP naplno. Davalo by to zmysel a bola by to jeho drobna vyhoda. Naopak napalm by mu mohol vyrazne uberat HP

2. Heal zombie - musim povedat, ze tento zombie sa moc nepouziva, co je skoda (respektive nema az taky velky vplyv na priebeh hry) a bolo by dobre, keby pridaval niektorym ZM vyhody.
- Po ohealovani 3 tank zombie (bez smrti) by mohol tento zombie spustit nejakou klavesou sialenstvo zombie, na ktoreho mieri - mozno len tankovy (tak, ako v hre TF2 medic moze dat po urcitej dobe healovania nesmrtelnost)
- Pokial heal zombie ohealuje zombie, tak mu to prida expy a pokial sa stane, ze ohealovany zombie nakazi cloveka, tak to prida body/expy aj healerovy. Plati az do smrti ohealovaneho zombie.

3. Tank zombie
- Navrhujem vyrazne zvysit HP, jeho rychlost je priam tragicka a nema take HP, ake by mal mat zombie s nazvom tank.

4. Climb zombie
- Neviem, ci je to mozne, ale jednoznacne by som mu zvysil rychlost lezenia po stenach. (kludne aj dvojnasobne)

5. Jump zombie
- Pri skoku by mal mat mensie spomalenie - takisto zbran proti lovcom, ze skoci a dopadne na inom mieste, pricom ho neodhodia pri jednom "postreleni" o 20 metrov dalej, ako je tomu teraz.

Samozrejme, ze by sa museli upravit aj ludia, pretoze by potom mali proti ZM o dost mensiu sancu ale myslim, ze taketo zmeny by serveru len prospeli. (neviem, ako to vidia ostatni - kludne napiste)
Toto su len zakladne veci, ktore ma teraz napadli a mohli by sa zmenit.
Myslim, ze teraz su medzi VIP ludmi a ne-VIP ludmi dost velke rozdiely - hlavnu rolu hraje minigun, ktory ma asi tak 95% presnost (ked nie 100%) a jednoducho dokaze zachranit zivot v 70% situaciach, pretoze prebijat, ked po vas ide 10 zombie nie je zrovna najmilsie. Minigun zaroven pridava hromadu bodov a bez neho by jednoducho bola 3/4 ludi na zombie servery stratena, co mi samozrejme nevadi, ale ked lovia a nedaju priestor zombie sa ani pohnut (pokladanie lasermin na spawn zombie - napriklad), tak to uz mi vadi a chcelo by to takymito upravami obmedzit. Ak sa vam moj navrh nepaci, tak to proste napiste. Nechcem aby to teraz vyznelo, ze to musi byt presne takto, je to len navrh.

Mr.Egg
29-10-11, 18:34
Tak s tímhle se dá celkem souhlasit a možná by nebylo od věci že by zm střelba neovlivňovala,nebo aspoň při malém množství. Protože to opravdu brání při nákaze a ty zm se nehnou z místa

Shinigami
29-10-11, 22:27
Nie to je blud. Keby ich to nespomalilo tak ludia nemajú šancu. Ale niekedy ich to spomaľuje až moc to je pravda.

Ináč tie zmeny sú fajn.Sranda bude keď sa aspoň 5 ludí dohodne že si vezmú healera a jeden tanka. To bude mat stále šílenství. :D

72 Virgins
30-10-11, 03:12
1. Promin ne to pak všichni budou běhat jen s frostem.
2. Přidávání xp by se zenužívalo. Nevim nejsem si jistý, že by to celkově hře prospělo a to šílenství teda fakt ne.
3. Ne promin zapomínáš že Tank má dvě výhody a ne jen jednu. Bhop skáče, nevidtelka je neviditalná a tank je silnej plus ještě navíc oslepuje. Navíc u tanka stačí si za xp 300 zvýšit rychlost o dva levely.
4. Souhlas
5. Souhlas

grEy
30-10-11, 07:24
1. Kazdy by behal s frostom? To si fakt nemyslim. Teraz je frost v podstate k nicomu a skor by som povedal, ze ked si niekto zobere frosta, tak to ludom prospeje, pretoze sa nedaju nakazit, ale mozu pokladat miny, prebijat a ak maju MG/BZ/launcher, tak dokonca aj strielat, takze tak.
2. S tymi expami mas asi pravdu. Za tym sialenstvom si asi stojim, pretoze oliecit 3 tankov bez jedinej smrti (ako iste vies, tak healing sa nacitava) a potom najst tanka, ktory je akurat v kempe a dat mu sialenstvo, pricom nesmies umriet bude tak raz za tyzden.
3. Tank neni silny a presne na to narazam. Pokial viem, tak ma skoro rovnaky zivot ako bhop, ktory je navyse rychly a ma autobhop.

Kotel
01-11-11, 22:24
Na tohle se chystam uz delsi dobu. Dik za tipy.

72 Virgins
02-11-11, 02:03
@ Gray ale nemůžeš srovnávat tanka s bhopem to prostě nejde bhop je nej zombie oproti němu každá zombie vypadá jako že je k ničemu. To kdybys takhle postupoval u všech zombie tak by se museli posílit všechny. No a když to uděláš vlastně posílíš 90% zombie na úkor lidí a když snížíš levely u bhopa, aby se to srovnalo, vemeš jedinou zombie se kterou se daj pořádně nakazit lidi. Pořád má tank oproti třebas neviditelce dvě výhody vysoký HP a oslepování.

Climb a Heal by mohli mít lepší rychlost, vyší HP prostě proto, že jinak jsou k ničemu. Climb se hodí na některý situace a těch je málo a healera i když ho někdo má tak stejně neléčí, má ho protože mu ho náhodně vybral server.

grEy
02-11-11, 16:36
Preco by mal byt bhop najsilnejsi zombie? To mi pride ako hlupost, kazdy zombie by mal byt vyrovnany a ked uz sa nehodi v kazdej situacii, tak nech ma aspon nejaku schopnost, ktorou dokaze zvratit nejaku situaciu. Priklad s tym healom.

BUBEN
02-11-11, 16:56
Já teda hraju jen za Bhop/Boomr. Takže se nemůžu vyjádřit ke změně na ostatních ZM. Ale ten frost se mě nezdá. Zda-li to chápu správně, tak v době zmrazení (asi 3 sekundy) bych mohl být nakažen. Když do mě zm bude (3 sekundy) sekat, tak příjdu o hrozně bodu. A když budu ještě oslepen, tak nemám ani pak šanci najít kemp. Navíc za Zm se dá hrát, že kolo končí 3:30. Testoval jsem to na antraxu a labaku. Stačí 2 Zm co se hned nakazí a jdou dávat šílenství, než lidi nasekaj body. A když se takhle drží každá mapa, tak nikdo nemá body a nemá šanci zůstat.
Zm jsou daleko silnější než CT.

grEy
02-11-11, 16:58
BUBEN, ja som tam napisal, ze:
"Samozrejme, ze by sa museli upravit aj ludia, pretoze by potom mali proti ZM o dost mensiu sancu..."
:)

BUBEN
02-11-11, 16:59
No tak já bych to nechal tak jak je. Ale já si Zm bez lovu neumím představit. To je proč to hrajem ne?

grEy
02-11-11, 17:01
Mne nevadi lov, pokial neobmedzuje zombie v pohybe. Ked sa spawnes a striela do teba 5 lovcov, alebo ta rovno odpali mina, tak to neni zrovna najmilsie.

Kotel
02-11-11, 17:05
Zalezi na mape. Treba na zm_labak nemaji zombie sanci, ani se nehnou. Ted jsem tam trochu zvysil hp.
Zatim jsem udelal tyto upravy:
-jump zombie nezpomaluje strelba, kdyz je ve vzduchu
-frost zombie ma imunitu na zmrazeni
-zmrazene ct se da nakazit, ale jen na 2 sekundy
-po healu od heal zombie nezpomaluje strelba na 2 sekundy

Pak jsem snad odstranil bug, kdy se kolo neukoncilo. Kdyz nebude nazivu zadny ct, zabije to vsechny zombie.

BUBEN
02-11-11, 17:06
Hele domluvíme čas a šel bych na servr. Tam koukal na lidi jak hrají. Tam to bude lepší, protože se budeme bavit na konkrétní mapě o problému.

grEy
02-11-11, 17:06
Super, tak dnes dostanes veceru. :)
EDIT: Buben ja viem, ze sa daju ludia nakazit tak do minuty, ale to uz je sikovnost hraca ako takeho, pretoze drviva vacsina hracov nevie nakazit ani 2 ludi za kolo. Kludne mozme niekedy zbehnut na zombie a pokecat o tom, len mi napis na steame. Trebars aj dnes.

BUBEN
02-11-11, 17:08
Dnes ne až zítra. Dneska nemám čas. Hele ve čtvrtek v 8 večír.

BUBEN
02-11-11, 17:13
Treba na zm_labak nemaji zombie sanci, ani se nehnou.

Záleží asi na složení hráčů. Minulej víkend jsem zrovna hrál labak. Šel jsem za zm se Svacinarem. Za celou hru se nám podařilo ukončit mapu do 1:30 od začátku, pouze v jedno případě ne

Edit: Jinak ty změny co jsou ted nové určitě pomůžou v boji proti lovu.

Ciper
02-11-11, 19:23
Teké bych nějak omezil výber zm at každý nemá boobmra,tank ard. podstatě když jich je moc se pomalu za mě nedalo hrát, ale naopak to prospíva.Nevím jak to napsat tož můj názor.

Kotel
02-11-11, 20:20
Aha

Aimb00st
13-11-11, 16:43
Chtěl bych navrhnout - pokud to jde tak zapnout 100aa pro bhop zombie.. nebo ho nastavit úplně... :) Lépe by se potom skákalo :)