PDA

Zobrazit normální verzi : Šifra mistra Knoxonarda



AlternativníPravda
15-09-14, 19:01
Díky úplatku poroty (Doufám, že si tu dovolenou Jerry užiješ) jsem získal titul admin měsíce (ikdyž nejsem admin, hehe :P) a k tomu dvou měsíční VIP kód. No a jelikož csko nehraju a na foru je VIP k ničemu, tak jsem se rozhodl že uspořádám malou dešifrovací soutěž. To by bylo úvodem a teď k průběhu. Taky bych chtěl říct, že je to moje prvotina tohohle typu, takže za případné nesrovnalosti, či nadměrnou obtížnost se omlouvám.




Text, který musíte dešifrovat bude vydán, zde, v tom to příspěvku a to v pátek
19.9 21:00


V textu, číslech, obrázcích či odpovědích je zašifrované heslo od souboru nahraného na ulož.to. Link na tento soubor zde bude nahrán taktéž 19.9 21:00

V tomto souboru budou další instrukce a šifra k cestě za odhalením VIP kodu.
Soubory budou ve formátu .pdf a .docx (ms office) a v raru.
Tak si nezapomeňte stáhnout program ve kterém to otevřete...

Obě rozluštěné šífry pak vkládejte do tohoto tématu, první správný příspěvěk obsahující obě šifry vyhrává. Tento příspěvek nesmí být editován. Bude-li porušeno, příspěvek se počítá jako obyčejný komentář a vyhrává následujicí správná odpověď.


K odhalení hesla můžete použít veškeré legální způsoby, tj. google, slovníky, babičku, křečka....


Snad jediné pravidlo:
Je zákázáno: uplácet, podplácet či vydírat ostatní hráče, majitele serveru ulož.to a mě


Taky si vyhrazuji právo změnit průběh soutěže a datum vyvěšení šifry
ŠIFRA
zašifrované slovo/slova/číslice/ slouží k odemčení souboru na uložtu.
------------------------------------
6191-0381
-------------------------------------
















http://i.imgur.com/QUG6SlC.png

http://i.imgur.com/WhDKUN8.png
--------------------------------

http://i.imgur.com/EV2c3Kx.jpg
----------------------------------
http://i.imgur.com/nuXZXoC.jpg
------------------------------
ODKAZ NA SOUBOR (http://uloz.to/xKFoBFFm/sifra-mistra-knoxonarda-rar)

POZOR: NALEZENA CHYBA - Heslo pod tabulkou má být: WLOMVL RSQKIFY

AlternativníPravda
19-09-14, 20:52
Pozor! Změna pravidel a dodatečné info!
!Příspěvek nesmí být editován!
Zde na webovu bude šifra více logicky zaměřená, takže přemýšlejte...
No a v souboru půjde o čistě dešifrovací záležitost, tzn: nalezení/pochopení klíče a následné dešifrování

NÁPOVĚDA

první nápověda: rozdělení šifer na části (----) (19.9. 21:30)
druhá nápověda: Offtopic -> poslední slovo vede - Vše jsem musel dopsat a překrýt (19.9. 22:00)
třetí nápověda: avatar (20.9. 9:00)
čtvrtá nápověda: měsíc (20.9. 12:45)

KeYo
20-09-14, 16:09
1.šífra: knox2011
2.šifra: csko.cz

AlternativníPravda
20-09-14, 21:51
Gratuluji, kod posilam pmkou

KeYo
20-09-14, 21:57
ďakujem ďakujem:D

AlternativníPravda
22-09-14, 17:35
Tak co, chcete sem dat řešení nebo si budete lámat (asi zbytečně, protože na to fakt nemáte :P) hlavy ?

AlternativníPravda
22-09-14, 20:51
Webová šifra:
6191-0381 - obrácený letopočty narození a zemření Františka Josefa prvního, kterého mám jako svuj profilový obrázek (avatar)
Dvě tabulky - v té první se doplnili písmena dle abecedy a překrylo se to tou druhou, zbylé písmena po složení daly: DATUM
Panel z fora - ten vás měl navést že se bude jednat o nějakého uživatele, taky je tam nápis registrace...
Přečmrknutý měsíc - hodně lidí si myslelo že to má neco společného s Novem (jev, při kterém není měsíc vidět...), jenže tahle ta symbolika znamenala "bez měsíce" jakože bez kalendářního měsíce

Čili když se to dá dohromady tak je to - letopočet založení mého účtu na foru bez měsíce => knox2011

Souborová šifra
čísla a text - první číslo označuje řádek a druhé označuje pořadí písmena, zašifrované heslo bylo: KOTELNA
Tabulka a nesmyslná písmena - do tabulky se vložilo na začátek KOTELNA a dál se doplnila dle abecedy, taky by se neopakovala písmena, vznikl tak klíč k rozluštění písmen => WEBOVÉ STRÁNKY
Satanistické čísla ??? - ne ani toto nebyly znaky satanismu nebo číslo na vrchního ilumináta, ale jen číselná abeceda na telefonech starší generace => ODKAZ BEZ WWW

Takže jsem po vás chtěl odkaz na webové stránky kotelny: csko.cz


A teď mi řekněte, bylo to tak složité ? :D

KeYo
22-09-14, 20:55
Webová šifra:
6191-0381 - obrácený letopočty narození a zemření Františka Josefa prvního, kterého mám jako svuj profilový obrázek (avatar)
Dvě tabulky - v té první se doplnili písmena dle abecedy a překrylo se to tou druhou, zbylé písmena po složení daly: DATUM
Panel z fora - ten vás měl navést že se bude jednat o nějakého uživatele, taky je tam nápis registrace...
Přečmrknutý měsíc - hodně lidí si myslelo že to má neco společného s Novem (jev, při kterém není měsíc vidět...), jenže tahle ta symbolika znamenala "bez měsíce" jakože bez kalendářního měsíce

Čili když se to dá dohromady tak je to - letopočet založení mého účtu na foru bez měsíce => knox2011

Souborová šifra
čísla a text - první číslo označuje řádek a druhé označuje pořadí písmena, zašifrované heslo bylo: KOTELNA
Tabulka a nesmyslná písmena - do tabulky se vložilo na začátek KOTELNA a dál se doplnila dle abecedy, taky by se neopakovala písmena, vznikl tak klíč k rozluštění písmen => WEBOVÉ STRÁNKY
Satanistické čísla ??? - ne ani toto nebyly znaky satanismu nebo číslo na vrchního ilumináta, ale jen číselná abeceda na telefonech starší generace => ODKAZ BEZ WWW

Takže jsem po vás chtěl odkaz na webové stránky kotelny: csko.cz


A teď mi řekněte, bylo to tak složité ? :D

btw mal si tam este jednu chybu.. v tom poslednom ze Odkaz bez WWW.. tak ti chabala 3.. lebo vzniklo len ze OKAZ BEZ WWW.. takze som si zas len musel domysliet co to bude tak isto ako tie WEBOVE STRANKY:D