PDA

Zobrazit normální verzi : [Anketa] Minecraft 1.8 - světy



AlternativníPravda
13-12-14, 19:41
No, místní šaman ZeMi7mm se k tomu nějak nemá, tak se iniciativy chytím já.

Takže něco k aktualnímu serveru.
Jsou zde 3 světy, jeden starej, a dva nový.

Starý
- je vygenerovaný na 1.7 a omezen obloukem o r=7,5k (asi, však je to jedno)
- tento svět je zřejmě plný bugů, které vznikly z přechodu na 1.8, taky zde nejsou nové bloky
- je tu jen dočasně, tak aby si hráči mohli přenést nějaké věci do nových světů

1. NOVÝ - TĚŽEBNÍ
- tento svět se často obnovuje, tudíž se zde nedoporučují žádné stavby
- je to svět bez omezení

2. NOVÝ - STAVĚCÍ
- tento svět je vygenorvaný verzí 1.8 (normální generace)
- prozatím je bez omezení prostoru

A teď se nabízí otázka, potřebujeme 3 (resp. 2) světy ? Trochu jsem nadtím přemýšlel a sepsal jsem klady a zápory.
+ více surovin, rud, dřeva
+ méně ničení povrchu stavěcího světa
+ místo na pokusy

- větší zátěž pro server
- multiplayer už úplně zmizí
- někteří hráči si postaví baráček v těžebním a pak si budou stěžovat, že se jim to smazalo

Tak nad tím přemýšlejte a dejte vědět.



NETHER
- je už starý, rozmlácený, vytěžený
END
- není až v tak hrozném stavu, ale jelikož jsou nové verze enderfarem, rozhodně bych ho resetoval


DISKUZE NAD KONKRÉTNÍM NASTAVENÍ SVĚTŮ (http://csko.cz/forum/showthread.php?34562-Minecraft-server-1-8-1)

Mocho
13-12-14, 20:02
Já bych byl spíše pro aby se udělal celkový WIPE. Prostě by se hrálo odznova stavělo atd...

bobo19
13-12-14, 20:16
Tiez som za celkovy reset :) ale knox este raz to tu napisem su tam 3 svety ale ide len ten zabugovany ohraniceny... lebo prikazom /world nazev to nikam nikoho neportne (hracov bez prav) cize su tam akokeby zbytocne cely cas....

ZeMi7
13-12-14, 21:43
Jak nemám... Bujak nebyl schopen mi poslat jaké možnosti by měly v anketě být.a vzhledem k tomu, že už nehraju, tak ani nevím jaká je situace a jak to na serveru vypadá.


Osobně bych bral, aby se ten starý smazal za chvíli a zůstal jen jeden svět. Tudíž to stejné jako teď s rozdílem,že bude k dispozici 1.8
Ale druhá možnost podle ankety u které jsem pro, aby se na nový rok smazal starý svět a zůstaly tam ty 2 nové. Staveci normálka a těžební by se každý 3 týdny resetoval.

Bujak
13-12-14, 22:33
Jak nemám... Bujak nebyl schopen mi poslat jaké možnosti by měly v anketě být.a vzhledem k tomu, že už nehraju, tak ani nevím jaká je situace a jak to na serveru vypadá.


Osobně bych bral, aby se ten starý smazal za chvíli a zůstal jen jeden svět. Tudíž to stejné jako teď s rozdílem,že bude k dispozici 1.8
Ale druhá možnost podle ankety u které jsem pro, aby se na nový rok smazal starý svět a zůstaly tam ty 2 nové. Staveci normálka a těžební by se každý 3 týdny resetoval.

Moznosti som ti posielal, ale je tazké to vybrať. 100 ludí 100 chuti. Za mna resetovat vsetko a urobiť to tak ako to bolo do teraz. 1 Svet , moze byt obmedzený, ale aby tam boli biomi. Ak hráči chcu tak im do začiatku pomozem, ale nie ze nikto nič nepovie a potom ze admini nepomahaju.

AlternativníPravda
14-12-14, 10:34
Je potřeba to nějak vymyslet, nejlepší by bylo to spustit před Novým rokem. Vybudovat rychle spawn, udělat návod na vytvoření parcely a to je vše. Uplně nejlepší možnost by byla začít stavět spawn už teď na nějakém dobrém seedu, tak aby třeba v okruhu 15k byly aspoň dva strongholdy, všechny biomy, atd atd...

takže pokud znáte nějaký dobrý seed... můžete ho navrhnout

Bujak
14-12-14, 13:44
Je potřeba to nějak vymyslet, nejlepší by bylo to spustit před Novým rokem. Vybudovat rychle spawn, udělat návod na vytvoření parcely a to je vše. Uplně nejlepší možnost by byla začít stavět spawn už teď na nějakém dobrém seedu, tak aby třeba v okruhu 15k byly aspoň dva strongholdy, všechny biomy, atd atd...

takže pokud znáte nějaký dobrý seed... můžete ho navrhnout

www.**********.com - viz admin forum

Tu su celkom dobre seedy. Mne sa najviac paci 3. A od toho biomu by sme išli dalej.

ZeMi7
14-12-14, 14:17
Nikdy nedávat seed hráčům...

Ten odkaz sem přesunul do AF.

AlternativníPravda
14-12-14, 14:59
No dobře dobře, do af nevidím

Ridik :D
14-12-14, 19:06
na mc serveru hraje 100 lidi ? :O to jse mi nejak nezda .

Rostislav
14-12-14, 20:45
DAl bych wipe komplet...co jineho :-)

AlternativníPravda
14-12-14, 22:02
Jen aby bylo všem jasno.. jedinné co udělám tak je že s admin teamem postavím spawn, nic víc dělat nebudu. Jdu si tam zahrát a né se o to starat. Toho jsem si už užil dost.

Bujak
14-12-14, 23:59
Jen aby bylo všem jasno.. jedinné co udělám tak je že s admin teamem postavím spawn, nic víc dělat nebudu. Jdu si tam zahrát a né se o to starat. Toho jsem si už užil dost.

Ved Ok, nikto ťa do ničoho neťaha.

AlternativníPravda
15-12-14, 10:57
O tom, že bude wipe je v podstatě rozhodnuto. Takže se můžeme začít bavit o nastavení serveru, o tom co byste tam jako hráči chtěli a nechtěli. Mě napadla jedna věc, kterou Vám tady představím.

Nazval bych to Frakce. Nejednalo by se přímo o známý plugin Frakce, ale o jeho obměnu. Hráči by se rozdělili do dvou, respektive tří frakcí.

První frakce (říkejme ji Frakce Zla, zkráceně Zlo) a druhá frakce (Opravdu nečekaný název, Frakce Dobra, zkráceně Dobro) by bojovali mezi sebou. Třetí "frakce" by byli hráči kteří by se nepřipojili ani k jedné a hráli si dál jako zastara. Hráči by si na začátku serveru vybrali jednu frakci, kterou by už potom nemohli změnit. Samozřejmě by zde platily pvp pravidla, které jsem dříve sepsal. Hráči z neutrální frakce by si mohli v průběhu zvolit jinou frakci. Neutrální frakce by měla vyplé pvp. Obě dvě aktivní frakce by si stavěli svoje města a o ty by se třeba jednou do mesice bojovalo.
No pokud by se někdo vyznal v cmd blocích nebo v jave, tak mi napište.

Don KartagenaCZ
15-12-14, 13:02
O tom, že bude wipe je v podstatě rozhodnuto. Takže se můžeme začít bavit o nastavení serveru, o tom co byste tam jako hráči chtěli a nechtěli. Mě napadla jedna věc, kterou Vám tady představím.

Nazval bych to Frakce. Nejednalo by se přímo o známý plugin Frakce, ale o jeho obměnu. Hráči by se rozdělili do dvou, respektive tří frakcí.

První frakce (říkejme ji Frakce Zla, zkráceně Zlo) a druhá frakce (Opravdu nečekaný název, Frakce Dobra, zkráceně Dobro) by bojovali mezi sebou. Třetí "frakce" by byli hráči kteří by se nepřipojili ani k jedné a hráli si dál jako zastara. Hráči by si na začátku serveru vybrali jednu frakci, kterou by už potom nemohli změnit. Samozřejmě by zde platily pvp pravidla, které jsem dříve sepsal. Hráči z neutrální frakce by si mohli v průběhu zvolit jinou frakci. Neutrální frakce by měla vyplé pvp. Obě dvě aktivní frakce by si stavěli svoje města a o ty by se třeba jednou do mesice bojovalo.
No pokud by se někdo vyznal v cmd blocích nebo v jave, tak mi napište.

Nápad to je pěknej :). Já sice nejsem zastáncem frakcí, ale tenhle se mi i docela líbí už jenom kvůli tomu že si hráč může zachovat neutralitu :). Teda pokud by šlo o vypnuté pvp u netralní frakce že by na ní ostatní frakce nemohly :D, což pravděpodobně jo :D. Jenom škoda že se nevyznám v jave :D.

bobo19
15-12-14, 13:28
Rozhodne ten treecapitator by som uvítal :)

Bujak
15-12-14, 19:26
Urcite Troll plugin :D Muhaha :-D

Mocho
15-12-14, 20:35
na mc serveru hraje 100 lidi ? :O to jse mi nejak nezda .

Mno když si vezmeš že většina lidí přestala hrát protože už byla nuda tak bys dal těch 100 lidí :D

Ridik :D
15-12-14, 21:11
maximum co jsem kdy videl na vlastni oci na serveru bylo 80 a to bylo pri spusteni serveru.
ale k tematu pokud by byla tam moznost "frakci" tak bych se mozna k minecraftu vratil a mozna bych vam i pomohl neco postavit ale zalezi na tom jak to chcete udelat v tech +- 20 lidech co ten minecraft hrajou budou hrat jeste navic s tim ze na server zase prijdou lide kterym nepujde o nic jineho nez o grief niceni cizich veci ZABIJENI ZVIRAT ( predpokladam ze to jste stale nevyresily ) atd. dale me zarazi neutralni frakce ktera bude mit vyple pvp pokud dana frakce prijde na uzemi frakce zla nebo dobra a zacne tam delat bordel tak frakce bude jen tak prihlizet ? neutralove jsou sice dobri ale jak uz vypliva neutral neni vzdy svaty.

btw pravopisu a podobnych sracek si nevsimejte jsem nasranej a nechce se mi u toho premyslet.

btw u te ankety lze hlasovat pro vice moznosti to nikdo nechcete tezebni + staveci svet ?

AlternativníPravda
15-12-14, 22:51
maximum co jsem kdy videl na vlastni oci na serveru bylo 80 a to bylo pri spusteni serveru.
ale k tematu pokud by byla tam moznost "frakci" tak bych se mozna k minecraftu vratil a mozna bych vam i pomohl neco postavit ale zalezi na tom jak to chcete udelat v tech +- 20 lidech co ten minecraft hrajou budou hrat jeste navic s tim ze na server zase prijdou lide kterym nepujde o nic jineho nez o grief niceni cizich veci ZABIJENI ZVIRAT ( predpokladam ze to jste stale nevyresily ) atd. dale me zarazi neutralni frakce ktera bude mit vyple pvp pokud dana frakce prijde na uzemi frakce zla nebo dobra a zacne tam delat bordel tak frakce bude jen tak prihlizet ? neutralove jsou sice dobri ale jak uz vypliva neutral neni vzdy svaty.

btw pravopisu a podobnych sracek si nevsimejte jsem nasranej a nechce se mi u toho premyslet.

btw u te ankety lze hlasovat pro vice moznosti to nikdo nechcete tezebni + staveci svet ?

Ničit by se nedalo nic, zabíjení zvířat na multiplayeru bez pluginu který zalaguje server nevyřešíš

Ridik :D
15-12-14, 23:37
je nevzhledne zavirat zvirata do neceho pripominajiciho jatka

Bujak
16-12-14, 00:03
je nevzhledne zavirat zvirata do neceho pripominajiciho jatka

Najlepšie move f a mas vyriesene. Neviem ci sipy preletia cez move f. Niekde som videl ze hej a niekde ze ne.

Ridik :D
16-12-14, 00:12
ender perla ?

ZeMi7
16-12-14, 00:55
Pokiaľ nenájdete niekoho, kto vie narábať s cmd blokmi a tuší čo je to FTP a Bukkit, tak sa do ničoho nepúšťajte, strata času :-)

Tyvole, tys tu chyběl :DDD

Asi povoláme do služeb mistra aviatika

Rostislav
17-12-14, 10:34
No...každopádně by to chtělo nějakou změnu :-) nalákat lidi :-) Knoxinovo nápad se mě líbí :-)

Ridik :D
17-12-14, 20:53
nalakat lidi hah to uz tu bylo tolikrat mozna ze kdyby jste dali reklamu pred televizni noviny tak sem prijdou lidi

Rostislav
18-12-14, 10:02
No...ty seš pozitivní.... jen co je pravda Ridiku :D

Ridik :D
18-12-14, 21:28
to neni pravda :D ja jsem realista.

AlternativníPravda
18-12-14, 22:18
!JE ROZHODNUTO - BUDE WIPE!


Jen jeden svět, s frakcema to vypadá bledě, ale za to máme krásný spawn

Bujak
18-12-14, 22:22
!JE ROZHODNUTO - BUDE WIPE!


Jen jeden svět, s frakcema to vypadá bledě, ale za to máme krásný spawn


Menšia úprava. Najkrajši spawn.

ZeMi7
19-12-14, 00:28
Mapa restartována, nový seed... ostatně viz anketa.

LOCK