PDA

Zobrazit normální verzi : Neschopnosť u CT



Brain_Legend
15-12-14, 21:55
Uvediem vás do situácie...Hráte JB, nič vám nebráni aby ste sa zabávali, až na niekoľko kojencov alebo nechopných ľudí u CT. Nevedia dávať príkazy dávajú MFK, neberú simona. Spesl ani Admin bohužial nie je na servery ani nikde kde by st ho mohli kontaktovať. Pre takéto situácie by som navrhol verejné hlasovanie, ktoré by sa mohlo dať 2 krát za mapu. Hocikto z Téčiek by mal právo napísať do chatu začiatok hlasovania a presunutie hráča od CT. Aby sa presunutie uskutočnilo muselo by byť aspoň 90 percent hlasujúcich za...Nehovorím, že je to perfektný návrh ale myslím si, že ak by sme vychytali chybičky a spoločne to vylepšili nebolo by to na škodu. Ciže budem rád za otvorenú diskusiu.

Mr.N0b0dy
15-12-14, 22:02
Toto nevyjde, bude sice dělat blbosti, ale i tak najdeš prostě lidi (Napíšu lidi, né děcka), kteří ho nechají u ct jenom kvůli tomu, že prostě chcou fragy, a chcou se zabavit jako T.

Druhý je to, že ten má určitě "kamarády" jakoby, i když je neschopný, pořád bude mít "kamarády", kteří ho tam nechaj. Podle mě tento systém snad nikdy nebude fungovat. Bud by se to zneužívalo, nebo nevím.

Každopádně by se mohl zavést ten návrh, co jsme kdysi dávno, bývalí spešlové dávali. A to je pro spešly a jb admini prostě hlášení.
Hlášení je prostě klasické. Když někdo napíše přes "!", tak se to ukáže všem adminům, a tak nás bývalé spešli a některé momentální napadlo, že by se to mohlo zavést například přes "?", Spešlové nehrajou jenom JB, někteří chodí i na D2, Deathmach, a kdo ví kde ještě, ještě ke všemu nemůžou hlídat všech 6 serverů. Vím, že by to nebylo nejspíš jednoduché, ale toto mi přijde jako řešení.

Brain_Legend
15-12-14, 22:04
Súhlasím je to dosť dobrý nápad, ktorý by sa mal riešiť.

SWK
15-12-14, 22:09
Ja by som navrhol aby spesl mohli vydieť hlasenia "!"

Nihilia
16-12-14, 07:52
Jakákoliv taková věc ohledně hlasování pro vyhození CT je nemožná. Pokud budou servery plné lidí s věkovým průměrem jaké jsou nyní (a nikdy jiné to nebude), tak tohle není možné. Zneužívalo by se toho jak by to jen šlo.

Jeden T by dostal třeba kill i když oprávněný, ale nelíbilo by se mu to. Vyvolal by proti CT hlasování.
Jsou dvě možnosti:
1) Lidi by jako oslové hlasovali schválně PRO vyhození, protože jak se říká "cizí neštěstí dělá tu největší radost".
2) Hlasovali by PROTI vyhození, protože by věděli že to nemá smysl, ale tím pádem by se čerpaly počty hlasování.

Co se týká viditelnosti admin chatu, tak si myslím že to je zbytečné. Spešl je funkce, která má určité pravomoce a to hlavně na danném serveru a "in game"(myslím tím JB servery). Pokud dojde z JB servery smysluplné hlášení, tak admin dojde vždycky. Je ale samozřejmě jasné, že na hlášení typu: "dostal jsem FK a nemám VD", žádný admin chodit nebude, protože nikdo nebude pátrat po jednom VD.

Např hlášení z dnešního rána:
06:48 JailBreak I`m Smille Admine jestli nekde jsi tak pls prijd

Azi
16-12-14, 08:07
Debilina :-) .. Vem si to tak cokdyž se jen něaký hráči řeknou že Simon je blbec ikdyž příkazy umí a vše ovládá.. Ale jenom protože ho nemaj rádi tak ho vyhoděj.. :-) Jak říkám debilina :-)

Indian0
16-12-14, 09:44
Uvediem vás do situácie...Hráte JB, nič vám nebráni aby ste sa zabávali, až na niekoľko kojencov alebo nechopných ľudí u CT. Nevedia dávať príkazy dávajú MFK, neberú simona. Spesl ani Admin bohužial nie je na servery ani nikde kde by st ho mohli kontaktovať. Pre takéto situácie by som navrhol verejné hlasovanie, ktoré by sa mohlo dať 2 krát za mapu. Hocikto z Téčiek by mal právo napísať do chatu začiatok hlasovania a presunutie hráča od CT. Aby sa presunutie uskutočnilo muselo by byť aspoň 90 percent hlasujúcich za...Nehovorím, že je to perfektný návrh ale myslím si, že ak by sme vychytali chybičky a spoločne to vylepšili nebolo by to na škodu. Ciže budem rád za otvorenú diskusiu.

Deti budú chcieť ísť k CT tak budú stále spúšťať to hlasovanie.

Brain_Legend
16-12-14, 14:29
Myslím si, že Nobodyho nápad bol najlepší...proste "?" a spesl pride...

Grakon2702
16-12-14, 16:13
Na JB nikdy. Simon může hrát podle pravidel, nic neporuší, akorát dává hry, které se ostatním nelíbí, nebo fraguje za porušení zákazu -> všechna T mu píšou, jaký to je kokot, ať to nehraje apod. a přitom ani oni sami neví, že třeba daná situace je dle pravidel povolená. Ne.

Brain_Legend
16-12-14, 21:48
Rozumiem preto by som to rád zmenil na to aby sme diskutovali o tých ? ktore by volali spesla
Nobody mal skevely naapd....

FizzyBubble
17-12-14, 20:39
PROTI hlasování o kick od CT. Jako spešl jsem byl také proto, aby spešlové viděli hlášení z JB napsané přes "!" nebo "?". Věřte mi za den, tak 2-3 hlášení co dávají vůbec smysl.

Swagrid
17-12-14, 22:31
Je ale samozřejmě jasné, že na hlášení typu: "dostal jsem FK a nemám VD", žádný admin chodit nebude, protože nikdo nebude pátrat po jednom VD.


Tyhle věci řeší z 90% i spešlové, tak proč ne? Říkáte, že admini nebudou řešit blbosti, ale za ty blbosti si potom lidi stěžují, že je nikdo neřeší. 3/4 (velmi hrubý odhad) hlášení je z nonsteamu a povětšinou nemaj žádný spešly na steamu, jelikož steam nemaj. Navíc, kdo z vás spešlů zažil víckrát za sebou, že mu admin z ničeho nic napsal, že je na serveru menší bordel, že ať to jde omrknout a dát echo, protože ten admin momentálně řeší něco důležitějšího? Mě se to stalo za celou svou dobu působení jakožto spešl 1 či 2x, nevím jak vám ostatním. Stačí, když dáte spešlům přístup jen k Jail hlášením a máte po pár problémech méně. Výhodná cena, ne? x)

Britny
18-12-14, 00:10
Dávat dětem permu ku CT, dokud nevyrostou :))

Nihilia
18-12-14, 07:08
Bohužel na těchto dětech je postavený celý JB. Kdyby nechodily děti, tak se ty servery můžou rovnou zrušit. Věkový průměr na JB je kolik, 13,14? Taky z toho nemám radost, ale je to tak.
Opět neřešitelná věc, takže zbytečné dále řešit.

kono159
18-12-14, 12:28
tak zaviest normal bany, to by ich mohlo trocha zastrasit

Nakladana Okurka
18-12-14, 15:18
Nebo banovat nesmyslná a zbytečná hlášení..

hofy
18-12-14, 15:36
tak zaviest normal bany, to by ich mohlo trocha zastrasit
Jasně, díky tomu se to určitě naučí. Přijde mi, že se na řešení díváte úplně ze špatného úhlu.

Nováček, který je u CT poprvé je samozřejmě nervózní, vězni ho jednoduše dostanou do stresové situací a snadno se nechá zmást nebo se splete. Těžko přijde na JB někdo nový, kdo bude skvělý simon, navíc je to hra pro (podle mého) věkovou cílovku 12+. Nějak se to naučit musí, pochybuju, že je v jejich zájmu to, aby pro vás byli nežádoucí. Je to i o přístupu některých zkušených CT k nim, kteří se jim vysmívají a žádají o přesun namísto pomoci, rady nebo opravě při nesouladu s pravidly.
Hlasování o přesunu je samozřejmě nerealizovatelné.

Grakon2702
18-12-14, 16:30
Nejlepším řešením, jak ty lidi naučit hrát je říct jim to přímo ve hře, co udělali špatně a že si na to mají dávat pozor. Já to tak dělám a nepamatuji si, že by potom někdo tu chybu udělal znova. Maximálně jsem se setkal pak s výrazem "ano tati", ale tohle už neřeším...

Chemo
18-12-14, 17:53
Som proti tomu, aby spešl videl hlásenia "!". Tu sa zo spešla robí už nejaký admin, donedávna sa bral spešl (alebo keď sa zakladal, tak to bolo hlavným poslaním) ako hráč, ktorý ovláda pravidlá, tak sa mu dá nejaké "privilégium" na to, aby mohol ísť prednostne k ct. Dávnejšie sa spešl dozorcovia snažili o rozšírenie práv, tak chceli slap/slay/kick/umlčať a príkazy, ktoré má admin (amx_nick a pod.). Zneužívalo sa to v prospech spešl dozorcov a úžitok z toho nebol žiadny. Preto sa to aj zrušilo. Ako hovorím, spešl dozorca je hráč, ktorý ovláda pravidlá lepšie, preto má možnosť výberu týmu. Nie behať po hláseniach...

Čo sa týka votekick-u, tak som tiež proti, taktiež si myslím, že by sa to zneužívalo!

Nakladana Okurka
18-12-14, 18:18
Co se tu vlastně řeší? Však co se týče lidí (dětí) na JB, tam stejně nic nezměníte.. Aby spešlové viděli hlášení je podle mě taky blbost.. Do hlášení se píše porušování pravidel, za které je ban, to spešl nevyřeší.. A souhlasím s Chemistrym, za chvíli bude chtít spešl i grab ne?
V tomhle je skvělej Jakub (Grakon), když dělá u ct někdo něco špatně, tak poradí. Ale v dosti případech sem viděl, že spešl dával přesun za první fail..
Podle mě je tato téma uplně zbytečná, řešíte neřešitelné.

Brain_Legend
20-12-14, 20:22
Myslím si, po prečítaní threadu, že naozaj najlepšie riešenie je sa snažiť tie deti vychovat to by mali speslovia a Admini robit..najma speslovia.......

CarT
20-12-14, 21:50
No... To se lehko řekne, než udělá.. :D Jediného koho jsem viděl nějak "Vychovávat" Začátečníku u Ct byl Grakon... Jinak, když je něco kolem osmé hodiny večír, tak Přicházejí jako návalové vlny spašlové a admini ve stylu: "Neumíš, nehraj."
A Házejí přesuny nebo zákazy...(Už jsem to více než párkrát viděl..) Na tom nejde nic změnit.. Doufejme že hold ty menší věkové kategorie vyrostou a zmenší se počet přibývajících devítiletých hráčů..

Nakladana Okurka
20-12-14, 22:27
Myslím si, po prečítaní threadu, že naozaj najlepšie riešenie je sa snažiť tie deti vychovat to by mali speslovia a Admini robit..najma speslovia.......
Tak tak Braine. Snad to pochopi i další spešlové.

Brain_Legend
21-12-14, 10:08
Ty vole Cart ešte povedz, ešte ja nevychovávam :

kono159
21-12-14, 10:59
nechcete spravit online poradenstvo? cele toto mi pride ako keby sme hrali s chromymi, samozrejme ze sa s deckami nebudem srat, ked ti hraci vedia ze to nezvladnu tak maju ist k T, nie som pedagog + este ked niektore decka su arogantne tak ako mam mat k tomu chut, lebo ja veru ze nemam
za dalsie oni ani necitaju pravidla, oni chodia k ct len aby boli "viac", musia si splnit svoj snicek o tom ze budu ct...
nebudem pisat o "starsich", lebo sa najdu aj taky co to nevedia, ale na jb by to bol abnormalny jav

MrJack
29-12-14, 10:22
Brain - pozri sa, prelistuj si Jailbreak pekne od začiatku, ešte predtým ako si začal pôsobiť na fóre. 5/10 príspevkov je obmedzenie neschopných a detí od ct. Vyšlo aspoň dačo? Nie. Je to nerealizovateľné, pretože aj na najdokonalejší systém sa dá vymyslieť nejaká chuchma, a potom si to môžeš zasa len drbnúť do prdele. Deti (12 a menej) treba upozorňovať, nie banovať a kickovať od ct. Banuje a kickuje sa za drzosť a demenciu, vulgaritu v mikráku apod. Treba ich nejakým spôsobom upozorniť, naučiť a vyhovieť aj im.

Tommy_Oxcore
29-12-14, 13:32
tak zaviest normal bany, to by ich mohlo trocha zastrasit

Nebo naopak odradit a šly by si nadávat na Gamesites. :)

Charon35
29-12-14, 15:54
tak zaviest normal bany, to by ich mohlo trocha zastrasit

Akurát by bolo plné fórum žiadostí o UB a admini by museli točiť demá z JB.

Mocho
30-12-14, 17:08
tak zaviest normal bany, to by ich mohlo trocha zastrasit
Ridik by si snima poradil :laugh: