PDA

Zobrazit normální verzi : Nejde mikrofon na steamu



Tatka.Smoula
15-01-15, 22:31
Zdravím,

stala se mi taková věc. Koupil jsem si steam a šel zkusit mikrofon. Bohužel šel-nešel. 1 vteřinu je slyšet srozumitelně nahlas a další skoro vůbec. Graf při zkoušce na steamu skáče, jak indián přivolávající déšť. Nevíte čím by to mohlo být?

Zde napíši, co už jsem zkusil:
-hlasitost v nastavení-mám na max.
-nastavení správného typu mikrofonu - mám notebook (Lenovo G500), takže mikrofonem je nastaven pouze jeden (zkoušel jsem i z nových sluchátek a tam stejný problém).
-navíc problém je OPRAVDU JEN NA STEAMU. Na NS, TS, Skypu... všude jinde je mikrofon čistý a srozumitelný.
-odinstalovat a znovu nainstalovat steam jsem také zkusil... Neúspěch
-restartovat PC samozřejmě také
-vypnout okolní programy které znám a které by mohly krást mikrofon (skype, TS) vypnuty
-prohledat internet, známé a zkusit najít daný problém
-ručeně přepsání cfg do cska (bohužel snaha pracovat u problému v mik. na csku je zbytečná, protože je to záležitost steamu)
-zkusil jsem i speakers vlastnosti vypnout mikrofon, to ve zkoušce na steamu neblblo a mikrofon šel, ale bohužel ve hře to opět začalo

Snad jsem napsal vše. Vážně prosím o radu, protože když už jsem se rozhodl hrát se steamem a koupit ho, tak by byla škoda peněz, času a všeho ostatního přejít zase na NS.


Děkuji, zoufalý Váš Taťka.Šmoula.

ImGustak
16-01-15, 07:02
Koukal si i v nastavení steamu jaký tam máš nastavený mikrofon? viz. http://ctrlv.cz/1mMv

Tatka.Smoula
16-01-15, 12:09
Jojo. :)

Ridik :D
19-01-15, 04:51
push to talk vyzkousej

btw k cemu potrebujes voice na steamu ? :D vzdyt je milion a jeden komunikacni program :D

Tatka.Smoula
19-01-15, 10:55
Taky jsem vyzkoušel a pořád stejné. No jde mi o to, že když už si zajdu na csko se steamem, tak abych mohl mluvit... :D

Bager258
19-01-15, 15:04
Ridik, ide o to keď je na JB a je CT tak mu to nejde... ale všade inde hej, ak je na NS na JB tak mu ide mik... ak som to pochopil...

Ridik :D
19-01-15, 17:19
wtf tenhle problem uz byl vyresenej steamem ne ? ja to pochopil tak ze chce z bejyn volat prez steam voice

tu vec sem vzivote npouzil takze netusim

Tatka.Smoula
19-01-15, 21:20
No nejde jen o Csko-teda vlastně jde :D, ale je to záležitost steamu a od toho se to vlévá do her. Na všech ostatních programech, nebo i když hraji NS csko, tak je mikrofon v pořádku, jen ten steam no... A v nastavení steamu už nejde nic vylepšit, takže v nastavení to není. Kde to je a čím to je, to je o co tu jde.

The Keox
20-01-15, 12:22
reinstal všeho vždy pomůže :D zkus reinstalovat csko a reinstalovat steam.....

Tatka.Smoula
20-01-15, 12:26
Obě jsem udělal, ale pořád nic :(

AxessCZE
20-01-15, 17:52
reinstaluj windows :D

Bager258
23-01-15, 17:51
Skúsil si "voice_enable 1" (bez uvodzoviek do konzole)
Nezaručujem, že pomôže...

Swagrid
23-01-15, 18:08
Bager neradíš blondýně.. :D

zkus tohle; https://support.steampowered.com/kb_article.php?ref=1206-WUOH-3314

The Keox
24-01-15, 12:53
Mě spíš nejde do hlavy že toho osudného dne si byl na steamu a vše bylo TIP-TOP.....ale pak asi změna mapy tak ti to už nešlo....Nemohlo se to nějak bugnout?....já vím že si se hrabal i ve voice nastavení,i v konsoli....nevím jestli si taky zkoušel HLASITOST na steamu jestli tam není něco zpřeházeného(ano zkoušel teď to čtu)

ale nevidím třeba přepojení jacku do jiného konektoru,zkus to,zkus zapojit-odpojit - snad to pomůže,btw.: napsal si sedlymu? ten se v těch PC štourá jak popelář.....:)

Tatka.Smoula
25-01-15, 20:42
Na tu podporu u steamu jsem se koukal ihned, jak to začalo blbnout a nic :(... A konektorem to není, protože jinde to jde a i kdyby bylo, tak jsem zkoušel redukci a stejně nic. :(

Tatka.Smoula
07-02-15, 12:20
Tak to bylo nejspíš notebookem. Bohužel se mi na něm stala další závada a musel jsem ho poslat na reklamaci.
Vyhrabal jsem starý notebook, zprovoznil, stáhl steam a na něm funguje vše perfektně.
Takže děkuji všem, co se tím zabírali, kdyby někomu náhodou mikrofon na steamu také nešel, alespoň tu najde všelijaké návody, kde je chyba a jeden z nich to určitě vyřeší. V mém případě šlo o vadný notebook :D...

The Keox
07-02-15, 17:37
Pockat zavada notebooku ze me to nenapadlo......chyba ve zvukove karte ???.....jestli to rikam spravne

Tatka.Smoula
07-02-15, 19:42
Zvuková karta byla v pořádku-na ostatních aplikací nebyla znát závada ve zvuku i mikrofonu.
Těch problémů tam bylo víc a už jen čekám na jejich vyjmenování, až mi zavolají, co vše bude potřeba opravit :)... Spíš si myslím, že se tam kously programy o kterých jsem nevěděl a proto to vynechávalo. Každopádně jsem rád, že na starý, dobrý toshibě, která má vidět i vnitřnosti, bez stálýho příjmu energie nevydrží a aby se nepřehřála, tak mi chladící podložka jede na maximum to jde bez problémů :D :D