PDA

Zobrazit normální verzi : Manuál pro začátečníky "Jak na nastavení CS 1.6"



VINCE C.
05-12-11, 01:01
----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

NASTAVENÍ CS 1.6



Prostředí
Operační systém
Rozlišení obrazovky
Raty
Klávesnice
Sensitivita myši
Konfigurace



1. Prostředí

Velké množství hráčů podceňuje kvalitu prostředí, v kterém hrají. Základem pro to, jak ze hrání vůbec něco mít, je maximální pohodlí. Mějte stůl uspořádán tak, aby jste měli dost místa pro podložku a pro klávenici. Ruka, která ovládá myš by neměla mít v prostoru nic, co by ji rušilo volný pohyb. Mějte monitor natočen přímo naproti vám, krční páteř vám poděkuje.

Chápu, že mnoho mladších hráčů nemá takovou volnost, aby mohlo uspořádat nábytek, ale je ideální nesedět zády k oknu. Při slunečním svitu, speciálně v zimě, kdy je slunce nízko nad obzorem, je problém lesknutí monitoru (u matných hlavně klesnutí kontrastu obrazu).

Naprostou nutností jsou sluchátka. Bedny jsou vám na nic, akorát rušíte sousedy/spolubydlící.


2. Operační systém

V nastavení grafické karty si vypněte "Vertikální synchronizaci", v sekci 7, v části o hodnotách, se dozvíte proč. Dále je u grafiky preferováno vypnout AA a AF fuknce (nutností pro slabší stroje). Nastavení kvality textur je ideální na hodnotě "Kvalita".

Ve vlastnostech myši, v sekci "Možnosti ukazatele" NESMÍTE mít zaškrtnutou (aktivovánu) funkci "Zvýšit přesnost ukazatele", v sekci 6 se dozvíte proč.

V sekci "Library" ("Knihovna") si najděte Counter-Strike, rozklikněte a ovetřete sekci "Properties" (hádám, že v češtine asi "Náležitosti") (uplně dole). Tam klikneme na tlačítko "SET LAUNCH OPTIONS..." (to první ze dvou) a do kolonky napište "-noforcemparms -noforcemaccel". V sekci 6 vysvětlím proč.


3. Rozlišení obrazovky

Nativní rozlišení je pro HL 800x600. Mnoho hráčů ho používá, protože je pro hru přirozené. Jde jít ještě níž, na 640x480, ale to už je pro mnoho lidí za hranicí sledovatelnosti. Výhody jsou přehlednější hra a nízký nárok na počítač.

CS není hra, kterou hrajeme kvůli vzhledu, takže z důvodu zachování přehlednosti krajně nedoporučuji jít nad 1024x768. Pokud někdo bude snižovat z vyšších rozlišení a přijde mu hra moc pixelovatá, nebojte, zvyknete si. Je to ku dobru věci.


4. Raty

Velký článek na toto téma je ZDE (http://csko.cz/forum/showthread.php?3595-Manu%C3%A1l-pro-za%C4%8D%C3%A1te%C4%8Dn%C3%ADky-quot-Jak-si-kone%C4%8Dn%C4%9B-nastavit-datarate-quot).

edit: Server jsem nikdy neprovozoval, asi ani nebudu. Kotel k tomu něco dodal. Ale o ex_interpu bych řekl, že nemá pravdu.


5. Klávesnice

Tady můžu dodat pouze doporučení. Nechte si ovládání na defaultní (původním) nastavení. Tvůrce hry měl důvod to takto nastavit. Jde o kombinaci maximálního komfortu a efektivnosti využití kláves. Bavím se o nejzákladnějších bindech, hlavně na pohyb.

Drobné modifikace jsou věcí osobní preference a taky jich pár mám (příklad: změnu teamu mám na F4, default je M). Tyto změny nemají na hru naprosto žádný dopad.


6. Sensitivita myši

Začnu tím, proč sem odkazují části sekce 2.
Asi nejdůležitější faktor, ve volbě jestli pro vás a váš mozek bude učení se hrát CS težká nebo SUPERtežká věc, je akcelerace myši. Kdybych potkal na ulici člověka a on se zeptal "Co bych měl udělat, abych se stal lepším hráčem?", moje odpověd by byla instantně "Vypni si akceleraci". Proč? Při vypnutí akcelerace myši se vám ustálí poměr mezi ujetou vzdáleností s myši na podložce vůči velikosti úhlu otočení ve hře. To znamená, když ujedu po podložce 10 cm, tak se ve hře otočím pokaždé o X stupňů nezávisle na tom, jestli jsem myší pomaličku sunul nebo rychle táhnul. To má pro vaši hru obrovský dopad. Vaše ruka a hlava se začnou tento statický poměr učit a váš aim se časem začne lepšit exponenciálně.
Ano jsou hráči, kteří se vypracovali na vysokou úroveň i s akcelerací. Je jich velmi málo, ale jsou. Toto je důvod proč.

Co se týče samotné realné sensitivity. Hraje v tom roli DPI myši, nastavení rychlosti kurzoru v operačním systému a pak nastavení hodnoty "sensitivity" v CS. Opět záležitost osobní preference.


7. Konfigurace

Velký téma v CS je i crosshair. Jeho velikost býla dříve fixována na rozlišení. Nativní crosshairy jsou pro:

640x480 - Large
800x600 - Medium
1024x768 - Small

VALVe naštěstí vyslechlo přání komunity a vydalo patch, který umožnil tyto hodnoty měnit. Ale sledujte jak se crosshairy při stejne hodnotě mění. Čim nižší rozlišení, tím menší crosshair. Jde říci, že nejmenší crosshair ve hře je 640x480 small a největší je large na nejvyšší možné rozlišení.

Další možností nastavení crosshairu je dynamičnost. Při vypnuté dynamice se crosshair roztahuje pouze při střelbě. Pokud ji zapnete, cross se roztahuje(a smršťuje) i při pohybu.
Při klečení a pohybu v kleče se stáhne.
Při stání je normální.
Při běhu se drobně roztáhne.
Při skočení, letu vzduchem a lezení po žebříku se roztahuje na maximum.
Pro začátečníky docela fajn věc, že vám tím vlastně hra naznačuje, jak se bude zbraň chovat. Čím staženější crosshair, tim lepší kontrolu nad zbraní máte.


Z hodnot, které jsou nutností pro každého:
viz. sekce 4
fps_max 101 (nefunguje pokud jste se nedrželi části sekce 2)

Z hodnot, které krajně doporučuju:

_cl_autowepswitch "0" (Ano, i s tím podtržítkem před. Pokud máte pouze sekundární zbraň a přejdete přes primární, která ležela na zemi, hra vám ji nedá automaticky hned do ruky a vy se vyhnete momentům, kdy v boji omylem něco zvednete a zjistíte, že v tom nejsou náboje.)



----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------









Verze 1.0 (5.12. 2011)
Verze 1.1 (5.12. 2011) Fix sekce 4

chmod a+x /bin/laden
05-12-11, 01:05
pls doplň zdroje informací - stránky odkud vycházíš, případně informuj, které myšlenky jsou tvoje původní. Díky

VINCE C.
05-12-11, 01:12
Žádný stránky u toho nepoužívám, práce je původní. Fakta jsou fakta. Kontent, kterej ti přijde jako věc názoru, je názor můj. Take it or leave it.


Jinak v tomhle threadu žádám o extratvrdou moderaci, snažte se pouze o dotazy, ať to je přehledný.

vedouci venny
05-12-11, 07:35
Tak jo prvně se zeptám jestli náhodou někdo neví kde najdu tu akceleraci na win7 :)

A za jak vkládáš do steamu -32bpp -w 640 -h 480 -noforcemparms -noforcemaccel -gl ( Pro větší monitory neroztahuješ?)

znedlob
05-12-11, 07:39
Je spatne, kdyz hraju na HD? :))

chmod a+x /bin/laden
05-12-11, 08:51
Ještě že nejsem moderátor... to bude balastu

Vzhledem k tomu, že článek o rates je Closed thread (sic!) a obsahuje řadu zjednodušení, ne-li blábolů, pro všechny, koho rates více zajímají, dávám sem odkaz na stránku, kde se dozví úplné a pravdivé informace ohledně rates: http://clansn1.forumotion.net/t56-cs-16-rates

Píše se tam mimojiné, že ex_interp je třeba nastavovat na 0, aby se přepočítal podle nové hodnoty cl_updaterate, viz cycle script. Nemá smysl přepínat z 0.1 na 0.01, když se to interně stejně zůstane na 0.1.

Už podle selského rozumu je jasné, že nemá smysl nastavovat automaticky co "nejnadupanější" hodnoty, protože server s nimi stejně naloží jako s těmi ostatními - CS je síťová hra a ta bude mít parametry nejslabšího připojeného hráče. Naopak si myslím, že tyhle "zaručené" rady jsou u slabších počítačů nejen neúčinné, ale navíc i škodlivé - zvyšují výpočetní vytížení klienta, a přes to všechno si server stejně bere jen to co potřebuje a mnohé hodnoty stejně ignoruje (méně je někdy více)

A to fps_max 101 nemá žádnou účinnost, pokud nemáš zaplý developer mode. A ten je ve výchozím nastavení vyplý. Viz http://elxdraco.net/scripting/cvarlist/

---
Právě kvůli těmhle nepřesnostem je třeba, abys uváděl zdroje svých informací. Na netu jsou tisíce "návodů na nejlepší config", ale opravdu hodnotné jsou jen ty, které jsou podložené fakty.

apach29
05-12-11, 09:01
Chmoduv post pripojen k "nastaveni updaterate".

VINCE C.
05-12-11, 13:26
A to fps_max 101 nemá žádnou účinnost, pokud nemáš zaplý developer mode. A ten je ve výchozím nastavení vyplý. Viz http://elxdraco.net/scripting/cvarlist/

fps_max funguje. Default je 72. Bez devu máš strop na 100fps. Další věc, lidi maj často vert. synchro, takže se jim fps blokuje na 60/75 podle nastavení Hz monitoru.




Add k problémům ratů: Na co hráč potřebuje updaterate 160 a cmdrate 500, když se jeho hra obnovuje při 100fps 100x za vteřinu. updaterate a cmdrate 100 z jedinýho prostýho důvodu. Není důvod mít víc.

VINCE C.
05-12-11, 15:18
Jestli můžu požádat, tak pro přehlednost by bylo fajn unsticky článek o rejtech a dát sticky tohle.

vedouci venny
05-12-11, 15:44
A poradí mi někdo kde najdu ve win7 to vypnutí akcelerace protože to tam jaksi nemám -,-

EDIT: Takže na driveru Windows media acceleration mám nechat vypnuto tudíž Disable že?

VINCE C.
05-12-11, 19:14
EDIT: Takže na driveru Windows media acceleration mám nechat vypnuto tudíž Disable že?


Tady se jedná o myš, ne média.

vedouci venny
05-12-11, 19:17
tak promiň že jsem se upsal.. V ovladači pro myš nebo pro software nebo jak chceš..

VINCE C.
05-12-11, 19:19
tak promiň že jsem se upsal.. V ovladači pro myš nebo pro software nebo jak chceš..

Nemáš se za co omlouvat. Já jsem z toho pochopil, že tam nastavuješ nějakou grafickou akceleraci nebo něco v tom smyslu. :)



edit: Jinak na ten dotaz je tedy odpověd nejspíš ano.

vedouci venny
05-12-11, 20:05
No tak nějak bych to viděl http://2i.cz/86105872a1 asi Ok

Kotel
06-12-11, 15:24
Takhle to vypada, kdyz ma kazdej jinak nastaveny ex_interp http://www.youtube.com/watch?v=RWGLwSIPODk

ZEUS
06-12-11, 15:29
Z toho videa co sem postnul Kotel jsem to nebral :) Našel jsem tohle, myslím si, že by to mohlo být srozumitelnější http://youtu.be/3avJ6ylbflU

VINCE C.
06-12-11, 15:42
Ale to je známá věc. Při 0.1 hitbox hráče plave za modelem. :) S 0.01 se ti sice lidi se špatně nastavenejma rejtama nebo lageři BRUTÁLNĚ sekaj, ale u ostatních hráčů se hraje líp imho. Já hraju 0.01 stejně jako naprostá většina PG scény.

VINCE C.
06-12-11, 15:44
0.1 je v mnoho ligách ILLEGÁLNÍ.

A nějaký video z dema nehraje žádnou roli. Dema jsou zabugovaný až na půdu.

Kotel
06-12-11, 16:12
V pravidlech ESL, Playzone, u2 není o ex_interp ani čárka. Jsou totiž jenom 2 možnosti: buď si to nastavíš blbě a nic netrefíš nebo to necháš být. Ostatní hráče tím nijak neovlivníš (pokud má server 1000fps). Můžeš s tím nesouhlasit, ale já si to na jejich webu ověřil.
Server ti posílá přesné souřadnice hráčů. Od cs 1.5(možná už dřív) se používají příkazy cl_lc a cl_lw, které dopočítají pozice hráčů a zásahy na základě latence a dalších věcí. Tyto příkazy je zákázáno měnit na všech ligách.

VINCE C.
06-12-11, 16:43
V pravidlech ESL, Playzone, u2 není o ex_interp ani čárka. Jsou totiž jenom 2 možnosti: buď si to nastavíš blbě a nic netrefíš nebo to necháš být. Ostatní hráče tím nijak neovlivníš (pokud má server 1000fps). Můžeš s tím nesouhlasit, ale já si to na jejich webu ověřil.
Server ti posílá přesné souřadnice hráčů. Od cs 1.5(možná už dřív) se používají příkazy cl_lc a cl_lw, které dopočítají pozice hráčů a zásahy na základě latence a dalších věcí. Tyto příkazy je zákázáno měnit na všech ligách.


Ukončil bych to tak, že jsem byl na LANech, kde ti server forcoval 0.01. A i někretý ligový GUIe maj default nebo force 0.01. Uznávám, že pro hru na pubu je 0.1 dostačující.

VINCE C.
06-12-11, 17:41
Článek můžu doplňovat na základě žádostí. Stačí napsat, jestli jsem něco nepokryl.

chtsonwow
09-01-12, 20:57
Jinak bych chtěl říct, že jsem se ptal kamárada a na esl je nařízený ex_interp 0.01, ale bohužel tady nejsme na esl, ale na pubu. Jinak vlastní případ jiného ex_interpu : Su na banánu na pozici, kterou když půjde kontrolovat awp, tak stihnu zalézt jenže borec měl ex_interp 0.1, takže mě ještě stihl. Mám to ještě někde v pc na jeho pořízeném demu.

NemiKD
11-01-12, 19:53
V pravidlech ESL, Playzone, u2 není o ex_interp ani čárka. Jsou totiž jenom 2 možnosti: buď si to nastavíš blbě a nic netrefíš nebo to necháš být. Ostatní hráče tím nijak neovlivníš (pokud má server 1000fps). Můžeš s tím nesouhlasit, ale já si to na jejich webu ověřil.
Server ti posílá přesné souřadnice hráčů. Od cs 1.5(možná už dřív) se používají příkazy cl_lc a cl_lw, které dopočítají pozice hráčů a zásahy na základě latence a dalších věcí. Tyto příkazy je zákázáno měnit na všech ligách.


V pravidlech esl je určitě napsáno, ex_interp 0.01 :)

rey619
27-01-12, 16:11
http://csko.cz/forum/showthread.php?4928-Potrebujem-poradi%26%23357%3B prosím help

VINCE C.
30-01-12, 23:52
http://csko.cz/forum/showthread.php?4928-Potrebujem-poradi%26%23357%3B prosím help

Ďkona Steam na panelu windows ---> pravým roklikneš menu a dáš "Library"

dlxsf
20-02-12, 03:20
ty voe nestacim se divit play hard lidumil :) gj jen tak dal;)

monty
22-02-12, 19:10
Jsem rovnou můžu dát co mi poslali když jsem si objednal Steam..:) na www.smskey.cz[SIZE=7][/SIZED]Ale Nice..:)

Shinigami
06-05-12, 11:53
Zdravím.

Takže môj problém - kúpil som si steam a na servery Deathrun mi to začalo lagovať keď pustím NS tak mi to nelaguje. Všetko som si nastavil podľa tohoto návodu a stále to nejde. Nevie niekto čo to vyrieši? Alebo kde môže byť chyba?

EDIT: Robí to len na Deathrune na ostatných serveroch sa mi ping ešte znížil. Len na Deathrune mi to začalo lagovať a ten server hrávam najčastejšie keby to robí na classicu tak mi to je jedno.

ultraVIOLET
05-08-12, 12:12
naistalujte csko a hrajte ..na jeho rady se vyserte

znedlob
05-08-12, 12:47
naistalujte csko a hrajte ..na jeho rady se vyserte

Dobrá rada, ale ne celá. Já jí za tebe dokončim.


Kupte si aspon 5 steam CS + stahnete multihackhh. Pak ze sebe delejte toho nejvic uberskillera co má nos až na měsíci. Pokud vás prokoknou, nevadí, máme ještě 4 CS steamy. Změňte si nick co bude vypadat víc skill. A když by vás prokoukli znova, nevadí dělejte blbečka, že nevíte o co jde. Řekněte, že vám Steam i IP prodal kamarádův pes. Pokud to nevyjde, tak budete v černé díře stejně jako teď já (UltraVocaso). hh, chcípni, dík

:moqq
15-11-12, 11:13
ex_interp jedine 0.07

akka~
15-11-12, 19:03
Každý to má nastavené jinak.

VINCE C.
15-11-12, 20:32
ex_interp jedine 0.07

Proč?

:moqq
15-11-12, 21:29
Proč?
http://media.007unleashed.com/drno-gunb2.gif

VINCE C.
16-11-12, 03:01
+1 za vtip, -1 za content

CapsGlockk
18-11-12, 21:43
ex interp je podla rychlosti pripojenia (aspon podla mna ) ak som trepol tak ma opravteale ked si nastavis upderate atd tak ti nastavi same interp

Raw
19-11-12, 17:21
ex_interp = data o souřadnicích protivníka, které jsou generovány podle nastavení za sekundu. Tyto data nejsou 100% správné, ale je to nejlehčí cesta jak porozumět tomuto příkazu.

0.1 = 10 x za sekundu
0.01 = 100 x za sekundu

Nejlepší nastavení pro interp v dnešní době je 0, protože si jej hra sama nastaví 1 / cl_updaterate. Takže pokud máte updaterate 101 poté vam nastaví interp na 0.009.

VINCE C. chválím tě za videa, které si natočil, protože hodně hráčů na classicu vůbec nemá ponětí co dělá a měli by si alespoň zhlédnout tvé video.

VINCE C.
26-11-12, 21:11
Mohol by si mi prosím ťa upresniť co je to AA a AF funkcia,a kde tu u Nvidii vypnem ?
Ja to snad mam drbnuté .
Ked dam v Nvidia control panelu - Vertikálna synchronizácia - Vynutiť vypnutie
Ked dam ok,a zapnem csko,tak mi to strašne laguje vhre .

AA - vyhlazování textur
AF - anizotropní filtrování

Jak laguje?

VINCE C.
26-11-12, 23:45
http://csko.cz/forum/showthread.php?12094-Moc-sni%9Eene-FPS&p=139374#post139374

Ani po aktualizáciach a nastavený rate mi to vytiahne max. 30fps

Projet antivirem, antispywarem, promazat registry a temp files, defragmentovat disk (několikrát !!! dokud to nebude komplet), kontrola teploty hardwaru. Až to všechno uděláš a nic z toho to nebude, tak formát.

dhaaqu
14-08-13, 09:40
3. Rozlišení obrazovky

Nativní rozlišení je pro HL 800x600. Mnoho hráčů ho používá, protože je pro hru přirozené. Jde jít ještě níž, na 640x480, ale to už je pro mnoho lidí za hranicí sledovatelnosti. Výhody jsou přehlednější hra a nízký nárok na počítač.

CS není hra, kterou hrajeme kvůli vzhledu, takže z důvodu zachování přehlednosti krajně nedoporučuji jít nad 1024x768. Pokud někdo bude snižovat z vyšších rozlišení a přijde mu hra moc pixelovatá, nebojte, zvyknete si. Je to ku dobru věci.

Ani nevím jestli VINCE ještě odpovídá, ale případně by mě zajímalo i vysvětlení někoho dalšího, kdo má skutečně co říct. Google je plný vysvětlení proč je které rozlišení nejlepší, ale žádného dostatečně smysluplného, krom i zde zmíněného, že 800x600 je pro hru nativní, se mi ještě nedostalo. A zajímalo by mě v čem tedy vadí rozlišení vyšší? Sám jsem je zkoušel střídat a zůstal jsem u širokoúhlého 1280x720, kde využívám celý monitor a subjektivně mám pocit, že podrobnější rozlišení mi dává výhodu do fightů na dlouhé vzdálenosti. Je nasnadě, že i zde hraje roli osobní preference, ale v čem je objektivně toto rozlišení horší než 800x600?
Díky

vedouci venny
21-08-13, 00:13
Je to stara hra ktera se hraje teraz na kalkulacce hrat pres celou obrazovku a mit to roztazene je celkem hnus podle me- Hra byla delana na uplne jinou dobu takze asi tak

beather
21-08-13, 01:00
nevím, já hraju na 800x600 a mám to ořízlé a pohoda :happy:

3necky
21-08-13, 01:29
Tak zase něco podobného jak s tím zvukem dhaaqu. V době vzniku HL enginu neexistovalo 16:9 a všichni jsme hráli na 640x480 nebo 800x600, někteří šťastnější už dokonce na 1024x768. Pro tak nízké rozlišení s poměrem 4:3 hra vznikla, proto označení nativní. Taky je si třeba uvědomit, že monitor větší jak 17" snad ještě nebyl.
A z toho taky plyne fakt, že pro většinu starších hráčů je toto rozlišení "nejlepší", protože jsme na něj jednoduše zvyklí. Neexistuje odpověď na otázku "Proč je 800x600 lepší než 1280x720?". Je to o tom, kdo je na jaké rozlišení zvyklý. Ale jak jsem napsal, malé 4:3 rozlišení jsou pro cs nejpřirozenější. Na druhou stranu, v dnešní době širokoúhlých mnohapalcových monitorů se přirozenost nízkých rozlišení stírá.

dhaaqu
24-08-13, 11:13
Díky, spíš než o vizuální stránku mi šlo o to, jestli nedochází k nepřesnostem zobrazení (pozice crossu a hitboxy) mimo nativní rozlišení na přechodu pixelů. Kdo hrál na prvních LCD monitorech ví, že hrát mimo nativní rozlišení monitoru bylo zkreslené...

:moqq
25-12-13, 20:16
Jeste k tomu rozliseni: ano, nizka rozliseni se hraji hlavne z historickych duvodu. Dulezity bylo mit neustale 100fps kvuli dobrymu recoilu a hratelnosti se smokama. Taky si pamatuju jeste famy, ze na nizsich rozlisenich jsou vetsi hitboxy, ale to asi uplne nebyla pravda. Urcite uz to nekdo vyvracel, jelikoz trefa hitboxu se rozhoduje server-side.

Taky tusim, ze zmena rozliseni ovlivnovala i sensitivitu, takze ho nikdo rad nemenil. Ja jsem zustal u 640x480. I na sirokouhlym lcd. To je mozna jeste dalsi zajimavej topic. Pokud si to dobre pamatuju, tak na widescreen je stejne sirokej FOV, takze je obraz ve skutecnosti na vysku oriznutej (a ne na sirku rozsirenej, jak by se mohlo zdat) a nikdo snad nechce videt min, nez by mohl. Stalo by za to to jeste testnout.

ABRACADABRA
15-02-14, 08:45
Díky,pomohlo z fps.

Cocacola
29-05-15, 21:21
Mám jeden velký problém a to, že mi nejde vypnout akcelerace.
Nejde vypnout od té doby co jsem přeinstaloval Csko (steam)

Ve vlastnostech myši, v sekci "Možnosti ukazatele" NESMÍTE mít zaškrtnutou (aktivovánu) funkci "Zvýšit přesnost ukazatele"
Nemám zaškrtnuté.


V sekci "Library" ("Knihovna") si najděte Counter-Strike, rozklikněte a ovetřete sekci "Properties" (hádám, že v češtine asi "Náležitosti") (uplně dole). Tam klikneme na tlačítko "SET LAUNCH OPTIONS..." (to první ze dvou) a do kolonky napište "-noforcemparms -noforcemaccel"
Ano toto jsem také udělal, ale přesto se akcelerace ne a ne zbavit.

Budu rád za každou radu.

Coca
23-12-16, 19:54
Ako si prosim nastavim na furienech gravitaci na mys??

Dimitri19
23-12-16, 23:54
Ako si prosim nastavim na furienech gravitaci na mys??

Ahoj ,musíš si v nastaveniach zmeniť svetlo(flashlight) v defaulte ho máš nastavené na klávesu T .

E: Tečka, prepáč pomýlil som sa . Je ti lepšie ? :D

Tečka
24-12-16, 22:05
Není to světlo, ale spray logo. :doge:

Jimbo440
25-01-17, 22:39
A já myslel, že se s menší rozlišením hraje hlavně kvůli pixelům (hitboxům) který musí člověk trefit, čím menší rozlišení - tím větší pixel, tímpádem snadnější trefování ne ? :D

IKEA
26-01-17, 23:07
Ne, hitboxy se s rozlišením nemění

Jimbo440
27-01-17, 21:07
No ale to rozlišení má určitě vliv na hru.

IKEA
28-01-17, 12:26
Na hru ano, na hitboxy ne. 640x480 je nejlepší, rozuměj nejpřehlednější, ale pro někoho je to až moc, ale je to o zvyku.

Jimbo440
29-01-17, 11:38
Tak dík za osvětu. Hraju na starším počítači kde mám monitor pěkně ve tvaru čtverce, při nastavení 800x600 se mi hraje líp než na mým novějším kde už mám úhlopříčku a monitor je trošku větší. Tam se moc už nedá hrát s 800x600, je to o oči :D zároveň je tam o něco těžší trefit soupeře, protože trefit ho na tý větší obrazovce je horší, samozdřejmě je to o zvyku :)

Btw: nějaký bližší info o hitboxech někde není?