PDA

Zobrazit normální verzi : Maturshitka



zyx
10-05-15, 17:59
Čaute, chci se zeptat jestli se tu mezi vámi najde někdo, kdo maturuje či maturoval z výpočetní techniky a mohl poskytnout trochu help. :smile:
Měl bych především otázky ohledně zpracování některých otázek, resp. co k říkat :D

Tak díky

Giussepe
10-05-15, 19:50
co máš za témata?

zyx
10-05-15, 21:22
Např. jedna z mála otázek, u které si nejsem jist se zpracováním. Netuším čím zaplnit 15 minut.
Zakladní rysy operačního systému Windows
A pak otázky ohledně programování jako např. podmíněný příkaz ve Visual Basicu - chápu, že musím vysvětlit co to je, jak a kdy se to využívá, př. uvést příklad, ale to je tak na 5Min :D

Giussepe
15-05-15, 19:36
S Widlema už moc nedělám a nikdy nám o nich nikdo nic neřek, tak s tím moc nepomůžu. Visual basic jsem taky v životě neviděl.
Jinak jestli už máš po matuře, tak sorry, že jsem se neozval dřiv a btw. jak si dopadl?

zyx
15-05-15, 23:54
V pohodě. Alespoň se někdo ozval. :)
Ústní mám až za čtyři dny, takže zatím nijak.

Zoyer
17-05-15, 21:21
tak to GL

některé to čeká až za rok :D

zyx
17-05-15, 23:18
Dík a uteč než tě to postihne. Je to fakt hloupost, která všem ničí nervy. :D

zyx
18-05-15, 15:35
Maturoval jste někdo dneska? Že byste se podělili o češtinu :smart:

KeYo
18-05-15, 15:38
mňa to čaká budúci pondelok.. a eśte som sa nič neučil.. neviem sa donútiť

zyx
18-05-15, 15:41
Jakože fakt nic? :D Jako je fakt, že jsou zde i tací, kteří to dají i bez přípravy nebo si to jen přečtou. Každopádně tobě taky goodluck. Já jdu na popravu zítra.

KeYo
18-05-15, 15:44
Jakože fakt nic? :D Jako je fakt, že jsou zde i tací, kteří to dají i bez přípravy nebo si to jen přečtou. Každopádně tobě taky goodluck. Já jdu na popravu zítra.

tak ako slovinu viem, s tým nás učiteĺka týrala celý rok:D potom matika tak si prećítam nejaké poučky :D španina to snáď nejako pokecám.. a fyzika.. to snad nejako dam:D

a drźím palce dáš to :D

AlternativníPravda
18-05-15, 20:28
tak ako slovinu viem, s tým nás učiteĺka týrala celý rok:D potom matika tak si prećítam nejaké poučky :D španina to snáď nejako pokecám.. a fyzika.. to snad nejako dam:D

a drźím palce dáš to :D

To je hodně krutý plán :D

Toqsic
18-05-15, 22:07
Něco k češtině (https://www.facebook.com/download/872547759437744/%C4%8Ce%C5%A1tina%20k%20maturit%C4%9B%20PERFECT.ra r) - pouze literatura (lidi, díla, rozbor děl)
Kdybys měl zájem, tak můžu přihodit i časovou osu života umělců v čechách i ve světě (taky čeština).
Jinak jsem dělal strojírenské zaměření.
Když tak mi napiš PM.
A sorry, že jsem nenapsal dřív.

zyx
18-05-15, 22:12
Ta stránka mi nejde otevřit, každopádně díky. Nevím co tam je, ale nejspíš to bude odkaz na nějaké studijní materiály, což už vše mám zpracované, ale dík. :) Myslel jsem spíš nějaké informace ohledně pracovních listů k ústním maturitám, neboť ty listy dělá CERTMAT a pokud se nemýlím, tak jsou všude stejné. Možná SK to bude mít jinak.

Toqsic
18-05-15, 22:36
Opraveno. (https://bitster.cz/#file/d37ecb)
Jinak pokud si dobře pamatuju (nevim jak je to teď nastavený), tak ústní maturity si organizovaly školy sami, bez zásahu Cermatu.

zyx
19-05-15, 08:02
Jsem si právě myslel, že to je od nich, protože tam jsou vždycky jejich loga atd.
Jinak opět dík :) přesně tyhle rozbory mám :D

Toqsic
19-05-15, 09:36
Jinak ještě mám na papírech, jinak zpracované (kdybys měl zájem)
Moliére - Lakomec
Arnošt Lustig- Modlitba pro Kat. Horovt.
J.K.Tyl - Strakonický dudák
B. Hrabal - Ostře sledované vlaky
A. a V. Mrštíkovi - Maryša
Honré de Balzac - Otec Goriot
Viktor Dyk - Krysař
G. Orwell - 1984
J. Neruda - Povídy Malostr.
K. Poláček - Bylo nás pět
G.B. Shaw - Pygmalion
Ota Pavel - Smrt krásných srnců
K. J. Erben - Kytice

A pak nějaké věci k autorům (současnici, něco o životě atd..)
Moliére, Shakespeare, Neruda, Bradbury, Erben, Orwell, Čapek, Balzac, Hugo

Mohu ti poskytnout akorát češtinu, protože jsem měl strojírenství a matiku... ale kdyby měl někdo jiný zájem ;) tak ať si napíše.

PS: ta osa ---> https://bitster.cz/#file/bb4be8 (98% by mělo být správně)

zyx
19-05-15, 10:15
Hele dík moc, ale za 2hod už si to nenaučím :D

J3ZUsSs*
08-05-16, 17:54
Refreš, kdo maturuje? :D

Ja, písomné som spravil aj praktické, už počkať iba na ústne ktoré mám nejak 24.5. :D

AlternativníPravda
08-05-16, 20:18
ja xdddddddddddd

Já ne Dx

Maaaaaaaaaaja
14-05-16, 11:46
Literatura - největší sračka, jak já to nenáviděl ... furt jak pičus x let kdo co napsal, kdy žil a podobné sračky, v životě jsem to nikde nevyužil. Radši by na školách měli víc času věnovat gramatice, protože ta je u většiny lidí katastrofální. Když na fórech člověk vidí, že lidi nejsou schopni napsat 2 věty ve vlastním jazyce bez chyb, tak je to celkem smutné. (Teď doufám, že to mám bez chyb :D)

Jinak s maturanty soucítím :D Přeju good luck.

Giussepe
14-05-16, 13:37
Tři tečky se nazývají výpustka.

Maaaaaaaaaaja
14-05-16, 16:46
Před interpunkčním znaménkem tří teček máš mezeru, chybí velké "F" u "furt", jinak po syntaktické stránce také žádný skvost.

Mezera před 3 tečkami se mi líbí víc esteticky, dělám to u všeho (i u otazníků a jiných prkotin), vypadá to přehledněji, si myslím. Ale jinak se, Vojto, omlouvám, že nesplňuji tvé přísné požadavky. Budu se snažit svými příspěvky budit co nejlepší dojem, abych tě už více nezklamal. Doufám, že mi odpustíš.

Grakon2702
15-05-16, 17:20
Mezera se před třemi tečkami píše pouze tehdy, pokud se jedná o výčet několika věcí.

Př. Jedl jsem jablko, když v tom najednou...
Př. Koupil jsem mléko, rohlíky, chleba, ...

Zoyer
16-05-16, 08:57
Tak statni cj: 48% a potreboval jsem 44%
Sloh : 40% a potreboval jsem nevim kolik
Matika: 50% :entneho:

_AnGeL_
16-05-16, 10:17
Neviem či jebať na učenie, keďže som prijatý alebo to dať na 1 :D

kono159
27-05-16, 18:44
aaa uz to mam za sebou

Qwix
27-05-16, 20:24
Gratulujem všetkým, čo úspešne zmaturovali!