PDA

Zobrazit normální verzi : Stáhl jsem si omylem vir...



Bee
22-06-15, 17:28
Zdar potřebuju pomoc .. včera večer jsem stahoval spoustu ruzných věcí a antivirus mě na nic neupozornil .. nyní mám v kompu vir , nevím jak ho odstranit , každou chvílu mi tu vyskakují takoáhle okna a jde mi pomalu počítač. http://i.imgur.com/045zzKM.jpg

Saintpepo
22-06-15, 17:35
Ahoj, je to malware, skús toto ak nepomôže tak si stiahni iný anti malware soft http://www.stahuj.centrum.cz/utility_a_ostatni/antiviry/jednoucelove/malwarebytes-anti-malware/

w3rewwolf
22-06-15, 17:39
BEEEEEE :D:D:D::D:D:D:D ja sjem ti řikal at to nestahuješ :D:D:D:D:D:DDD

KeYo
22-06-15, 17:39
preinstaluj si win a máš pokoj

Bee
22-06-15, 17:41
Já , dement přes počítače budu něco přeinstalovávat :D

w3rewwolf
22-06-15, 17:44
skus tohle :) https://www.malwarebytes.org/antimalware/

Bee
22-06-15, 18:24
Našel jsem složku ve který ten vir kempí, samozřejmě nešla odstranit.. bylo v ní 500 souborů a ani jeden nešel odstranit .. ale pak sem tam našel uninstal a poklikal jsem to tam a ted ty soubory mizí . Zdá se mi to až moc jednoduchý na to že je to vir , ale tak uvidím :D

Grakon2702
22-06-15, 21:35
Obnov počítač přes bod obnovení. Vrátí to to do stavu, v jakém jsi ho měl v určité době/bodě. Tady máš o tom něco víc přímo od microsoftu. http://windows.microsoft.com/cs-cz/windows/system-restore-faq#1TC=windows-7. Není to nic těžkého, nic přeinstalovávat nemusíš. Prostě jen klikneš na pár kláves pak chvilku čekáš a máš po problému. Všechno máš na tom návodě popsaný.

hofy
22-06-15, 21:54
včera večer jsem stahoval spoustu ruzných věcí a antivirus mě na nic neupozornil
Antivir není samospása, pokud uživatel nepřemýšlí a stahuje kde co, tak mu žádný nepomůže. Jinak taky bych se přikláněl k obnově systému, abys měl jistotu, že to bude pryč.

Bee
23-06-15, 00:00
Obnova systému bohužel není možná a tak se musím spokojit stím snažším způsobem co mi vyšel :D že ve složce byl uninstal.exe , takže věřím :)

Kyblík Hnoje
28-06-15, 00:56
Pokud je to škodlivá aplikace, tak ten uninstall může dělat totálně cokoliv. Kdybych byl škodlivá aplikace, tak spuštění mého odinstalátoru by pro mě bylo jasným signálem, že jsem odhalen a musím se buď skrýt v systému, napáchat co největší škodu v co nejkratším čase a nebo neprodleně odeslat nashromážděná uživatelská data.
Proto, pokud jsi to ještě neudělal, doporučuji provést hloubkový sken několika nezávislými antivirovými a antimalware programy (lze využít online nástroje), kontrolu procesů spouštěných při startu systému, provést pročištění systému a zkontrolovat integritu systémových souborů (příkaz „sfc /scannow“).
Pokud jsi si tam totiž natáhl už takto viditelnou věc, tak je nanejvýš pravděpodobné, že není sama. Možná by nebylo na škodu, seznámit se se základními pravidly chování na internetu, zejména s částí „kam to sakra lezu, na co klikám a co to do kremrole stahuju“ ;-)

Zoid
30-06-15, 09:39
Kup novej monitor, vocase :D

Grakon2702
30-06-15, 12:33
Pokud je to škodlivá aplikace, tak ten uninstall může dělat totálně cokoliv. Kdybych byl škodlivá aplikace, tak spuštění mého odinstalátoru by pro mě bylo jasným signálem, že jsem odhalen a musím se buď skrýt v systému, napáchat co největší škodu v co nejkratším čase a nebo neprodleně odeslat nashromážděná uživatelská data.
Proto, pokud jsi to ještě neudělal, doporučuji provést hloubkový sken několika nezávislými antivirovými a antimalware programy (lze využít online nástroje), kontrolu procesů spouštěných při startu systému, provést pročištění systému a zkontrolovat integritu systémových souborů (příkaz „sfc /scannow“).
Pokud jsi si tam totiž natáhl už takto viditelnou věc, tak je nanejvýš pravděpodobné, že není sama. Možná by nebylo na škodu, seznámit se se základními pravidly chování na internetu, zejména s částí „kam to sakra lezu, na co klikám a co to do kremrole stahuju“ ;-)

Kyblík má pravdu, nechtělo se mi to rozepisovat :D. Proto jsem navrhoval ten bod obnovení. Nikdy nemůžeš vědět jestli sis tím odinstalováním nespustil jiný skrytý podprogram, který dělá škodlivé věci. Bohužel, takové podprogramy jdou pro windows naprogramovat tak, že jsou absolutně skryté, tzn., že je neuvidíš ani ve správci úloh a jediná možnost, kde to najdeš, je v registrech.