PDA

Zobrazit normální verzi : Klasika A.K.A Back to Basics v modernom



Belinko12
21-08-15, 15:41
Ahojte,

zdravim Vas vsetkych, zaroven aj nasho zroditela, Kotla, bez ktoreho by toto nic nebolo. Myslim zazitky, spomienky, dobra nalada a online priatelstva.

Vela citam, pocuvam nazory, mam vela na COD odohraneho, som tu v podstate od zaciatku a zazil som snad vsetky zmeny na tomto serveri a mal by som pre Vas taky navrh.

Samozrejme je hlupost ist uplne do korenov, zakladov, predsa len to nebolo 100% a iste zmeny a inovacie boli zapotreby.

Takze jedine, by som navrhoval vratit par osvedcenych zmien. Inak by som nechal vsetko tak ako je teraz. Nevidim do toho ako scripter a programator, ale mam postrehy. Cize nechat to nascriptovane a naprogramovane tak ako to je, levely neresetovat, neupravovat classes ani jejich skills, ani vracat polstinu ani nic podobne.

Takze teraz k tym zmenam. Iste, niektore veci boli vtedy funny, ale treba ku niektorym pristupovat s rozumom a jemne ich doladit aspon do nejakeho racionalneho prostredia. tym budu logicke vsetky problematicke temy ako swat, commando a awp + notes.
Nano ROZHODNIE NEVRACAT, bol to uplne odveci item a nikdy nepatril ku COD, ani nikdy nebol v prvom COD, bol vytvoreny az boli COD s 2 itemami, co tiez nie je klasika. Original je tos 1 itemom a vtedy to je zaroven o iteme, o levelu o skille a o taktike. Ked je kombinacia 2 itemov, straca to zmysel (jedine zeby sa nastavilo nejak tak, ze by sa nedalo kombinovat off a def item naraz) a teda podla itemu sa dalo pekne menit herne styly a nikdy to nebolo stereotypne ani pri jednej classe.
NANO = NIKDY
NOTES = vzdy bol odolny voci nabojov aj kuchnutiu. Vydrzal aj 5 ran z awp. Lenze HS z AWP prestrelil notes a to bolo logicke. Zaroven hit z awp do notesu ubralo zopar HP, co je tiez logicke, kedze ked mate nepriestrelnu vestu a trafi Vas glock, tak to stipne ale asi viac to zaboli z nejakej sniperky. Cize takto by som to nastavil. Cize rana z AWP do hlavy prestreli aj notes, do tela nech ubera 1/3 alebo 1/4 normalu. Ak notes ubranil aj knife, okej, nechat to tak, ze kuchnut do nts 5 pat krat, alebo, zrusit tuto schopnost, a knife zabije cez notes - ale NUTNOST vytvorit novy item, ktory bude imunny voci VSETKYM knifeom, ci uz commandos knife itme, commov knife alebo sniperov instakill, proste proti vsetkym knifeom ako samostatny item (v ziadnom pripade nie Nano ako to bolo kedysi, ten bol imunny voci vsetkemu, moc OP item)
SWAT - bez tak nie moc vyuzivany item, prospelo by jemu aj vsetkym, aby bol imunny voci AUTODESTRUKCI - je to jediny Item, proti ktoremu nie je antiitem, a to nie je fer. zasa narazime na sprostu nano, ktora aj proti tomu bola, co opat nechcem, cize pridat tuto ability SWAT itemu
AWP item mohol vzdy mat aj sniper, nechapem dovod, preco sa tu tomu vacsina smeje?! Ved aj sniper ktory zacina a nic nevydrzi a ma maly dmg ho potesi, ked miesto platiniek dostane raz za par map item awp a moze sa expit. (Som druhy sniper na serveri, co dosiahol lvl 200, takze viem o com hovorim, ja som si ho poctivo naexpil na vacsich leveloch a dalo to pracu, ziadne expenie na botoch, malych fy mapkach, vlajkach ani nic podobne neexistovalo. A verte, ze to bolo zabavnejsie a lepsie)
Posledna vec - item SPICL. Bola to zabava, ozivenie, spestrenie by to iste prinieslo, ale maximalne na kazdej strane jeden mozny SPICL, pripadne pri plnom serveri 3-4 tieto itemy. Tento item obsahoval granat s moznostou Instantkill 1/2 , 1/3 a 1/4. Ak buchol takyto granat, co nebolo nejak casto, ludia sa na tom smiali, nebolo to o nervy. Navyse, ked v dnesnej dobe si pozriete, kolko vela hracov ma vysoke leveli a maju obrany a kevlary, tak obycajny granat nikto nepouziva, pri full int ubera velmi malo aj ked je dobre hodeny rovno pod nohy, co vacsinou je velmi obtiazne aj trafit. takze urcite nechat tie instantkills

Dakujem za Vas cas a pozornost, snazil som sa byt co najviac objektivny. :-)

BelikTheBose ejkejej v zaciatkoch ma kazdy poznal ako Player (Playa)

Grakon2702
21-08-15, 15:46
Kotel tu už hodněkrát psal, že chystá změnu na COD.

Belinko12
21-08-15, 16:09
To je super, ze chysta zmenu. Ale vsetci chceme pozitivnu zmenu, zmenu co prinesie ovocie. Vzhladom na fakt, ze Kotel tento server vobec nehrava, chyba mu mozno presne to, co som v celom prispevku sa snazil objektivne spisat ;-)


Kotel tu už hodněkrát psal, že chystá změnu na COD.

SpLaXS
24-08-15, 08:45
Belda to úplně do detailu napsal, tak jak by to mělo být. :)
A k té změně nevíte, kdy zzačne, nebo jestli už začala? (Jestli už na tom pracuje)

Martin_V
24-08-15, 15:19
Jsem PRO. A nebylo by spatne, kdyby nam dal Kotel vedet, co bude menit, aby jsme to zase nechteli zpatky, ze neco udelal spatne, ale tvuj navrh je paradni

DusT4k
25-08-15, 19:58
Já jsem PRO. :)

Valu
25-08-15, 20:00
Aj já sem pro ale ešte by som dodal nech sa zruší cod2 aj fy maps a spraviť jeden server s 1 itemom a max ludi okolo 35:)

Busox4ever
25-08-15, 20:12
Síce som úplné začiatky COD-čka nezažil, myslím, že podľa toho, ako to belo popísal to muselo byť naozaj veľmi dobré a zaujímavé (nevravím že teraz nie je) Ale sami sa pozrite, 3 servery, ludí všade málo, málokedy bývajú plné maximálne tak fy-maps a 1 a 2items sú zvačša zabudnuté. Kvôli niečomu sa to deje, podľa mňa to bude vďaka neustále pribúdajúcim zmenám, kvôli ktorým do ide do sračiek. Za vyskúšanie človek nič nedá. SOM ZA.

Kotel
25-08-15, 20:23
Vše, cos napsal, dává logiku a ušetří mi dost času, který bych musel na serveru strávit, než by to zřejmě takto nastavil. Tohle můžu udělat možná už zítra.



NOTES = vzdy bol odolny voci nabojov aj kuchnutiu. Vydrzal aj 5 ran z awp. Lenze HS z AWP prestrelil notes a to bolo logicke. Zaroven hit z awp do notesu ubralo zopar HP, co je tiez logicke, kedze ked mate nepriestrelnu vestu a trafi Vas glock, tak to stipne ale asi viac to zaboli z nejakej sniperky. Cize takto by som to nastavil. Cize rana z AWP do hlavy prestreli aj notes, do tela nech ubera 1/3 alebo 1/4 normalu. Ak notes ubranil aj knife, okej, nechat to tak, ze kuchnut do
Jestli awp nekdy prostrelil notes, tak asi na jinem serveru, protoze v zakladu blokuje uplne vse bez vyjimky.



Aj já sem pro ale ešte by som dodal nech sa zruší cod2 aj fy maps a spraviť jeden server s 1 itemom a max ludi okolo 35:)
To už se zkusilo výsledek byl, že hráči, co hráli na fy, nehráli nikde.
Maximum hráčů na serveru je 32.



Síce som úplné začiatky COD-čka nezažil, myslím, že podľa toho, ako to belo popísal to muselo byť naozaj veľmi dobré a zaujímavé (nevravím že teraz nie je) Ale sami sa pozrite, 3 servery, ludí všade málo, málokedy bývajú plné maximálne tak fy-maps a 1 a 2items sú zvačša zabudnuté. Kvôli niečomu sa to deje, podľa mňa to bude vďaka neustále pribúdajúcim zmenám, kvôli ktorým do ide do sračiek. Za vyskúšanie človek nič nedá. SOM ZA.
Někdo to nepostřehl, ale měnil se hosting, s kterým se musela změnit ip adresa, takže je tu asi 2x méně hráčů. Nějakou dobu bude trvat, než si hráči znovu přidají servery.
Většina hraje na cod 2 itemy, takže cos napsal nedává smysl. Server je většinu dne zaplněný víc jak z poloviny. Hráči hrajou tam, kde je to evidentně baví víc, takže nevidím důvod rušit server, kde někdo hraje a nechat server, kde nehraje nikdo.

Martin_V
25-08-15, 21:21
Ja jsem cca začátky cod zazil, ale pak jsem si dal pauzu.. vse co belik popsal si asi pamatuju, i to nano, to bylo op jak svina :-D , ja souhlasim se zmenou, ale nejak jsem nepochopil ten kevlar, glock a awp jakoby prostreli ve full dmg kevlar? Awp ok, ale ten glock nechapu vuci kevlaru, mozna jsem si to jen spatne precetl. Je pravda, ze by to bylo takove to stare cod, + tak kombinace off a deff itemu.. pokud nepujde kombinobat naboje a notes (kevlar by jit mohl), tak by to bylo vic o skillu a o taktice, jestli radeji naboje, nebo notes.. dnes a vcera bylo na cod2 docela plno... a jak pise KOTEL, byla zmena ip, a někteří hraci se na to radeji vykaslali (kotelna nesla par dnu) ale jsou prázdniny a nikdo u toho nesedi cely den (mozna). A jak to tak pozoruji, začínají tam hrat zbrusu novy hraci, coz je super, a to ze to neumi by vic prilakalo, aby na nej nekdo nevybehl s nts5 a pn32... kdyz bude mit treba jen stesti a bude i tak bez itemu a proti nemu pobezi nekdo s pn32 (ale tedy bez notesu) , tak kdyz se mu podari dat par hlav treba, tak tim, ze ma dobry aim ho udrží na serveru, kdyz bude mit aspon nejakoh šanci. Toto je muj nazor, kazdy ma jiny... ale jsem PRO

Kotel
25-08-15, 21:31
Kombinace 2 off itemů je ještě horší. To bych spíš povolil 2 def.

Martin_V
25-08-15, 22:08
ja to myslel tak, jak to psal belik, kdyby byli 2 itemy, tak aby neslo kombinovat off a deff item, spis tedy urcita kombinace.., samozrejme je blbost off a off :D , spis takhle... aby neslo tit/pluky/pn/ otravky a notes, a ani notes a kevlar.. spis treba aby slo jen tit/... a druhy item swat/a ostatni itemy krome notesu (nebo kevlaru- ale ten kevlar nevim :) ) , uz chapes? notes a naboje proste NE , dle meho nazoru a pochopeni z belikova slohu

Kotel
26-08-15, 08:49
Pridal bych mozne kombinace na :

off+off - ale damage z itemu bude o 1/3 nizsi
def+def
uti+uti

off+def - nebude mozna


Kdyz kapitanuv notes prostreli awp do hlavy, nuz by mohl taky zasahnout hlavu. Spis dava smysl, aby byly vsechny zasahy do hlavy ignorovane.
Pridal bych item helma, ktery ochrani hlavu, treba 3 zasahy.

Martin_V
26-08-15, 20:23
vidim zmeny, blbne nominace map, proste nejdou nominovat... ja do toho nechci kecat, ale OFF a OFF... neni trochu moc mit pn 32 a pluky? kdybych to teda neprepocitaval a pluky mi dali 30, tak by to bylo 62 k zakladnimu dmg, tak jasne, od toho je tu deff a deff, ale i tak, co treba aby neslo dohromady ITEM 1: pn a ITEM 2: tit/pluky/otravky nebo tato kombinace ITEM 1 : notes a ITEM 2 kevlar. Ale jen proste ITEM 1 :ty normal itemy(swat,maximalka,veteran,granat,atd,atd) a ITEM 2: off nebo deff , ale jak chcete, tak jako, ono je to logicke hodne k OFF a nekdo proti nemu zase hodne k DEFF, ja nevim no, zatim me to nevadi, ale je divne, ze vsichni chteji STARE COD a ted k tomu nikdo nepise, co by bylo dobre...

Ale to je jen moje vyjadreni, at se vyjadri i ostatni.

EDIT: mazat to nebudu, bylo by to nefer, ale to co jsem tu napsal je blbost, psal jsem narychlo a nepremyslel jsem... zapomněl jsem na to snizeni 1/3... takze kdyz se nad tim zamyslim, tak to nezni tak spatne, to co jsi udelal :)

Kotel
26-08-15, 20:30
Je opravdu divne, ze vsichni chteji stare cod
http://csko.cz/neco/cod.jpg

Trdl00
26-08-15, 20:33
Nano vestu som zažil, pamätám si, že bola strašne malá šanca aby ti padla, ale keď ti padla tak to bol koniec s vysokým lvlom. Určite som proti tomu aby bola znova :). A k tomu čo navrhol Belik. Súhlasím s hocijakými zmenami, ktoré znova oživia hru. Teraz mam na cele COD výhrady oproti minulosti. Tak som zvedavý, čo vymyslíte a dúfam, že to bude len lepšie. PS: mal som pauzu, keď bol item špicl, ale vyzera fajn.

Trdloo :)

Kotel
26-08-15, 20:57
Udělal jsem pár změn, dnes a zítra se otestují.

Martin_V
26-08-15, 21:30
Tak ja to z toho forum pochopil, ale vsak sam si to vsude cetl, belik to tu sepsal, jak by to bylo dobre, souhlasim s belikem, ale nikdo sem proste nic nenapise, ty se s tim se.es skoro zbytecne... neni to tak, ze ted je to cod naprd (nebo aspon to co bylo vcera) , jen me zarazi to, jak vetsina na fórum psalo, ze to chteji tak jako to bylo drive, a ted, když ta možnost je, tak sem nikdo nic nenapise, cekal bych vice vdeku.. ale pokud uz to vsechno jede tak jak ma, tak zase je to změna, kdyby se to někomu nelibilo, tak uz to pise na forum si myslim...

Kotel
26-08-15, 21:51
Bys tu chtel sotva za tyden 5 stranek. Vyresilo se tu toho vic nez za rok.

Upravy, co jsem udelal:

-muzete mit naraz 2 itemy stejneho druhu krome typu use
-2 off itemy najednou maji snizeny damage o 1/3
-swat stit chrani proti autodestrukci
-kapitanuv notes nechrani proti zasahu do hlavy z awp a noze a pri zasahu z awp a noze do tela je damage snizen na 1/3 a ubere 3 body
-pridan item superhelma - odrazi 1 az 3 zasahy do hlavy (i nozem)
-pridan spicl

Martin_V
26-08-15, 22:13
Parada, zni to dobře (prvni strana jsem si tam dal edit, takze uz proti kombinacím off off a deff deff nic nemam, spatne jsem si přečetl snizeni 1/3 dmg..) ted vecer jsem uz nehral a jdu spat.. uz funguje nominace map? Ono to neslo, treba italy, proste to nevzalo jako nominaci..

Smackk
27-08-15, 02:55
Já jsem PRO a nebylo by také dobré dát nějakou class místo kentaura? Třeba ten Scouter kterého sem v různých příspěvcích už viděl.. Akorát nevím jak by se to udělalo s levly.. :). Jestli to jde mohli by se z toho kentaura převést na tu classu místo toho :). Možná vám to připadá jako blbý nápad ale mě kentaur přijde jen jako napodobenina sapera a moc mě nebaví.. :D

Kotel
27-08-15, 07:21
Levely jdou snadno zaměnit. Projdu nějaké návrhy a něco s tím udělám.

oli221
27-08-15, 14:13
Ja som PROTI všetkému až na tie nové itemy a swat veste.

valibuk
27-08-15, 15:40
Já jsem PRO a nebylo by také dobré dát nějakou class místo kentaura? Třeba ten Scouter kterého sem v různých příspěvcích už viděl.. Akorát nevím jak by se to udělalo s levly.. :). Jestli to jde mohli by se z toho kentaura převést na tu classu místo toho :). Možná vám to připadá jako blbý nápad ale mě kentaur přijde jen jako napodobenina sapera a moc mě nebaví.. :D

mohlo by sa spravit hlasovanie,kde kazdi ucet na forku zalozeny aspon mesiac dozadu by mohol hlasovat,o vybere classy

mne osobne sa paci najviac GANGSTER
http://csko.cz/forum/showthread.php?41272-N%E1hrada-za-kentaura

Belinko12
27-08-15, 15:41
Bys tu chtel sotva za tyden 5 stranek. Vyresilo se tu toho vic nez za rok.

Upravy, co jsem udelal:

-muzete mit naraz 2 itemy stejneho druhu krome typu use
-2 off itemy najednou maji snizeny damage o 1/3
-swat stit chrani proti autodestrukci
-kapitanuv notes nechrani proti zasahu do hlavy z awp a noze a pri zasahu z awp a noze do tela je damage snizen na 1/3 a ubere 3 body
-pridan item superhelma - odrazi 1 az 3 zasahy do hlavy (i nozem)
-pridan spicl

Ahoj Kotle,

v prvom rade by som sa chcel Ti podakovat v mene vsetkych, ze si si precital moj postreh a zaroven nejaky navrh, ze tomu obetujes svoj cas. Tesi ma, ze som ti tym ulahcil pracu, aspon nejak.

Ospravedlnujem sa, ze reagujem az teraz, priznam sa, ani som odvtedy nehral, lebo mam pracovne a ine povinnosti a dost sa mi toho nakopilo, ale ako tak citam tie zmeny, tak sa tesim, az si to vyskusam.

Vratim sa este spat k tvojej poznamke, ze notes nesiel prestrelit awpckom, ze to asi na inom serveri. V tej dobe tvoja Kotelna mala iba jeden COD server a to bol este v polstine. Na konkurencii som nikdy ani nehraval, takze si to nemam s cim mylit. Ale nez som ti stihol odpisat, tak si to vyriesil velmi sikovne, dovolim si povedat. Lebo notes napr odolny voci 5 ranam je dost tazke pre snipera, ale ked je povolene triafat hlavy a zaroven si vymyslel novy item, tak super.

Ale urcite sa vyjadrim k tym kombinaciam itemov. Myslim si, ze dovolit nejaku kombinaciu off a off a nejaku kombinaciu off a off itemov (napr naboje a naboje) zakazat, a ine dovolit, mi pride trocha nefer, a mozno sa to aj tazko nastavuje. Najelpsie by bolo zakazat kombinaciu off a off, def a def, takisto ako aj off a def. Lebo Notes5 a kevlar, je dost hardcore. zaroven dobre naboje a nekonecny zasobnik je tiez tak torchu moc. (bez tak si myslim, ze by to najlepsie bolo s 1 itemom, aby to bolo aj o levli aj o skille a zaroven trocha toho stasticka v podobe itemu)

A toto mi pripomina, ze som zabudol v tom povodnom prispevku spomenut, ze class RAMBO mal vyhodu ako classa, ze pri zabiti niekoho, dostal 20 HP plus plny zasobnik. Neskor sa ten zasobnik mu zrusil ako abilita. Co pri jeho malom zasobniku a samych vysokych a odolnych levelovh je malo, mohlo by sa mu to vratit, aby opat tuto classu niekto zacal hrat :)

Kotel
27-08-15, 16:30
Lepší hráč měl s rambem prakticky nekonečno nábojů, což bylo moc op. Možná by pomohlo snížení hp.

Při tak velkém množství kombinací ti nějaká lepší nepadne ani za celou mapu. Zahrajou si tak i hráči s menším levelem. Já mám všechny classy max lvl 12 a nemám problém někoho zabít. Ale to se ukáže za pár dní, jestli třeba nebude brát každý awp.

Martin_V
27-08-15, 16:48
Kdyby byl 1 item, tak je to i pomalejsi expeni, nemuzes mit treba maximalku a off nebo deff ale je mi to jedno... a dnes jsem zpozoroval, ze item SPICL pada celkem často, v nasem teamu byli asi 3 co meli spicla, ale zatim je to kladne zpestření cod :)

shootradar
27-08-15, 17:06
Hlavně je zajímavá kombinace off itemů mega zásobník a pluky co jsme měl já teď, máš zvýšený dmg a ještě nemusíš ani přebíjet ...

Martin_V
27-08-15, 18:37
tak zatim se to testuje, takze se muze vyzkouset vice variant... ja bych zkusil 1 item jen, nebo nechal jak to bylo driv, a ne off off a deff deff, treba ted srabik(189 comm) mel notes a kevlar, skore 65:1, pak jsem se odpojil...

Kotel
27-08-15, 20:01
Protoze commando na tomhle modu je zhovadilost. Kdybych to vedel od zacatku, tak tu class nedavam.

Martin_V
27-08-15, 21:57
Njn, ale vsichni jsme si na komando zvykli :-D , ale off a off itemy, to jde, protoze je tam snizeni o 1/3 dmg, ale deff a deff nevim no :-D , zatim jsem si na to nezvykl no :-D , za mesic to bude zase jiny pro me :-D

Trdl00
28-08-15, 13:24
ja by som zakazal kombinaciu kevlaru a notesu pretože často hrávam proti srabikovi a už ked ma kevlar je ho strašne ťažké zabiť ešte k tomu s mp5 ktora je proti kevlaru slaba strašne. A keď mu da do toho ešte aj napr. notes 4, 5 tak je prakticky nesmrteľný proti 3 hráčom minimalne. A to ja idem doňho s lvlom 170 Fire supportom a mám s ním problemy, ked mal kevlar aj notes som proti nemu našťastie ešte nehral :D .. navrhoval by som to tak že ked padne notes tak k nemu už by nemohol padnúť kevlar ale len armor napriklad aby to bolo aspoň trochu slabšie a naopak keby padne kevlar tak k nemu by nemohol padnúť nejaky silny notes

Trdloo :)