PDA

Zobrazit normální verzi : Minecraft na kotelni



elMagico
12-03-16, 21:06
Zdravím. Chcem sa opýtať či na kotelni nebude vôbec minecraft. Ja by som ho tu uvítal :)

Bezdak
12-03-16, 23:33
Byl tu asi 2 roky? Možná déle, je s tím neskutečně moc práce, velká zátěž na stroj a ani o to nebyl takový zájem.

apach29
13-03-16, 01:28
Myslim, ze zajem by byl, jen by se o to neml kdo starat. I mne to bavilo, kdyz byl jeste creative a to uz je co rict.
Kdyby se zrusily servery, ktery jsou neobsazeny na 80%, tak by to mozna slo obnovit. Ne ze bych chtel rejpat, ale na wotlku je vzdycky jen 1 hrac.
Zrusil bych duplicitni servery s minimalnim obsazenim a mozna by to na MC vyslo.

The Frisco
13-03-16, 03:29
Vím, že už se to zkoušelo, ale na české scéně prostě kvalitní vanilla server není. Ale něco takového se asi ani nevyplácí dělat. Kotel myslím psal, že jeden takový mc server má stejnou zátěž jako 50 cs serverů.

Reflex.
13-03-16, 09:12
Myslim, ze zajem by byl, jen by se o to neml kdo starat. I mne to bavilo, kdyz byl jeste creative a to uz je co rict.
Kdyby se zrusily servery, ktery jsou neobsazeny na 80%, tak by to mozna slo obnovit. Ne ze bych chtel rejpat, ale na wotlku je vzdycky jen 1 hrac.
Zrusil bych duplicitni servery s minimalnim obsazenim a mozna by to na MC vyslo.
S tymto plne s tebou suhlasim, ja by som tiez velmi rad uvital mc na kotelni.

Grakon2702
13-03-16, 09:37
Jediné, co se tu kdy kromě cs 1.6 uchytilo, je Ragnarok a csgo hungergames. Všude jinde bylo/je prázdno. MC server tady měl aktivní komunitu cca 10 hráčů. Komunita, která se starala o mc server zde, má teď vlastní hosting a reprezentují se jako survival vanilla server (podle mého názoru to moc vanilla není) pod názvem suvacraft.

The Frisco
13-03-16, 13:59
Suva už několik měsíců nefunguje, pokud se nepletu.

Kotel
13-03-16, 15:16
Znovu připomínám, že prázdný server si nebere žádný výkon. WoW server se zátěží nikdy nedostal na cs server obsazený 1 (slovy jedním) hráčem (zátěž max 3% při 20ti hráčích), Ragnarok má běžně zátěž 2% při 50ti hráčích.
Csgo se automaticky pauzne, když tam nikdo není.
Může bu být klidně 100 prázných cs serverů navíc a zátěž bude menší než 1 obsazený server.
Minecraft funguje úplně stejně. Bloky se zobrazují a obnovují až když je tam nějaký hráč, jinak to nic nebere. Pak si to ovšem bere brutálně moc. Vanilla je podle mě na nic, protože se to časem vždycky posere a je nutnej reset světa. Muselo by se vymyslet něco lepšího.
Předchozí konfigurace strojů nedovolovala spustit tam něco jako mc, ale to už teď nebude problém, takže když by tam chtěl někdo dělat admina, tak mu server klidně zapnu.

Reflex.
13-03-16, 15:36
Mensia otazocka, styl naboru by bol taky isty ako na cs servery, alebo by sa zaviedol nejaky specialny nabor?

kono159
13-03-16, 17:02
mc si riesili mc admini este ked tu bola mc sekcia, takze nieco podobne ako na cs

elMagico
13-03-16, 17:33
Ako ja viem, že tu MC bývaval a hrával som tu. No uvítal by som ho, ako som napísal na začiatku. Tak ak by sa dalo a zozbierali by sme sa, kľudne by som do toho išiel :) Myslím, že bývavalo dosť aktívnych hráčov.

Grakon2702
13-03-16, 18:10
Co bys tu místo té vanilly chtěl dát?

kono159
14-03-16, 22:27
Minecraft? ( ͡° ͜ʖ ͡° )
(ง ͠° ͟ل͜ ͡°)ง

ZeMi7
15-03-16, 16:23
Mensia otazocka, styl naboru by bol taky isty ako na cs servery, alebo by sa zaviedol nejaky specialny nabor?
Původně stejně jako CS.
Časem se to začalo řešit vždy v MC AF.





Minecraft? ( ͡° ͜ʖ ͡° )
:D

kono159
27-03-16, 12:06
hral by to niekto cez hamachi?

Baxo15
27-03-16, 15:44
Nie.. :-D

elMagico
27-03-16, 16:04
Neviem si predstaviť, kto by mal kvôli tomu spustený notebook stále :D což, väčšina Ľudí by chcela hrať dlhšie a v iný čas ako majiteľ serveru cez hamachi :D

Grakon2702
27-03-16, 16:13
Já mám doma skoro celý den spuštěný domácí Server v šuplíku. Minecraft by rozjel na max cca 30 připojených klientů (jednou jsem ho tam už měl). Problém je v tom, že se přes noc server vypíná kvůli šetření elektřiny a kromě bukkitu, který skončil a nepodporuje warez, žádný jiný server spravovat neumím. Ještě k tomu je tu sraní s povolením portů apod.

kono159
27-03-16, 18:08
ved to nebude hrat 30 ludi 24/7. sak ked sa dohodneme napr 6 ze si to trochu zahrame tak si zahrame a po 3 hodinkach konec alebo do kedy nas to bude bavit, ja to chcem pre zabavu nie mat stare kotelna mc.
co som hral s pajdou, airsoftom a par dalsimi sme nemali ziadne pluginy len sme si dali spawnpoint pri barak a hrali sme normalne do kedy nas to bavilo

Grakon2702
27-03-16, 20:00
ved to nebude hrat 30 ludi 24/7. sak ked sa dohodneme napr 6 ze si to trochu zahrame tak si zahrame a po 3 hodinkach konec alebo do kedy nas to bude bavit, ja to chcem pre zabavu nie mat stare kotelna mc.
co som hral s pajdou, airsoftom a par dalsimi sme nemali ziadne pluginy len sme si dali spawnpoint pri barak a hrali sme normalne do kedy nas to bavilo

Sloty nejsou problém. Pokud bych měl mít někdy nějaký mc server tak by se jednalo o Vanillu, kde by byly max pluginy na accounty a hodnosti. Dal bych tam nějaká základní pravidla, aby to fungovalo. Jde o to, že nevím o žádném jednoduchém aktuálním serverovém klientu, který by se dal lehko nastavit, a který by se dal spustit i v offline módu. Co jsem zatím tak hledal, tak mě nejvíc zaujal tenhle. http://cuberite.org/

Grakon2702
28-03-16, 16:24
Ok, pokusil jsem se ten server spustit. Já se na něj od sebe dokážu napojit, nevím jestli se však na něj napojí ostatní z venku. hraju si s nastavením. Nejsou tam zatím žádné pluginy. Když tak se můžete zkusit napojit na 82.209.47.42:25565. Musím vědět jestli to vůbec funguje.

elMagico
28-03-16, 17:09
Na 1.8 mi nefunguje

Grakon2702
28-03-16, 21:36
Na 1.8 mi nefunguje

ok, začal jsem to řešit na fóru cuberite, snad mi tam pomůžou.

elMagico
29-03-16, 10:47
Ak bude treba na chod servera nejaké peniaze tak kľudne prispejem nejakú mesačnú sumu :)

Don KartagenaCZ
29-03-16, 15:32
Komunita, která se starala o mc server zde, má teď vlastní hosting a reprezentují se jako survival vanilla server (podle mého názoru to moc vanilla není) pod názvem suvacraft.


Suva už několik měsíců nefunguje, pokud se nepletu.
Ano Frisco suva už několik měsíců nefunguje. Bohužel to padlo z finančních důvodů.

Grakon2702
29-03-16, 16:12
Jenže oni měli hosting v serverovně na mnohem silnějším stroji. Já mám server u sebe doma. Stroj je slabší a navíc se ve večerních hodinách vypíná. Pluginy tam žádné dávat nebudu, bude to jen Vanilla. Na chod serveru žádné peníze nepotřebuji. Jediné, co teď řeším, je to, že musím nějakým způsobem povolit připojování z venku do mé sítě konkrétně na port 25565. Očividně jen povolení ve firewallu nestačí.

Don KartagenaCZ
29-03-16, 16:53
Jenže oni měli hosting v serverovně na mnohem silnějším stroji.

Eeeee SIlnější stroj ? Rly ? :D Zas tak silnější moc nebyl.

Kotel
29-03-16, 18:40
Teď o víkendu bych měl instalovat 2 nové stroje, takže tam nějakej mc klidně může běžet.

elMagico
29-03-16, 20:54
To by ti bolo určite dosť ľudí vďačných :)

Bezdak
29-03-16, 23:56
Jenže oni měli hosting v serverovně na mnohem silnějším stroji. Já mám server u sebe doma. Stroj je slabší a navíc se ve večerních hodinách vypíná. Pluginy tam žádné dávat nebudu, bude to jen Vanilla. Na chod serveru žádné peníze nepotřebuji. Jediné, co teď řeším, je to, že musím nějakým způsobem povolit připojování z venku do mé sítě konkrétně na port 25565. Očividně jen povolení ve firewallu nestačí.

To musíš ještě nastavit v routeru NAT.

Don KartagenaCZ
30-03-16, 07:51
Ooooo že by se minecraft vrátil zpátky na kotelnu ?

Qwix
04-04-16, 05:58
Dobré ráno, chcem by som sa opýtať, ako to vyzerá s tým Minecraftom na Kotelni?

AlternativníPravda
22-04-16, 16:09
Nepoučitelní. :)

Bezdak
19-05-16, 19:28
Já mám server u sebe doma. Stroj je slabší . Pluginy tam žádné dávat nebudu, bude to jen Vanilla.
že musím nějakým způsobem povolit připojování z venku do mé sítě konkrétně na port ? ve firewallu nestačí.

Ano, musis si to v routeru nastavit.