PDA

Zobrazit normální verzi : Gw 2016.05.10

Zereges
11-04-16, 09:07
http://ro.ekirei.cz/oldcrew.pngOld Crew by Zereges
- Date: 10/04/2016
- Class: DD Creator
- Duration: 6:24
- Stream: YouTube (https://www.youtube.com/watch?v=9-D_2duf3NE)
- Comment: Není to tak akční jak za champa.
- Music: Flite - Dive

BSBProff
11-04-16, 11:13
Slušný WoE od VoD nebo od nás slabší. Ne ale je vidět, že sice váš champ neni žadny GC champ ale i tak nam dělal chvilkama problemy v takhle malym počtu. Doufam, že si VoD ty WoE trochu užili a nahonili EGO a že se příští neděli opět sejdeme. :D :D :D

Diego
11-04-16, 22:01
Díky,zdálo se mi to vyrovnanější než to bývalo :D. Váš První náběh, začátek WoE nám trochu nevyšel, právě mi tu chvíli zavolal šef z práce, a následně na mě všichni řvali ať něco dělám :D, prvních 10-15 minut byl chaotický, pak jsme se trochu sehráli. Fakt se mi to líbilo ,ne jenom mě, fajn souboj. V Neděli dojdeme. Těšíme se.
Čau VoD. :new_russian:

Zereges
11-04-16, 23:44
Samozřejmě že se vám to zdálo vyrovnanější, když jsem nebyl na champovi :P. Stejně ale statistiky 156 killů u nás : 80 killů u vás je dost tragický výkon se kterým bych se s 50% přesilou rozhodně nechlubil.

Elleshar
12-04-16, 01:24
Po shlédnutí videa bych se chtěl omluvit našemu champovi za velice negativní hodnocení, které jsem na jeho adresu verbálně vyjádřil po skončení GW. Objektivně musím uznat, že náš champion byl několikanásobně lepší než všichni ostatní, kteří se na GW objevili. Evidentně jsem "špatný výkon" v naší gildě ještě úplně nezažil, protože to, co předvedl Ashnazaiii skutečně vystihuje význam spojení "špatný výkon" mnohem lépe, než co jsem doposud ve vlastních řadách zažil (obávám se, že se to nevztahuje jen na působení na GW:RO, ale tak celkově na víc než desetileté působení na scéně Ragnaroku). Naopak i přes nemalé množství požitého alkoholu jsem zaznamenal situaci, kdy soupeři umřel HW (ne, že by to bylo tak neobvyklé, vždyť hrál také dost příšerně) a přesto nám profesor držel magnet. Možná by bylo vhodné zvážit nahlašování úmrtí některých charů na TS, abychom se takovým nemalým chybám vyhnuli. Podobně by stálo za to koordinovat snahy creatora a profesora (pokud jde o souhru skillů AD + dispell).

K vyrovnanosti GW: měli jsme dost random sestavu. Dříve jsme brali 4-5 lidí z Ekirei, což spolu s Kexou, Mikim, Yukim a případnými dalšími hráčil dalo tak 8+ lidí. Nyní nás bylo 6, což není dostatečný počet na skutečnou sestavu. Nyní jsme museli mít naprosto nutný základ a nebylo praktické vzít rozdílové chary, díky kterým bychom vás přejeli zcela a úplně (a že by to nebyl problém). Navíc jsme se na rozdíl od našeho soupeře neomezovali na kempení warpu, což je sice (v případě dobrého použití, které jste rozhodně nepředvedli) spolehlivá a osvědčená metoda bránění hradu, ale zábavě GW rozhodně nepřidá. Proto výsledný poměr smrtí a killů neodpovídá skutečnému výkonu, ale je výrazně ovlivněn volbou taktiky (a chutí hrát GW a ne klikat na jedno políčko na warpu). Řekněme, že poměr téměř 2:1 pro nás v killech je velice smutnou výpovědí o výkonu soupeře, který zvolil jak účinnější (a objektivně vzato nudnější pro všechny zúčastněné) strategii tak disponoval o 50% vyšším počtem hráčů. To, že jsme měli relativně random poskládanou sestavu ponechávám stranou.

BSBProff: jak jsme se bavili se Zergou, oběma nám přišlo, že jsme dost dostávali kapky (jsme prostě zvyklí na ještě víc jednoznačné výsledky), ale realita je, že jsme byli zase nejlepší.
Zereges: jasně, že jim to přijde vyrovnané, když je necháme zakempit warp poté, co je vybijem místo toho, abychom je farmili jak malá děcka (jejichž výkonu se často ani nepřiblíží).
Diego: souboj? Jediné, co vaší strategii (dá-li se to tak nazvat) chybělo, abyste dali vědět, že bojovat skutečně nechcete, bylo CP. Pokud chcete hrát takové GW, tak je to dost smutná vizitka. Musím říct, že jsem bezprostředně po GW i po shlédnutí videa zvažoval, že zas napíšu něco o tom, jak useless sestavu jste zvolili. Až při druhém pohledu vyplynulo, že to není až tak moc sestavou jako naprosto tragickým výkonem jednotlivých classů (zejména těch, které se mi zdály tak nějak k ničemu - champ, sniper, stalker + jako obvykle HW, kde použití skillů začalo pomalu dávat smysl, ale vybíhání k soupeři a časté umírání při kempení warpu již nikoli).

Ashnazai
12-04-16, 10:53
Ok takze asi ti to sem jeste nikdo nenapsa ty bozsky hraci ragnaroku.Sak ty si cisty blazen uplne mimo realny svet,kdybys proste napsal dik za gw priste se sejdem zas privedl ty svoje rozdilovre chary a nandal nam to o parnik a drzel hubu ale ty se tady kazde gw budes nad kluky povysovat jak uplny arogantni nerdsky dmnt ja se vubec divim ze tady stebou nekdo hraje to ze kluci proste neumej tak hrat nehrajou to sto let ten ragnarok neni tragedie ale ty tady budes i po tom co nemas hrad atejne arogantne blabolit ze sme nobpve vy mate o polovinu vic killu a vase strategie je smesne kempeni prrecastu a o tom ktera postava je usseles a bla bla bla ty vole prober se a prestan tadypo kazdem woe psat eseje jak je souper low dosahnes tim jedine toho ze si vsichni rikaji ze si totalni dement a muzes sem napsat cokoli ty arogantni frajere v ragnarpk hre ale ver ze na me to neplati jedine co bych ti ja po prvnich woe napsal na to urazeni protihracu..you can go fakyourself mate

Kotel
12-04-16, 15:32
Tyhle kecy mi chyběly.

Elleshar
12-04-16, 23:03
Kotel: Smutné, že jsou ještě pořád lidi hrající RO, kteří nejsou schopni ustát komentáře v GW topicu. Ale tak třeba je to jen tím, že hráli na serverech, kde nečetli GW topic (ať už kvůli nezájmu či neznalosti jazyka) nebo kde GM banovali všechno, co nebylo typu "děkuji za GW", "uvidíme se příště" a "moc se mi to líbilo". Nicméně mě těší, že se někdo další zapojil, připadal jsem si tu tak sám. A je vcelku pozitivní, že je do toho někdo docela dost zažraný (jinak by to nemohl brát tak moc vážně).

Ashnazai: Na téma, zda jsem blázen a případně jak moc, se vedla již celá řada diskusí (obvykle v hospodě). Protože však u žádné z nich nebyl přítomen žádný kvalifikovaný odborník, jsou dosažené výsledky přinejmenším neprůkazné, takže je tento problém ještě otevřen dalšímu zkoumání. Obávám se však, že žádný odborník, tím méně nikdo zde, nedokáže udělat takový posudek jen v závislosti na tom, jak se vyjadřuji na internetovém fóru, tím spíš, že se jedná o GW topic. Pokud mi však lidé z mého okolí dají podnět k tomu, abych se nechal prošetřit, který navíc podpoří smysluplnými argumenty, určitě to zvážím.
Zda jsem mimo reálný svět nevím, to je spíše filozofická otázka. Pokud se já podívám na svou osobu z hlediska Cimrmanovy teorie externismu, pak máš jistě pravdu. Podobně podíváš-li se ty na mě jako potenciální filozof zastávající názory solipsismu, opět nebudu existovat. To by se však dalo říci o jakémkoli člověku (či potenciálně věci), proto mě to nijak neznepokojuje. Pokud jsi však měl na mysli, že pořádně nevidím, co se děje kolem mě, a nedovedu objektivně posoudit situace, ve kterých se nacházím, pak si dovolím nesouhlasit. Dovolil bych si dokonce tvrdit, že mé schopnosti objektivní analýzy převyšují většinovou populaci. Nechci říct, že dovedu dobře odhadovat lidi a zejména jejich myšlenkové pochody. Ty jsou mi stále záhadou a nabízejí neustále nová překvapení. Zejména ve chvílích, kdy si říkám, že takovou sloninu už přece nemůže nikdo udělat, je můj úsudek o něco slabší - nebo by se také dalo říct, že jsem stále optimista.

Psát do GW topicu "dík za GW, příště se sejdeme zas" nechci. Jedním důvodem je, že není až tak za co děkovat. GW, které si takový příspěvek z mé strany vyslouží, musí mít trochu jiné parametry, než ty poslední. Druhým důvodem je ten prostý fakt, že Kotel není diktátorský typ, který by za vyslovení vlastního názoru banoval, zvlášť, když se člověk bude do jisté míry držet pravidel slušného chování. Zažil jsem situace, kdy GW topic byl moderovaný více, než si, dle názoru všech, co na GW byli, zasloužil. Zprávy typu "dík za GW" se pak sice hojně vyskytovaly (obvykle bylo předem domluveno, že každý účastník GW jednu takovou napíše), byly však jen ironickou narážkou na cenzuru, která jakýkoli jiný názor de facto zakazovala. Nepředpokládám, že by se situace zde změnila, abych se k něčemu podobnému chtěl uchýlit.

Tebe možná baví GW, kdy vyhráváš zcela jednoznačně nad svými soupeři. Já už jich však odehrál dost na to, aby mi nadšení z takového průběhu rychle vyprchalo. Jistě jsme mohli zkusit sehnat více lidí či neexperimentovat se sestavou. Ušetřil bych si trochu výtek po konci GW, ale nic zásadního by mi to nepřineslo. Uvědom si, že jsme dost jednoznačně vyhrávali v předchozích měsících. Vždycky to vzdal soupeř, protože nedovedl dlouhodobě snášet porážky. My jsme nebyli ta strana, která přestala chodit na GW. Vždycky jsme při pravidelné aktivitě soupeře přišli. I když přestali chodit BSB jako celek, tak jsme alternativu dohromady dali. Jsi si opravdu jistý, že se máme opravdu snažit a hrát čistě pro výsledek GW, nikoli pro průběh, což je to, o co nám jde především? Protože až to soupeř vzdá, zas budeme ti zlí, jelikož jsme brali velkou přesilu. Děkuji, nemám zájem. Hodinové kempení hradu s plnou obranou proti soupeři, který nemá šanci nebo se vůbec nedostaví, úplně neodpovídá mé představě zábavných GW.

Ty se divíš, že tu se mnou ještě někdo hraje? Pokud myslíš lidi z mé gildy, tak na ty tak moc nenadávám, byť kritéria hodnocení pro vlastní členy jsou výrazně tvrdší. Ano, může se stát, že si postěžuji víc, než je nutné, nicméně doufám, že po době, kterou hrajeme společně, už všichni ví, proč je moje reakce taková, jaká je, a dovedou svou hru v budoucnu zlepšit. Krom toho když udělám nějakou zásadní chybu já, tak ji taky zkouším do dalších GW či dříve napravit. Jestli jsi myslel lidi od VoD, tak je spíš s podivem, že tu hraje někdo proti nim. Naše motivace moc velká není, protože už není kam se posunout. Navíc s přístupem soupeře, kdy zlepšení je v nedohlednu, nedochází pravidelně a ještě se tváří, že je naší povinností dorazit na GW a dělat mu zábavu, je malý zázrak, že jsou ještě lidi ochotni chodit.

Nejde o to, jak dlouho to hrají či nehrají. Zpočátku jsem se snažil dávat spíš dobře míněné rady, až později začala být kritika ostřejší, protože nedocházelo k žádnému zlepšení. Někoho to nakopne, jiný se urazí. Ať dojde ke zlepšení či k ukončení činnosti, je to změna, kterou vítám. Kritika na tvou osobu je čistě z toho důvodu, že máš silné řeči a žádné výsledky. Jestli to hraješ týden (což by herní kvalitě odpovídalo) nebo deset let, pro mě v tomto případě nehraje žádnou roli. Když to na tebe nezabírá a budeš hrát stále stejně, s tím nic nenadělám. Zkusit jsem to musel. Nicméně z vyznění toho, co jsi napsal, se mi zdá, že můj příspěvek na tebe zapůsobil víc, než jsi ochoten sám sobě připustit.
Objektivní hodnocení o tom, jak kdo tragicky zahrál, jsem už delší dobu nepsal. Zvlášť zbytečné je to nyní, když statistiky o tom vypovídají víc než dostatečně.

Dál by ses mohl zkusit zamyslet, třeba se ti to podaří, proč nemáme hrad a jak moc jsme ho chtěli. Ano, je to bonus, ale pro nás dost nepodstatný. Kdybychom chtěli hrát na výsledek, vypadají GW dost jinak. Myslím, že i řada lidí z VoD potvrdí, že jsme schopni hrad ubránit, když budeme chtít. Problém je, že to je nudné pro všechny.

Označujte si mě jak chcete, hlavně začněte něco hrát. A poprosil bych, abys při odkazu na můj příspěvek napsal to, co tam skutečně mám. Nemáme o polovinu víc killů, ale téměř dvojnásobek. Poměr 2:1 totiž znamená, že na každý váš 1 kill připadnou naše 2. Tedy vy máte polovinu našich killů, ale opačně už je potřeba říct, že jsme jich měli dvakrát víc.

A na závěr bych si dovolil jednu poznámku k celému tvému příspěvku. Možná jsi už někdy slyšel něco o tom, že text se dá dělit do souvětí (odstavce pomíjím, pokud by tě ale toto téma zaujalo, můžeš zkusit http://https://cs.wikipedia.org/wiki/Odstavec (https://cs.wikipedia.org/wiki/Odstavec)). Ta jsou od sebe graficky oddělena tečkami, začínají velkým písmenem. Členění do souvětí mimo jiné zvyšuje čitelnost textu, takže je jasné, kde začíná a končí nějaké sdělení. Dále je výhodné v rámci souvětí používat čárky. Velice důležité jsou zejména v případě, kdy struktura vět v souvětí přestává být jednoduchá, a je proto vhodné ji graficky zdůraznit. Čárky mají i další využití, ale ta bych ponechal na učitele českého jazyka. Ne, že by využitím souvětí a čárek stoupla informační hodnota tvého příspěvku. Je však výhodné je využít, pokud očekáváš, že jej má někdo číst. V kulturním prostředí je takový přístup slušností a určitě není chybou těchto vymožeností, které nám jazyk a moderní technologie nabízí, využívat i zde. Neříkám, že já sám píši čárky zcela správně, nicméně se je snažím psát přinejmenším na ta místa, kde mohou čtenáři pomoci.