PDA

Zobrazit normální verzi : Gw 2016.05.17

Zereges
18-04-16, 10:21
http://ro.ekirei.cz/oldcrew.pngOld Crew by Zereges
- Date: 17/04/2016
- Class: Champion
- Duration: 8:01
- Stream: YouTube (https://www.youtube.com/watch?v=chp9aW_PKhw)
- Music: Slevemor - After The Rain
- Comment: Lamil jsem víc, než je vhodné.

Diego
18-04-16, 11:54
Za GW děkovat nebudu, aby tu někdo neměl plnou hubu keců ;). Jinak fajn že jste došli, chceme další neděli opáčko pokud možno. Ve zkratce se vyjádřím, jasná převaha u vás jak bývá zvykem, mysleli jsme že to nedopadne, naštěstí jste ke konci polevili. Místnost před Emperiem byla pro nás kritická, Recall zachraňoval, ale tj nevyhovující. Nedokázali jsme se přizpůsobit, a důstojně projít. Začátek byly menší změny v sestavě tak nás to trochu ochromilo.
Díky za video, aspoň lze vidět všechny nedostatky .
Diego VoD

BSBProff
18-04-16, 19:20
No jen ve zkratce nevim jestli jsme měli 1-2 EC (Recall) ale vyjste spoléhali vyloženě na ně(recally). Nevadí, proti tomu se nedá nic namítat k GW to z mého pohledu patří a je to tak nastaveny takže OK. Můj osobní dojem hodně kazí pro mě naprosto hrozný hrad. Já osobně(a ne sám si myslim) bych byl pro WoE SE pevnost, bohužel je mi jasné to, že je to asi dost nereálné, protože by to pro vás (VoD) byla nevýhoda. Klidně bez barricad nebo s nějakou upravou. Myslim si, že by to nás více bavilo a vy by ste se mohli konečně dozvědět co jsou pojmy GvG, stack a push(rush) atd. Možná pokud by jste to nevzdali po prvnich dvouch válkách tak by jste tomu taky přišli nachuť a konečne by ste se zlepšili. Chápu, že to je asi daleká budoucnost jestli vůbec :( takže asi musím být rád za to co je teď že? :D :D :D

SIZE XXL a jiné :D

Diego
18-04-16, 19:56
Myslím si že by pevnost šla udělat, jen se domluvit s GM. Jako hodně osekaná pevnost, jedna barikáda jde udělat, ale byly námitky že je nás málo nato. Jednou to testnout můžem, určitě vítaná změna.

Kotel
18-04-16, 21:33
Klidně 3 barikády s tím, že gstony půjdou opravit nejdřív za 10 minut. Bez guardů samozřejmě. Jednodušší to může být maximálně tak, že nebude potřeba matroš na opravu, jen se klikne.

Diego
18-04-16, 22:26
Jako pro naši guildu VoD to není problém, klidně zkusíme , přizveme si někoho kdo chodí SE, aby poradil co a jak. ;)

BSBProff
19-04-16, 18:34
Ještě jedno video od Veldy (HW Old Crew) https://www.youtube.com/watch?v=nzbwvmYzeLo&feature=youtu.be

Elleshar
19-04-16, 18:34
BSBProff: Bez barikád? S ohledem na soupeře bych už radši měl ta FEčka. Problém u tohoto hradu je, že jediné pozice, které můžeš rozumně bránit, aby tě soupeř neoběhl, jsou empo a první warp (tím, že nejde skákat). Pokud chceš zkusit bránit za prvním warpem, tak to imho může mít větší šanci na úspěch, jen se tam musíme dostat hodně rychle (buď ucho a nebo ideálně hodně rychlý recall někam do půlky cesty mezi prvním a druhým warpem). To jsme bohužel neměli pod kontrolou, protože jsme neměli stopnutý čas, jak rychle bije gypsy empo. Pokud by se ti to ani potom nelíbilo, tak můžeme zkusit udělat změnu, bude-li soupeř souhlasit. Teď mi to přijde docela předčasné (s ohledem na to, jak dlouho ten hrad je a jak se všichni scházíme).

Kotel: Co máš proti guardům? Jsou tak roztomilí. Stačí nekempit na jejich respawnu a dají se vybít docela rychle. Navíc jsou užitečným taktickým prvkem, který ti řeší schovávající se lidi (například u guardian stonu - jak ti tam něco proběhne, už abys měl člověka se sunlight krabicema, co tam bude pobíhat, což se současným počtem lidí není značka ideál). S ohledem na to, že neumí házet klacek, stunovat a dávat si 2H quicken jako jejich kamarádi v thoru, platí na ně demi-human redukce, tak zas tak moc nebezpeční být nemusí. Pokud někdo chce obětovat char, aby ti je tahal do zad, když je creatorem zrušíš na pár AD, je to docela jeho volba. My na to lidi navíc rozhodně nemáme.

Problém bych neviděl ani tak ve dvou guardian stonech. Ty rozbiješ vždycky ve chvíli, kdy protlačíš soupeře, a na počtu lidí na GW to dost nezávisí. Spíš barikády, co mají něco jako 600k HP, jsou současnou situací ovlivněny více (zvlášť, když na GW nejde použít mind break).

Nicméně jak říkám, ještě bych těm FE nějaký pokus klidně dal.

Velda
19-04-16, 19:48
Já bych taky SEčka uvítal, pokud bude dostatek lidí.. Přece jenom je tam mnohem víc taktickejch možností a boje jsou dynamičtější => zábavnější WoE. Na SE mi ale přijde ta hodina celkem málo:))

Diego
19-04-16, 21:35
Zkusit jsme to mohli už dávno, viděl bych to tak kdyby tady někdo hodil dvě-tří varianty jak byste si to představovali,a pak pokud se shodneme na jedné variantě, budu to následně tak prezentovat guildě. Na SE pevnost, možno seženu nějaký jiné hráče něž obvykle. ( Zvolit tu nejmenčí pevnost )
Urcitě SE WoE byvájí delší než jednu hodinu ne? Kdybyste chtěli hýbat s časem tak max. hodina a půl.

1.Guardy dát uplě pryč, nebo tam dát uplné šity.
3.Jednoduchší repair= klik na npc - za 15-20 sekud barikady se samy opraví.
4.Pokud chcem hrát GvG bitvu, tak bych zakázal reccal u empa.
6.Snížit dosah screamu. Jelikož nejsou BG věci, tak většina charu nedosahne na antistun.
7.Přidat speed poty u NPC.
8.Sehnat více lidí :D (Unás budou noví)

Elleshar
19-04-16, 23:08
Velda: tak viděl jsi, kolik nás bylo. Z naší strany to o moc lepší nebude, takže představu, jak to bude vypadat, si asi snadno uděláš. A pokud by se mělo něco "přizpůsobovat" tomu počtu, tak ti to většinu těch taktických možností zruší. Jediné, co by ti zůstalo, je jediný warp na mapě a budeš-li mít štěstí, tak možná nebudeš muset kempit empo hned od začátku (tj. nezruší se všechny barikády).

Co by opravdu bylo potřeba nějak pořešit jsou itemy, které potřebuješ na opravy (ať už jde o barikády či guardian stone). Dát je přímo k NPC je nevhodné, protože elu/ori (a potenciálně další bordel) se využívají na normálních postavách. Proto bych asi zvážil udělat nějaký pack stejné hmotnosti a nebo ty itemy zrušit úplně. Naopak dialog bych klidně nechal. Ať se lidi pocvičí :-).

Jediná další úprava nastavení, co by dávala smysl a neomezila rozmanitost, kterou GW:SE nabízí, je snížení HP barikády ze 600k na něco rozumnějšího, nebude-li chodit více lidí. Mind break bych rozhodně nezaváděl, dokud bude bugnuté devo.

Guardianů tam je naprosto směšný počet. Základ je 2 z každého kamene. S ohledem na to, že jeden je většinu času zničený, tak jsou 2 guardi v celém hradě, kteří se navíc dají odtáhnout do háje. Teď nevím, jak moc ti guardi, co jsou nad základ (tj. za invest a čas, po který šutry přežívají), mají respawn, nebo se objeví jednorázově a po jejich zabití už tam zas nejsou (mám pocit, že to je přinejmenším částečně ten případ).

Kotel
19-04-16, 23:47
Opravu bych udelal prave jednoduchou, protoze plno lidi to nikdy neopravovalo. Ostatní bych zatím neměnil. Nebo jen snížit hp barikád.
Jestli jsou nejaky bugy, tak je sepiste. Ja opravim zobrazeni v hidu a o dalsich nevim. Jesltli reflect na devu nefunguje spravne, tak to jsem opravoval asi na 3 roky starsi verzi serveru a myslel jsem, ze uz to v nove vyresili. Netestoval jsem.

Elleshar
20-04-16, 00:58
Protože se spousta věcí s časem upravovala, nejsem si jistý, jak to má všechno fungovat. Jsem ale dost přesvědčen, že to v současné chvíli není dobře.

- Pressure (Gloria Domini)
dmg přenáší devo do paladina, nejsem si jist, zda to tak má být (takové dmg tarotky devo ignorují, což je imho dobře)

- Shield Reflect
pokud mám devo a dám asuru do něčeho s reflectem, tento reflect se nikde neprojeví (nedostanu ho ani já ani devo), ať to má dostat kdokoli, jsem si docela jistý, že ten reflectnutý dmg někdo dostat má (imho devo)

- Kaite
nyní se přenáší reflectnutý dmg z kaite do deva, mám pocit, že to tak nebylo vždy, a nejsem si vůbec jist, zda to tak má být (mám pocit, že to býval hlavní důvod, proč šli matk stalkeři snadno vynulovat)

- vzdálení se za hranici dosahu deva
první dmg přeruší devo, nicméně devo jako takové funguje i po vzdálení se libovolně daleko na mapě (tomu věřím, že je to tak být má, byť to dřív rozhodně bylo jinak)
pokud se paladin vzdálí od svého chráněnce a tento dostane dmg, pak se devo přeruší (viz předchozí), ale tento dmg nedostane nikdo (to se mi zas naopak dost nezdá), reflect funguje

Důsledky jsou mimo jiné následující:
Champion skočí char na devu, paladin držící tento char je mimo obrazovku, champion umře na reflect, ale dmg z asury (na kteoru se sám možná i zabil) nedostane nikdo.
Champion na devu skočí char na devu, obě deva jsou úplně v háji. Pak dmg nedostane nikdo. Devo se přeruší cíli asury, champion ho má stále (protože reflect nedostal nikdo).

- pokles HP pod 25%
dřív se poklesem HP paladina pod 25% rušily jeho šňůry, nicméně že by něco takového platilo, jsem zaznamenal naposledy hodně let zpátky, nicméně prý na RMS nebo kde tahle poznámka ještě straší, takže to úplně vyloučit nechci

Elleshar
20-04-16, 01:04
Anyway naučit se opravovat barikádu musí jen GuM, opravovat šutry jen pár lidí. To, že se bude muset někdo naučit nový věcem (a všichni ostatní si to budou muset pravděpodobně zopakovat), nevidím jako něco negativního. Zvlášť, když pak nemusíš řešit takové ptákoviny jako jak dlouho by se to v té zjednodušené verzi mělo opravovat, zda by to mělo jít zrušit, zda by se oprava dala přerušit a dokončit v přesně určenou chvíli atd...

Kotel
20-04-16, 08:37
Reflect má jít vždy do charu, který dává damage a ignoruje jakékoliv defense skilly (jediná výjimka, o které vím, že wizna s linkou vyruší reflect z kaite, což je důvod, proč wizny musely huntit šutry).
U pressure nevim, ale ignoruje všechno, takže by měla i devo. Pokles pod 25% HP si nepamatuju, ale možná to bylo jednou na zóně, která na czechro ani nebyla.
Za hranicí deva by první damage měl devo přerušit, ale devo by v tu chvíli fungovat logicky nemělo.

Koukal jsem na zdroják a konkrétně u pressure tam je výjimka, že by se přes devo neměl přenést, takže je divný, že to je jinak. Ještě bych to teda pro jistotu testnul.
EDIT:
pressure funguje spravne, ignoruje devo

Kotel
21-04-16, 00:31
Vzdaleni se z range deva - opraveno
Reflect na devu - opraveno
Reflect z kaite - opraveno

Elleshar
21-04-16, 14:25
Takže teď, když dám dmg někomu, kdo má devo, ale je mimo jeho dosah, tak se mu napřed zruší devo a pak dostane ten dmg (tj. nehrozí, že by dal guard, reflect nebo že by to nedostal vůbec)? Hodně cool (to by mi dřív ušetřilo nervy - zvlášť v geffenském empu, kdy mě tam naháněli jak šílení a já nikoho nemohl pořádně zrušit :-)). A stalker bude muset hrát o kus opatrněji, pokud bude mít soupeř kaite. Taky fajn. To už dává smysl povolit MB, pokud by se hrály GW:SE ve vyšších počtech (což zatím asi nehrozí, ale výhledově, když se zadaří...)

Kotel
21-04-16, 15:08
Ano, nejdřív se checkne vzdálenost, když je daleko, tak se zruší devo, pak se řeší damage. Předtím to bylo obráceně, takže damage se vynuloval.
Wizard ted bude muset vic premejslet nad statama int/hp.
Celkove lepsi pro palu a champa.

Elleshar
21-04-16, 16:00
Wizna je pořád v pohodě, pokud si pohlídá linku. Stalker/ninja tuhle možnost nemají.

Kotel
24-04-16, 00:01
Vybral jsem nejmenší mapu Schwarzwald 3. Barikády a gstony se staví standardně, ale není třeba materiál. Hp barikád jsem nesnižoval. Hrad je otestovaný, takže všechno funguje.

Elleshar
24-04-16, 13:43
Oficiálně mají mít barikády něco jako 600k, ne?. Jen, že zatím to vypadá, že mají 120k (soudě dle barikády na GW mapě, v arénách a dle databáze mobů v CP), což je docela drastické snížení. Jako zásadní problém vidím fungování SinXe po "fixnutí fungování hidu/cloaku". Vždyť obránci si nyní ani nemůžou všimnout, že jim někdo ničí barikádu, pokud nemají sunlight boxy zapnuté po celou dobu GW, což je prostě totální kravina, zvlášť když uvážíme, že těch 120k padne docela rychle. Na FE to nevadilo tolik (grim na empo použít nelze a ubývajících HP + hitlocku si už člověk všimne), ale tady je to solidní fail (a taky jeden z důvodů, proč bych GW:SE nedával).

Kotel
24-04-16, 23:45
120k je nastaveno od zacatku serveru, takze to uz je tam blbe celou dobu. Nastavi se 300k.
Jestli neni grim videt, tak to samozrejme fixnu.