PDA

Zobrazit normální verzi : Opětovná úprava pravidel



davidh18
19-04-16, 16:03
Ahoj, Kotelna je více méně supr, díky bohu za ní (stačila mi hodinová zkušenost na GS a už tam nepáchnu), ale je tu stále řada věcí, která se mi silně nelíbí.. a to jsou nejednoznačná pravidla a trestání za ně. Sám hraju převážně JB, nvm, jak je to na jiných serverech.. ale pár poznatků:

1) Vymezení pojmů vězeňská pomůcka vs guna. Polovina Simonů bere Hečka jako vězeňskou pomůcku, druhá jako gunu. Tudíž se mi často stává, že mám Hečko v ruce, jdu poslušně jak blbec do boxu a stejně dostanu frag. Kajuška říkala, že už jste se o tom bavili, jsem pro konečné rozhodnutí se a zapsání do pravidel.

2) Vesty sebrané CTčkem - úplně stejná situace. Už jsem se na toto ptal na fóru, bylo mi řečeno, že některý admin to bere jako zamezování vzpouře a např. CT přesune, jiný admin to přechází. Jsem pro konečné rozhodnutí se a zapsání do pravidel.

3) Všechny ostatní věci, o kterých víte, že jsou častým tématem dohadů (Hečka během HVD apod.) a hádání se pak na fóru, dopište pravidla, klidně jak pro blbce.. ale ať jsou pak všici měřeni stejným metrem.

To si pak třeba čtu žádosti o UB a nestačím se divit. Např. Pan Klobouk, který má na JB 200 FPS dostane ban na 3 týdny, trest je mu poté snížen na 2 týdny (nakonec na 1 den), přitom neporušil ŽÁDNÉ PRAVIDLO... a co jsem si tak četl, tak je zvykem, že ostatní admini za toto udělují až 200x NÍŽŠÍ TRESTY?!
Prosím, teď to neberte jako moje stěžování si na admina, stěžuji si na celý systém. Požaduji, aby byl sjednocený a doplněný, předešlo by se mnoha dalším zbytešným diskuzím.

hofy
19-04-16, 16:40
Ahoj,

1) za vězeňskou pomůcku by se měly považovat jen extra skiny nože (tj. sekáček, trubka, zvon), připsal jsem to zatím alespoň do pravidel na webu http://csko.cz/forum/showthread.php?19429

2) s tím jsem se nikdy nesetkal, ale logicky bych si myslel, že vesta na mapě mimo zbrojnici bude určená pro vězně (stejný princip jako zbraně v krabicích)

3) úprava pravidel se řešila před pár týdny, nejasné body, které tu byly, se vyjasnily, napadá tě ještě něco?


Až na výjimky si myslím, že jsou tresty jednotné a je to v pořádku. Když se ale trestá něco, co tam není, tak doplňování nepomůže.

Grakon2702
19-04-16, 17:32
1) Vězeňská pomůcka je pouze zvon, trubka, sekáček

2) Vesty mimo CT zónu nesmí dozorci brát na sebe. Ty, co jsou v CT zónách, si CT může vzít jen pro doplnění armoru. Záměrné spotřebování několika vest se bere jako nespravedlivé zabraňování vzpouře (je to to samé, jako kdybys vystřílel všechny guny ve zbrojce). Je však pičovina za to banovat, protože vzpouru uděláš snadno i bez vesty a pokud ne, tak jsi lama a noob.

3) Stání před zbrojkou při HVD je sice na vlastní nebezpečí, to však neznamená, že toho bude CT záměrně zneužívat. Pokud bude naprosto zřejmé, že CT záměrně střílí do ostatních, je to trestuhodná situace.

4) Banování za fps je pičovina. Sám kotel může na serveru zapnout kontrolu klientského cvaru fps_override, který při zapnutí dovoluje klientovi mít víc než 100 fps. Kdyby chtěl, aby se na serveru hrálo pouze s max 100 fps, buď by to ošetřil, anebo by to dal do pravidel.

U většiny nejasných věcí stačí zapnout selský rozum a záměrně se nechovat jako kretén, co se schválně snaží obejít pravidla.

davidh18
23-04-16, 16:37
OK mam další položku:

padne simon, je nový a dá příkaz nehejbejte se..

je to stejné, jako puštěná klávesnice? Nebo se to vztahuje pouze na pohyb z místa A na místo B? Jde mi o to, že Simon bral jako pohyb i begripnutí.

Koprakek
23-04-16, 16:44
OK mam další položku:

padne simon, je nový a dá příkaz nehejbejte se..

je to stejné, jako puštěná klávesnice? Nebo se to vztahuje pouze na pohyb z místa A na místo B? Jde mi o to, že Simon bral jako pohyb i begripnutí.

Jenom nesmíš chodit.

davidh18
23-04-16, 16:52
a proto bych ta pravidla rozepsal jak pro blbce.. :D páč co Simon to případ kdy si někdo vykládá něco po svém :)

hofy
23-04-16, 16:57
Jenže v pravidlech nemůže být všechno, to by pak doplňování nebralo konce. Jsou tam jen základní pravidla, která vysvětlují hlavní princip módu, zbytek je v režii simona a je jen na něm, jak si svoje formulace obhájí. Zrovna u pokynu "nehejbejte se" bych to bral tak, že nesmím udělat žádný pohyb, pochopitelně s výjimkou hýbáním myší. Přijde mi to docela logické, pohyb není jen chůze, hýbeš se i při begripu.

Grakon2702
23-04-16, 17:22
Při příkazu nehýbejte se se nesmíš hýbat, to je snad logické. Tzn. nesmíš ani skákat nebo begripovat. Pohyb myší však zakázat simon nemůže, tekže s ní hýbat můžeš. Zase a opět tu musíš použít to, co jsem psal výše: Selský rozum. Já nechápu, proč jsou všichni vším tak nejistí. Prostě dělej to, co ti říká zdravý rozum, nehledej v tom žádný háčky ani okliky. Pravidla na jb jsou téměř dokonalá a právě ty nejasné věci si musíš podložit selským rozumem a věř mi, že pokud se někdy stane, že někdy i přes použitý selský rozum dostaneš kill nebo ban, tak si to tu v pohodě obhájíš. Jenom se nesmíš bát tu hlavu použít.

Kalerab
23-04-16, 22:15
Jenom nesmíš chodit.

Při příkazu nehýbejte se se nesmíš hýbat, to je snad logické. Tzn. nesmíš ani skákat nebo begripovat....

Uz len na takejto banalite sa nezhodnete. A takychto situacii je daleho viac...

David rozpisovat pravidla jak pre blbcov je zbytocne, lebo aj tak si ich cita minimum ludi. Keby ich das este dlhsie, tak ich neprecita uz vobec nikto, aj napriek tomu ze to zabere asi 2 minuty zivota.

Ja by som osobne bol za to aby sa za porusenie pravidiel zacalo uz konecne trestat, a kludne aj tvrdsie jak je teraz napisane. 3 hodiny nikoho neodradia.
Napriklad pravidlo o prezradzani polohy spoluhraca. To je vec ktora mna osobne asi najviac stve. Za tych x rokov co hravam JB som videl ako za to banovali asi 5x a deje sa to denno denne.
Clovek setri 5 kol na fety jak parok a potom ked utece, nejaky mrtvy sulin spamuje do chatu kde je.

Tak isto skupinkovanie pri gangstrovi - neviem ci uz je to povolene alebo co, ale v novych pravidlach o tom nie je nic.
Niektori admini za to davaju kill, a ini to veselo robia pri kazdom gangstrovi.

Grakon2702
23-04-16, 22:37
Skupinkování je při módu gankster povolené. Kelerabe, teď speciálně otázka pro tebe. Jak logicky chápeš příkaz "nehýbat se?" Předtím jsem napsal, že máte používat zdravý rozum. Doplním to ještě něčím. Používej zdravý rozum, ikdyž někdo výše postavený říká něco jiného, protože i ten se může splést. Samozřejmě neznalost pravidel neomlouvá, ovšem v nejasných věcech vítězí právě rozum. A teď zpátky k otázce. Jak ty sám chápeš příkaz "nehýbat se"? A řekni mi svůj názor a ne to, co ti do hlavy vtloukl nějaký admin nebo spešl.

Kalerab
23-04-16, 22:55
Skupinkování je při módu gankster povolené.
Aj napriek tomu niektori davaju za to stale kill.

Ja sam vnimam "mate zakazane hybat sa" ako to, ze mas ostat na jednom mieste pricom skok, cup, begrip atd. su povolene.
A podla mna aj mnoho inych hracov takisto, kedze vravia "Mate zakazane hybat sa, skakat, cupiet, begripovat"
Mne osobne to pride logicke, lebo aj vo fyzike mas pohyb definovany ako zmenu polohy voci referencnemu bodu, ale toto uz sem nepatri...

E: A neviem preco by mi mal nejaky admin alebo spesl vtlkat nieco do hlavy

Grakon2702
23-04-16, 23:03
Takže když běháš na místě a někdo ti řekne, ať se nehýbeš, tak odpovíš "ale já se nehýbu"? Když už jsi tu vytáhnul fyziku, tak ano, pohyb se dá definovat jako změna polohy ovšem také v daném čase. Když stojíš nehybně na místě, tak se nehýbeš. Jakmile pohneš rukou nebo skočíš, už je to změna polohy na krátkou chvíli, tedy pohyb.

Kalerab
23-04-16, 23:31
Takže když běháš na místě
Co presne myslis pod pojmom "behat na miste"? Ze nohy sa ti hybu ale nevyjdes z radiusu +- pol metra alebo co?

Ok vedel som, ze tu fyziku sem nemam tahat, lebo to by sme mohli ist do podrobna a dojst k tomu ze aj ked hrac stoji tak sa hybe.
Myslel som to tak, ze ked hraca beres ako jednu entitu, tak pohyb je len to ked sa pohybuje v zavislosti od objektov na mape, pricom sa meni jeho vzdialenost/suradnice(X a Y).

Myslim si, ze teraz tu zbytocne flejmujeme, lebo toto su veci, ktore aj tak kazdy simon explicitne zakaze.
A celkom sme odbocili od toho povodneho zameru, to naco som chcel ja a myslim, ze aj david poukazat je, ze je vela nejednoznacnych veci, ktore by sa mohli trosku dodefinovat aby potom nevznikali spory.

davidh18
28-04-16, 20:18
máte pravdu, že rozepisovat pravidla, to by asi byla blbost, nikdo by to nečetl..

vidím, že se na pohybu neshodnete.. ale OK, nebudu se hýbat vůbec a problém bude vyřešen.

Přikláním se ale k trestání toho prozrazování.. já si jdu pár večerů zahrát CSko s pár super lidma, odreagovat se.. pak uteču a šulin začne hned spamovat, kde jsem.. a to se netrestá..

a podobný příklad: hrajem, jsme v boxe, někdo uteče, vrátí se zpět do areálu, spustí náhodu, zabije 5-10 Téček... já se podívám kdo to je a napíšu to do chatu (když je admin).. reakce? hned jsem bonzák a idiot.. (ne ten, co kazí hru ostatním).

Grakon2702
29-04-16, 16:06
1) Pokud to nenařídil simon, tak je prozrazování polohy banovatelné.
2) Teamkill pomocí CT tlačítka (tj. tlačítko, které spustí událost, která může zabít ostatní hráče) je taktéž banovatelný.

Řekni, který admin byl na serveru a neřešil to a potom se to s ním bude řešit dál. Jinak je to jen do vzduchu volající stížnost, ze které se ve výsledku nikdo nic nedozví. Ono je už všeobecně známo, že zrovna na JB pobíhá nějaký admin šotek, který nejedná tak, jak by měl. Jenže, kdo to je, to nikdo neví, a proto nemůžou ostatní admini zasáhnout. Dej nám sem přímo nějaké jméno admina, v nejlepším dodej i důkaz a pak se to začne řešit.