PDA

Zobrazit normální verzi : NPC na eqvip: ANO nebo NE?

Diego
28-04-16, 19:37
Zazněl návrh na přidaní NPC na eqvipment. Za mně jak je to tak nastavené tak ne, protože jsme dva roky huntili a dělali hunty abychom měli to co máme. Takže by mi to přišlo nefér, aby člověk klikl a měl to jen tak, zato co nám zabralo dost času.

Ale bylo mi už několikrát vpáleno, že díky mě a pár dalším na gwro nejsou lidi a že je nebaví hrát pvm a huntit si to( prý máme tendenci nutit hráčům to co je nebaví a odrazuje je to ).

Takže jedině pak vypnout GWRO tak jak ho teď známe, kvůli malé aktivitě hráču. A zapnout čistě na WoE, a stím NPC. Stejně huntím a vybavuju celou guildu já a ostatní nic. NPC by mělo nabízet lepší eqvip, stím že by tam nebyl godlike eqvip. Abychom natom byli nastejno :D ... Údajně by mohla být větší motivace,že přijdou další lidi když si můžou jen vzít EQ a bude to hlavně o skillu na GW, než zase o tom kdo má čas huntit a kdo ne. Dále by mohla být větší motivace, nějaký způsob odměn za hrad, třeba Variantky ap. Kdyby to tak bylo nastaveno, tak mi bylo řečeno že by byl i nárůst nových aktivních hráčů.

Já se přikloním k většině.

Diego VoD

Kotel
28-04-16, 19:57
Zatím ještě není vyřešeno, co by se přidalo. Určite by nebyly problém dia veci, apod.. Já na serveru odehrál poměrně dost času, i když ne tolik jako jiní a nevadilo by mi přidat vše, kromě combatu a variantek. Něco by mělo padat z truhel.

BuziBuzi
28-04-16, 21:09
Určitě bych zavedl NPC s equipem z několika důvodů. 1)gwRO jakož už podle názvu je to servr na gwčka a ne na PVM. 2) jak psal diego, přidáním věcí do NPC by se mohl zvýšit nárůst lidí a hra by byla víc o tom jak to kdo umí a o spolupráci teamu,bude se muset sázet víc aji na jiný classy než jenom na ty co se hrály doted....3) doted to byl souboj creator/proffa hlavně, přidáním lepších věcí by se zvýšil DPS HWčka,resisty atd... 4) hodně lidí odešlo zkrz to, že neměli eqp, takže by je to mohlo přimět dojít zpátky... 5) určitě bych tam přidal aji jiný věci, než jenom equip......( AC boxy,resist poty,speed poty, boxy na repair atd )

a určitě bych změnil aji nějaký nastavení hradu + nastavení restocku , používání berry/seedu a jako drop z hradu by mohli bejt lístky na váhu (dkyby se nezměnil restock) a třeba nějaký kostým věci,sunlight boxy a podobný, stejně podle mě nikdo nemá zájem o drop z hradu, de o to prostě si zahrát nějaký to GVG, na drop z hradu sou jiný servry

Nedával bych tam nějaký OP věci, tak aby nebyli nějaký classy moc zvýhodněný, hlavně bych tam naskládal redukce at se sníží DPS charů.... to stjený s MBK a wiznou....když bude MBK nedával bych na wiznu stun proof equipy, když nebude MBK stun proof by se hodil.....ale stejně je tam moc věcí na který se musí brat ohled a největší problém jsou lidi (který by možná došli, když by se přidalo NPCa nějak by se to pomohlo rozkřiknout). De o to, že pokud se naboosti wizna, musí do hry přibýt další proff, jeden primárně na dispel a druhej primárně na DLP a tím se zvyšuje počet lidí... je fakt hodně věcí nad kterejma je potřeba se zamysleta měli by se nadtm zamyslet hráči co hrajou a udělat nějakej kompromis at to vyhovuje co nejvíc všeckejm

Elleshar
28-04-16, 21:29
V truhlách bych nechal klidně ty barevné FB (a NPC dát jen obyč), OCA, enrichedy, bloody branche a podobné ptákoviny. Zerga navrhoval takové ty hůře získatelné itemy typu orleana, dia ring. Nic moc lepšího bych nedával (jestli jsi tam chtěl dát věci typu CK a varianty, tak jsem zásadně proti). Upřímně, čím lepší věci tam dáš, tím víc to budu chtít držet všemi dostupnými prostředky, což by se VoD pravděpodobně nelíbilo. Pořád se tu žvatlá, jak chcou hrát GW kvůli GW a ne dropu, tak není důvod ho posilovat.

Pokud jde o equip od NPC, tak nevidím zásadní důvod dávat něco lepšího. Pokud přijde nová gilda s tím, že by si chtěli zahrát, ale ten equip jim nevyhovuje, pak je to argument (natáhne to nové lidi). V současné situaci (obě gildy tu hrají více méně od začátku serveru) to vidím víc jako lenost až neschopnost pořídit si něco na GW. Se současnýma drop ratama, když se navíc při enchantu equip nerozbíjí, to fakt není problém. Je-li to ale pro někoho naprosto zásadní a musí to mít, můžem to zkusit v rozumné míře, ale jak říkám, jsem dost proti. Určitě bych však nějakou hmatatelnou výhodu nechal pro ty, co si equip vyhuntili (přinejmenším refine a enchant mi přijdou jako dobrá volba).

Co určitě nechci: CK, varianty, naght sieger meče, naght sieger manteau, nidhog manteau, bapho rohy, slot elementální armory + wtf equip typu +1 stat lower headgeary, RWC čepice, BG equip, kafra dollky atp.
Co hodně nechci: valk armor, bison horn, dark thorn staff, elemental sword, brýle (tady možná dát výjimku champovi, ale ostatní by to měli akorát na nightmaru, takže by zas bylo na GW o status méně)
Co nechci: dia equip, ice pick, orleana, alice doll, bloody shackle bally + shackles
Co nevidím jako až takový problém, pokud by se už něco muselo přidat: ramenka, feather bereta, meteor plate, yellow ribbonka, tidaly, wool, valk štít, thorn štít, bradium štít, surv manteau (+4), surv rodky, infik[1], elemental katary[3], elemental luky[1], OAB, luna kaleet, harp[2], electirc eel[2], wtf sekery pro WS, nějaké meče pro LK (executioner atp.)

Karty:
Zásadně proti: Cecil damon (+ MvP, poringy - angeling, deviling, ghostring - a podobný bordel)
Hodně proti: Giant whisper, gemini, frilldora
Proti: magmaring, centipede larva
Nevidím jako zásadní problém: incubus, aliot, nox, green ferus, gold acidus, firelock (více méně jen na ty 2 str), flame skull, andre egg, alice, high orc, abyssmal knight

A ještě jednou píšu, že jsem proti přidávání itemů obecně, výše uvedené věci jsou uvedené ve skupinách podle toho jak moc je nechci. Nicméně nechci skoro všechny z nich tak či tak (snad akorát ten nox by měl smysl přidat i teď - je to stará rozumná karta, zvlášť když už tam je ten horn).

Edit:

Určitě bych zavedl NPC s equipem z několika důvodů. 1)gwRO jakož už podle názvu je to servr na gwčka a ne na PVM. 2) jak psal diego, přidáním věcí do NPC by se mohl zvýšit nárůst lidí a hra by byla víc o tom jak to kdo umí a o spolupráci teamu,bude se muset sázet víc aji na jiný classy než jenom na ty co se hrály doted....3) doted to byl souboj creator/proffa hlavně, přidáním lepších věcí by se zvýšil DPS HWčka,resisty atd... 4) hodně lidí odešlo zkrz to, že neměli eqp, takže by je to mohlo přimět dojít zpátky... 5) určitě bych tam přidal aji jiný věci, než jenom equip......( BoS,AC boxy,resist poty,speed poty, boxy na repair atd )
...
1) Název serveru je takový, protože v době jeho založení nikoho nic nenapadlo a někteří lidi tlačili na to, aby to běželo co nejdřív.
2) By se mohl... pořád slyším od lidí, co tu hrají, že "by bylo", ale reálně to nevidím vůbec ničím podložené.
3) Přidáš-li equip, pořád to bude stát na creatorech. S ohledem na to, že už teď mají obě strany více méně equip na úrovni, co by se přidal, tak to imho oproti současnému stavu zásadní změna nebude.
4) Opět chci to slyšet od těch lidí (množné číslo), co tu už nehrají. Ideálně s důvodem, proč to nenapsali na forum tehdy, pokud s tím měli problém. Ta možnost tu byla vždy.
5) Souhlas, jen pozor na počet speed potů. Přidat ano (na GW:SE), ale s rozumem.

Nastavení hradu? Nerozumím, co je špatně. Seedy a berry mají delay. Kostýmy nepodporuje klient.
Redukce reálně všichni mají. Jen by to VoD nemuseli sockovat od Diega. Pokud nepřidáš glorious itemy nebo CK, tak jich stejně moc víc nevytáhneš. MB je v těchto počtech zvrhlost, pokud by se měla zavádět, pak chci zpátky eske a barikádám normální počet HP (600k).

BuziBuzi
28-04-16, 22:12
1) Nevím jakej máte equip vy, ale co sem slyšel, tak dost lidí odešlo zkrz to, že je nebavilo huntit a VoD měla značnou převahu equipovou.
2) udělal bych BF stránku pro všechny co na gwro hrajou, tak by se to mohlo rozposílat mezi přátele a dozvědělo bys e to víc lidí....
3) pokud přidáš equip v nějaké rozumné míře, přenese to hru podle mě někam jinam... v této metě, maj všechny chary vit aby nedostávali stun, kromě kreatorů, kteří maj nonstun zkrz helmu ze satana.... kreatorem vymlátíš všechno.... když zvýšíš redukce na long range sníží to DPS všech clasů, wizna sice dává plošnej dmg, ale stím, že je potřeba mět wiznu aspon 80 vit , tak jí spadne hrozně DPS, takže se dá použít více méně jako ground controla zase všechno odnesou creatoři, kteří wiznu zabijou na 2 rany... když přidáš nonstun jenom na tu posranou wiznu, zvýšíš ji sice DPS, ale přineseš do hry aji jinou taktiku ( jak o tym kdosi pořád mluvil v té diskuzi o woe), sice bude muset bejt aktivní DLP a linker, ale zase bude nějakej demage na zabití creatorů atd.... = snížíš DPS kreatorů tí, že budou 2 profové, snížíš DPS wizny tím, že bude aktivní DLP....a nebo varianta nedat wizně nonstun, ale dat jí MBK( třeba trochu nerfnout).....
Jak sem slyšel chcou do hry přidat holy marchet hatku, která nic nevyřeší a stím equipem kterej tu je dělá to stejný co satan hatka...ta ribonka je dobrej nápad, zvýšijou se tím redukce na creatory, ale aji na wizny, takže dmg wizen bude tedka nulovej...

K tomu nastavení, nerfnul bych ty guardy.... navíc až se zvýší ekonomika hradu, tak to budou ještě větší svině....guardi podle mě jsou až moc silní na počet 10 lidí...Zvýšil bych počet hp u barikád, aji když sem řikal, že by mělo bejt míň...aspon by bylo víc gvg blíž k warpu a nebylo by t otak o chození a lehk rozbit...Glorius itemy vubec nepodporuju, BG zbraně by wiznám přidali až moc dmg mi přijde a o těch glorius zbraním rači nemluvim....

Jde mi to to, akorát, aby se nešlo po creatorech, ale aji jinejch classách a prostě se to nějak vybalancovalo, aji když to bude trvat dýl .... když tomu dáme čas a nějak to rozkřikneme, podle mě by pár dalších přišlo a nějak by se to rozdělilo...

Kotel
28-04-16, 22:41
Pokud se kostýmem myslí, že bereta bude vypadat jako tuleň, tak to problém není. Jen by se na to muselo udělat npc a menší úprava v kódu.

BuziBuzi
28-04-16, 22:44
De tam o to , že by ty postavičky vypadali líp :DDDDDDd nějakej větší rozdíl tam není a ani výhoda... snad jeom to, že protivník neví, co máš na hlavě, protože kostým ti překryje to co máš dopravdy na hlavě... = na hlavě mas satan hatku, ale kostým si mužeš dat třeba RWC hatku nebo FB... vyplácí se to u charů kteří swapujou equip na hlavu

BuziBuzi
29-04-16, 00:01
BG armor,botky,mantku bud už jenom pro mage class nebo pro všechny, podle mě toto moc hru neovlivní...
parade hat(holy marchet)
slotový brýle
nějakej hezkej lower bez statů :D
Love dad bandana nebo yellow ribonka ( love dad bandana dává 2 dex a 1 vit)
bradium brooch
valk botky
valk stit
dia mantku
orleans glovky
tidaly
wool
surv mantku
dex surv rodku
silku
apple of archer
valk armor
feather beretku
bradium shield
magic bibble
dia ringy
luna kaleet
knife 4 slot
nějaký zbraně prostě earthen bow atd....OAB, luna kaleet
drops
matyr
gf
aligator
zerom
ed
marc
aliot
možná salamandr
nightmare
leib omail
statusovy karty
flame skull
nox
jakk
fabre
agav
horn
thara
hydra
sw
stalactic golem
kukre
isila
golem
smokie
orc skeleton atd.. karty na empo a na barikády
poring karta

seed
speed pot
BoS
už se mi nic nechce psat...

Enchant bych tam dal +2 stony stím, že z hradu by padaly stony na 3 nebo nějak by nabíhaly body za odehraný GWčka za to by se to mohlo koupit nebo nevím....

BuziBuzi
29-04-16, 00:10
Psal sem tam jenom základní itemy snad co můžou bejt... skoro žádný z těch novějších... určitě tam hodně věcí chybí a určitě by se to dalo doplnit nějakým lepším equipem na kterým by sme se shodli....

Elleshar
29-04-16, 00:11
Ve svém předchozím příspěvku jsem předpokládal, že by došlo pouze k rozšíření nabídky equipu, který mohou vzít GW postavy, přitom vše ostatní (zejména PvM) by zůstalo nedotčené (což z toho příspěvku sice vyplývá, ale explicitně jsem to tam neuvedl). Pokud by se mělo PvM zcela odstřihnout (v takovém případě se přestávám podílet na jakékoli organizaci jakékoli gildy a na GW rozhodně nebudu ručit za svou pravidelnou účast), jak psal v úvodním příspěvku Diego, tak je potřeba si klást zcela jiné otázky.

1) Co je špatně na současném equipu, když nikdo nebude mít nic lepšího? Akorát bych přidal brýle (pro champa) a noxe.
2) Omezovat se na vše kromě několika kousků equipu (které se teď sehnat dají, ale špatně) ztrácí význam. Teď se dá equip rozhodit zhruba na kategorie old, standard a luxus. Chápu, že případní nově příchozí nechtějí jen old. Na druhou stranu si musí uvědomit, že ti, co tu hrají nějakou dobu, zase chtějí mít něco navíc za čas zde strávený (což taky není tak moc nerozumné, má-li nějak PvM pokračovat). Zejména tedy ten luxus by neměl být přímo u NPC. Pokud se však bude vše všem nulovat, tento argument padá. Pak jde akorát o to, jak moc nový equip má být.
3) Další otázka je, jak moc změny, kterých se tu kdo dožaduje, odpovídají nastavení jiných GW serverů, zejména třeba WoE:RO. Pokud by se z GW:RO měla stát jen lehce pozměněná verze nějakého jiného serveru, tak ať dotyčný, který podává takový návrh, táhne na příslušný server a nechá tu hrát ostatní, kterým situace zde nevadí. Pokud bychom chtěli takové nastavení, hrajeme tam a ne tady.

BuziBuzi
29-04-16, 00:23
CHtěli ste návrh dal sem ho.... žádnej luxus tam teda nevidím, jestli mluvíš o pvm jako o 3 hrajících lidech tak prosím, toto mi jako PVM moc nepřijde... hold su asi zvyklej na jiný servry, když toto považuješ za PVM a equip kterej sem tam napsal za luxus... jediný co tma může byt tak trošku luxus je orleans glovka, parade hat, yellow ribonka a valk armor... jelikož máš equip, tento equip by ti neměl dělat žádný problémy... tebe se to nijak nedotkne, jinejm to pomůže a třeba to pomůže dostat nějaký lidi....na PVM tma máš na huntění spoustu dalších věcí... jako cecilky, proxy atd... a jestli chceš srovnávat nastavení woeRO s tímto equipem, tak to je jak kdybys porovnával kočku a psa.... jinak nevim proč sem měl dělat nějakej seznam, když evidentně chcete hrát s proxynou proti muffleru a nebo čekat že lidi tu začnou hrát a huntit si milionový equipy, když tu hraje pár lidí....mě to problém nedělá, jenom nevidím žádnej problém v tom pomoct těm co tu začnou aspon s takovým pro mě sockovým equipem, když my aji vy máte 100x lepší equip

Lariana
29-04-16, 01:11
Ahoj všem ROčkářům:) jsem tu jen par dní (Assasin Myuria) a chci pochválit server a nastavení hraje se tu moc fajn. Za mě prosím nerušte úplně PvM. GW to snad nijak neuškodí nevím jak by mohlo lidi to rozhodně neubere když to necháte implementované. Jinak nemám tolik znalostí jako jiní ale NPC na věci s tím dropem tady je nesmysl a šance že to přitáhne víc lidí je skoro nulová. Osobně mi trvá cokoliv dropnout jen pár jednotek nebo desítek minut oproti těm rokům na Czechro:) tak na co NPC na equip? Fakt si myslíte že to přitáhne lidi a jejich úroveň a chuť hrát a vydržet tu bude vysoká? Já myslím že ne. Jinak samozřejmě serveru přeji víc lidí bohatší GW a zážitek ze hry a jen stručně vyjadřuji názor.

Kotel
29-04-16, 07:34
Neni problem na novy veci nastavit trvanlivost treba tyden, uvidi se, kdo prijde a pak se to treba necha :) Ale kvuli 5ti lidem, co by mozna prisli navíc, je skoda menit celkem vybalancovany system.

Diego
29-04-16, 09:20
Očekával jsem markatnější přidaní eqvipu, pokud se přidá těch pár kousku, obyč. vybavení tak nejsem proti aby se měnil „vybalancovaný system“ :D.
Skoro se nic němění tím no, snad mi odpadne nějaké malé huntění. Určitě jsem pro qeust na nové headgears.

BSBProff
29-04-16, 09:29
Zdar je fajn tu vidět nového člověka. :)

Z toho seznamu co byl napsán: BG set i kdyby jen armor,boty a mantak hru poměrně dost ovlivní a to předevšim u wizzarda!!! Nevim jestli jsem to napsal malokrat nebo malo důrazně ALE PROSTĚ NÁS(Old Crew) JE MÁLO na to aby vás bylo 15-20 s prakticky full eq a nás 8 s full eq!!!!! Co se karet týče asi nemam problém se žádnou znich.

Můj návrh(na rychlo napsaný a navíc ráno): Feather Beret, AoA, (možná brejle-jen pro champa), Valk Shield, Bradium Shield, Wool, Tidalky, Glovky[1], Rosary[1], OAB, Elemental bowy, (možná Lunakaligo) a earing[1] + ty karty.
Důvody, argumenty: Tehle eq mi přijde sehnatelný za 1-2 dny, proto v tomto asi nevidím problém. (Trochu náročnejší může být Valk shield).

Když se sem přidalo NPC nebo vlastně celá GW zona tak jsme sem přisli jako guilda BSB. U npc byly itemy jakou jsou teď a přesto jsem s mufflerem, silkou, shoeska a poo hatkou dali do kupy guildu která vyndávala VoD když už měli wool, tidalky možna OG možna i nějaky dia věci to nevim ale equipově se to nedalo srovnávat. Tyto poměrně jasná vítězví pokračovali dál i přez to, že VoD oběvili co je to ROmedic a AHK. Tím chci naznačit, že i s eq typu wool, tidalky FB, silka, glovka atd se daji hrát dobrý GW jen to chce trochu vůle, zamyšlení a spolupráce. Samozřejmě potom co se přidal Elleshar na WoE tak nam půjčoval 1,5 stun proofu a 1 dia set na profesora a combat knife ale chary typu paladin, clown, gypsi, HP atd jsme si museli oblect sami nahuntit nebo z toho co droplo z hradu.

Nadruhou stranu chápu, že když přijde někdo nový tak nechce hrát s "mufflerem proti proxy a dia mantakum".
Proto je mi celkem jedno jestli se ten eq co jsem napsal přidá a nebo ne.

P.S. Čekám HATE na guildu BSB viz, boti a viz nějaky Hocus Pokus ale itemy z mvp nám byly prakticky všechny odebrány a co vim tak boti neběhaly po fieldech a nelovily karty(ano byl field bot na seedech taky byl zabanován), boti byly používaní předevšim na GW a to bylo taky poměrně rychle zarazeno stím, že ti lidi co ty boty měli tak odešli ze serveru a snima většina guildy BSB. To jen pro vysvětlení pro případny hate. :)