PDA

Zobrazit normální verzi : Návrh na větší balance update



Grakon2702
28-06-16, 18:14
S Connanem hrajeme mód dlouho a hodně krát jsme spolu prodiskutovávali možné změny, které by classy vyrovnaly a jednoznačně naznačily jejich úlohu v komplexním systému class i itemů. Převážnou část jsem navrhl já osobně, Connan některé z nich potvrdil. Předem podotýkám, že na všechny jsme dívali objektivně tak, abychom classu vyrovnali a více specifikovali její úlohu, ne abychom přilepšili sami sobě. Nebudu rozepisovat důvody, proč jsme taky navrhli, logicky na ně přijdete i sami. Pokud na to váš mozek nestačí, rozepíšu i důvody do komentářů.

================================================== =======

Sniper
* staty (int/hp/ob/kon) změnit z 15/20/5/25 na 60/0/0/60
* zrušit glock
* zrušit šanci na instakill na knife
* zrušit +150% bonus dmg pro AWP
* změnit vzorec pro dmg AWP z (+int * 1,2) na (+int * 2)

Commando
* staty změnit z 0/40/20/70 na 0/30/30/80
* zrušit glock i deagle
* změnit konstantní počet HP (+20) za kill nožem na vzorec (20 + int/2)
* Povolit Ranger (commandos) boty

Protector
* staty změnit z 0/30/30/-10 na -30/70/70/-30

Medic
* staty změnit z 20/20/20/15 na 40/0/10/50
* změnit zbraň z sg552 na ump
* změnit původní vzorec healování z (nedohledáno) na (int/2) HP za sekundu
* přidat vzorec, který by přidal medikovi XP za heal podle vzorce (HP/2)
* pouze z pohledu medika přidat HP bary nad hlavami spoluhráčů (HP bary, jaké mají zombie na Zombie Apocalypsa serveru)

Fire Support
* staty změnit z 30/0/10/10 na 30/15/15/30
* změnit vzorec pro dmg raket z (nedohledáno) na (100 + int - (lvl/4))
* přidat možnost zničit rakety ze střelby již ve vzduchu
* přidat bonus XP za udělení dmg raketama podle vzorce (dmg/2)

Sapper
* staty změnit z 20/0/20/5 na 0/30/30/35
* změnit vzorec pro dmg min z (nedohledáno) na (100 + int*1,5)
* přidat XP za udělení dmg minama podle vzorce (dmg/2)

Demolitions
* staty změnit z 10/10/30/15 na 0/10/10/40
* změnit vzorec pro dmg dynamitu z (nedohledáno) na (100 + int*2)
* přidat možnost udělit dmg sobě samotnému z dynamitu
* přidat možnost zničení min střelbou

================================================== =======

Přidat classu Grenadier
* staty nastavit na 0/20/40/60
* do inventáře přidat 1x Smoke, 2x Flash, 5x He, Deagle a Knife
* pro dmg He přidat vzorec (Classic dmg + 50% + (int/2))
* za zabití Hečkem přidat jedno He navíc
* za zabití deaglem přidat 20HP

================================================== =======

Odstranit item AWP Sniper (pouze pod podmínkou úpravy classy Sniper dle návrhu)

================================================== =======

Notes
* upravit šanci dropu na téměř nulovou

Autodestrukce
* všem jednotkám přidat šanci na smrt z vlny podle vzorce (lvl/2)
* za zabití sebe sama odečíst v každém případě 25 XP

SWAT
* upravit šanci dropu na téměř nulovou
* přidat ochranu vůči všem He

Špicl
* upravit šanci dropu na velmi malou

Neomexový pancíř
* upravit šanci dropu na velmi malou

Infravize
* přidat antiflash
* vlastníkovi přidat možnost vidět hráče přes smoke (něco jako wh)
* vlastníkovi zcela zviditelnit/zvýraznit letící rakety

Megazásobník
* přidat nekonečno nábojů
* upravit šanci dropu na malou

Seeky
28-06-16, 18:51
Zdravím.

Sniper:
V pohodě, ale toho glocka bych mu nechal, ať má alespoň nějakou slowdown zbraň.
Jinak ok

Commando: Nejsem si jist, jestli je v případě přidání kondice dobrý nápad mu povolit commando's boty, přeci jen je rychlý dost.
Jinak ok

Protector: V pohodě

Medic:
Je pravda že je to dost nevybalancovaná classa, ale:
Zbraň: SGčko bych mu nechal, UMP je špatná zbraň co dává malý damage a ještě má málo nábojů. Přes to nejede vlak, zbraň jako taková se na COD nehodí.
Staty: Nevím co vás vedlo k tomu ubrat mu inteligenci, protože medikovo předost je lékárna, jak je z názvu usouzeno. Stačí teď když si napíšeš o heal, a medik ti hodí lékárnu co hází 18hp/vlnu, to je dost ubohé. Navrhuji zmenšit mu hpčka s obranou a přidat inteligenci.
Jinak ok

Fire support:
Classa je proti větším levelům s obranou dost neúčinná, s tím zničením rakety bych to nechal tak jak to je.
Vzorec je ok
Jinak ok

Sapper:
Ten vzorec na XP má moc malé dělítko, chce to minimálně /4.
Jinak ok

Demolitions:
Už teď je ta classa na vyšším levelu nesmrtelná, ten vzorec pro dynamit je dost vysoký, staty to má snad nejlepší ze všech class, nevím jestli tomu ještě přidávat, muselo by se ozkoušet zda by to ten dmg dynamitu sobě samému vyvážil

AWP Sniper: Smazat každopádně

Notes: Souhlasím

Autodestrukce: Určitě ne, pro menší levely je to jediný způsob jak získat pár levelů, těch 50xp/smrt je strašně velké číslo. Podle mě by to mělo zůstat tak jak to je.

Swat: Určitě bych nechal šanci na drop takovou, jaká je. S HE souhlas.

Špicl: Souhlas

Lékárnička: Souhlas

Infravize: Až na ty rakety souhlas

Mega zásobník: Souhlas.

SpLaXS
28-06-16, 19:56
Já jsem PRO, akorát mi celkem vadí ty staty u medica, když už má mít to UMP...
Probíral jsem staty s Connanem na steamu... Když už má mít MEDIC to UMP, tak bych mu dal trochu do INT. Klidně ať jsou staty 40/15/15/10 (plácl jsem), jen z něho zas nedělat nevybalancovanou classu... UMP bych přidal pod podmínkou, jestli by tam byla INT, aspoň těch 10 pointů.

Jinak jsem PRO, všechno je v pořádku.

E: Seeky k tomu SNIPERovi bych glocka nedával, je tam ten DEAGLE, který bohatě stačí. Navíc tref nohu, zpomalíš ho. Tref hlavu, zabiješ ho. :)

cyyxk
28-06-16, 20:05
Sniper - změnit
Comm. - nechat
Prot - hp 50, obr 50, kon -20
Medica - staty ok, ump fakt ne, heal klidně, ostatní taky klidně
Fs - změnit
U sappera bych dal tu int aspoň na 10, jinak ok.
Demo. - změnit
Granadier - už jsem psal Kotlovi, ať ho tam dá aspoň na zkoušku

Notes - když už, tak notes 3+
Autodestrukce - klidně
Swat - klidně
Špicl - klidně
Lékarnu - nechat jak je
Neomex - když už, tak jen Neomex 4
Infravize - klidně
Megazásobník - klidně

Změnit = souhlasim
Nechat = nesouhlasim
Klidně = to je mi jedno

>Odpad_spolocnosti<
28-06-16, 20:24
Zdravím.

Sniper:
V pohodě, ale toho glocka bych mu nechal, ať má alespoň nějakou slowdown zbraň.
Jinak ok

Commando: Nejsem si jist, jestli je v případě přidání kondice dobrý nápad mu povolit commando's boty, přeci jen je rychlý dost.
Jinak ok

Protector: V pohodě

Medic:
Je pravda že je to dost nevybalancovaná classa, ale:
Zbraň: SGčko bych mu nechal, UMP je špatná zbraň co dává malý damage a ještě má málo nábojů. Přes to nejede vlak, zbraň jako taková se na COD nehodí.
Staty: Nevím co vás vedlo k tomu ubrat mu inteligenci, protože medikovo předost je lékárna, jak je z názvu usouděno. Stačí teď když si napíšeš o heal, a medik ti hodí lékárnu co hází 18hp/vlnu, to je dost ubohé. Navrhuji zmenšit mu hpčka s obranou a přidat inteligenci.
Jinak ok

Fire support:
Classa je proti větším levelům s obranou dost neúčinná, s tím zničením rakety bych to nechal tak jak to je.
Vzorec je ok
Jinak ok

Sapper:
Ten vzorec na XP má moc malé dělítko, chce to minimálně /4.
Jinak ok

Demolitions:
Už teď je ta classa na vyšším levelu nesmrtelná, ten vzorec pro dynamit je dost vysoký, staty to má snad nejlepší ze všech class, nevím jestli tomu ještě přidávat, muselo by se ozkoušet zda by to ten dmg dynamitu sobě samému vyvážil

AWP Sniper: Smazat každopádně

Notes: Souhlasím

Autodestrukce: Určitě ne, pro menší levely je to jediný způsob jak získat pár levelů, těch 50xp/smrt je strašně velké číslo. Podle mě by to mělo zůstat tak jak to je.

Swat: Určitě bych nechal šanci na drop takovou, jaká je. S HE souhlas.

Špicl: Souhlas

Lékárnička: Souhlas

Infravize: Až na ty rakety souhlas

Mega zásobník: Souhlas.



JA úplne súhlasím zo seeky, lepšie by som to nenapísala ! Ak by to bolo tak ako sa to tu vypísalo tak som PRO :)

Connan
28-06-16, 20:35
Staty Medica se s největší pravděpodobností ještě změní, jak bylo původně myšleno.
Medic dostal UMP, aby se víc projevila jeho funkce supporta, ale rapidně by se mu zvýšila int, aby také dával nějaký ten dmg (s plukáčema..)
U toho healu mě napadlo, aby tam byla určitá kapacita healu, či že by to nebylo nijak časově omezené.
U autodestrukce se s největší pravděpodobností -50xp zruší, protože by snad ani jednou z toho nedostal kladné xp.
Šance u itemů není myšlena tak, že je to skoro nemožné získat, ale aby to bylo taky trochu štěstí, že padl, a ne jako teď, kdy 6 z 10 mají notes.

wein
28-06-16, 21:49
souhlasím s fuginem - Eve :)

Mr.BlackDay
28-06-16, 21:51
*AWP snipera by som obmedzil do určitého lvlu.-
*Commandu by som nechal aspoň 1 zbraň glock/deagle.-
*SWAT súhlasím.-
*Lekárničku by som nehal
*Granatiera :D by som skúsil aspoň na skúšku
*K tej autodeštrukcii- som proti aby sa odčítali XP
*So všetkým ostatným súhlasím a nebudem sa brániť zmene v hre. Ale ako bolo spomenuté staty by som vyvážil úplne a nie len classy ktoré hráš práve ty :)
*Black*
+ chcem aby si sa vyjadril k ostatným classám

JoK123
28-06-16, 22:20
Totálna *****. Ak toto prejde tak to je koniec však toto už bude ako gejšites úplná debilina ako nemám k tomu čo dodať pár zmien ok ale toto už je moc. Ale je to môj názor. Však ale keď sa vám to bude takto páčiť nech s páči, ja to nemusím hrať je to len hra, ale sa me nepáči že sa sem vyjadrujú ľudia čo to už ani pomaly nehrajú :D

Grakon2702
28-06-16, 22:26
Dobře, vypíšu zde důvody, proč bych měnil zrovna takhle:

Sniper:
Má být rychlý a smrtící na dálku, ale papírový na blízko. Proto jsem změnil staty tak, jak jsem je změnil. Glock je zbytečný, když už má deagle. Instakill na knifu byl také absolutně zbytečný.

Commando:
Comm je jediná classa, u které jsem přemýšlel fakt dlouho. Změnit tuto class tak, aby nebyla OP, ale zároveň se zanechal její styl hry, je opravdu těžké. Proto, abych to commandům co nejvíce stížil, jsem odebral obě zbraně. Nyní by mohla killovat jenom nožem. Kon jsem zvětšil a povolil ranger z prostého důvodu. Má to být nejrychlejší postava v módu a jakmile do ní někdo jednou trefí, okamžitě ji to zpomalí a nemá šanci utéct ani zabít protivníka. Tohle je podle mne nejideálnější změna.

Prot:
Prot má být těžký tank. -30 int jsem dal z prostého důvodu. Kulomet se sto náboji a malým recoilem. Jako správný tank by měl vydržet opravdu hodně, ale neměl by dávat až moc velký dmg a neměl by být ani rychlý.

Medic:
Už odzačátku absolutně nevývážená a nesmyslná postava. Tato classa má být support, který healuje, ne kterého jde na větším lvlu zabít hodně těžko. Ta zbraň se k němu jako k supportovi vůbec nehodí.

FS a Sapper jsou v podstatě stejné classy s malými rozdíly. U sappera je mnohem lehčí se vyhnout minám, proto jsem pro mnohem větší dmg z min než z raket. FS by nemělo tahat hry, přímo v názvu má SUPPORT.

Demolitions:
Tam byl největší problém dynamit, který ho nemohl zranit a nešel ani zničit. Demolitions je postava, která by měla dávat obrovské dmg, minimálně stejné jaké dává SS. Má k tomu vhodnou zbraň i item, který byl potřeba trochu nerfnout. Teď, když půjde dynamit zničit, nebude tak velký problém proti němu zahrát.

Co se týče itemů, to je výčet nejčastějších, které potkáte na serveru. A tou téměř nulovou šancí na drop jsem měl opravdu na mysli nulovou šanci. Je načase, aby se hráči ztotožnili i se slabšími itemy.

Shakespeare
28-06-16, 23:25
nápad je to pěkný popravdě to není vůbec zlý :-D


Totálna *****. Ak toto prejde tak to je koniec však toto už bude ako gejšites úplná debilina ako nemám k tomu čo dodať pár zmien ok ale toto už je moc. Ale je to môj názor. Však ale keď sa vám to bude takto páčiť nech s páči, ja to nemusím hrať je to len hra, ale sa me nepáči že sa sem vyjadrujú ľudia čo to už ani pomaly nehrajú :D

já osobně tam nejsem už tak často protože mě to nebaví... jak je to všechno takové jaké je :-)
když se udělají tyto změny hráči to budou zkoušet a ta aktivita se zvýší dle mého :-)
já osobně se těším na snipera <3 :3 :-D takže tomuhle nápadu dávám Pro :-) a pokuď vím Gamešit si zakládá na VIP výhodách :-D tak ho sem prosímtě neser :-) co sem na jejich cod koukal... tak není to nijak extra dle tohoto popisu :-)
a když se ti to nelíbí nehraj to :-) tuhle tu změnu tuna lidí ocení co si myslím já :-)

JoK123
28-06-16, 23:34
Dobře, vypíšu zde důvody, proč bych měnil zrovna takhle:

Sniper:
Má být rychlý a smrtící na dálku, ale papírový na blízko. Proto jsem změnil staty tak, jak jsem je změnil. Glock je zbytečný, když už má deagle. Instakill na knifu byl také absolutně zbytečný.

Commando:
Comm je jediná classa, u které jsem přemýšlel fakt dlouho. Změnit tuto class tak, aby nebyla OP, ale zároveň se zanechal její styl hry, je opravdu těžké. Proto, abych to commandům co nejvíce stížil, jsem odebral obě zbraně. Nyní by mohla killovat jenom nožem. Kon jsem zvětšil a povolil ranger z prostého důvodu. Má to být nejrychlejší postava v módu a jakmile do ní někdo jednou trefí, okamžitě ji to zpomalí a nemá šanci utéct ani zabít protivníka. Tohle je podle mne nejideálnější změna.

Prot:
Prot má být těžký tank. -30 int jsem dal z prostého důvodu. Kulomet se sto náboji a malým recoilem. Jako správný tank by měl vydržet opravdu hodně, ale neměl by dávat až moc velký dmg a neměl by být ani rychlý.

Medic:
Už odzačátku absolutně nevývážená a nesmyslná postava. Tato classa má být support, který healuje, ne kterého jde na větším lvlu zabít hodně těžko. Ta zbraň se k němu jako k supportovi vůbec nehodí.

FS a Sapper jsou v podstatě stejné classy s malými rozdíly. U sappera je mnohem lehčí se vyhnout minám, proto jsem pro mnohem větší dmg z min než z raket. FS by nemělo tahat hry, přímo v názvu má SUPPORT.

Demolitions:
Tam byl největší problém dynamit, který ho nemohl zranit a nešel ani zničit. Demolitions je postava, která by měla dávat obrovské dmg, minimálně stejné jaké dává SS. Má k tomu vhodnou zbraň i item, který byl potřeba trochu nerfnout. Teď, když půjde dynamit zničit, nebude tak velký problém proti němu zahrát.

Co se týče itemů, to je výčet nejčastějších, které potkáte na serveru. A tou téměř nulovou šancí na drop jsem měl opravdu na mysli nulovou šanci. Je načase, aby se hráči ztotožnili i se slabšími itemy.

Sniper a knife ty si asi málo hral sniipera že ja som dal asi každý 3 kill s knifom a to mám 112 ale ok fs OP ako kkt ale to ti asi nevadí (ešte si ho aj vylepšil asi zaňho hráš) demo veď ten chudák má len jeden dynamit a ten dáva len 16o dmg pritom fs má 2 rakety čo dávajú 16o tiež nevadí ďalej medika ste dojebali už úplne. Sapper sa vôbec nepodobá fs ale to zas IQ ale však ďalej comm a rengerky hmm chod si zahrať furien, ninja notes + rengerky (však 18o+6o = 24o ok raketa môžeš uletieť) double jump však ten huntic prejde za 4 s :D nestihnem si ani dať ruku na myš :D Prot 32o hp plus trenovaný veteran(1oo hp plus) a kevlar a máme tu goooool sniper nemá šancu ho dať na 3 rany ale to je vyvážene podlá teba :D nejdem ťa ďalej komentovať :D proste si priznaj že to nevieš :D a nepokaz to ešte viac ako to je len keby sa ľudia zamysleli že cod nie je o lvloch ale o itemoch nezabudnite že si nechávame aj itemy ako su trenovaný veteran atd.. podlá mňa sú niektoré classy nevyvážene ale nebudem tu robiť cele cod nanovo kvôli pár indivíduám kedysi to bolo úplne inak a tie servery boli plné s vip som mal problém sa tam dostať :D PROTI

SpLaXS
28-06-16, 23:52
Ehm.. Sniper s vylepšenou INT a jiným vzorem bude dávát víc, než-li 140 hp.

JoK123
28-06-16, 23:55
kukni koľko
má prot obrany :D plus kevlar a trenovaný veteran asi nie no

Shakespeare
29-06-16, 00:23
pokuď vím kdyby si nasáčkoval trenovaného veterána :-) budeš pomalejší než si myslíš :-)
2 hity snipera nezabijou :3 kdyby něco Sniper dokaže s troškou šikovnosti utéct jestli mu bude poskytnuta ta rychlost co je výše uvedené :-)
tak jak může dostat prot kevlar a veterána tak i sniper pluky :3 :-)

Martin17CZ
29-06-16, 01:08
No.. už jsem docela zvyklej na CODko takze změna by neuškodila ovšem zanechal bych alespoň 1 COD server v původním stavu. Jinak to jsou docela dobrý úpravy.
Dost se mi líbí že jste neomezili FSko ve statech ba naopak jste ho nakoply (malinko).. :)
Protože když hrajem s NOOBem (lvl200) na serveru tak si moc nezahrajem když je tam někdo kdo má 150+ prota, medica, comma. Beru jako beznou věc když dam nekomu 20hitu... a ubere mu to 150 max.. a ty rakety nechte :D jsou broken :D nechte je tak jak jsou. Na dalku když je vidíš tak uhneš od zdi a jsi v suchu. Horsi je to na blizko.

Shakespeare
29-06-16, 01:18
stačí mířit na hlavu což si myslím že s MP5 hs trefí i slepej :-) a z 20 nábojů máš krásnejch cca 4
takže to fs se mi nezdá ale co už :-D

Grakon2702
29-06-16, 08:59
Sniper a knife ty si asi málo hral sniipera že ja som dal asi každý 3 kill s knifom a to mám 112 ale ok fs OP ako kkt ale to ti asi nevadí (ešte si ho aj vylepšil asi zaňho hráš) demo veď ten chudák má len jeden dynamit a ten dáva len 16o dmg pritom fs má 2 rakety čo dávajú 16o tiež nevadí ďalej medika ste dojebali už úplne. Sapper sa vôbec nepodobá fs ale to zas IQ ale však ďalej comm a rengerky hmm chod si zahrať furien, ninja notes + rengerky (však 18o+6o = 24o ok raketa môžeš uletieť) double jump však ten huntic prejde za 4 s :D nestihnem si ani dať ruku na myš :D Prot 32o hp plus trenovaný veteran(1oo hp plus) a kevlar a máme tu goooool sniper nemá šancu ho dať na 3 rany ale to je vyvážene podlá teba :D nejdem ťa ďalej komentovať :D proste si priznaj že to nevieš :D a nepokaz to ešte viac ako to je len keby sa ľudia zamysleli že cod nie je o lvloch ale o itemoch nezabudnite že si nechávame aj itemy ako su trenovaný veteran atd.. podlá mňa sú niektoré classy nevyvážene ale nebudem tu robiť cele cod nanovo kvôli pár indivíduám kedysi to bolo úplne inak a tie servery boli plné s vip som mal problém sa tam dostať :D PROTI

Vždyť ty ani pořádně nevíš, jak dlouho tam hraju a co tam hraju, tak nepiš, když nevíš. Jediná negativní reakce je zde jenom od tebe a ani jsi k tomu nenapsal řádný důvod. Myslíš si, že bych schválně povyšoval jednu classu nad druhou? To ne. Nad všemi těmi změnami jsem přemýšlel dost dlouho a vše jsem prodiskutovával s Connanem jakožto druhým hodně zkušeným hráčem. Všechno jsem speciálně vybalancovali tak, abychom jasně určili roli class v celém kompexním systému. Proč jsem asi povolil commandovi rangerky a zvyšil kon? Proč jsem asi udělal z prota velkého tanka. Představ si situaci jejich hry na serveru jak z pohledu class, tak z pohledu toho, kdo se je bude snažit zabít. Podívej se znova na ty změny a popřemýšlej, proč jsem to asi tak navrhnul.

radim5275
29-06-16, 12:22
PRO
Téměř se vším souhlasím, ale u medica bych nechal to sg, ti kteří ho hráli, což je asi hodně lidí, kvůli healu, který dost pomáhá, se s ním naučili. A pochybuju, že by se to ujalo. Comando, ok, jen bych nechal ten deagle ať má aspoň něco, přece jenom deagle má jen 7nábojů...
Protector, ok dobrý jenom by se dalo zařídit, aby mu nemohl padnout kevlar, nebo item s +hp, ale to by se dořešilo. A u fs jsi napsal jen +staty a ne -, tk nad tím třeba taky popřemýšlej :)
Itemy - awp jj omezit do levlu, jinak jak jste psali o zmenšení pravděpodobnosti na získání, jj souhlas.
Grenadier, jj za zkoušku to stojí, jako třeba přidat tu classu lucker.

Connan
29-06-16, 13:04
Jokeris, ty asi dřív píšeš, než myslíš, viď? Už jsem to psal snad pod každej tvůj post...
Snad ke každému návrhu se vyjadřuješ negativně a plácáš blbosti, že by se to nechytilo, to určuješ ty, jestli se to chytí nebo ne?
Grakon ti tam vypsal důvody a role class ve hře, jestli tomu nerozumíš, můžu ti to víc rozepsat, aby si to pobral.
Také mě dostává, že napíšeš, že tu píší hráči, co to už nehrají, přitom tu máš skoro nejnižší aktivitu o.O
Matematika ti asi také moc nešla, protože čísla, co píšeš jsou úplně random.
Ještě napíšeš že to je jak gs, zase prostě tě to v hlavě napadlo, tak si to napsal.
Nezapomeňte, že se to může pořád upravit podle vašich smyslných (pro jokerise) nápadů.
Jo a ještě Jokerisi, to že napíšeš PROTI, velkým tučným červeným písmem velkosti 100000 na váze vůbec nic nepřidá :gabe:

Grakon2702
29-06-16, 13:33
Po vašich reakcích jsem s Connanem přediskutovali některé změny.

Medik:
* staty upravit na 40/10/0/50
* zachovat funkčnost lékarníčky, ale velikost healu upravit podle navrhovaného vzorce

Demo:
* staty upravit na 0/10/10/40

Autodestrukce
* za odpálení sebrat pouze 25 XP

JoK123
29-06-16, 13:55
A kde máš ramba ? kde máš kenta ? kde máš rushera tak to je nič pre teba že ? asi hej no nejdem to ďalej riešiť.

Seeky
29-06-16, 13:58
A kde máš ramba ? kde máš kenta ? kde máš rushera tak to je nič pre teba že ? asi hej no nejdem to ďalej riešiť.

Kentaur a rambo byli nedávno řešeni v jiných příspěvcích, rusher funguje tak jak má.

Grakon2702
29-06-16, 14:06
A kde máš ramba ? kde máš kenta ? kde máš rushera tak to je nič pre teba že ? asi hej no nejdem to ďalej riešiť.

Ty classy není potřeba měnit. Vybalancované jsou již dostatečně.

Seeky
29-06-16, 14:27
Po vašich reakcích jsem s Connanem přediskutovali některé změny.

Medik:
* staty upravit na 40/10/0/50
* zachovat funkčnost lékarníčky, ale velikost healu upravit podle navrhovaného vzorce

Autodestrukce
* za odpálení sebrat pouze 25 XP

Medika těma statma úplně zabiješ, ještě navíc když mu dáš UMP. Má to být rebalance, ne smazání postavy.
Nevidím důvod proč by něco mělo brát XPčka..

DusT4k
29-06-16, 14:48
Jsem PRO. Jelikož už to hraji nějakou dobu tak by to mohlo být takové osvěžení CODka.

Connan
29-06-16, 14:56
Medika těma statma úplně zabiješ, ještě navíc když mu dáš UMP. Má to být rebalance, ne smazání postavy.
Nevidím důvod proč by něco mělo brát XPčka..

Zase další výkřik do tmy, rozepiš, co se ti na těch statech nezdá...
Aby lidi neexpili Cčkem a brali to jen jako situační item a ne že se s commem rozběhne do nějaké uličky a zmačkne C

E: To mi něco přípomíná... jo počkej, Supporta
E2: Nemusí, stačí když se bude držet vzadu, jako to je i teď

Seeky
29-06-16, 15:03
Co se mi na těch statech nezdá? Děláte tu z toho druhého kentaura, ta classa nebude mít žádný smysl hrát, když to nemá ani jednu obranu, bude to hraný přesně jako Kentaur. Chci vidět jak s UMPčkem, který má 25 nábojů v zásobníku, jenž má malý damage ustřílíš prota co bude mít nyní 70 hp a 70 obrany. Koho bude bavit hrát classu, která bude vůči nepřátelům úplně bezmocná?

Jelikož je to udělané tak, že když medik umře, zmizí i lékárna, tak musí něco vydržet.

radim5275
29-06-16, 15:20
Bude to bavit třeba ty, kteří mají medica už na nějakém lvlu 100 atd., pochybuju, že nikdo nehrál medica ve svém životě...

backpase
29-06-16, 16:15
Tieto zmeny sú dosť výrazné, medicovi by som nechal Sg inak to bude fakt len podporná class a v súboji 1 na 1 takmer neúčinná (každá class by mala mať 1 na 1 šancu), heal je dosť silný, tam by bolo treba upraviť tú veľkosť healu podľa nejakého vzorca (ako tu už bolo uvedené) a takisto staty upraviť na jeden z návrhov.. ostatné class hrávam menej takže sa k ním nebudem momentálne vyjadrovať

Grakon2702
29-06-16, 16:34
Jenže medik má být podpůrná a slabá classa. Medik vůbec není o tom, aby někoho byla schopná zabít. Medik je o tom, aby pouze ostatní podpořil v malém dmg a hlavně v healování. Zopakuji to, co jsem psal v prvním postu: Snažili jsme se vybalancovat a zároveň přesně vymezit účel class v celém komplexním systému módu. Jestli chcete, aby ta classa tahala hry, tak ji tu zbraň i staty nechte. Seberte lékárničku, dejte místo toho jinou schopnost a přejmenujte.

backpase
29-06-16, 16:38
Dobre, čo budeš mať z toho komplexného balancu keď ti dám 90% ľudí se**e na to, že každá class má iný účel a malo by sa spolupracovať? každý si hrá čo chce a nevidím nádej, že by si hráči v tímoch zrazu uvedomili, že majú hrať tímovo tak bude mať každy inú class... to rovno nastavte, že v tíme môžu byť max. 2 hráči s rovnakou classou a potom nebudem namietať ani so zmenou zbrane aby bol medic podporná class

radim5275
29-06-16, 16:52
Jenže medik má být podpůrná a slabá classa. Medik vůbec není o tom, aby někoho byla schopná zabít. Medik je o tom, aby pouze ostatní podpořil v malém dmg a hlavně v healování. Zopakuji to, co jsem psal v prvním postu: Snažili jsme se vybalancovat a zároveň přesně vymezit účel class v celém komplexním systému módu. Jestli chcete, aby ta classa tahala hry, tak ji tu zbraň i staty nechte. Seberte lékárničku, dejte místo toho jinou schopnost a přejmenujte.

Pokud chceš, aby byl medic podpůrná classa a aby skoro nikoho nemohl zabít, musely by se přidat xp za heal, jinak by to bylo až moc těžké. A o těch xp ostatní vyjádřili pochyby...

oli221
29-06-16, 17:36
LOL, som zvedavý kto Vám bude robiť tie upravy :D:D Budete tu písať ešte, tak pol roka kým sa k tomu niekto dostane to už tu bude 50 strán.

Grakon2702
29-06-16, 17:48
Pokud chceš, aby byl medic podpůrná classa a aby skoro nikoho nemohl zabít, musely by se přidat xp za heal, jinak by to bylo až moc těžké. A o těch xp ostatní vyjádřili pochyby...

Však XP za heal jsem tam přidal.

radim5275
30-06-16, 10:12
Však XP za heal jsem tam přidal.

Však jj, vím četl jsem to tu všechno, vím, že jsi navrhoval xp za heal, ale ostatní to nepodporovali...

Maniac25
01-07-16, 11:57
Na CODku hraju dlouhou dobu.... nevím jak se změnil Rambo ani Kentaur, ale o něčem jsem slyšel no.... změny neměl bych snad asi žadné PROTI, ale jen asi to UMP, fajn medic má pomáhat ostatním a ne to vše udělat sám, ale zase když je poslední tak s tím UMP nedá nic.... jen bude spoléhat na heal a že dá HS a s tím UMP se nic nedá ... jinak bych se změnami souhlasil.

Kotel
01-07-16, 17:30
Priorita je teď csgo. Ale na rychlo bych udělal class grenadier, ale s tim, že by byl místo kentaura a měl by granátomet.

backpase
01-07-16, 21:00
neviem, či bi boli niektorí za to, aby sa zmazal kentaur, niektorí si ho už dosť naexpili.. každopádne by nebolo zlé dať novú class, možno by sa ujala

Grakon2702
01-07-16, 21:05
S Connanem jsme už o granátometu mluvili. Lepši by byla ta He. Ta classa má být schválně velmi těžká na zahrání a granátomet ji až moc zlehčí.

Kotel
01-07-16, 21:19
Expy z kentaura by se prendali na grenadira. Granatomet by mel omezenej zasobnik. Jakou zbran bude mit? Jen deagla ? To bude naopak dost slabej, i kdyz zabije granatem na ranu.

cyyxk
01-07-16, 22:41
Expy z kentaura by se prendali na grenadira. Granatomet by mel omezenej zasobnik. Jakou zbran bude mit? Jen deagla ? To bude naopak dost slabej, i kdyz zabije granatem na ranu.

K tomu deaglu by se mohl dát ten MAC-10..

Grakon2702
01-07-16, 23:28
Původní koncept jsou pouze silné granáty, tím Macem ho zabijete. Maximálně bych dal ten granátomet.

Mr.N0b0dy
02-07-16, 20:48
však granáty v 1.6 zabíjí přes 3 zdi, to nechte obyčejně ty granáty. Jinak celkem v pohodě změny, ale AWP sniper mi tam nechte.

^SeaBi
02-07-16, 20:52
Nejsem nějak dobrej v codku, hraju tam celkem krátko ale stačí mi když je nějaká malá mapa, jako huntic a někdo získá špicla 1 a má max int., tak si nedokážu představit že by tam někdo běhal s 5 gránátama když je to tak, jak psal nobody, zabíjí to přes několik zdí.

-t0m4s-
13-07-16, 14:08
, když jsem četl navrhovanou "úpravu class" několikrát jsem se musel zasmát.

Sniper: 60 kondice? To jako vážně? Takže Když ho budu chtít zabít, tak bude neustále utíkat a čekat za každým rohem aby mě zastřelil.

Commando: souhlasím s tím že by to měla být nejrychlejší class, ale odebrání deaglu a glocku je pěkná hloupost. Minimálně jednu zbraň mít musí. Uvedu příklad: jako poslední zůstanou 2 hráči, commando a Rambo, Rambo si vyskočí na bednu tam, kde se normálně nedá dostat jak ho commando zabije? Bude okolo něj běhat až ho unudí k smrti? A jak by jste si představovali takový lvl 50 u commanda? Jak někoho zabije když nic nevydrží a nebude mít čím střílet?

Medic: sami víte že medica hraji skoro neustále a pořád nechápu jak na něj každý nadává a stěžuje si že je moc OP. Samozřejmě že Medic je hlavně teamová classa, ale to přece neznamená, že když zůstanu v teamu jediný, tak nikoho nezabiju a proto abych někoho zabil, tak budu muset chodit s někým a vyžírat mu killy? Co se týče healů, nechal bych je tak jak jsou, pamatuji ještě když byl starý systém a šly dávat oba dva hned za sebou, to byl moc OP souhlasím, ale teď? S medicem bych nic nedělal, není moc OP a není to žádná "nevybalancovaná classa" navíc bych přidal slowdown.


Protector: z toho byste chtěli udělat nesmrtelnou postavu, protože za ní hrajete. Když si ale uvědomíte, že už teď je velmi obtížné ho zabít, navíc když je ještě rychlý, určitě bych mu další HP ani obranu nepřidal, ani za ztrátu kondice.

Abych si to shrnul. S návrhem absolutně nesouhlasím z následujících důvodů:
1: sniper by měl moc velký speed, souhlasím s větší rychlosti ale ne o tolik.
2: commando beze zbraně je hloupost. Když se ještě více oslabí tak k čemu bude? Vadí vám proto, protože vás dokáže s vašimi protectory zabít na 1 ránu.
3: medic mi připadá tak akorát, není nijak zvlášť silný. Ano výdrž má, ale to jsem odůvodnil už výše.
4: a protector? To snad ani nemá cenu dále řešit. Pochopte že nemůže být nesmrtelný, každá postava musí mít určitou šanci na zabití jiné. Nevidím tady v tom návrhu smysl... Chcete aby prota nešlo zabít, snipera aby nešlo chytit a nesmyslně oslabit medica a commando a to má podle vás přispět k rovnováze ostatních class. Ode mě vše.

Grakon2702
13-07-16, 14:32
U protektora šlo hlavně to udělat z něj tanka, který sice vydrží spoustu, ale nebude schopen dát žádný dmg a bude hodně pomalý. Navíc je tady několik způsobů, jak ho lehce zabít. Např. navrhovaná úprava k sniperovi, kdy se mu razantně zvýší dmg a rychlost. Dále tu máme ještě rychlejší commando s povolenýma ranger botama, který ho může nečekané knifnout ze zadu (pokud nebude debil). Dále tu máme farta, autodestrukci commandos knife (item). Představ si situaci uprostřed bojiště, jak se prot pomalu courá k nějakému cíli. V ten moment je to nejideálnější terč, do kterého se může spustit několik hráčů najednou. Ta taktická výhoda tanka v týmu je ta, že zatímco nepřátelé do něj fulloutí, tak vy máte čas ty ostatní nepřítele v klidu zabít.

Comm je velice těžká classa na vybalancování a trvalo dost času vymyslet jeho vhodný nerf. Abychom mu ztěžili boj, odebrali jsme mu zbraně a nechali jenom knife. Aby nebyl úplně bezbranný, zvýšili jsme mu kondici a povolili ranger boty. Představ si situaci na serveru s 2 itemy. Comm má rangerky a jeho kroky nejsou slyšet. Pokud bude víc používat hlavu a nebude bezhlavě rushovat a doufat že dá nějaký kill, tak se z něho stane nebezpečná ale i zábavná classa. Na druhou stranu stačí jediná chyba a nemá skoro žádnou šanci přežít. Co se týče tebou popsané situace, kdy by si někdo někam schválně schoval, uvědom si, že obě strany mají nějaký úkol. CT musí bránit plant a T musí plantnout. Ve hře je zakázáno zbytečně kempit a zdržovat, o to by se mohli postarat admini. Máš však pravdu v jedné situaci. CT by se mohlo zakempit právě u plantu, kde by se k němu comm nemohl dostat. to bychom možná mohi vyřešit přidáním double jumpu jako druhé schopnosti.

U úprav medika jsme se hlavně drželi jména classy. Medik má prostě léčit a ne rushovat a zabíjet na potkání. Klidně mu nechtě současné staty a zbraně, ale odeberte mu v tom případě lékárnu, dejte mu jinou schopnost a přejmenujte ho.

Vy se díváte pouze na to, jak jsme těm classám přilepšili. Prosím, podívejte se i na to, jak jsme jim ubrali. Představte si situaci na bojišti, kdy tu classu hrajete nebo naopak hrajete proti ni.

-t0m4s-
13-07-16, 15:47
Připadá mi jako hloupost dávat protovi 70 obrany a HP... V praxi to znamená, že bude dostávat o cca 70% menší dmg (nevím, nepočítal jsem to) nezdá se ti to trochu přehnané? Bude mít cca 300 HP, to znamená že by musel dostat kolem 1000 dmg, aby umřel,teď si vem, že dostane itemy lékárna a třeba veterán a bude to v háji úplně. + má pořádný slow, jednou tě trefí a už nemáš šanci utéct, takže nějaká kondice podle mě nehraje roli.

Stitnanek
14-07-16, 16:03
gratuluji .. conanova nejoblíbenější classa je protector a ty staty .. -30/70/70/-30 .. int je u prota k p*č*, hp a obr uplně luxus - uděláte z něho ještě většího tankouna .. a při takového obraně a hp je con uplně k ničem .. takže classa udělaná přímo pro connana, který za nic jinčího nehraje

Grakon2702
14-07-16, 20:57
Zřejmě jste nepochopili, budu tedy citovat svá dřívější slova:


U protektora šlo hlavně to udělat z něj tanka, který sice vydrží spoustu, ale nebude schopen dát žádný dmg a bude hodně pomalý. Navíc je tady několik způsobů, jak ho lehce zabít. Např. navrhovaná úprava k sniperovi, kdy se mu razantně zvýší dmg a rychlost. Dále tu máme ještě rychlejší commando s povolenýma ranger botama, který ho může nečekané knifnout ze zadu (pokud nebude debil). Dále tu máme farta, autodestrukci commandos knife (item). Představ si situaci uprostřed bojiště, jak se prot pomalu courá k nějakému cíli. V ten moment je to nejideálnější terč, do kterého se může spustit několik hráčů najednou. Ta taktická výhoda tanka v týmu je ta, že zatímco nepřátelé do něj fulloutí, tak vy máte čas ty ostatní nepřítele v klidu zabít.

Vy se díváte pouze na to, jak jsme těm classám přilepšili. Prosím, podívejte se i na to, jak jsme jim ubrali. Představte si situaci na bojišti, kdy tu classu hrajete nebo naopak hrajete proti ni.

-t0m4s-
14-07-16, 21:19
To spíše ty nedokážeš pochopit to, že nejhranější mapa je huntic. Která je dost malá na to, aby tam nějaká kondice hrála nějakou roli...další věcí je, že ať je mapa jaká chce je problém protectora sundat na 1 zásobník i teď, tím pádem tady je opět problém, protože bych musel pokaždé přebít a doufat v to že mě nezabije. Jak jsem psal výše, co když dostane lékárnu? Potom bude nesmrtelný a pokud proti němu bude 1 nebo 2 lidi a bude umět alespoň trochu střílet tak vždy vyhraje. Za mě blbost...vlastně jsi udělal tohle: hraju protectora tak chci aby nešel zabít, je to stejné jako bych napsal: hraju hlavně medica tak mu dejte 80 int 50 HP 50 obr a 10 kondici...

Connan
14-07-16, 22:21
Ale ale, Stite ty plačko,však já prota nehraju a dám tě s jakoukoliv classou, tak se nestrachuj, že hraju jen za prota.
Prase pokud nejsi zaujatý :censored:, tak uznáš že Medik je mnohem těžší na zabití než protector, když má level 150+ a sedí v healu je velmi těžké ho zabít a vysokým levelem, o nížších lvlech ani nemluvě.(Je to hlavně o tom, že medik má luxusní zbraň), jo a ještě ty tvoje počty, že 1000dmg, o tom taky radši nic
Medic, už podle názvu by měl dělat něco zajímavého, nevím, asi healovat, no momentálně Medikové položí heal, i když to nepotřebují, ale jen aby vyhealovali spoluhrace, tak 2/10. Většina mediků si heal nechává pro sebe, proč by taky měl, hru odtahá bez problémů sám a nějaký spoluhráči mu můžou být jedno.
Dále protector, cíl byl vlastně to, aby byl schopen vydržet velký dmg, no ale aby byl pomalý a nebyl tak schopný udílet dmg(od toho tu je např. SS)

-t0m4s-
14-07-16, 22:55
Zkuste si někdy zahrát s jinou classou proti stejnému lvlů prota a connane prosím tě, nedělej ze sebe takového machra, kdyz začneš dostávat s protem, ihned bereš 200 lvl a pak se cítíš že jsi silný. Connane ohledně toho HP ti to pečlivě vysvětlím: když si představíš že 1000 HP je 100 %, tak 70% což by byla cca obrana prota po úpravě je dmg, který neobdrží. Zbývá tedy 30% které jsou stejně velké jako 300 HP. (vše bylo jen obrazně), nenapsal jsem to, že někdo do něj bude muset vystřílet 4 zásobníky. I když s tou plánovanou úpravou to velký rozdíl nebude :-) PS: nemyslím to špatně, ale ta úprava je prostě hloupost.

shootradar
22-07-16, 09:53
Tak on souboj medic vs protector (bez itemů) mezi stejnými levely by dle mého názoru vždy vycházel ve prospěch na vítězství protectorovi, protože u něho se dává hp obrana jako první. Medic rychle vystřílí do prota zásobník a musel by dát i 4 hlavy aby prot zhebl a to by i možná nestačilo, dojdou mu náboje a buď dlouhé přebíjení nebo přehození na 7 ran z dglu, samozřejmě budeme předpokládat že má medic lékárnu pod sebou, co mu dává dejme tomu 60 hp za heal. Takže zatímco protovi zbylo z 250 tak 100 hp a medic přebíjí, tak po celou dobu od začátku souboje protector stále střílí protože má 100 nábojů z m249. Nejsem si jistej jaký je rozdíl poškození mezi SG (medic) a M249 (prot), ale zase takový rozdíl to nebude (co si pamatuji dával jsem s medicem protovi hedy i jen za 30 dmg myslím). A to nemluvím o itemech, kde prot s platinovýma nábojema a potažmo s kevlarem/notes 3 a více je téměř jasný vítěz. Mnohokrát sem zažil, že téměř celý zásobník z SG se použije na shození notesu, potažmo 2 zásahy do hp ještě, zatímco prot ti sundá ten notes jak slupku od banánu a zbyde mu 70 nábojů a více na to aby tě dorazil.
Stejně je ale jedno hádat se o takovýchto věcech, protože se nezrealizují. Jinak ruku na srdce connane, nemyslíš že už i teď prot vydrží víc než ostatní a k tomu má zbraň na 100 nábojů co bere poškození, protože sehnat off item typu platinové náboje není až takový problém v dnešní podobě COD.

P.S. Nechápu proč sem si vybral hrát prota až jako 9. class z 11. v pořadí ... :(

Seeky
23-08-16, 16:41
Aby to tu neupadlo v prachu.

Nechápu proč všichni nazýváte prota nesmrtelným či neporazitelným. Jestli dobře vím, tak prot má 0/30/30/-10. Proč si nestěžujete na dema, který má 10/10/30/15, a ještě k tomu dynamit. Popravdě se mi zdá dynamit docela víc OP, než 20hp navíc. K té aféře, prota jsem hrál, a nejednou jsem se musel postavit medikovi. V tuhle chvíli si uvědomíte jak je prot oproti classám s nějakou "schopností" strašně slabý. Stejně jako radar, nejsem si jistý jaký je rozdíl v tom poškození, ale co si tak pamatuju, tak jsem medikovi dával cca 15dmg/ránu, což je docela blbost, jelikož se healuje těch 60hp/tik. Ta kondice navíc bere classe na hratelnosti,a také zábavě. Takže věřím, že i když se tomu dá 70/70/-30, tak i přesto se ta classa nezačne hrát víc než například commando nebo FS.

E: Rusher má totožný staty jako protector, jaktože si nikdo nestěžuje že vydrží?

FuckYou
05-07-17, 21:21
Sniper je dobrý , Comando také , to souhlasím ale protektor to je hrůza co píšete demolitions to samé. ítemy souhlasím.