PDA

Zobrazit normální verzi : Flare



Qwix
27-07-16, 00:54
Ahojte,

Väčšina z vás, čo hrá Zombie Escape si všimla, že keď si kúpite ľubovoľnú zbraň, tak dostanete zadarmo 3 druhy granátov a to: napalm, frost a flare (svetlicu.) Už dlhšiu dobu som filozofoval nad tým, aké využitie ma svetlica? To, že osvetľuje plochu 2x2m je nepodstatný fakt k úniku pred zombie. Jednak všetci na ňu nadávate, že vám spôsobuje lagy, takže ja som za odstránenie svetlice, alebo ešte lepšie, môže sa využiť ako sekundárny napalm granát, ako to je na väčšine zahraničných serveroch.

Samco
27-07-16, 19:21
So zombie módmi je to späté. Svetlica má využitie pri rozbíjaní nejakých tých prekážok ako ploty, zábrany atď. Nemusíš zbytočne do nich strieľať, čím si ušetríš čas aj náboje. Pokiaľ viem, tak lagy nespôsobuje svetlica, ale hráči keď svietia s klávesou F.


Jedine využitie, inak nemá žiadne uplatnenie, konieckoncov rozbiť prekážku môžem aj s normálnym granátom. Mne sa jedná o to aby mala prioritné využitie, to znamená, že by bola prospešná pri úniku pred zombie, ako to spĺňajú ostatné granáty. Dosť čo sa obmedzil počet nákupu granátov, tak by mohla mať využitie ako sekundárny napalm granát. Bolo by dobre, keby to pozrel Kotel, a povedal svoj názor.

Nakoľko sú ostatné granáty obmedzené, tak míňať ich na toto je nevýhodné.

Qwix
27-07-16, 19:33
So zombie módmi je to späté. Svetlica má využitie pri rozbíjaní nejakých tých prekážok ako ploty, zábrany atď. Nemusíš zbytočne do nich strieľať, čím si ušetríš čas aj náboje. Pokiaľ viem, tak lagy nespôsobuje svetlica, ale hráči keď svietia s klávesou F.

Jedine využitie, inak nemá žiadne uplatnenie, konieckoncov rozbiť prekážku môžem aj s normálnym granátom. Mne sa jedná o to aby mala prioritné využitie, to znamená, že by bola prospešná pri úniku pred zombie, ako to spĺňajú ostatné granáty. Dosť čo sa obmedzil počet nákupu granátov, tak by mohla mať využitie ako sekundárny napalm granát. Bolo by dobre, keby to pozrel Kotel, a povedal svoj názor.

killer-savage
28-07-16, 20:47
Takto menit svetlicu ktora sa na niektore mapy dobre hodi je moc. Skor by som jej zmenil svetlo tak aby nebola len biela farba ale viac farieb. A jak nemas dost granatov tak sa daju dokupit max. 3

halelujah
29-07-16, 11:31
Takto menit svetlicu ktora sa na niektore mapy dobre hodi je moc. Skor by som jej zmenil svetlo tak aby nebola len biela farba ale viac farieb. A jak nemas dost granatov tak sa daju dokupit max. 3

Presne toto potreboval zombie escape , aby sa spravili ružové flare fialové a hlavne zelené :3 Ale inak ja som nad tým tiež rozmýšlal že načo to tam je a argument že sa s tým dá zničit plot je docela hlúposť , druhý napalm by bol fajn ale to by tam musel byť trip laser aby to malo využitie . Btw podľa mňa to nemá síce význam ale odstranovanie je len ďalšia starosť pre kotla ktorá nezvýši hratelnosť na servery ani o kúsok. Ja som za lock threadu lebo ak si nechcete huntit posty tak tu nieje čo riešiť.

Qwix
29-07-16, 19:39
Odstrániť nie, len by sa mohla nahradiť napalm granátom. Kebyže je povolený nekonečný nákup granátov, ako to bolo v minulosti, tak mi to je jedno, ale teraz sa každý hráč musí uspokojiť s piatimi efektívne využiteľnými granátmi (2+3), čo je žalostne málo, nehľadúc na to, že polovica nevie, že ma nejaké granáty. A ten trip laser mód by určite oživil Escape, veľmi rád by som ho tam uvítal, tým pádom by sa radikálne zvýšila efektivita granátov, čo by určite nebolo na škodu.

Ak máte ešte nejaké dodatky k môjmu návrhu, tak sa vyjadrite.

Delete
09-08-16, 17:50
Podľa mňa je to obmedzenie granátov akurát a svetlicu rozhodne nechať.

Qwix
09-08-16, 18:00
Podľa mňa je to obmedzenie granátov akurát a svetlicu rozhodne nechať.

Prečo by si ju tam chcel nechať? Skús byť konkrétny.

Delete
14-08-16, 12:20
Síce to osvetluje možno plochu 1x1m, ale môžeš ňou rozbiť šachty, rôzne brány ako napr na ze_nuke ta na začiatku a to že spôsobuje lagy neviem o tom, mam ešte starý pc a je to v pohode.

Gravitr
14-08-16, 14:56
Ten flare je v ZM modech poměrně užitečnej granát. Problém je, že na tady na zombie escape serveru je všude světlo - pak tento granát samozřejmě ztrácí význam. Dle mého by se mohlo na ZE serveru ubrat světla, protože současná viditelnost je až příliš jednoduchá pro prchající lidi a zombie nemají skoro šanci někoho "překvapit". Nemyslím úplnou tmu, že bez baterky nikam člověk nedojde, jen snížit viditelnost. To pak bude plnit flare svůj význam a nebude se vyhazovat jen na ničení bariér.

Btw. lagy ve hře nezpůsobuje flare. Jak psal Samco, způsobují to baterky, a dále "tlaková vlna" frost a napalm nade, klasický smoke (jen když jste v něm) a někomu i nightvision. Výše zmíněné se většinou děje na strojích s integrovanou grafikou.