PDA

Zobrazit normální verzi : Debilní routing na csko.cz



LeBaux
10-08-16, 23:46
Ahoj, mám trocha problém, s routovaním na csko.cz. Viem, že keď sme mali hosting na inom portále u AVONET.cz, tak sme vedeli riešiť trasy, je otázka, či chalani zo superhosting.cz sú takí rakeťáci. Mal som asi 2-3 roky na csko.cz ping 15-20, teraz mám 55 cez CMD a 80 v hre = nedá sa to hrať.
Pre operátora ako O2 sa to zdá ako prkotina a nezmysel to riešiť,
ale keby riešili ten peering priamo zo superhostingu možno by to dokázali fixnúť.
Takže asi dotaz priamo na kotla, hádam že hosting nerieši nikto iný.

http://i.imgur.com/Fzz906K.png
http://i.imgur.com/sLLIQFp.png

Kotel
11-08-16, 06:59
Zjistim, co se da delat.
Podle routingu to vypada ze spojeni jde přes Anglii a Španělsko.

IKEA
11-08-16, 08:57
Mám stejnej problém ja lebaux

Kotel
11-08-16, 09:16
Dobrý den,

se sítí O2 jsme byli nuceni rozvázat peering v Praze, protože po nas tato společnost požadovala jednostranne platby za přímé dorucovani dat do jejich site - zákazníkům O2. Vzhledem k tomu, že tento pokus o dvojitý billing ze strany O2 nemuzeme akceptovat (akceptace takovýchto podmínek zcela neguje neutralitu Internetu), došlo k rozvázáni přímého spojení a data si nyní vyměňujeme přes sítě třetích stran. O2 nám data posílá přes Pariz.

Snažíme se situací vyřešit, hned jak dojde k nějakému posunu, ozveme se.

Děkuji za pochopení.
superhosting.cz



řešení:
vyměnit O2
vybrat náhodně další servery u superhostingu a stěžovat si u O2 (freefoto.cz se pomalu načítá, nova.cz, tn.cz tam má hodně serverů, tak to zkuste taky pingnout, dobyvatel.cz) nebo primo u nich, ze to maj pomaly
viz. https://www.superhosting.cz/reference

LeBaux
11-08-16, 21:00
Dakujem ze ste sa na to pozreli, necakal som popravde ani odpoved!
Mohol by si sa superhostingu opytat na viacej detailov?
Ak sa rozhodli zamerne kazit kvalitu pripojenia zakaznikom kvoli peniazom, urcite im napisem pekny PR clanok :)

Kotel
11-08-16, 23:19
Podrobnosti nejsou třeba. O2 prostě zkouší vykořisťovat ostatní poskytovatele díky dominantní pozici na trhu. Superhosting už platí nemalý peníze za napojení na operátory a O2 si chce účtovat ještě něco navíc, protože si myslí, že jsou něco extra. Čistej zisk 4 miliardy je prostě málo. Smůla je, že to ovlivní pouze herní servery. Weby a streamy prakticky nijak, takže motivace něco řešit bude asi nulová.

LeBaux
12-08-16, 15:28
Povedať si že sú čuráci a hotovo mi nepríde dosť konštruktívne a takto sa nič nezmení :) keby viem detailnejšie pochopiť podstatu toho, čo nie je fér, tak by som aspoň mohol skúsiť trošku zatriasť stromom.
Chápem, že sa platí za konektivitu, oni chcú naviac peniaze za konkrétne trasy?
Má to nejaké technické opodstatnenie, prečo to smerujú cez úplnú prdel?
Škodilo to nejakým iným ich zákazníkom?

Chápeš, proste keby túto issue dokáže superhosting trocha popísať do detailu, tak sa s tým dá pracovať, takto je to vágne.

Kotel
12-08-16, 20:33
Podrobnosti bude vědět jedině ředitel. Já mam kontakt maximálně na správce serverovny.

beather
14-08-16, 02:59
zajímavé