PDA

Zobrazit normální verzi : [CTF] Stížnost na styl hry některých jedinců ...



Anakin171
11-10-16, 12:51
9 piju_RUM STEAM_0:1:90805959 78.45.212.49
11 Kajuska STEAM_0:0:17338306 88.101.48.20

Dnes konkrétní tyhle 2 embrya ... jindy jsou to hromady jiných.

- když jsem aktivně hrál několik let před 2ma roky, dělal jsem na několika serverech admina / CheatHuntera, takže si myslím že trochu toho nadhledu mám a nejsem brečící 12-ti leté dítě kvůli 2ma killům

Chtěl bych se zeptat na názor adminů a obecně lidí hlídajících dodržování pravidel serverů ... je skutečně v pořádku, že u některých lidí je účelem hry CTF módu kemp na respu soupeře a ideálně jako bonus invisible jen za účel lovení fragů a potažmo ranku ?

Taková individua podle mě vyloženě "kurví" hru. protože sotva utratíte veškerý cash za arsenál, skončí spawn ochrana a dostáváte kulku do hlavy. Stejně jako za neplnění úkolu na PUBech tohle kdysi bývalo za výchovný BAN např. na 24 hodin - 3 dny.

Má význam takové hráče hlásit - resp. bude s tím někdo něco dělat nebo je takové chování vámi schvalováno? :-)

Díky za odpověď, protože pro mě účast takového pitomce jasným signálem k odchodu na jiný server.

PS: (samozřejmě jsem schopný rozlišit proběhnutí přes resp. nebo občasný kill. Bavím se o lidech, kteří vyloženě na respu sedí do zabití a poté okamžitě zpět na svou pozici)

Nakladana Okurka
11-10-16, 18:09
Na CTF mám nahráno celkem dost a mužů říct, že za poslední dobu (cca rok) stouplo procento hráčů, kteří absolutně nechápou smysl CTF a pouze si honí ego na ranku. Tyto dva hráče znám, jsou skalní hráči CTF na kotelně a přišlo mi, že zrovna tohle u nich tak často není. Jsou tam jiný adepti

^SeaBi
11-10-16, 21:05
To procento tam stouplo, protože mnoho oldschool playeru tam přestalo hrát, jelikož na to CTF upadá prach, mapy se nepřidávaj, vip výhody se tam nedali...., co se nedávno navrhovali a prostě to pak toho hráče odradí po delší době, já osobně jsem začínal na CTF a teď už tam zajdu jen zřídka, když mam chuť. Uvidíme, jak dopadne nábor nových kandidátu, kteří žádají primárně na CTF...

Nakladana Okurka
12-10-16, 08:22
Ale proti tomuhle nelze bojovat, možná maximálně o něco málo prodloužit spawn ochranu.

ZeMi7
12-10-16, 08:34
Když jsem hrával, tak se za spawn camp banovalo/kickovalo.
Nevim jak je to teď.

Anakin171
12-10-16, 09:15
Na CTF mám nahráno celkem dost a mužů říct, že za poslední dobu (cca rok) stouplo procento hráčů, kteří absolutně nechápou smysl CTF a pouze si honí ego na ranku. Tyto dva hráče znám, jsou skalní hráči CTF na kotelně a přišlo mi, že zrovna tohle u nich tak často není. Jsou tam jiný adepti

Ano. Tito 2 tam hrají často, ale přesně v tom vidím ten problém. Pokud už totiž takovou prasečinu nepáchají jen noobové, ale začínájí se takovou formou hry na CTF bavit pod rouškou beztrestnosti i skilleři, pak je to podle mne mnohem horší.
Na mojí otázku ve hře jestli jim přijde normální sedět za Adrenalin pokaždé ivisible na spawnu soupeře mi s klidem odpoví "na co jiného je invisible dobrý?" .... Tak to je mazec ...


To procento tam stouplo, protože mnoho oldschool playeru tam přestalo hrát, jelikož na to CTF upadá prach, mapy se nepřidávaj, vip výhody se tam nedali...., co se nedávno navrhovali a prostě to pak toho hráče odradí po delší době, já osobně jsem začínal na CTF a teď už tam zajdu jen zřídka, když mam chuť. Uvidíme, jak dopadne nábor nových kandidátu, kteří žádají primárně na CTF...

Pak tedy při náboru držím palce, protože častější dozor je tam více než třeba ... BAN 24 hodin - 3 dny býval za nedodržení účelu módu ideální trest. Kdo se s tím nesmířil našel si jiný server. Hráče, kteří zůstali módu věrní se mi tím dařilo celkem úspěšně převychovávat :-)


Ale proti tomuhle nelze bojovat, možná maximálně o něco málo prodloužit spawn ochranu.
To by nemuselo být od věci, ale problém s 5-ti vteřinovou a delší ochranou by byl na mapách, kde je přímo vidět na FLAG. Pokud půjdu pro vlajku a budou jí bránit nesmrtelní hráči poškodí to hru ještě více než pár pitomců, kteří se nachají BANovat.

- btw. Mívali jsme v admin menu utilitku na fackování hráčů - byla to (s prominutím) "prdel" pro všechny po mapě slyšet ty pleskance, ale vychovávat to také umělo :-D

Nakladana Okurka
12-10-16, 11:18
Možnost dát hráči facku je v admin menu i teď.
A co přidat do pravidel například něco jako že je zakázáno spawn kill, ikdyz by toto narušilo celkem výrazně chod hry podle mě.
Nebo prostě za nevenovani se primárnímu účelu módu trestat kickem, při opakování banem.

Anakin171
12-10-16, 17:03
Nebo prostě za nevenovani se primárnímu účelu módu trestat kickem, při opakování banem.

Toto vytesat do kamene :-)

Britny
12-10-16, 17:11
Pokud hráč více porušuje pravidla, která jsou dána serverem, tak je třeba k tomu dodat demo (důkaz), pokud se tedy admin nedostaví na hlášení. Ale většinou se situace jako camp řeší ve hře, protože bany za camp nejsou zase tak dlouhé a z webu se moc nedávají, někdy si hodinových banů zpětně moc lidí nevšimne a banovat zase camp na den se podle mě zdá být dlouhé.

^SeaBi
12-10-16, 19:45
Zase si nepleťte camp na dustech a camp na CTF... to je naprosto něco jinýhom ani na furienu není takovej camp jako na CTF. Byl bych pro, kdyby se dával na jakýkoliv camp na spawnu ban 8 hodin a kdyby se to u nějakých jedinců opakovalo, byl bych klidně pro, že by se mu dal ban na den s tím že by se do toho nepletl admin pak v žádosti o UB, že je to příliš dlouho.

Samco
12-10-16, 20:19
Na CTF je to s tým kempom trošku inak ako inde, ale i tak banovať to v takejto dĺžke mi príde moc.

ZeMi7
13-10-16, 22:54
NarutoO mě požádal, abych to sem hodil. :)



Pravidlo o kempu na spawnu platí primárně pro klasický mod, a jedná se o kemp na spawnu, kde se hráč, který tam zrovna kempí, spawnuje. Pokud jsem na spawnu protihráče, těžko tam můžu kempit, protože na CTF je docela přísný kempmetr plugin. Pokud teda jsem na spawnu protihráče a zabíjim nepřátele, v důsledku čehož může můj tým úspěšně krást vlajku, je to naprosto legitimní způsob hry. Do té míry, dokud spoluhráči kradou mezitím flagu. Mě se taky může tisickrát nelíbit, že spousta hráčů na CTF čupí za rohem a hlídají vlajku, ale to je tak všechno, co můžu dělat. Je to naprosto legitimní způsob hry. Pokud chceš zakázat 'kemp na spawnu' (což opakuji, žádný kemp není), tak jsem rozhodně pro zakázní kempení u vlajky. To by ale tak půlka lidí, co tam chodí, neměla důvod hrát. Každý hraje jinak, a ty dva hráče co jsi napsal, znám jako dva z těch lepších a rozhodně slušných lidí, co tam chodí.
Podle mne tu není nic k řešení.

Nakladana Okurka
14-10-16, 00:13
Tady nejde o to, co pises Naruto. Je jasný, že když bude jeden hráč zabíjet enemy po jejich spawnuti a jeho spoluhráči budou krást vlajku, tak v tom taky problém nevidím. Tady jde čistě o ty, kteří prostě vlajku neberou a jen hunti rank na spawnu protihráčů. Kemp meter je zbytecnej protože se dotyčný stihne přesunout jinam, takže ty po respawnuti a po skončení spawn ochrany se nestihne ani rozkoukat a jsi mrtvej znova. Úplně jasný příklad je třeba mapa de_aztec. To co tu popisuji Naruto, se tu za poslední dobu děje ve velkém měřítku, to mi můžeš věřit.

ZeMi7
14-10-16, 12:13
:-)


Tady nejde o to, co pises Naruto. Je jasný, že když bude jeden hráč zabíjet enemy po jejich spawnuti a jeho spoluhráči budou krást vlajku, tak v tom taky problém nevidím. Tady jde čistě o ty, kteří prostě vlajku neberou a jen hunti rank na spawnu protihráčů. Kemp meter je zbytecnej protože se dotyčný stihne přesunout jinam, takže ty po respawnuti a po skončení spawn ochrany se nestihne ani rozkoukat a jsi mrtvej znova. Úplně jasný příklad je třeba mapa de_aztec. To co tu popisuji Naruto, se tu za poslední dobu děje ve velkém měřítku, to mi můžeš věřit.


Zdarec okurečko! Těším se, že se tam někdy potkáme, když se koukneš do chatlogu, tak uvidíš, že se tam dost často pojim. :) Já bych to nedefinoval jako 'styl hry'. Chápu, co má anakin na mysli, ale terminologie je špatná. V důsledku špatné terminoligie se těžko dokáže dojít k nějakému řešení, když jeden mluví o voze a druhý o koze. Styl hry je specifický soubor takových herních činností, které vytváří hráčskou osobnost. Lze tedy napsat, že mnoho hráčů na CTF má poslední dobou velice trapný a noobovský styl hry, při kterém se nesoustředí na úkol modu, ale na vlastní fragy. Takže blbá nálada na serveru. Instance jedné mapy (soubor hráčů v konkrétní mapě na konkrétním serveru v danou chvíli) sama o sobě nemá vlastnosti stylu hry, protože není jedním hráčem. Musel by to být někým definovaný termín 'souborný styl hry', který by zachycoval celé prostředí jedné instance. Pokud to hra dovoluje a spoluhráči mají dostatek inteligencem dá se z obležení spawnu docela dobře a rychle vyvázat. Když už někdo chodil na CTF (blahé paměti apač, dhaaqu, možná i moje maličkost) je těžké ospravedlnit a vybalancovat fackovaní protihráče, který kempí na (cizím, svém) spawnu (popřípadě u vlajky). Ze specifika rychlosti hry na CTF, nervů všech přítomných hráčů je to složitá situace. Takže jsou pro admina dvě možnosti, přejít do spectu, nebo se přehodit do týmu, kde se děje nepravost a situaci napravit. Ale to si pak takový admin, který hraje dost rekreačně, (a chce si opravdu jenom zahrát) nemůže dovolit. Prostě si pak nezahraje a nebaví ho tam potom vůbec chodit.

Doporučuju fackování jako pevenci, pokud si bude někdo stěžovat na fóru, tak to nějak vykomunikujeme. Primárně je důležité, aby hra na serveru odsejpala a hráči běhali jako fretky ke spokojenosti všem.

Bez ohledu na moje předchozí zkušenosti a vzhledem k tomu, že už admin nejsem, si dovolím poznamenat, že Kajuska se ke mě chovala velmi, velmi zdvořile, když jsem jí na serveru potkal, piju_rum tam též hraje velice dlouho a nevybavím si žádný konflikt a nebo 'špatný styl hry'.

Takže stížnost je špatně definována jako stížnost na tyto dva konkrétní lidi, (a vágně definované 'další hráče') ale spíše by se měla definovat jako neuspokojitelný přechodný souborný styl hry instance. Řešením je, aby se tam občas nějakej admin zastavil, minutu sledoval hru, a když je tam nějaký hovado co pořád čupí na jedfnom místě, chodí na jedno místo, nebo kupuje jenom awpčko (to je příklad, neberte mě za slovo), tak mu prostě dá nakládačku. Aby věděl co je fér hra a co neni.

Zdary a kdo dočetl až sem, tak gratulace!

Giussepe
14-10-16, 17:16
Co se týče uvedených dvou hráčů, tak co se týká Kajušky tak souhlasím s Narutem. Co se tyka hráče piju_RUM, tak s narutem silně nesouhlasím. Já sám s ním mám zkušenosti, že mi nadaval do rodiny, do cheatera apod... To jen tak na okraj.

Jinak souhlas s narutem, že stížnost je podaná špatně. Tuto situaci by dle mého mělo řešit teambalance, který by měl z obléhajícího týmu přesunout nejlepšího hráče do týmu obléhaného a trochu šikovnější hráč se vždy dokáže ze spawnu prostřílet. Z nějakého důvodu nejspíš team-balance selhává.

Anakin171
15-10-16, 09:31
Zdravím ... překvapivě jsem si to přečetl vážně všechno ( :-D ) ... skutečně uznávám, že je celý problém nastíněn krapet dvojsmyslně v prvním příspěvku. Nešlo mi o jakoukoliv osobní zášť nebo potřebu potrestat právě tyto 2 hráče. Účelem tohoto topicu mělo být nějaké řešení, či alespoň zvýšená účast adminů na serveru aby k takovému "stylu hry" nedocházelo. Jelikož na tom co zrovna v čase založení threadu předváděli nic CTF nebylo. Šlo skutečně o holý kemp za účelem lovu fragů, aniž by klidně 5 minut v kuse někoho zajímala vlajka.

O slušnosti Kajusky si myslím svoje, její výhružky jak se mi pomstí, že jsem se tu o ní dovolil zmínit a jak mě nechá nahlásit kamarádama při sebemenším prohřešku (mohu doložit) mě absolutně přesvědčili, že to stvoření nemá žádnou schopnost sebereflexe ani nadhledu. Místo aby pochopila, že skiller jako je ona by neměl mít potřebu hrát takovým noobovským stylem a navádět tak k lehkému lovu fragů lamy, které by jinak nezabili ani BOTa, pochopila celý tento topic pouze jako osobní útok na její nedotknutelnost ...
piju_RUM naopak zareagoval jako rozumně uvažující bytost a oslovil přímo mě, takže jsme si vše v chatu vyříkali a patřičně to rozebrali. On neměl problém pochopit, že se nejedná o útok na něj, ale o potřebu poukázat na to jakým způsobem CTF upadá a pokusit se o nalezení cesty ke zvýšení úrovně hry

Ono obecně prostřilet se ze spawnu není problém když si takovou prasečinu usmyslí 1 lama. Něco jiného je pokoušet se dostat ven, když takovým stylem v naprostém overu hraje polovina nepřítele se 2ma skillery v čele ... Takže nic ve zlém, ale napsat "Podle mne tu není nic k řešení." je podle mě docela smutné přehlížení úpadku hry. Pokud se připojím na CTF, dělám to proto, že si chci zahrát CTF. Pokud chci honit rank jdu na PUB. Za nevěnování se módu vidím na jiných serverech BANy zcela běžně. To co je zde řešeno vidím jako naprosto stejný prohřešek jako třeba úmyslný blok na ZOMBIE nebo nepokládání/nedefusování na Clasic módu atd. ... pokud mě nazajímá vlajka, ale fragy - nemám na CTF co dělat.

Nakonec jsem rád, že se mi povedlo zde alespoň vyvolat diskuzi o problému, který viditelně nevidím jen já ... i když to bohužel nevypadá, že by byl zájem na tom něco měnit. Poprosím tedy alespoň o větší účast adminů, kdyby to někdo skutečně přeháněl, zůstanu holt zase u žebrání přes "say ! ... " a budu doufat, že dle názoru on-line admina zde "Bude něco k řešení" ... :blink:

Burak1
15-10-16, 17:30
Zdravím ... překvapivě jsem si to přečetl vážně všechno ( :-D ) ... skutečně uznávám, že je celý problém nastíněn krapet dvojsmyslně v prvním příspěvku. Nešlo mi o jakoukoliv osobní zášť nebo potřebu potrestat právě tyto 2 hráče. Účelem tohoto topicu mělo být nějaké řešení, či alespoň zvýšená účast adminů na serveru aby k takovému "stylu hry" nedocházelo. Jelikož na tom co zrovna v čase založení threadu předváděli nic CTF nebylo. Šlo skutečně o holý kemp za účelem lovu fragů, aniž by klidně 5 minut v kuse někoho zajímala vlajka.

O slušnosti Kajusky si myslím svoje, její výhružky jak se mi pomstí, že jsem se tu o ní dovolil zmínit a jak mě nechá nahlásit kamarádama při sebemenším prohřešku (mohu doložit) mě absolutně přesvědčili, že to stvoření nemá žádnou schopnost sebereflexe ani nadhledu. Místo aby pochopila, že skiller jako je ona by neměl mít potřebu hrát takovým noobovským stylem a navádět tak k lehkému lovu fragů lamy, které by jinak nezabili ani BOTa, pochopila celý tento topic pouze jako osobní útok na její nedotknutelnost ...
piju_RUM naopak zareagoval jako rozumně uvažující bytost a oslovil přímo mě, takže jsme si vše v chatu vyříkali a patřičně to rozebrali. On neměl problém pochopit, že se nejedná o útok na něj, ale o potřebu poukázat na to jakým způsobem CTF upadá a pokusit se o nalezení cesty ke zvýšení úrovně hry

Ono obecně prostřilet se ze spawnu není problém když si takovou prasečinu usmyslí 1 lama. Něco jiného je pokoušet se dostat ven, když takovým stylem v naprostém overu hraje polovina nepřítele se 2ma skillery v čele ... Takže nic ve zlém, ale napsat "Podle mne tu není nic k řešení." je podle mě docela smutné přehlížení úpadku hry. Pokud se připojím na CTF, dělám to proto, že si chci zahrát CTF. Pokud chci honit rank jdu na PUB. Za nevěnování se módu vidím na jiných serverech BANy zcela běžně. To co je zde řešeno vidím jako naprosto stejný prohřešek jako třeba úmyslný blok na ZOMBIE nebo nepokládání/nedefusování na Clasic módu atd. ... pokud mě nazajímá vlajka, ale fragy - nemám na CTF co dělat.

Nakonec jsem rád, že se mi povedlo zde alespoň vyvolat diskuzi o problému, který viditelně nevidím jen já ... i když to bohužel nevypadá, že by byl zájem na tom něco měnit. Poprosím tedy alespoň o větší účast adminů, kdyby to někdo skutečně přeháněl, zůstanu holt zase u žebrání přes "say ! ... " a budu doufat, že dle názoru on-line admina zde "Bude něco k řešení" ... :blink:

Na toto bych se rád podíval.

Nakladana Okurka
15-10-16, 18:47
STEAM_0:0:17338306 88.101.48.20 Kajuska jdes zase zalovat ? :-.)

Capture the Flag 12-10-2016 11:26:27 STEAM_0:0:17338306 88.101.48.20 Kajuska 20 x ukradnu vlajku a pak vyuziju adranalin na to, na co je urcen a ty brecis ?

Capture the Flag 12-10-2016 11:26:09 STEAM_0:0:17338306 88.101.48.20 Kajuska jo zato ja ho mam jake ?

Capture the Flag 12-10-2016 11:25:52 STEAM_0:0:17338306 88.101.48.20 Kajuska :D to vidim

Capture the Flag 12-10-2016 11:25:17
STEAM_0:0:17338306 88.101.48.20 Kajuska no smali se zatim jen vsichni tobe :)

Capture the Flag 12-10-2016 11:25:07 STEAM_0:0:17338306 88.101.48.20 Kajuska jo a to se nedela :-)

Capture the Flag 12-10-2016 11:24:19 STEAM_0:0:17338306 88.101.48.20 Kajuska navic mam dost lidi, kteri te nahlasi za me :-) takze premyslej o sobe dal

Capture the Flag 12-10-2016 11:23:48 STEAM_0:0:17338306 88.101.48.20 Kajuska to ti moc nepomuze :D

Capture the Flag 12-10-2016 11:21:42 STEAM_0:0:17338306 88.101.48.20 Kajuska /spawn

Capture the Flag 12-10-2016 11:19:59 STEAM_0:0:17338306 88.101.48.20 Kajuska pomstychtivou jsi me jeste nezazil ...

Capture the Flag 12-10-2016 11:19:11 STEAM_0:0:17338306 88.101.48.20 Kajuska neboj staci jeden kemp

Capture the Flag 12-10-2016 11:18:09 STEAM_0:0:17338306 88.101.48.20 Kajuska ne to ne :-) jen rekneme, ze udelas li jednu chybu, oplatim to :-)

Capture the Flag 12-10-2016 11:17:39 STEAM_0:0:17338306 88.101.48.20 Kajuska /spawn

Capture the Flag 12-10-2016 11:17:24 STEAM_0:0:17338306 88.101.48.20 Kajuska jo to sis mel rozmyslet, nez si pouzil moje jmeno chlapecku

Capture the Flag 12-10-2016 11:16:26 STEAM_0:0:17338306 88.101.48.20 Kajuska anakin co ty zalobnicku

Capture the Flag 12-10-2016 11:16:14 STEAM_0:0:17338306 88.101.48.20 Kajuska flag


Ok, asi tam proběhla nějaká debata, ale myslím ze to stačí na změnu názoru. Nebo takhle se chová dospělá ženská?

Anakin171
16-10-16, 16:51
Kajuska : anakin co ty zalobnicku
An@kIn : klidecek kocicko `]
An@kIn : neslo mi o tebe ale o priklad na ten stylk hry .. nepatri to sem
Kajuska : jo to sis mel rozmyslet, nez si pouzil moje jmeno chlapecku
An@kIn : LoooL ty mi vyhrozujes ? xD
Kajuska : ne to ne :-) jen rekneme, ze udelas li jednu chybu, oplatim to :-)
An@kIn : budu se tesit `] ja hraju ciste a dle daneho modu na kterem jsem ... nejsem ty `]
Kajuska : neboj staci jeden kemp
An@kIn : jen pojd do me :D
An@kIn : pomstichtiva krivochcalka ... to me bavi xD
An@kIn : ja te ve hre varoval ... napsat mi :kde jinde nez na respu mam pouzit invisble: ?
An@kIn : xD
An@kIn : ja hraju ciste takze nevim co bys chtela hlasit :D
Kajuska : navic mam dost lidi, kteri te nahlasi za me :-) takze premyslej o sobe dal
An@kIn : :D xD :D ubozatko, on te nekdo pomluvil ... :D :D :D
Kajuska : jo a to se nedela :-)
Kajuska : 20 x ukradnu vlajku a pak vyuziju adranalin na to, na co je urcen a ty brecis ?

Takto jsem si to zachoval já v počítači. Jelikož jsem přepokládal, že až dostane 2x nepřijemnou hlavu budu v hlášeních ...