PDA

Zobrazit normální verzi : Nerovnomerné banovanie?



KajSinek
29-10-16, 17:49
Dobrý deň prajem,
v poslednom čase som si všimol až vysoké bany u adminov, či už banovanie za NoMik. Pri ktorom jeden z adminov jedného hráča za NoMik pustil a druhého zabanoval na 7 dní. Písal som viacerým adminom o tomto a už aj majiteľovy tohto herného portálu. Pri banovaní za noMIK som postrehol u adminouv, že sa prve spýtajú potom banujú, alebo presunú podľa toho, či je hráč AFK alebo hraje, ale ak nemá MIK a hraje, tak v tomto prípade je zabanovaný po spýtaní sa administrátora na mikrofón a ak je afk, tak presun klasicky samozrejme. Lenže pri adminovy menom Nenápadný jak sterac na ponorce som postihol, že jedného nechal a druhého zabanoval za tých istých okolností. Ako je to možné? Nemali by admini súdiť rovnomerne? Ak jeden admin dá ban na 7 dní a druhý zase na 3 dní, tak to nie je až také zle, ale že ten istý admin jedného hráča zabanuje a druhého nie? Na deme mám admina Nenápadný ja sterac na ponorce, ale videl som to aj u admina Hell, ale pri tomto prípade demo nemám. Dema prikladám tu: http://csko.cz/dema?UPD=udMMG6f5 - Hráč zabanovaný
http://csko.cz/dema?UPD=n10WFxRX - Hráč nezabanovaný
Za tých istých okolností a nestalo sa to len raz. Tu je ban http://banlist.csko.cz/ban_details.php?bid=200678 , pri ktorom je dôvod, že Bez mikraku k CT nelez. Prečo nabanuje aj ostatných? Pri tomto som sa stretol pri administrátorovy Hell tiež a odpoveď bola ...dobrá nálada. Pri obydvoch neje len o mik, ale aj o banovaní demencie a mnohých iných kde bohužiaľ demo nemám, čiže dôkaz nemôžem preukázať, ale tuto máte aspoň vysvetlené. Ďakujem za naskoršiu odpoveď. PS: Určite Vás neminie otázka: toto ťa trápi? Áno trápi ma to, pretože je to herný portál a do toho spadajú aj administrátori, ktorý by mali ísť príkladom a banovať všetkých rovnomerne a nie, že jednému dá ban a druhému nie? Aj keby teraz dal ban až po tomto témate založenom, tak to je hovadina, pretože už len preto, pretože to urobil viackrát a toto je len jeden príklad.

STERAC NA PONORCE
29-10-16, 19:50
Na demu mi nejde z nějakýho důvodu zvuk, takže se k němu můžu těžko vyjádřit. K čemu se ale můžu vyjádřit, je zbytek. Tvoje narážky na to, že snad každýmu měřím jiným metrem, považuju za ubohý a ani mě nenapadá důvod, proč bych to v případě hráčů bez mikrofonu měl dělat, když to jsou zpravidla hráči, který absolutně neznám a vidím je na serveru poprvé. Můžu tě ubezpečit, že co se banování týče, mám svědpmí naprosto čistý.

Co považuju za ještě víc ubohý, to jsou tvoje narážky na moje banování demence apod., jak uvádíš. Čirou náhodou k tomu samozřejmě nemáš žádný důkaz... Buď příště, až se budeš snažit kohokoliv očerňovat, tak hodný a vyjeď si aspoň výpis z banlistu. Takhle totiž působíš, hodně mírně řečeno, jako nedůvěryhodná osoba. To jsem teda zvědavý, co v tom výpisu najdeš vzhledem k tomu, že takový bany já prakticky vůbec nedávám a všechno, pokud to jen trochu jde, se snažím řešit domluvou, aby server jen kvůli nějaký kravině nepřicházel o hráče.

Další věc je ta, že hráči mají pocit, že když je admin na serveru, tak nonstop bedlivě sleduje každýho hráče najednou a musí vidět úplně všechno. Z tohohle už by taky bylo záhodno vyrůst. Admini jsou zpravidla nejstarší hráči na serveru a s tím se pojí i to, že mají mnohem víc starostí a řeší běhěm CS spoustu dalších věcí (tím spíš když už nejsou např. mezi hrajícími to dané kolo) a pak prostě není možný vědět o všem. Na to navazuje i to, že co admin sám nevidí, to by neměl banovat...

Suma sumárům, pokud mi napíšeš, co přesně se událo na druhým demu a v čem jsem pochybil, bez problému se k tomu vyjádřím. Že bych někomu úmyslně za "no mic" nedával ban je už z výše uvedených důvodů nesmysl. Zbytek považuju za ubohost a naprosto bez ohledu na mojí osobu se domnívám, že zdejší tým adminů je podstatným dílem skládačky - proč na území ČR-SVK nenajdeš lepší servery JB.

Nakladana Okurka
29-10-16, 20:06
Takže na prvním demu vidím jen a pouze hráče bez miku, co není AFK, dostal ban, tam žádný problém není.
Na druhém demu stejná situace s hráčem Gejmr, tam jsi se Steraci zeptal jestli nema mikrofon a přesunul jsi ho.

Jen konstatuji co je na demu, k stiznosti se nevyjadruji, ačkoli mi to připadá jako hovadina starat se o cizí bany kdyz se nejedna ani o tebe

KajSinek
29-10-16, 20:13
Dobrý deň prajem,
na jednom demu je jasne vidieť ako si jedného hráča zabanoval a je to viditeľné v chate a na druhom deme je dosť vidno, že si ho len presunul a stavím sa, že si hráča nepoznal. IDčko mal Valve a meno GEJMR a aj po tvojom upozornení si ho len presunul a nič viac si neurobil. Pravidlá ako vidím neovládaš na 100%, pretože ako si dobre pamätáš dneska poobede medzi 2:00 a 2:30 som ťa zabil za nebezpečné priblíženie k simonovy a stále si si tvrdil, že som ťa zabil neprávom, pretože si to má strážiť simon a simon bol blízko teba a ty stále autíčkom okolo neho a okolo ďaľších CTčiek. V pravidlách sa píše, že ak sa hráč nebezpečne priblíži, tak ho CTčko má právo zabiť, ale nepíše sa tam aké a stále si sa obhajoval, že z akého dôvodu som ťa zabil aj keď som ti to niekoľkokrát vysvetlil a o ďaľších porušeniach pravidiel ani nehovorím, pretože znovu povieš svoju klasickú odpoveď: Nie je dôkaz. Považoval som ťa z jedných najlepších adminov, len s trošku menšou aktivitou - predsa každý človek má aj iné starosti ako len server. Hráčov si zabával aj zabávaš, tak k tomu nevravím nič, len niekedy fakt prekračuješ pravidlá.

KajSinek
29-10-16, 20:18
Jen konstatuji co je na demu, k stiznosti se nevyjadruji, ačkoli mi to připadá jako hovadina starat se o cizí bany kdyz se nejedna ani o tebe Nie, tak tie bany nie sú o mne, pretože ja mám čistý banlist a ani kick som nedostal a ani mute. Pravidlá dodržujem a ak ich poruším z nejakej nevedomosti, tak si to priznám a urobím to čo je treba aby som to napravil. Lenže mne ide o to, že hráč kľudne si zažiadá o unban aj keď dostal ho právom a ten unban môže dostať, pretože sa tých istých okolností nebol zabanovaný iný hráč. Ako si ty zabanoval qvsaa na pol mesiaca a unban bol udelený, pretože iný nebol takto zabanovaný. Nemám proti tebe nič tiež okurka, len som sa k tomu vyjadril.

STERAC NA PONORCE
29-10-16, 20:31
Pokud si dobře pamatuju, u hráče gejmr jsem si nebyl jistý, jestli je afk nebo ne (tuším, že jsem se na to ptal i ostatních CT a nedostal jsem kloudnou odpověď), proto dostal jen přesun. Přijde mi lepší dát někomu přesun, když si nejsem jistý, že není afk, než dát někomu ban s vědomím, že mohl být jen afk. Přes týden tu moc nejsem a takový hráč by pak mohl mít neoprávněný ban delší dobu, než bych mu ho zrušil.

Jinak už chápu, odkud se tvoje ubohé očerňování bere. Vynadal jsem ti za zabíjení vězňů za prkotini. Jak píšu - vynadal... ani jsem tě nepřesunul ani jsem ti nedal ban. V tom si měl štěstí, že si narazil zrovna na mě a já jsem v trestání opravdu mírný. Že jsem jako VD ohrožoval CT je nesmysl, navíc tam byl někdo mně dobře známý, se kterým se ze srandy škádlíme a mohl jsem před ním naschvál startovat autíčko, jako že ho chci přejet apod., přičemž on to dobře chápal. To bylo ale dávno před tím, než si mě (bezdůvodně) zabil. Že jsem tím mohl rušit simona? To možná ano, ale to je simonova starost a pokud bych ho opravdu rušil, stačilo říct, ať VD opustí areál cel - tak se to běžně dělá a simon byl zkušený hráč, takže by to tak taky udělal. Rozhodně nebyla tvoje starost, abys jako řadový CT sám rozhodl za simona, že ho VD ruší, a dal mu bez varování hlavu. Takto se tady na Kotelně na JB nehraje... Nicméně opakuju, pouze jsem tě na tuto skutečnost upozornil a nikterak dál jsem to neřešil. Toto už opravdu nemám zapotřebí.

Niekedy překračuješ pravidla... Takovéhle očerňování mám opravdu nejraději. Naprosto nekonkrétní a absolutně bez důkazů... Viz to, že údajně dávám nějaký podivný bany za demenci, přičemž za mojich 4-5 let adminování jsem ban za "demenci" dal tak 1? 2?.... K tomu netřeba dalších slov. Moje rada je taková, aby sis dával příště daleko větší pozor na to, co vypustíš z pusy (klávesnice). Mně tímto opravdu neurazíš, ale někoho jinýho bys mohl...

KajSinek
29-10-16, 20:45
Zabíjanie väzňou za prkotiny? Stále zabíjam z nejakého dôvodu a keď sú to prkotiny, tak načo je to v pravidlách? Zato, že sa nebezpečne priblížiš zabíjajú viacerý, ktorý si tieto pravidla aj prečítali, len väčšina CT pozná pravidlá, tak ako povedia ostatný pri simonovaní, že ty nesmieš toto a toto si prečítaj v pravidlách a tak. Už sa mi viacerý takto priznali, že pravidlá si prečítali na rýchlo a zbytok poznajú tak ako som to uviedol. Neupozorňoval si ma nikdy a ak áno, tak som si to nevšimol kvôli chatu na týchto JB ako je napríklad JB1 a JB6 vďaka počtu hráčov. Chat si všímam vždy, ale niekedy to fakt nejde, alebo vtedy si ma mohol upozorniť, keď som jasne napísal aj povedal a ospravedlnil simonovy, že z osobného dôvodu musím ísť na minutku AFK.

Časť vety "se kterým se ze srandy škádlíme a mohl jsem před ním naschvál startovat autíčko, jako že ho chci přejet apod." Ty si ho neštaroval ale chodil sem a tam a nakoniec si ho trepal do boxu pričom bol simon pri tebe. Viaceré CTčka urobia, že zabijú Tčko ( akékoľvek ) s tým, že ohrozujú Simona/CTčko. Vďaka autičku, väzenskej pomôcke, priblíženiu. - je to automatické.

STERAC NA PONORCE
29-10-16, 21:38
Tak naposledy k inkriminovanýmu momentu... Ano, na autíčku jsem v areálu cel jezdil a ne, nikoho jsem neohrozoval. Pokud ano, tak jen ty CT, ktery umyslne skacou na moje auticko atd., coz se deje celkem bezne. Jediny "provineni" tedy mohlo byt ruseni simona (ano, auticko opravdu dela zvuk, ktery muze rusit, nicmene byl jsem precijen dost daleko od simona + evidentne ho to neobtezovalo, kdyz nerekl jediny slovo). Takze ano, tvuj kill byl z mého pohledu nesmyslný, na což jsem tě taky hned upozornil. Víc než jasně podle mě hovoří i fakt, že to obdobně jako já viděli další hráči na serveru, kteří tento názor prezentovali. Ve tvém případě opravdu ani nedoufám, že bys cokoliv uznal, nicméně pevně doufám, že se nad tím aspoň zamyslíš a příště už nebudeš za nesmysly bez varování killovat. JB servery jsou totiž o srandě a zábavě a ne o nějaké buzeraci hráčů a dokazování si čehosi.

Jak sám píšeš, tak má aktivita není nikterak vysoká. Poslední ročník vysoké školy s prací na plný úvazek mě opravdu zaměstnávají víc než dost, a tak je mi upřímně líto, že tu trochu volného času, který mám třeba tento věčer, trávím vypisováním na foru v tomto tématu, který je dle mého nesmyslný a pouze urážlivý. Tudíž doufám, že tento můj příspěvek je můj poslední.

Abych to shrnul, obvinil si mě tu z toho, že snad trestám za "no mic" každého jinak. A dejme tomu, že tohle obvinění má alespoň nepatrný smysl. To jsem snad vysvětlil, že není pravda a situaci s hráčem gejmr vysvětlil. Dále je tu tlachání o situaci, kdy si mě zabil, kde jsem ti snad vysvětlil, proč to postrádalo smysl, ať už si to vezmeš k srdci nebo ne. I tak to ale pořád bude v rovině tvrzení proti tvrzení - tedy opět celkem bezpředmětná debata. Co hůř, dále si tu předložil spoustu dalšího obvinění a očerňování, který ale dle mýho postrádá i ten nejmenší smysl. A především je absolutně nepodložený a vymyšlěný. To jsem snad dokázal díky banlistu, kde je jasně vidět historie mých banů a zde důrazně opakuju, že bany dávám s nejlepším vědomím a svědomím a jen tehdy, pokud si jimi jsem opravdu jistý. To snad dokládá i fakt, že za celou dobu mého adminování jsem nemusel zrušit ani jeden jediný ban z důvodu, že bych ho udělil neprávem či neodůvodněně. Výjimkou byly pouze bany, který jsem sám zrušil z důvodu, že jsem získal pocit, že hráč si důvod trestu zpětně uvědomil, vzal k srdci a nebude prohřešek opakovat. Proto tvoje zbylý očerňování považuji opravdu za nanejvýš ubohý a zrovna tak je ubohý naprosto nepodložený očerňování admina Hella, kterýho považuju za výbornýho admina a hráči jako ty by měli být rádi, že takový člověk se tu stará o server a ne tu na něj bez jakýhokoli důkazu plivat.

KajSinek
29-10-16, 22:07
Dobrý večer prajem,
narážku na Hella si si asi aj zle vysvetlil a som spomenul, že jeho bez akéhokoľvek dôkazu ďalej riešiť nebudem. A toto asi nikam neviedie podľa teba, pretože si tu spomenul vetu Admin má vždy pravda uvedené vyššie ale iné slová použité vo vete ale v tom isto význame.

STERAC NA PONORCE
30-10-16, 00:34
Tak koukám, že jak mi nedává smysl účel tebou založeného threadu, tak už mi nedává ani smysl, co mi chceš vlastně říct posledním příspěvkem, který absolutně nechápu. Vycházím z toho, že je to celý jen reakce na to, že si byl adminem (mnou) na serveru okřiknut za nesmyslné killování. Jelikož si mě tu lživě z všeho možnýho obvinil (ani teda nevím, kde bys to měl nastřádat, když jsem tě na serveru potkal párkrát - alespoň pod tímto nickem), přičemž jsem snad podal dostatečný důkazy o smyšlenosti tohoto obvinění, přesto ses neomluvil ani nic podobnýho a dokonce si tu bez důkazu (což na základě osobní zkušenosti zrovna u tebe vnímám jako pravděpodobnou křivárnu) plival i na dalšího admina, vyhrazuju si právo, že na jakýkoli další tvoje obvinění mojí osoby a zakládání threadů nebudu na tomto foru reagovat. Dovedu si představit lépe strávený čas než rozvracení lží a nesmyslů... Pro všechny ostatní jsem tu dál k dispozici :-)

KajSinek
30-10-16, 01:13
1. Ty si asi nepochopil, že ak by to urobil iný admin ako ty, tak to urobím, pretože je to na demu. 2. Skôr si ma obvinil ty za nič pri tom, že som ťa zabil. Ja môžem zabiť kohokoľvek a kedykoľvek ak vidím, že CT je ohrozované Tčkom. Je pravda, že hra má byť pohodová a o zábave, veď preto sa to volá hra. Ale ako náhle som milí Tčka si dosť dovolujú a je vzbúra, pretože to nefragujem a ak to začnem fragovať, tak mi začneš písať, že zbytočne fragujem aj keď to je v zákazoch čo poviem, alebo v pravidlách to nebezpečné priblíženie?

Ak už odpovedať nebudeš, tak je to samozrejme tvoja vec. Ako si aj vravel hore, že admini sú najstarší na servery, tak to neznamená, že aj najmúdrejší a najskúsenejší.

Nakladana Okurka
30-10-16, 09:22
V pravidlech ale taky stojí, že nemáš fragovat blbosti. Jestli VD přijede do areálu cel, tak by si to mě opravdu řešit jen Simon. Simon by mel říct, že se cítí ohroženě. Nebo ty snad rozhoduješ za jiného hráče, či ho to ruší? Pokud Simon nikterak nereagoval na daného hráče s autíčkem, tak prostě a jednoduše jsi ho zabíjet neměl.
K tomu demu se ti admin vyjádřil, nebyl si jist jestli byl hráč AFK tak mu byl udelen jen přesun. (Což ti dost jasně vysvětlil větou: "Přijde mi lepší dát někomu přesun, když si nejsem jistý, že není afk, než dát někomu ban s vědomím, že mohl být jen afk")
Tak o co ti teda tady jde?

KajSinek
30-10-16, 09:33
Ide mi o to, že ak je niekto simon a admin sa ozve, že či je afk, tak sa stále ozvem a poviem a tak isto aj vtedy som mu povedal, len niekedy úplne nepočúva hráčov a nevšíma chat. Nie je tam písané, že simon musí rozhodnúť, ak je CTčko ohrozené.

Nakladana Okurka
30-10-16, 10:32
Když banuju nomik tak taky nemám čas číst chat. A ještě když tam pak ostatní CT po sobě pořvávaj.
Ale ani tam nemáš napsané, že o tom rozhoduje ostatní CT.
Tady jde spíš o použití rozumu než o nějaké pravidla. Odjakživa si VD mohlo dělat, co chtělo (kromě věci, který jsou jasně daný - CT zóna, brání gun atd..), pokud vjelo do areálu cel s autíčkem, tak si vždycky rozhodoval Simon ať jde pryč. Jestli Simon na VD s autíčkem nereagoval, tak nechapu proč ho zabíjíš.

KajSinek
30-10-16, 14:51
Žiadne CTčko nekričalo a u CT pri týchto banovaní boli CTčka ticho, len ja som s kľudom povedal, že nie je AFK. VDčko je hráč, ktorý tiež nesmie robiť čo chce. Som zvedavý, ktoré CTčko by nezabilo VDčko ak sa k nemu priblíži so sekačikom? Vtedy CTčko ak ho hitne VDčko prvý on, tak CTčko nemá šancu ani prežiť a to jedno či má sekačik alebo nie, tak stále sa nemá k nikomu nebezpečne približovať. Aj keby CTčko VDčko zabilo nechtiac, ale nebezpečne sa približovalo, tak nárok na VD nemá z dôvodu porušenia pravidla, ktoré je automatické.