PDA

Zobrazit normální verzi : Zpřísnění systému postihů za random killování a hitování



Grakon2702
03-05-17, 20:59
Zdravím, na ttt hraju od jeho začátku a myslím, že ne jen já jsem tam dost často zažil situaci, kdy se tam našlo pár dementů, co se rozhodli random killovat a hitovat. Nebo se mi častokrát stalo, že jsem zabil nevinného, který z nějakého prapodivného důvodu zabil jiného opět nevinného (začal střílet první, tedy logicky by měl být zrádce - no nebyl). Toto se tam stává dost často a není šance to nějak permanentně kontrolovat. Nezbývá tedy nic jiného, než tam velice zpřísnit programově řízené postihy. Zde jsou mé návrhy na ideální zpřísnění. Jsou extrémní, bohužel, jinak by to nemělo smysl.

1. Pokud nevinný zabije jiného nevinného nebo detektiva, automaticky ho server zabije a změní jeho karmu na sto.
2. Pokud nevinný zraní jiného nevinného nebo detektiva, sníží se mu karma o dvojnásobek daného dmg.
3. Pokud zrádce zabije jiného zrádce, automaticky ho server zabije a změní jeho karmu na sto.
4. Pokud detektiv zabije nevinného nebo jiného detektiva, automaticky ho server zabije a změní karmu na sto.

Karma se samozřejmě updatuje až příští kolo. Ohledně hitování mezi zrádci jsem se nezmínil jednoduše proto, protože je to povoleno dle domluvy mezi nimi. Je taky velmi pravděpodobné, že do vás začne fulloutit jiný nevinný (vy to však nemůžete vědět, že je nevinný). Vy ho v obraně zabijete a systém postihů vás za to tvrdě potrestá. V takovém případě by bylo vhodné naprogramovat nějakou detekci, která zjistí, kdo koho začal hitovat jako první. Potom by se postih dotknul jenom toho prvního.

Vím, že tresty jsou přísné a vím, že to randomáky zcela neodstraní, ale alespoň se to trošku zlepší. Ta situace, která tam panuje teď, rozhodně není v pořádku. Apropo si myslím, že by to byla i větší zábava, protože byste si museli dávat mnohem větší pozor (anebo by jen stačilo nebýt retard).

^SeaBi
03-05-17, 21:10
vyjádřím se ve zkratce, protože na ttt hraju od prvního dne

1. určitě ne. To už pak pomalu ani nebude mít smysl.
2. klidně.
3. zase nesouhlasím, za mě ne.
4. zase nesouhlasím, za mě ne.

ZeMi7
03-05-17, 23:03
Tohle by nefungovalo z mnoha důvodů.


Ono by se taky hodilo, kdyby hráči přemýšleli. Situace kdy je zrádce s nevinným v místnosti, končí vždy smrtí nevinného, ať se stane cokoliv.
Buď nevinného zabije přímo zrádce, nebo se mu podaří ubránit a zůstane mu se štěstím 20 HP. To už ale běží jiný nevinny blbeček co slyší střelbu a zabití a už vbíhá s fulloutem do místnosti. :)

SEDA EMINENCE
04-05-17, 08:06
Jako seabi souhlasím s 2
+ to že když nevinný zabije detektiva -> a server by ho zabil to by šlo. Po detektivovi nemá nevinný co střílet.

Grakon2702
04-05-17, 08:13
Dobře, tak jak chcete omezit randomování? Pokud by se tato opatření aplikovala a stala by se přesně taková situace, kterou popsal ZeMi, tak by ten třetí s tím, kdo přežil, nic neudělal. Kdyby zabil nevinného, tak by byl sám mrtvý. To je právě ta situace, která se mi dost často stává z pozice třetího. Pokud si nejsem 100% jistý, kdo začal fulloutit jako první, tak samozřejmě nebudu do nikoho střílet. Když ale uslyším prvně fulloutit např. famas, tak asi logicky musí být ten s tím famasem zrádce. Pak po příchodu detektiva zjistím, že jsou oba nevinní a co se stane? Samozřejmě, že mě zabijou jako třetího nevinného.

method__maan
04-05-17, 15:54
Pravidla:


Je zakázáno úmyslně a bezdůvodně hitovat a zabíjet ostatní hráče.
Je zakázáno prozrazovat polohu a classu jiného hráče.
Je zakázáno spamovat voice, chat.
Zrádci mají zakázáno se střílet mezi sebou, pokud nejsou domluveni k pasti.
Detektivové mají zakázáno se střílet mezi sebou.

O tom že detektiv nesmí zabít nevinného v pravidlech nic není. Samozřejmě ne bezdůvodně. Jinak bych řekl že ten občasný randoming z tohoto modu nijak nevymýtíte, pokud se nejedná o narušeného hráče který pálí po komkoliv ať je modrý nebo zelený. O tom ten mod tak trochu je ne? Když se spleteš poznáš to na karmě a další kolo si dáš větší pozor koho killneš. Jinak ta 2. souhlas viz. šedá, seabi. :)

Grakon2702
04-05-17, 15:59
Problém je v tom, že ten občasný randoming je spíše víc častý než občasný. Že svoji chybu poznám na karmě? Myslíš těch průměrně -20 za random? To se rovnou nemusí ubírat nic.

method__maan
04-05-17, 16:12
I když zabiješ 1 nevinného a 2 zrádce tak se ti stejně sníží karma (nebo aspoň mě). Když jsem zabil třeba nevinného (omylem :D) tak mi to vzalo nějakých min. 60... A jednou jsem zabil 2 zrádce ze 3 a dalo mi to asi 13 karmy :D Prostě to má svoje mouchy a jestli tě ten server baví tak si na ně zvykneš :P Jinak tam je nastavený ten "bad aim" který ti hodí 1hp a malý dmg když se několikrát 'spleteš' ne..? :)

DaHo7
04-05-17, 16:21
Ahoj,
1. Pokud nevinný zabije jiného nevinného nebo detektiva, automaticky ho server zabije a změní jeho karmu na sto. PROTI
2. Pokud nevinný zraní jiného nevinného nebo detektiva, sníží se mu karma o dvojnásobek daného dmg. PRO
3. Pokud zrádce zabije jiného zrádce, automaticky ho server zabije a změní jeho karmu na sto. PROTI
4. Pokud detektiv zabije nevinného nebo jiného detektiva, automaticky ho server zabije a změní karmu na sto. PROTI
DaHo7 :)

Bastien
04-05-17, 17:53
To si radši rovnou dám kill do konzole a odejdu, pokud tam bude 1. 3. a 4. :splachnout: S 2. souhlasím s ostatními ne. :wink:

Moryk
04-05-17, 20:52
1.Proti
2.pro
3proti
4proti

Lei77
06-05-17, 19:39
1. Proti
2. Pro
3. Proti
4. Proti

Kotlys
06-05-17, 19:48
Ja bych zmenil spis prisnejsi banovani, hodne lidi tam vidi kolik da admin za umyslne zabiti ci hitovani vetsinout to jsou 3 hodiny hrac si rekne proc ne to je fakt malo a rekne to dalsim a dalsim a zabijeni random ci hitovani je tam nakonec zvykem
Rozhodne za fakt umyslny random zabiti 3 dny a dal podle historie.

Jinak za me jen ta 2. jak vseci. To ostatni by bylo nahouby