PDA

Zobrazit normální verzi : Uprava odpovedi hl. miest v kvize



debute
04-08-17, 09:19
Ked hram na servery, ludim odpovedat na kvizy, aj ked na niektore hl. mesta je to tazke a len z toho dovodu, ze ocakava ceske vstupy. Priklad: ked som prvy krat videl otazku na hl. mesto slovinska, v slovencine to je Lublana. Pisal som to do chatu, s velkym aj malym zaciatocnym pismenom ale nepreslo to, az kym niekto iny nenapisal "lublan" a bohuzial to nebol jediny pripad, kedy som nazov hl. mesta nevedel v cestine. Cize by som sa chcel opytat, ci by ste tento kviz neupravili aby akceptoval i slovenske nazvy, alebo aspon anglicke, aby mali vyhodu aj ostatni, ktori nie su zdatni v cestine :)

Koprakek
04-08-17, 10:43
Otázky jsou v Češtině, tudíž je dosti logické že nasleduje Česká odpověď. Ale napíšu Doesovi, jestli by to nešlo upravit.

Grakon2702
04-08-17, 12:53
Já bych to nechal v jednom jazyce. Některé názvy měst mají v češtině i slovenštině různý počet písmen a tedy jeden národ by byl někdy v nevýhodě.

Grakon2702
04-08-17, 13:53
Z toho kvízu jsou ale body. Kdyby to tam bylo jen tak, tak to ani neřeším.

debute
04-08-17, 14:16
Az tak velky rozdiel v pocte pismen nie je a ked uz je, tak vacsinou to byva asi 1 pismeno... ale potom zas slovaci maju nevyhodu, pretoze aj ked poznaju spravnu odpoved, musia si ju vygooglit do cestiny

Niko97971
04-08-17, 15:58
Az tak velky rozdiel v pocte pismen nie je a ked uz je, tak vacsinou to byva asi 1 pismeno... ale potom zas slovaci maju nevyhodu, pretoze aj ked poznaju spravnu odpoved, musia si ju vygooglit do cestiny

Zas tak veľa miest, ktoré sú iné po česky ako po slovensky tam ani nie je a opakuje sa to často, tak to si už tých par miest po česky zapamätáš hádam a nič nebudeš musieť googliť.

debute
04-08-17, 20:38
Ja viem, ale aj tak si myslim, ze by to bolo lepsie ak by akceptovalo aj SK odpovede, tak je to len vlastny navrh, nestazujem sa na to

hofy
05-08-17, 01:22
Přidat více možností není problém, to můžu udělat. Spíš jsem v poslední době přemýšlel nad tím, jestli nevymyslet něco nového, než otázky na hlavní města, aby se to trochu oživilo, ale zatím mě nic nenapadá. Nějaké návrhy? Nebo nechat ta města? A přidat třeba více států?

hofy
05-08-17, 01:39
To už tam není? Dřív se vlastně střídaly otázky na města s příklady, asi jsem to tehdy vypnul, pokud to tam už není. To by bylo dobré.

ZeMi7
05-08-17, 09:59
Ty příkazy do konzole jsou dobrý nápad.
Věřím, že by se při tom hráči dost naučili dokonce.

Koprakek
05-08-17, 10:50
kill do chatu radši neeee.

Koprakek
05-08-17, 22:10
Připoj se na DR server, napiš do chatu "kill" a uvidíš co se stane.

Volume
05-08-17, 23:50
To už tam není? Dřív se vlastně střídaly otázky na města s příklady, asi jsem to tehdy vypnul, pokud to tam už není. To by bylo dobré.

Je, střídá se to, buď v klidu :D


Ako napadov je kopa. Mozu su tam zakomponovat hadanky / otazky ohladom CSka:

Aka je najpouzivanejsia sekundarna zbran v cs 1.6 ?
Ake je maximum slotov pre server cs 1.6 ?
Aka je skratka pre nocne videnie = nightvision ?
Aky prikaz do konzole je pre sebevrazdu ?

atd.

Vybral som take priklady, kde sa vyhneme jazykovej bariere. Chce to kreativitu pri vymyslani :)

To se mi líbí :drinks: Mám přes 1000 kvízů a už je to dost stereotypní