PDA

Zobrazit normální verzi : Spawny na DM (menší rant)



Cardoxon
21-09-17, 20:50
Čau, dnes jsem hrál na dm a konečně mě to nastavení spawnů vytočilo natolik, že jsem si sem přišel poplakat.

Je to nastavené teď asi takhle:
Hráč se spawne mezi moc enemy = mrtvej
Hráč se spawne před enemy (který se většinou ze svého spawnu ani nepohnul, je v ducku a u zdi, vyzbrojen nejlépe augem nebo podobnou herezí) = mrtvej
Moc enemy se spawne vedle hráče (mají spawn protekci) = mrtvej, není problém, aby se kolem mě během pár vteřin naspawnoval i celý enemy tým (okey, je to celkem rare, ale stalo se to!)
Moc enemy se spawne vedle sebe = můžu běhat klidně dvě minuty po mapě jako kompletní idiot a nemusím enemy ani vidět
Jak by se to mohlo zlepšit:
Možnost č. 1: Přidat více spawnů a nastavit respawn na random, díky tomu bude situace na serveru vypadat následovně: Hráči budou více rozestření po mapě, člověk potká enemy častěji (a v hratelném počtu!), nebude se spawnovat tolik hráčů u sebe a já budu happy.
Možnost č. 2: Nechat nastavení spawnu u enemy, ale dát tam nějaký limit, aby se u jednoho hráče nespawnovali všichni.
Možnost č. 3: Zrušit spawn protekci, stejně je to cancer.
Možnost č. 4: Vysrat se na to a nedělat nic, protože to za chvíli stejně umře a nikdo tam hrát nebude.

Spawny, které tam teď jsou, se na normální dm prostě nehodí (hodí se na dm ffa, ale tam už bohužel nikdo nehraje). Jelikož je to jeden z už poměrně málo serverů, kde se dá zahrát v nějakém normálním počtu, bylo by imho škoda nechat to tak neskutečně na p*ču nastavené.


tldr: Spawny na dm jsou kompletní bullshit. Fixnout / předělat asap (nebo aspoň dokud tu hru ještě někdo čas od času hraje), dík.
Každopádně, vy co na dm hrajete se k tomu co jsem napsal vyjádřete, třeba je chyba ve mně a vám to vyhovuje a měnit to jen kvůli tomu (pokud by si toho teda Kotel všiml a udělal si čas), že občas umřu, by asi nebylo úplně fair. :notsure:

Cardoxon
27-09-17, 19:16
bump

Kotel
08-10-17, 15:55
Předělám to.

Kotel
23-10-17, 22:15
Nastavil jsem určitou minimální vzdálenost od enemy i spoluhráčů, takže by se měla obsadit celá mapa. Cyklus bude projíždět spawny několikrát a případně snižovat vzdálenost, aby našel místo. Pokud ani tak nic nenajde, hodí prostě random.

butcheR
12-05-20, 16:01
Já třeba na DM běhám podle radaru. Chodím tam, kde nejsou spoluhráči.
Právě díky té ochraně při spawnu nemám problém dát nejbližší soupeře okolo sebe.

oh wait, hello 2017 :D