PDA

Zobrazit normální verzi : Volby 2k17



Grakon2702
22-09-17, 11:27
Tak co, koho budete volit? Tyhle parlamentní volby jsou vůbec moje první a měl jsem problém se najednou vyznat v celé té politické situaci. Rozhodnul jsem se, že budu volit podle volebního programu, neboť neznám vládnoucí historii jednotlivých stran. Narychlo jsem projel volební programy některých největších stran s největším potenciálem. Hodně mi pomohla volební kalkulačka (https://volebnikalkulacka.cz/). Po důkladném nováčském zvážení a přečtení volebního programu jsem se rozhodnul pro ANO.

Giussepe
22-09-17, 22:31
Tady se ti asi moc lidí nesvěří. Zas tolik lidí s volebním právem tu není. A ti, kdo ho mají se tu asi moc rozepisovat nebudou, neb sdílet své politické názory na internetu, zvlášť v této komunitě není zrovna výhra.

Jinak já osobně, nebudu volit profláklý strany jako TOP09,ODS,CSSD,KDU a jim podobné. Jednak pro to, že byli u moci několikrát a moc dobrodiní neprokázaly. Za druhé, že v programu každé z nich, najdu něco, co se rozchází s mými názory. A za třetí, k různým představitelům těchto stran postrádám sympatie, ať už z hlediska vystupování nebo morálního profilu.

Ještě nejsem 100% rozhodnutej, ale pravděpodobně dám svůj hlas taky straně ANO. Neříkám, že ta strana splňuje všechny mé představy, odporuje hned v několika věcech vyjmenovaných výše, ale ze všech stran má největší šanci na úspěch, je neokoukaná, tak ať ukáže svůj potenciál.

Samco
22-09-17, 23:22
U nás sú zas o cca. mesiac a pol župné voľby. Bude to zaujímavé.

sAid
23-09-17, 00:04
Kotleba win´z

Samco
23-09-17, 00:05
Kotleba win´z

Nestraš, už dosť, že ešte aj Uhrík v Nitrianskom kandiduje. :taunt:

The Frisco
23-09-17, 00:43
ods

Kotel
27-09-17, 19:57
Také mě vyšlo ANO, přičemž moje odpovědi si jasně protiřečí s tím, co ANO zavedlo a hodlá dál zavádět. Z toho usuzuji, že stránky financuje ANO :) Slušná manipulace s lidma :)
Nejvíc mi vyhovují Svobodní, kteří skončili někde uprostřed, zajímavé. Čekal jsem, že Babiš už nemůže vyhrát po tom, co provedl a co se na něj vyvalilo, ale díky marketingu ovládne celou zemi. Půjde do víc do sraček, než se čekalo.

Idea
27-09-17, 20:31
To seriózne idete voliť ANO? Prečo si myslíte, že ANO je najlepšia voľba?

stafylocock
28-09-17, 14:16
České občianstvo zatiaľ nemám a v nadchádzajúcich župných voľbách na Slovensku nemám v našom kraji výrazné sympatie ku žiadnemu z kandidátov, takže sa vyjadrím len všeobecne:

Ako mladý idealista som tiež veril v priamu demokraciu a páčila sa mi predstava referenda o každej vážnejšej záležitosti, no postupom času som dospel k poznaniu, že aspoň v našich končinách je väčšina populácie príliš ignorantská, nevzdelaná a ľahko ovyplvniteľná na to, aby im bola zverená akákoľvek politická moc (stačí sa pozrieť na to, koľko Slovákov a Čechov sa dokáže zadĺžiť u nebankoviek). Riešením by bolo selektívne volebné právo, ale priznávam, že sám neviem prísť na spoľahlivé rozdelenie, ktoré by oddelilo "zrno od pliev". Ďalšie možnosti sú napríklad absolutistická monarchia s osvieteným panovníkom, ale obávam sa, že v takom prípade by veľmi rýchlo došlo k nahradeniu panovníka niekým "neosvieteným" a boli by sme zas na začiatku. Ideologický smer, ku ktorému sa teda momentálne najviac hlásim je klasický pravicový liberalizmus - libertariánstvo, pretože ak by sa podarilo zminimalizovať moc a vplyv štátu na každodenný život človeka, voľby by stratili väčšinu svojho významu a v konečnom dôsledku by bolo jedno, koho tam ľudia zvolia, aj tak by sa mali tak, ako si to samy zariadia.

Grakon2702
28-09-17, 15:19
Ako mladý idealista som tiež veril v priamu demokraciu a páčila sa mi predstava referenda o každej vážnejšej záležitosti, no postupom času som dospel k poznaniu, že aspoň v našich končinách je väčšina populácie príliš ignorantská, nevzdelaná a ľahko ovyplvniteľná na to, aby im bola zverená akákoľvek politická moc (stačí sa pozrieť na to, koľko Slovákov a Čechov sa dokáže zadĺžiť u nebankoviek).

Zlatá pravda, jenom lidi se bojí tohle říct nahlas. Já taktéž ze stejného důvodu naprosto odsuzuji přímou demokracii, což je jeden z důvodů, proč bych v životě nešáhnul po takovém SPD. O to víc se ještě děsím té červené barvy, co tam po těch zvěrstev z minulosti ještě smrdí. Ano, komunisti jsou jediný, které už za takového mladého věku odsuzuji úplně ze začátku. Už jen ta samotná ideologie je postavená na hlavu. A určitě nechci zažít to, co zažívali lidé v padesátých letech: Cenzura, šikana, popravy, výslechy, strach z udání...

Maaaaaaaaaaja
20-10-17, 18:50
Já dám hlas pirátům třeba, vyšli mi i v té kalkulačce, ale tu jsem dělal spíš jen ze zvědavosti. Docela dobře mi vyšli i STAN, Zelení a ANO. Myslím, že Piráti by mohli přinést oživení na politickou scénu a líbí se mi některé jejich myšlenky, třeba ohledně digitalizace a zmoderňování. Občas mi přijde, že jsou v tomhle snad jediná strana, které dochází, že jsme už v 21. století.

A stejně jako Grakon nechápu lidi, kteří jdou volit SPD. To, co pan Okamura předvádí v kampani, fuuha, to je teda výkon. Jeho strana, to je už naprostý extrémismus hraničicí s porušování základních práv a svobod. Kampaň postavená a zveličená na islámu a teroru, přičemž ani jedno u nás není žádné issue. Zajímavé ale je, že Rusové, Ukrajinci, Vietnamci a další, kterých tu je x-násobně více, to se neřeší. Nelegální imigranty tu asi nechce nikdo, ale že tu je nějaký muslim, který tu poctivě žije, pracuje, odvádí daně, co je na tom špatného ? Zákažeme víru, protože někde 3000 km od nás se jednou za rok něco stane ? ... Takže když by třeba střelec z Vegas, co zabil+zranil přes 600 lidí, byl křesťan, budeme zakazovat křesťanství, protože je to násilná víra ? Já potkávám muslimy v Brně denně, když jsem v práci a většina z nich jsou slušnější lidi než my. ... My tady máme daleko větší problémy.

Ale bohužel spousta lidí je moc jednoduchých a nad věcmi nepřemýšlí, pro SPD výhoda, protože Okamura je hroznej populista a hloupé lidi zmanipuluje snadno (nechci se nikoho z vás dotknout). Jestli třeba v roce 2017 bylo 5 ter. útoku cca., co se dostalo na povrch a zemřelo při nich 50 lidí, možná i to je moc. Neříkám, že to obhajuju, to ani náhodou, je to humus, ale jen třeba u nás na silnicích zemře 10krát tolik lidí za rok třeba. To je daleko větší problém a takových mnohem větších problémů je tu moře. Na tomhle se nedá přece stavět kampaň. Ani jejich návrh ohledně referend, že bychom my měli v referendech rozhodovat o čemkoliv, no to potěš. Na co potom máme systém parlamentní demokracie. Pořád nás srovnává se Švýcarskem, ale Švýcarsko je trošku jinde než ČR.

V normálním civilizovaném světě by takové strany měly být zakázané.

Ale ono i když člověk v diskuzích vidí, kdo je jde volit, lidi, co mají bídný život, někde makají za 5 korun u pásu a nic pořádně nemají, tak se tohoto chytají jak záchranného člunu. No, už je mi špatně dost.

Giussepe
20-10-17, 22:45
Piráti nejsou jediní, kteří prosazujou modernizaci a digitalizaci, avšak ja z toho mám trochu strach. Ať už jde třeba o utoky na Estonsko, kde mely fatální dusledky, nebo třeba elektronické volby.


https://www.youtube.com/watch?v=w3_0x6oaDmI

Kotel
21-10-17, 15:39
ANO, KSČM, ahahaha. Máte, co si zasloužíte.

Grakon2702
21-10-17, 16:11
To vypadá na pravicovou vládu :D

Idea
21-10-17, 16:31
To bude vláda ANO a tú nazývať pravicovou/ľavicovou asi nie je najpresnejšie

Bastien
21-10-17, 16:40
Buďte rádi že strany typu Realisté, ODA nevyhráli. :smile:
Jsem rád že Ano je na 1. místě a že Piráti jsou 4. a ČSSD takhle vzádu, konečně. :mml:
STAN mě překvapili zrovna na něj se mi často objevila rekalma na YTB a byl tam starosta Lišova (Lišov je blízko od mého bydliště) a jednou někdo jiný.
SPO s Františkem Ringo Čechem nevyhralo, ono blízko bydliště je na střeše menšího domu, kde býval (možná je bar) plakát k SPO, jinak jsem žádný jiný s SPO neviděl.

Johny Pampeliska
21-10-17, 23:30
za mě jednoznačně Oooooookamuraaa :-D
https://youtu.be/_KEK_MIlmbw