PDA

Zobrazit normální verzi : Obchadzaci



Turenne
18-10-17, 18:42
Keby admini miesto banu, chlapca 3-4x slapli, a potom kill/slay, nech sa 3-4 minutky pozera na nas ako sa hrajkame, a potom znova a znova na zaciatku kola, možno by ho to skor prestalo baviť. Takto dostane ban, vzapati sa vdaka dynIP prihlasi znova a tak dookola. Je to mozno vačšia záťaž pre adminov, ale možno by to malo nejaky efekt.

teecko
18-10-17, 19:11
ano je to řešení ale takhle se přepojí na jiný server hned a jde dělat bordel tam ... nevybereš si.

Burak1
18-10-17, 20:28
Pracuje se na tom.

teecko
18-10-17, 21:59
Před měsícem možná i více -> už se to brzo vyřeší
Asi je to stejná doba jak u čekání na práva :gabe:

Samco
18-10-17, 22:02
V posledných dňoch sa to o dosť veľký kúsok pohlo.

Military
19-10-17, 01:23
Možno by zvýšil bezpečnosť, dvojitý ban. Permanentný na IP a 10 dnový na meno, ktorý by písal, že je permanentne zabanovaný na IP ktorú práve má. Väčšinou cheater zmení IP a napojí sa na rovnaké meno, ak ho to po 3, 4 zmenách IP nepustí na server, kvôli menu o ktorom nebude vedieť, že je zablokované. Dôjde mu že je kotelna imúnna, nejakým spôsobom proti obchádzaniu a tak ak nepríde po chvíli na to, prečo to nejde, tak to nechá tak. Prípadne, ešte by sa dalo trojitý ban, meno by automaticky banovalo ako bonus 10 minút po bane za cheaty, všetky IP adresy s ktorých by sa na to meno niekto pripájal. Navyše je dokázane, že cheateri sú psychicky labilný, takže ak ho to druhy krát nepripojí, bude zrejme rozmýšľať tak scestne, že ani nepríde na to, že je problém nie len v IP ale aj v mene. Ak sa to tak spraví, mal by sa tento komentár zmazať.

teecko
19-10-17, 10:07
Koukám někdo moudrý lel.
těžký změnit si nick no xD

_AnGeL_
19-10-17, 12:39
Prípadne, ešte by sa dalo trojitý ban, meno by automaticky banovalo ako bonus 10 minút po bane za cheaty, všetky IP adresy s ktorých by sa na to meno niekto pripájal.
Pekne Einstein. Cheater začne kopírovať nicky ostatným a potom sa nejaká časť ľudí nenapojí kvôli banom a pomôže iba nové csko alebo orig hra.

Navyše je dokázane, že cheateri sú psychicky labilný
Pekné tvrdenie. Nejak sa v tom význáš. Žeby si bol jeden z nich? :think:

wowz0r
19-10-17, 14:34
V posledných dňoch sa to o dosť veľký kúsok pohlo.

sure sure...

https://ctrlv.cz/shots/2017/10/19/Gooq.png

Petr Staniševský
19-10-17, 14:42
To měl být pokus o vtip? :DDD Denně ho tam člověk potkává tak si nejsem jist kde si viděl že se to pohlo.. Měl by si častěji navštěvovat d2only ta zjistíš že se nic nezměnilo chodí tu každý den furt.


V posledných dňoch sa to o dosť veľký kúsok pohlo.

Military
19-10-17, 18:34
Ako často sa stane, že sa napojí do hry cheater, ktorý prehľadáva možnože v ranku už existujúcich hráčov, ktorý nemajú vip. A ešte pod ich menom cheatuje a vylepšuje ich postavy? Takého som ešte nevidel. Každý si expí, aj keď veľmi nečestne, svoju postavu. Potom druhá vec, zabanovalo by to cheaterovu IP a aj opätovne jeho napojenie, po čase 10 minút, pod tím menom. Meno by sa potom uvoľnilo, lebo by to zrejme vzdal. Taktiež tento systém už na kotelne funguje, takže robiť sa že je to novinka, môže len hlupák. Som si dal meno filmu "Ja Legenda", lebo jeden hráč chcel natočiť demo s určitými menami hráčov a nenapojilo ma to, lebo to meno bolo vraj zabanované za cheaty. Týmto spôsobom čo píšem, by sa mená nebanovali, načo banovať aj mená? Banovať sa ma IP cheatera. Mená by ostávali v hre k možnosti vybrania, ako meno: Určite žiadne meno ako SWAT, pod tým sa hráč do hry nenapojí. Pred 10 rokmi na každom serveru, hral zrovna zapnutý s 32 hráčov niekto čo sa volal SWAT alebo player, niekedy dvaja traja zriedkavo štyria pokope. Dneska už sú všetky mena tak zablokovane, že sa napojí niekto na server, vedľa mňa je hráč čo sa volá Filip2489, ďalší B4xleY44 a protihráč s originálne nápisom "Neviem aké meno si dať." a jeho partner WolverIne2017. A to že sa cheater napojí pod menom niekoho s hrajúcich a dostane ban za cheat tak to bude narovnako, tak či onak. Akurát užívateľ účtu skutočný, ak sa neskôr napojí, nenapíše mu tvoje meno bolo zabanované za cheatovanie na 80 rokov, ak je to omyl, chod na fórum. Pred 4 rokmi som mal taký problém že som prišiel s dovolenky, zapol počítač a nenapojilo ma to pod mojim menom iba pod iným. Som mal vraj na mesiac ban za urážky adminovi, dobrý návrat s dovolenky. A na serveru jeden hráč písal že niekto tam bol a na každého kydal ani chodiť nevedel s tou postavou. Ani na fórum som nešiel, išiel som radšej vybaľovať veci.
Takže by ma zaujímalo, kto tu vypotil, že to nie je dobrý nápad? Ak to tak dnes nikto nedokáže spraviť, tak to je druhá vec. Ale písať že to bude horšie pri rovnako fungujúcom systéme doteraz, je choré a ešte bez toho aby sa vysvetlilo prečo.

A tak sa my zdá, že hráč _AnGel_ sa nejakým spôsobom a neznámym dôvodom, snaží podporovať cheaterov. Jeho vysvetlenia ani komentáre, nie sú vôbec postavené na boji s cheatermi, ale na ich obhajobu.
Prečo sa to tak zdá.
1) Ak cheater začne kopírovať mena iných hráčov, aj tak sa do hry ich pravý majitelia nevrátia, lebo sa zablokujú aj mená, na ktorých nahrali svoje úspechy. Zatiaľ čo tento spôsob by mená prepustil, ich pravým majiteľom, ak taký boli. Ak by neboli cheater by sa už nenapojil. Alebo ak by to skúsil na ďalší deň zas by dostal ban na novú IP, ak by zas cheatoval plus by ho to zas blokovalo chvíľu v napojení.
2) Písať o niekom že je cheater, ktorý píše návrhy na boj proti cheaterom. A ešte ich bezdôvodne zosmiešňovať. To je podporovanie hráčov užívajúcich cheaty. (Mal by sa účet _AnGel_ zablokovať)

Samco
19-10-17, 20:24
Tohto nerátam, je to jeden a ten istý. Zo ZM Escape už vypadli, čiže beriem to ako posun. Tento, čo sa pohybuje na dustoch, je však zložitejší oriešok.

Military: V praxi je to všetko inak a pomerne zložitejšie.

_AnGeL_
19-10-17, 21:02
Ani to celé nebudem čítať, lebo keby som si chcel prečítať román, tak si kúpim knihu.

A tak sa my zdá, že hráč _AnGel_ sa nejakým spôsobom a neznámym dôvodom, snaží podporovať cheaterov. Jeho vysvetlenia ani komentáre, nie sú vôbec postavené na boji s cheatermi, ale na ich obhajobu.
Prečo sa to tak zdá.
1) Ak cheater začne kopírovať mena iných hráčov, aj tak sa do hry ich pravý majitelia nevrátia, lebo sa zablokujú aj mená, na ktorých nahrali svoje úspechy. Zatiaľ čo tento spôsob by mená prepustil, ich pravým majiteľom, ak taký boli. Ak by neboli cheater by sa už nenapojil. Alebo ak by to skúsil na ďalší deň zas by dostal ban na novú IP, ak by zas cheatoval plus by ho to zas blokovalo chvíľu v napojení.
2) Písať o niekom že je cheater, ktorý píše návrhy na boj proti cheaterom. A ešte ich bezdôvodne zosmiešňovať. To je podporovanie hráčov užívajúcich cheaty. (Mal by sa účet _AnGel_ zablokovať)
Áno presne tak. Mám ich rád a nehanbím sa za to. Use your brain pls. Určite nebudem jediný čo si robí z tvojich románov prdel. :)



Ako často sa stane, že sa napojí do hry cheater, ktorý prehľadáva možnože v ranku už existujúcich hráčov, ktorý nemajú vip. A ešte pod ich menom cheatuje a vylepšuje ich postavy? Takého som ešte nevidel.
Ja som to videl niekoľko krát a hlavne na serveroch, kde sú XP. :-)

teecko
19-10-17, 21:47
Samčo bere jako posun to, že se posunuli na jiný server. tak to je velký posun no. :D

Petr Staniševský
19-10-17, 22:20
Škoda že i ten na dustech to neomezil jako ten na ZM hnedky by to bylo lepší a veselejší ale to je zbožné přání už toto. Jakože když si to tak pěkně napsal a na ZM tak neřádí tak můžeš kolegum pomoct na d2only třeba se to taky někam posune i když pochybuji ale mohl by si mu dát pořádného čouda.

http://peta.czechian.net/DogePls.gif http://peta.czechian.net/HorsePls.gif


Tohto nerátam, je to jeden a ten istý. Zo ZM Escape už vypadli, čiže beriem to ako posun. Tento, čo sa pohybuje na dustoch, je však zložitejší oriešok.

Samco
19-10-17, 22:32
Samčo bere jako posun to, že se posunuli na jiný server. tak to je velký posun no. :D

Posun to je. Jeden z nich cheatoval, porušoval pravidlá a druhý taktiež robil neustály bordel. Príkazy na nich boli zbytočné, keďže mosty a dvere mohli zatvárať naďalej a aj ďalšími spôsobmi kaziť hru hráčom.


Škoda že i ten na dustech to neomezil jako ten na ZM hnedky by to bylo lepší a veselejší ale to je zbožné přání už toto. Jakože když si to tak pěkně napsal a na ZM tak neřádí tak můžeš kolegum pomoct na d2only třeba se to taky někam posune i když pochybuji ale mohl by si mu dát pořádného čouda.

http://peta.czechian.net/DogePls.gif http://peta.czechian.net/HorsePls.gif

Ja sa v tom iniciujem už dostatočne dlho a upozorňoval som na to niekoľkokrát. Myslel som si, že to bloknutie platí na celý portál, ale pravdepodobne je to potrebné nastaviť asi na každom servery osobitne, lebo jeden z nich napríklad hrá s pokojom ďalej, pre zmenu na Jumpe.

The Frisco
19-10-17, 22:37
Co votekick, který by šel vyvolat jen na nonsteam hráče se zahraniční ip? Popřípadě voteban, který by dával 10 minutový ban, který by se nezapisoval do banlistu (případně by se pro to mohl vytvořit druhý, umělý banlist, pro shlédnutí funkčnosti/nefunkčnosti tohohle příkazu). Aktivovat by se to mohlo v případě, když by bylo na serverech minimum (nebo 0) adminů. Třeba 3 a méně.
Když jsem zmínil i ten druhý banlist, který by zapisoval pouze tyhle zvolené bany, tak by se u daného banu vždy mělo ukázat i jméno hráče, který voteban vyvolal. Hráči, kteří by tento voteban vyvolávali obzvlášť často by pak byli kontrolováni, jestli tento příkaz používají správně.

Samco
19-10-17, 22:55
Na realizáciu je asi jednoduchšie len bloknúť tie zahraničné IP na NS.

Petr Staniševský
19-10-17, 23:22
Nebo nejde to udělat jak to mělo soe že se dalo prostě napojit s IP adresou co je CZ & SVK.. Nebylo by to taky nějaké řešení co by mohlo nějak pomoct stejně ti cheateři mají vždy jenom zahraniční IP tak jiným lidem by to nemělo nějak škodit když se nedalo a nemůže prosadit zrušení NS podpory..

teecko
20-10-17, 00:17
psal jsem to někomu už asi před x měsíci .. dneska též. tak je super že vás to napadlo to zkusit alespon

The Frisco
20-10-17, 00:19
Na realizáciu je asi jednoduchšie len bloknúť tie zahraničné IP na NS.

Obojí by proti obchazečům nějakým způsobem pomohlo. Otázka je, jestli chceme přijít o zahraniční hráče (není jich nějak hodně, ale jsou). Můj návrh není jednoduchý na zrealizování, ale kdyby se na něm začalo pracovat, tak se to zase nějakým způsobem pohne dopředu a nikdo by nemohl říct, že se s tím nic nedělá.

teecko
20-10-17, 00:28
většina těch hráčů ze zahraničí, co jsem si všimnul, má steam. kdyby to šlo jen na NS tak by nebyl problém nejspíš

wowz0r
20-10-17, 01:03
Vysvětlím to tak, jak to kdysi bylo vysvětleno mně... Kotel nechce bloknout zahraniční IP, protože ze zahraničí hraje údajně dost Čechů a Slováků, kvůli kterým by musel přidávat výjimky na jejich IP a to je údajně časově náročné.

Pokud si budete klepat na čelo, věřte, že já si na něj po tomto zdůvodnění klepal taky.

Kotel
20-10-17, 01:18
Na zm escape to funguje dobře, na aim serverech to chci vyřešit jinak, tzn. hráči s novým cs se normálně připojí, takže to neblokne všechny.

Faero
20-10-17, 09:14
Aspoň se už někteří dozvěděli víc.. a nebudou dál pičovat, doufejme :)
Už jde jenom o to, jak dlouho to bude trvat.

Kotel
20-10-17, 21:27
Teď prostě nemam moc času, tak soráč.

https://scontent-vie1-1.xx.fbcdn.net/v/t1.0-9/22688006_10214819060739729_8017570878338902186_n.j pg?oh=b13e53d42613e18260bd2cff33259ea3&oe=5A88BA8A

Petr Staniševský
21-10-17, 00:26
My víme volby jsou důležitější.. Doufám že potom už si ten čas najdeš.. :gg:


Teď prostě nemam moc času, tak soráč.

https://scontent-vie1-1.xx.fbcdn.net/v/t1.0-9/22688006_10214819060739729_8017570878338902186_n.j pg?oh=b13e53d42613e18260bd2cff33259ea3&oe=5A88BA8A