PDA

Zobrazit normální verzi : Map builder server



Military
11-11-17, 12:07
Dobrý deň tak ma napadla jedna vec, pred chvíľou. Mohol by sa spraviť server map builder. Ty čo poznajú minecraft, by mohli tušiť o čo ide. Na serveru by bolo 9 prázdnych máp a hráči by tam tvorili bez hammer editor tool a hned by mohli po tych veciach chodiť a sledovať, ako vypadajú priamo v hre. By spawnuli napríklad objekt ponorku a rovnako ako v base builder by ju posúvali. Zvyšovali a znižovali by terén... Hotové mapy, ktoré by poskladali hráči s Kotelny by prešli cez program (zrejme ešte neexistuje) alebo ladiaci príkaz v konzole, aby sa diely naformovali a neboli medzi nimi drobné medzery. Hráč by mal otvorené menu zo sekciami. 1 Terény (zvyšovanie, znižovanie, voda, láva a textúry zeme.) 2 Objekty (Od stien ako v base builder po rôzne krabice ako sú na dust2 a pod) 3 špeciálne objekty (rôzne panely na ktorých sa dá vykonať akcia a spustiť ich a s vecou vedľa nich čo by robila akciu, už by boli synchronizované na seba. Príkladne lanovka, výťah a len by ju presunul tam kam chce a aj tlačidlo kam chce). A omnoho viac. Tento server kedysi hráči chceli tiež spraviť, ale nikto nemal ani tušenie ako by mal fungovať. Bolo asi 35 námetov a nakoniec to radšej nechali vraj tak. Teraz však je dobrý príklad toho ako by to mohlo fungovať base_builder. 30 hráčov každý by skladal dom letisko a všetko čo by ho napadlo a potom by sa to len spojilo. Spawnuté panely by boli ich hráčom už vopred zablokované, aby mu nikto nekazil za chrbtom čo stavia.

Potom by sa hotové mapy testovali a vkladali do serverov. Kotelna by vytvorila svoj vlastný server s unikátnym zameraním a vytvárala by vlastné mapy, ktoré by si hráči samy vylepšovali a stavali. Prípadne by sa otvorila už existujúca mapa. Napríklad de_huntic a dali by sa do steny blokovacie štíti, aby každé kolo nepostrieľali polku T idúcu zo spawnu cez stenu, čo je tam najväčší problém.

piju_RUM
13-11-17, 17:48
Neber to osobně ale co bereš za matroš??? Co příspěvek to perla :D

Military
14-11-17, 00:23
Dikes :yay: Síce by som to nenazval perla, tento príspevok, ale tento ma zhodou náhod len tak napadol, vďaka zhode udalostí. Som sa díval na zoznam serverou zbadal som minecraft server. Predtým som čítal o basebuilder serveru, jak si tam stavajú základne a zatarasujú zombie a potom ma napadlo, že kedysi veľmi dávno sa snažila skupinka ľudí urobiť server, ktorý by takto fungoval. A napríklad, mapa de_huntic na serveru, všetci píšu že je blbé že sa da strieľať cez stenu, lebo T idu zo spawnu uličkou a polku T zmasakrujú cez stenu, každé kolo. Takže tento server by umožnil hráčom, upravovať aj existujúce mapy, vyrábať na mieru k módom tak, aby boli dobre. Hneď som to sem dal, aby som na to nezabudol potom. :doge: