PDA

Zobrazit normální verzi : JB - byl to FK nebo nebyl?



vaclav44
25-02-18, 20:28
Ahoj, nedávno jsem hrál za CT a bylo VDčko a on vzal ganu a já ho viděl a on pak šel k boxu a já ho zabil a ganu měl.

On mě psal do chatu, že to je FK, ale já mu řekl, že to FK není že měl ganu a on řekl ale já jsem ji na tebe nevytáhl.

Tak jsem se ptal Tček jestli to byl FK a oni psaly, že jo že tu zbraň na mě nevytáhl



Takže jsem to napsal jsem, abych věděl jak to doopravdy je.



Děkuju za odpovědi!

Grakon2702
25-02-18, 20:31
Nebyl to FK. Když víš, že má někdo gunu, můžeš ho okamžitě zabít. Taktéž, pokud zjistíš, že chybí schovaná guna, ve hře je jedno vd a nikdo neutek, tak můžeš vd zabít. Nebyl by to FK, ani kdyby z něho ta guna nevypadla, protože to někde zahodil.

Koprakek
25-02-18, 20:32
FK to nebyl, guna jako guna, i kdyby to bylo jako cvakatko, tak to FK není... To že to na tebe nevytáhl nic nemění.

vaclav44
25-02-18, 20:38
Diky

Madunax
27-02-18, 03:14
Nebyl to FK. Když víš, že má někdo gunu, můžeš ho okamžitě zabít. Taktéž, pokud zjistíš, že chybí schovaná guna, ve hře je jedno vd a nikdo neutek, tak můžeš vd zabít. Nebyl by to FK, ani kdyby z něho ta guna nevypadla, protože to někde zahodil.

Ahoj,
S tímhle si dovolím nesouhlasit. Gunu by mohlo vzít jine CT, tudíž by to FK byl. Správně by se mělo hráče upozornit ať tu gunu vyhodí jestli ji má, případně dát test na gunu. Pokud nespolupracuje, tak má CT právo vězně s gunou zabit.

Jinak, když vyloženě vidíš, že tu gunu vzal, tak máš pravo vězně zabít okamžitě.

Grakon2702
27-02-18, 05:05
CT tu gunu brát nemůže, takže mohu automaticky předpokládat, že to mělo VD. Pokud by se zjistilo, že to fakt vzalo CT, tak hráč dostane další kolo další VD a CT bude mít zákaz na tři dny za neznalost pravidel. Toto dělám už od nepaměti a stalo se fakt jen párkrát, že to vzalo CT. Nebo, abych to řekl přesněji, nepamatuji si, kdy se mi tohle naposledy stalo.

Erebos
27-02-18, 13:53
To si snáď robíš srandu, nie? Ty zabíjaš hráčov na základe predpokladu, že ASI mal gunu? CT má zabíjať, len ak si je na 100% isté. To, že ty niečo predpokladáš je hráčovi na dve veci, keď mu dáš len tak z ničoho nič FK a povieš: "Ta si mal gunu asi. Aj keď z teba nevypadla..."

Logika niektorých ľudí ma fakt udivuje....

Grakon2702
27-02-18, 14:11
Myslím to smrtelně vážně. Prostě pokud chybí guna pro T, je jedno VD a vím, že nikdo jiný neutek, tak jsem si 100% jistý, že tu gunu VD vzalo a dává mi to plné právo ho zabít. Je jedno, že tu gunu třeba někde vyhodil. Porušování pravidel je jiná věc a dává se za to zákaz, protože to výrazně narušuje hru.

Madunax
27-02-18, 14:55
Myslím to smrtelně vážně. Prostě pokud chybí guna pro T, je jedno VD a vím, že nikdo jiný neutek, tak jsem si 100% jistý, že tu gunu VD vzalo a dává mi to plné právo ho zabít. Je jedno, že tu gunu třeba někde vyhodil. Porušování pravidel je jiná věc a dává se za to zákaz, protože to výrazně narušuje hru.

Nemůžeš zabíjet na základě toho, že si jenom myslíš, že má vězeň gunu. To je hloupost...
To samé je, když jsi na mapě snow na střeše a slyšíš, že VD otevrelo dveře od zbrojky a nebylo kolem něj žádné CT, protože ho tam nevidíš na radaru. Nemůžeš ho zabít s tim, že si myslíš, že byl ve zbrojce... i kdyby si slysel gunu a on ji někde vyhodil, tak kdyby si mu dal kill, Tak je to FK.
Aji kdyby si řekl, že si slyšel, že sebral gunu, tak ti může říct,že tu gunu nesebral a je to tvrzení proti tvrzení..
Pak jsou zbytečné hádky o VD a cipovinky...
Takže jak už jsem psal. Správně by se mělo postupovat Tak, že CT upozorní hráče ať vyhodí gunu, případně mu dát test na gunu. Pokud nespolupracuje tak až potom ho může CT zabít...

Grakon2702
27-02-18, 15:02
Já nezabíjím na základě toho, že si něco myslím, ale že vím, že tu gunu prostě VD sebralo. V tom je ten rozdíl.

KajSinek
27-02-18, 15:26
Ja s Koprakekom a Grakonom súhlasím. Rieši sa to tu takto už od nepamätia.

Madunax
27-02-18, 15:44
Ja s Koprakekom a Grakonom súhlasím. Rieši sa to tu takto už od nepamätia.

To ano...ale když zabiješ vězně a guna z neho nevypadne, tak to FK je i kdyby ji někde sebral a vyhodil. Dalo by se to brát i jako zbytečné fragování, protože ani nějak nemohl ohrozit CT. O tomhle by se mohla vést nekonečná diskuze, proto říkám, že je lepší rict veznovi ať gunu vyhodí, případně mu dát test na gunu a dal není co řešit...

bohémsky život
27-02-18, 16:37
Admini mají pravdu, pokud chybí někde guna a jen VD se k tomu mohlo dostat, tak má mít kill. I když jsi ho neviděl. Ohledně zbrojky by jsi ho zabít neměl (př. na snow), protože VD mohlo tu zbrojku jen otevřít a pokud by tam chyběla zbraň, tak to nemůžeš hodit na VD, protože CTčka si na začátku kola mohly vzít gunu. O tomhle by se dalo polemizovat to aleluja.

V případě, že jsi ho ve zbrojce ale slyšel, tak to ho máš právo zabít.

Fast212
27-02-18, 16:45
Treba suhlasit aj z madunaxom... nie ze vezen nema mat kill, samozrejme moze ho zabit bez naroku na vd, ale tiez by som to bral za zbytocne fragovanie nie? ked vezen vezme ganu ale v zapeti ju odhodi alebo ju proste nema pri sebe je zbytocne mu dat kill... Perfektny priklad je ked sa jeden vezen nachadza v cele s gunou a po preskumani cely ctckom tam zbran neni tak vzdy simon povie nech ju T vyhodi, a v pripade ze ju vyhodi tak ide do boxu a nikde nieje problem a ide sa dalej. A teraz mi niekto napiste v jakych s tychto 2 situaciach bol rozdiel?

bohémsky život
27-02-18, 16:49
Žádný rozdíl v tom není, je to Simona věc, jak si to vyřeší.

Madunax
27-02-18, 18:53
Jako sorry, ale za těch x let, co tu hraju se mi nestalo, že by někdo viděl sebranou nebo prehozenou gunu a automaticky by dostalo VD, které ji mohlo vzít bez upozornění kill. Vždycky se hráči ptají kde je ta guna...Jako víceméně máte pravdu, že ma nárok na kill, ale prostě je hloupost to přímo zabíjet...nikdy se to nedelalo za tu dobu co tu hraju...
Nedokážu si představit třeba situaci, že je 10 lidí na červeném políčku u trampoliny, chybí mp5,která je vetsinou v krabici a jediný,kdo by ji mohl vzít je VD. Třeba tu gunu VD vzalo a vyhodili dejme tomu v podchodu...Teď se začne motat u vězňů u červeného políčka a dostane kill,protože byl jediný, kdo tu gunu mohl vzít. Nevypadne z neho guna a co Teď? Začne vám polovina CT v teamu řvát proč jste ho zabili atd atd...a pak mu stejně to VD daji.
Proto rikam, je lepší se ptát, než rovnou fragovat.

Fast212
27-02-18, 19:42
Žádný rozdíl v tom není, je to Simona věc, jak si to vyřeší.

Nikdy som nevidel ze za kto bol s cele s gunou a vysiel odtial a guna tam nebola tak mu dal simon automaticky kill... vzdyky mal vezen sancu vyhodit ganu.

Grakon2702
27-02-18, 20:02
Dobře, zkusím to ještě jinak. Pokud VD vezme gunu určenou pro T, odhodí ji nedaleko místa, kde ta guna původně byla a CT si toho všimne, tak by byla blbost, aby CT to VD zabilo. Pokud však tu gunu odhodil úplně někde na druhém konci mapy, tak má to VD problém. Já totiž vím, že VD tu gunu sebralo a není mou povinností prohledávat celou mapu, zda to náhodou někde nevyhodil a rozhodně nebudu čekat, až to vytáhne a bude se snažit postřílet CT. U cely s gunou to je situační. Každopádně, pokud vím, že v cele nebyl nikdo jiný než to jedno T a guna tam nikde není, tak ji musí mít to T a mám tedy plné právo ho zabít.

Jaksik se tu zapomíná na základní koncepty hry a to je to, že vězni musí vyvolat vzpouru a zabít všechna CT a naopak CT tomu musí zabránit společně se Simonem, který je má zabavit na atrakcích. Nejedná se o zbytečné fragování, pokud je zabit vězeň, který se vědomě připravuje na vzpouru.

KajSinek
27-02-18, 20:05
Nikdy som nevidel ze za kto bol s cele s gunou a vysiel odtial a guna tam nebola tak mu dal simon automaticky kill... vzdyky mal vezen sancu vyhodit ganu.

A čítal si to tu celé? Zaznelo tu, že je to vec Simona, taktiež tu z celého vyplína, že sa to netrestá, ak ho Simon zabije a ani keď ho nechá a dá mu možnosť. Je to na taktiež aj podľa situácie.

Fast212
27-02-18, 20:11
A čítal si to tu celé? Zaznelo tu, že je to vec Simona, taktiež tu z celého vyplína, že sa to netrestá, ak ho Simon zabije a ani keď ho nechá a dá mu možnosť. Je to na taktiež aj podľa situácie.

O to pokoj... narok na vd by rozhodne nemal, len som hovoril ze som este nevidel aby ho simon automatiky zabil. Mne je napriklad jedno v akej som situacii vzdy mu dam sancu. A povedz ze ty ked vidis ako iba jeden vezen je v cele s ganou tak hned ho automaticky zabijas ked tam ta guna neni?

bohémsky život
27-02-18, 22:09
Jak jsem tady už psal.. Je to na Simonovi, zda dá VDčku kill nebo ne. Pokud je to nějaký člověk, který striktně dodržuje pravidla a chce mít na serveru pořádek jako Simon, tak ho zabije. Pokud ale tu někdo hraje už nějakou tu dobu, tak to už tak nehrotí a dá mu třeba ještě šanci. Prostě to FK není a je to na Simonovi, jak se s tím vypořádá. Moc se to řeší do hloubky už.

Madunax
27-02-18, 23:00
Dobře, zkusím to ještě jinak. Pokud VD vezme gunu určenou pro T, odhodí ji nedaleko místa, kde ta guna původně byla a CT si toho všimne, tak by byla blbost, aby CT to VD zabilo. Pokud však tu gunu odhodil úplně někde na druhém konci mapy, tak má to VD problém. Já totiž vím, že VD tu gunu sebralo a není mou povinností prohledávat celou mapu, zda to náhodou někde nevyhodil a rozhodně nebudu čekat, až to vytáhne a bude se snažit postřílet CT. U cely s gunou to je situační. Každopádně, pokud vím, že v cele nebyl nikdo jiný než to jedno T a guna tam nikde není, tak ji musí mít to T a mám tedy plné právo ho zabít.

Jaksik se tu zapomíná na základní koncepty hry a to je to, že vězni musí vyvolat vzpouru a zabít všechna CT a naopak CT tomu musí zabránit společně se Simonem, který je má zabavit na atrakcích. Nejedná se o zbytečné fragování, pokud je zabit vězeň, který se vědomě připravuje na vzpouru.

I tak jsem se nesetkal s tim ,že by VD dostalo okamzity kill bez upozornění... vždy předchází nějaká otázka jestli má gunu nebo neco takoveho

Když z hráče nevypadne guna, tak to FK prostě je (jsou i nejake vyjimky samozřejmě) a ma nárok na VD i když ji někdy v minulosti měl. Když z hráče vypadne guna tak to FK není. Pokud vypadne cvakatko, je na simonovi jak se k situaci postavi...
Na JB mnoho věcí nedává smysl a vše se dá nějak obkecat a to je jedna z nich.
Tohle bych nechal tak jak jsem to tady popsal já...vždycky to tak bylo, teda aspoň ja jsem to tak vnímal a nema smysl to měnit,když většina starých hráčů je zvyklá na tohle.

Grakon2702
28-02-18, 08:02
Asi spolu hrajeme málo, neboť toto je pro mne normální věc od nepaměti a killoval jsem to za přítomnosti jakéhokoliv admina nebo spešla a nikdo s tím doteď problém neměl a dal mi to za pravdu i můj kolega. Zbytečně rozpitváváš jednoduché věci a ještě k tomu si vymýšlíš nová pravidla. FK to není. Asi bych o tom ze své pozice měl vědět lépe.

Madunax
28-02-18, 10:11
To co jsem napsal je uplne jednoduchý postup jak se vyhnout takovým tématům jako je tohle :D neříkám že nemáš úplně pravdu...FK to svým způsobem neni ale stejne vetsinou hráč ktery dostane kill a nevypadne z neho guna tak VD dostane (pokud ji nevyhodil někde chvilku před smrti) proste hrac ktery gunu třeba někdy měl a už ji nemá tak vzpouru udelat nechce...To by si ji přece nechal u sebe, kdyby tu vzpouru chtěl udělat...A to že ji vezme A víceméně tim překazi vzpouru svým kolegům protozr ji někde vzal A zahodil je už demence toho hráče...A jako na JB je fakt hodne malo zkušených hráčů co si tu gunu vezme a připraví si ji třeba k atrakci aby udělal vzpouru...To se mi nikdy nestalo jeste:D nezáleží jak to hrajes ty,ale jak to hraje komunita, která hraje na serverech a ta hraje tak jak jsem to tady popsal...nebo aspoň to tak vidim

DeadJoy
01-03-18, 14:41
Já to třeba beru vždy tak, že pokud T vezme gunu a já o ní nevím a náhodou umře nebo ho CT zabije, tak to je blbost daného Tčka. Bere gunu na vlastní zodpovědnost. Jestli má v umyslu udělat vzpouru, tak udělá, ale pak, at nespamuje FK,FK,FK když ho zabili s gunu at už omylem nebo s umyslem, že věděli, že gunu má.
Vezmeš gunu = riskuješ že Tě můžou zabít.

Madunax
01-03-18, 16:06
Vždyť už to je dávno vyřešené...
Když z vězně vypadne guna (jakákoliv), tak to FK není.
Samozřejmě jsou i nějaké výjimky...třeba když všichni ví,že má vězeň gunu (cvakatko) a CT ho vyloženě naschvál zabije a řekne že měl gunu, že si nema co stěžovat...To je demence CTčka a dalo by se to brát i jako znepříjemňovaní hry
Lckněte to někdo :D

Grakon2702
01-03-18, 16:57
Vždyť už to je dávno vyřešené...
Když z vězně vypadne guna (jakákoliv), tak to FK není.
Samozřejmě jsou i nějaké výjimky...třeba když všichni ví,že má vězeň gunu (cvakatko) a CT ho vyloženě naschvál zabije a řekne že měl gunu, že si nema co stěžovat...To je demence CTčka a dalo by se to brát i jako znepříjemňovaní hry
Lckněte to někdo :D



Při větší vzpouře střílí CT po všech, co jsou červení, mají gunu, nebo neplní simonovy příkazy. Smrt Tčka se cvakátkem se v takovém případě neobměňuje v dalším kole VD. To, že má Tčko prázdnou gunu v ruce, je jen dobrá vůle, jinak taky by to nemělo být.

Madunax
01-03-18, 17:02
Při větší vzpouře střílí CT po všech, co jsou červení, mají gunu, nebo neplní simonovy příkazy. Smrt Tčka se cvakátkem se v takovém případě neobměňuje v dalším kole VD. To, že má Tčko prázdnou gunu v ruce, je jen dobrá vůle, jinak taky by to nemělo být.

Máš pravdu, ale kdyby si četl poradne tak si všimnes,že jsem tam napsal NASCHVÁL. Naschvál určitě není kill při vzpouře, kdy střílíš po všem, co se hýbe.