PDA

Zobrazit normální verzi : Odstranenie zombie čupu z Zombie escape..



Leskos
21-05-18, 16:04
Ten zombie čup je strašne op keď vie niekto dobre bhop tak to ani neide vyhraŤ za CT..

noblemar
21-05-18, 18:54
Ten zombie čup je strašne op keď vie niekto dobre bhop tak to ani neide vyhraŤ za CT..

SUHLASIM, boli tu navrhy na zmenu, ale nedoslo k tomu. K veci:

Vypnutie resp. znizenie knockback-u v duck-u nie je zle, no mala by sa tam nastavit hodnota na 25% Dovodom potom je to zneuzivanie. Nie je vobec potreba vediet bhop, uplne postaci vediet minimalne strafovat a hra je skazena. Dalsie najvacsie zlo je pouzivanie XP. Je velmi prehnana maximalna hodnota. Human ma maximalnu rychlost 250 oproti Zombie co moze vdaka XP dosiahnut rychlost az 320 ! Malo by sa to maximalizovat na 270. Je to idealne, nakolko na vacsine map typu "jurassicpark" su prekazky, ktore jak Zombie, tak Human team spomalia. Clovek si musi uvedomit aj fakt, ze vsetky zombie escape mapy neboli tvorene pre tak rychly priebeh hry. Prave z toho dovodu su tam rozne prekazdy a pod. Bohuzial jak sla doba, tak vsetko sa robi rychle, jednoduche a nepozera sa na balanciu pre oba teamy.

Kazdopadne vypnutie knockback-u v duck-u je len 1 z mnoha problemov. Ako bugovanie vozidiel, rychly zombies, zavadzanie NPC atd.

Samco
21-05-18, 19:52
Vždy to bolo dané tak, aby za CT bolo veľmi ťažké prežiť. To, že zombíkov to v čupe neodhadzuje je veľmi dobré a premýšľať o obmedzení tejto výhody môžme začať až vtedy, keď sa odstránia granáty.

noblemar
21-05-18, 22:11
...Vždy to bolo dané tak, aby za CT bolo veľmi ťažké prežiť...

Ludia maju jedinu vyhodu a to knockback. Granaty netaram, pretoze to je uplne k nicomu a Zombie su nezastavitelny.


...To, že zombíkov to v čupe neodhadzuje je veľmi dobré...

To napise ten, co tam nehrava a nevidi jak to kazi hru v kombinacii

(noknockback v duck-u + XP / rychlost) + 10,000 HP = Zombie je tak v poctate nezastavitelny. Nepomozu ti ani tie 2 granaty: 1 Frost, 1 Fire

Nasob to 2x az 4x zombies a dojdes na to, ze to nema zmysel hrat. Zas nepisem este tie bugs co tam su. Nakoniec este spoluprace medzi hracmi ako napr. "Tresna^" ".:jocco:." atd.

"Tresna^" je jedna z tych co takto pekne vyuzivaju nedostatky hry. V kombinacii co je popisana vyzsie je neprekonatelna. Este aj o prava ziadala. To ma uplne vtedy dostalo. Zneuziva tieto nedostatky a poziada o prava ROFL


Jak som pisal, dalo by sa to odstranit / vyriesit http://csko.cz/forum/showthread.php?63898-Odstranenie-zombie-&%23269;upu-z-Zombie-escape&p=493914&viewfull=1#post493914



...premýšľať o obmedzení tejto výhody môžme začať až vtedy, keď sa odstránia granáty...

Skus si zahrat na inych Zombie Escape serveroch a porovnat tu biedu co je tu na serveroch. Potom budu mat tvoje argumenty nejaku vahu. Stale pises obhajobu servera a aj napriek tomu si stale kladiem otazku: "Preco ?!"

Vystupujes a spravas sa ako pohodak, ale stale nechapem niektore tvoje postoje ohladom zlepsenia hratelnosti na serveroch. Niekedy si myslim, ze do prispevku napises cokolvek, len aby uzivatelia mali pocit uspokojenia.

Samco
21-05-18, 23:28
Tvoj príspevok ma trochu zarazil. Na servery hrávam, to predsa vieš, tak nerozumiem prečo uvádzaš, že neviem ako to tam vyzerá. Escape tu hrám od jeho počiatku, t.j. od začiatku novembra 2012, kedy vznikol. Videl som a "prežil" som tam už všeličo a aj samotný mód prešiel za ten čas mnohými zmenami, až kým sa to postupne doladilo k lepšiemu. Porovnať to so zahraničným, rumunským serverom môžem, keďže aj tam som čosi odohral.

U Rumunov je to odhadzovanie zombíkov abnormálne a stačí, ak sa na nejaké vyvýšené miesto postavia 2 CT a zombíci nemajú najmenšiu šancu sa k nim dostať. V tomto je to tam pomerne nevyvážené.

U nás je obrovská výhoda v tom, že zombík je smrteľný, že CT majú možnosť zdržať ho s Frost a s HE granátmi. Preto argument, že granáty sú k ničomu je scestný. Z toho vyplýva, že ak by tu ten knockback nebol (respektívne bol znížený), zombíci by sa v podstate ani nemuseli pohnúť zo spawnu, keďže väčšina máp je i tak veľmi ľahká pre CT.

Pokiaľ ide o zneužívanie pravidiel ako dohoda no kill zo strany hráčov, v súvislosti s touto témou sa s tým nebude dať nič zrobiť, keďže je to interná záležitosť jednotlivých ľudí, ktorá je samozrejme trestaná banom.

Pochopiteľne, stále sú tu drobné chyby, ktoré by bolo treba doladiť, ale to sem teraz ďalej nepletiem.

Volume
21-05-18, 23:46
Že neumíš využít pastí, nebo jsi lempl a neumíš držet W je tvůj mínus :D Pro lidi to má být těžší, o tom to je, jinak by tam nikdo nehrál. Myslíš že by někoho bavilo to hrát kdyby věděl, že jak se nakazí byl by bez šance ?
Oba týmy něco mají. Zm rychlost, lidi granát, zm neodhazuje v čupu, lidi frost. Pokud nejsi úplný tele, tím granátem se trefit dokážeš. To už neni o nikom jiným než o tobě a o tom, že máš obě ruce levý.

A je nesmysl někoho obviňovat ze zneužívání něčeho, co je na serveru schválně. Neobviňuj tu nikoho, jen jsi za hňupa. Čup + bhop se tam používá už pěkně dlouho, tak si laskavě odpusť nějaký obviňování Třešně. Až budeš proti ní mít důkaz že porušuje pravidla, tak pak něco piš, zatim tu jen brečíš nad svou neschopností vyhrát kolo.

To co navrhuješ by taky server mohlo dost postihnout, z podobnýho důvodu taky skončil původní zm server, za zm to uměl málokdo a prakticky neměli šanci pokud tam zrovna nehrála Samovražda nebo Luky :)

Teď je to tak akorát vyvážené, vždycky bude v převaze ten tým, ve kterým je někdo kdo to umí, z toho důvodu je taky na začátku kola jen 1-2 zm, aby lidi měli šanci.
Ty si absolutně neuvědomuješ, že lidi mají převahu už od samotného začátku kola. Mám taky založit emocry téma, že na začátku kola jsou 2 zm, 15 ct a ty mezi nima, takže toho zneužíváš?

noblemar
22-05-18, 00:35
Tvoj príspevok ma trochu zarazil. Na servery hrávam, to predsa vieš, tak nerozumiem prečo uvádzaš, že neviem ako to tam vyzerá. Escape tu hrám od jeho počiatku, t.j. od začiatku novembra 2012, kedy vznikol. Videl som a "prežil" som tam už všeličo a aj samotný mód prešiel za ten čas mnohými zmenami, až kým sa to postupne doladilo k lepšiemu. Porovnať to so zahraničným, rumunským serverom môžem, keďže aj tam som čosi odohral.

U Rumunov je to odhadzovanie zombíkov abnormálne a stačí, ak sa na nejaké vyvýšené miesto postavia 2 CT a zombíci nemajú najmenšiu šancu sa k nim dostať. V tomto je to tam pomerne nevyvážené.

U nás je obrovská výhoda v tom, že zombík je smrteľný, že CT majú možnosť zdržať ho s Frost a s HE granátmi. Preto argument, že granáty sú k ničomu je scestný. Z toho vyplýva, že ak by tu ten knockback nebol (respektívne bol znížený), zombíci by sa v podstate ani nemuseli pohnúť zo spawnu, keďže väčšina máp je i tak veľmi ľahká pre CT.

Pokiaľ ide o zneužívanie pravidiel ako dohoda no kill zo strany hráčov, v súvislosti s touto témou sa s tým nebude dať nič zrobiť, keďže je to interná záležitosť jednotlivých ľudí, ktorá je samozrejme trestaná banom.

Pochopiteľne, stále sú tu drobné chyby, ktoré by bolo treba doladiť, ale to sem teraz ďalej nepletiem.


Taktiez tu hravam uz roky, ale to tiez vies. Sam potvrdujes problemy, ale aj napriek tomu... Mna prekvapuje to, ze vies aka tam je situacia a napriek tomu to cele obhajujes.
Jak sa to meni, tak to aj je. Moje pisane slova potvrdzuje aj fakt, ze ostatne ZM servery su mrtve a jedine Escape sa drzi. No nie pretoze sa tam dobre hra, ale pretoze kotelna ma aspon par hracov, co to niekedy skusia hrat. No po par kolach uz nepridu. Otazka znie: "Preco asi ?"

Asi to bude tym, ze ten server je tak pekne spraveni :)



Že neumíš využít pastí, nebo jsi lempl a neumíš držet W je tvůj mínus :D Pro lidi to má být těžší, o tom to je, jinak by tam nikdo nehrál. Myslíš že by někoho bavilo to hrát kdyby věděl, že jak se nakazí byl by bez šance ?
Oba týmy něco mají. Zm rychlost, lidi granát, zm neodhazuje v čupu, lidi frost. Pokud nejsi úplný tele, tím granátem se trefit dokážeš. To už neni o nikom jiným než o tobě a o tom, že máš obě ruce levý.

A je nesmysl někoho obviňovat ze zneužívání něčeho, co je na serveru schválně. Neobviňuj tu nikoho, jen jsi za hňupa. Čup + bhop se tam používá už pěkně dlouho, tak si laskavě odpusť nějaký obviňování Třešně. Až budeš proti ní mít důkaz že porušuje pravidla, tak pak něco piš, zatim tu jen brečíš nad svou neschopností vyhrát kolo.

To co navrhuješ by taky server mohlo dost postihnout, z podobnýho důvodu taky skončil původní zm server, za zm to uměl málokdo a prakticky neměli šanci pokud tam zrovna nehrála Samovražda nebo Luky :)

Teď je to tak akorát vyvážené, vždycky bude v převaze ten tým, ve kterým je někdo kdo to umí, z toho důvodu je taky na začátku kola jen 1-2 zm, aby lidi měli šanci.
Ty si absolutně neuvědomuješ, že lidi mají převahu už od samotného začátku kola. Mám taky založit emocry téma, že na začátku kola jsou 2 zm, 15 ct a ty mezi nima, takže toho zneužíváš?

"Volume" v prispevku si podlozil dokaz sam.

Je vela serverov, kde sa da hrat. Ja nie som odkazany hravat na kotelne. Tak isto ako aj iny hraci. No clovek sa snazi sprijemnit hru aspon ostatnim. No tu je to stale nekonecny pribeh. Aj tieto postrehy a podnety su k nicomu. Mozeme sa hadat a aj tak k zmene nepride. Po 2-3 rokoch sa tu stretneme a napiseme si, ci su tam hraci a ci sa nieco bude menit :)

Hravam na zahranicnych serveroch, kde maju veci fixnute, vyvazene a denne tam mam problem sa dostat. No, ale ty si hravaj tu. Prajem prijemne zazitky pri hrani na Zombie Escape u kotelni. Pozdravuj Tresnu a uzite si hru, kde sa tak skvele hraje :)

noblemar
22-05-18, 18:20
Aj takto to nejak vyzera na Zombie Escape http://csko.cz/forum/showthread.php?63886-Zombie-Escape-Method_Mann

Volume
22-05-18, 19:44
Jaký důkaz jsem podložil ? Že tam všichni hrají normálně, že hrají tak, aby využili všechny dostupné a povolené mechanismy ? A to téma o methodmanovi se tě absolutně netýká, to je už pokud vím vnitřní věc AT.

Čeho chceš dosáhnout tím, že budeš do všech kopat ? Tím, že se tu do všech obuješ dosáhneš možná tak locknutí tématu :)

Samco
22-05-18, 21:47
Obhajoba neobhajoba, kopec zmien sa tam previedlo dobre a za účelom skomfortnenia hry pre zombíkov a aj pre CT. Ako som uviedol, sú tam ešte drobné nedostatky, inak tomu módu nie je čo vytknúť. Situácia preto podľa môjho názoru nie je katastrofálna. Escape bol (a teraz si nie som istý či ešte aj stále je) jediným módom tohto typu v celom CZ a SK, čiže záujem ešte oň stále je.

Tá sťažnosť na methodmana nemá dopad na celkovú návštevnosť serveru, respektívne nie som toho názoru, že by tomu tak bolo.