PDA

Zobrazit normální verzi : TVOJ najmenej populárny názor



halelujah
28-10-18, 22:28
Čaute,
zaujímalo by ma aký je váš všeobecne najmenej populárny názor v okolí?

Napr. mali by sme byť opäť Rakúsko Uhorsko
Tráva z teba spraví feťáka
Ľudia by mali byť vegáni
atď.

Píšte :)

bohémsky život
28-10-18, 23:58
Země není kulatá.

Indian0
29-10-18, 09:58
Som proti sobášom rovnakého pohlavia.

IKEA
29-10-18, 12:29
Som proti sobášom rovnakého pohlavia.

Sorry za OT, ale proč?

Grakon2702
29-10-18, 12:47
Pravidla jsou od toho, aby se porušovala.

Giussepe
29-10-18, 14:25
Tráva je fet.

valentino
29-10-18, 15:49
Tráva není fet.

LANGER
29-10-18, 15:52
Cigareta je zdravšia ako voda pre náš organizmus.

Indian0
29-10-18, 16:11
Sorry za OT, ale proč?

Pretože mi to príde neskutočne zvrátené. A tento môj "stredoveký" názor sa stretáva s neskutočným kvantom kritiky a pre mňa nezmyselných obhajob.

The Frisco
29-10-18, 19:47
C.Ronaldo je nejlepší fotbalista na světě

Kotel
30-10-18, 00:35
Som proti sobášom rovnakého pohlavia.

Svatba 2 lidí je výmysl křesťanské církve. Přirozené je když má muž více žen.

Indian0
30-10-18, 09:35
Svatba 2 lidí je výmysl křesťanské církve. Přirozené je když má muž více žen.

No a na tých výmysloch stojí celá dnešná Európa. Väčšina zákonov a ústav európskych krajín je odvádzaná práve z kresťanstva. Ale zasa na druhú stranu netvrdím, že kresťanstvo nemá chyby. Bohužiaľ všade sú svine, ktoré idú po moci a peniazoch. A k tomu mnohoženstvu, z prírodného hľadiska tvojmu názoru plne rozumiem, no a pri tom to končí. Ak to vezmem globálne, tak česi majú na toto trošku iný názor ako slováci.

Fast212
30-10-18, 13:10
Nemám rád ked ludia ktorí krititujú trávu ked to v živote neskúsili a jediné ich argumenty sú založené na tom čo im rodičia, štát, a vláda od malička jebali do hlavy. "Je to škodlivé lebo to povedia v televíznych novinách"... Obyčajné OVCE

bohémsky život
30-10-18, 13:44
Nemám rád ked ludia ktorí krititujú trávu ked to v živote neskúsili a jediné ich argumenty sú založené na tom čo im rodičia, štát, a vláda od malička jebali do hlavy. "Je to škodlivé lebo to povedia v televíznych novinách"... Obyčajné OVCE

bless :thanks:

Giussepe
30-10-18, 15:41
Nemám rád ked ludia ktorí krititujú trávu ked to v živote neskúsili a jediné ich argumenty sú založené na tom čo im rodičia, štát, a vláda od malička jebali do hlavy. "Je to škodlivé lebo to povedia v televíznych novinách"... Obyčajné OVCE

Nemám rád lidi, kteří mi říkají, ať v zimě neoblizuju zábradlí, protože mi k němu přimrzne jazyk.

Nejsem kokot, abych zkoušel něco, co zcela prokazatelně má negativní účinky na lidský organismus.

bohémsky život
30-10-18, 17:21
Nejsem kokot, abych zkoušel něco, co zcela prokazatelně má negativní účinky na lidský organismus.


Promiňte, vy asi nepijete nebo nekouříte, co? :dd

Fast212
31-10-18, 15:57
Nemám rád lidi, kteří mi říkají, ať v zimě neoblizuju zábradlí, protože mi k němu přimrzne jazyk.

Nejsem kokot, abych zkoušel něco, co zcela prokazatelně má negativní účinky na lidský organismus.

Akokeby som presne o tomto nehovoril :laughing1: Porovnaj si to s alkoholom

Tráva: Dobrá nálada, dobrá energia, si štastný, veselý, skús si dať pred spaním zaspíš ako batoľa, ráno vstávaš svieži.

Alkohol: Zlá nálada, si agresívny, vela dopravných nehod, vracanie, bolenie hlavy, točenie=nevieš normálne chodit a pomaly ani rozprávať, ráno vstaneš a pol dna máš opicu.

Okrem dopravnej nehody mám toto všetko z vlastnej hlavy a skúseností čo sa o tvojom názore povedat nedá, a predsa len si každý sem tam vipije, ale zahulit? "V žiadnom prípade lebo je to nelegálne, štát to zakázal."
PS: negatívne účinky na ludský organizmus? A čo v dnešnej dobe nie? určite je to stále zdravšie ako alkohol a cigarety ktoré sú mimochodom povolené lebo štát má z toho obrovské zisky.

Indian0
31-10-18, 16:20
Akokeby som presne o tomto nehovoril :laughing1: Porovnaj si to s alkoholom

Tráva: Dobrá nálada, dobrá energia, si štastný, veselý, skús si dať pred spaním zaspíš ako batoľa, ráno vstávaš svieži.

Alkohol: Zlá nálada, si agresívny, vela dopravných nehod, vracanie, bolenie hlavy, točenie=nevieš normálne chodit a pomaly ani rozprávať, ráno vstaneš a pol dna máš opicu.

Okrem dopravnej nehody mám toto všetko z vlastnej hlavy a skúseností čo sa o tvojom názore povedat nedá, a predsa len si každý sem tam vipije, ale zahulit? "V žiadnom prípade lebo je to nelegálne, štát to zakázal."
PS: negatívne účinky na ludský organizmus? A čo v dnešnej dobe nie? určite je to stále zdravšie ako alkohol a cigarety ktoré sú mimochodom povolené lebo štát má z toho obrovské zisky.

Nájdi si lepšie argumenty, tieto vyvrátiť sa ani nesnažím lebo sú úplne prosté. Porozprávaj sa s človekom, čo fajčí zelené cca tak 20-30 rokov a ak ti príde jeho mozog v cajku, tak ani ti tie tvoje argumenty vyvracať nebudem, lebo to nebude mať význam.

Grakon2702
31-10-18, 16:22
Hulení trávy má mnohem horší dopady na zdraví než kouření obyčejné cigarety. To je hlavní problém. To však neznamená, že se tráva jako taková nedá použít jako léčivo. V konečném důsledku si myslím, že by se jakékoliv užití trávy mělo legalizovat. Jednak kvůli tomu, že jsme v demokracii a jednak v zájmu regulace populace (narážím na problém přelidnění).

bohémsky život
31-10-18, 16:24
Nájdi si lepšie argumenty, tieto vyvrátiť sa ani nesnažím lebo sú úplne prosté. Porozprávaj sa s človekom, čo fajčí zelené cca tak 20-30 rokov a ak ti príde jeho mozog v cajku, tak ani ti tie tvoje argumenty vyvracať nebudem, lebo to nebude mať význam.

No offence, větší sračky dostaneš do těla z kouření cigarek a větší problémy máš z alkoholu. Pokecej si s někým, kdo je aktivní hulič 20-30 let, to samé i s alkoholikem. Nadávat na něco a přitom děláš úplně to samé, tak to už potom nemá cenu kecat s tím člověkem. :d

já čekal že se tady začne beefovat :dddd

IKEA
31-10-18, 16:29
No nevim, já teda trávu nikdy nehulil a piju občas, ale pokud někdo hulí 20-30 let a někdo chlastá 20-30 let, tak jsou následky často neporovnatelné.

Tráva bych řekl je obecně méně škodlivá, než alkohol - tedy v dávkách, jež člověka neovlivní v delším časovém období. Pokud vím dobře, tak WHO tvrdí, že se obecně utratí daleko více peněz na léčbu spojenou s přímou konzumací alkoholu, nebo na výdaje k druhotným onemocněním spojených s konzumací alkoholu (srdeční vady, rakovina, onemocnění jater, mozku, léčba alkoholové závislosti a taky nehody spojené s alkoholem - nehody, pády, aj.)

Ale přes to raději piju, než abych hulil. :D

Fast212
31-10-18, 16:36
Nájdi si lepšie argumenty, tieto vyvrátiť sa ani nesnažím lebo sú úplne prosté. Porozprávaj sa s človekom, čo fajčí zelené cca tak 20-30 rokov a ak ti príde jeho mozog v cajku, tak ani ti tie tvoje argumenty vyvracať nebudem, lebo to nebude mať význam.

Poznám aj takých ludí a majú normálny život, rodinu.

E: Ale samozrejme vždycky je to hlavne o samotnom človeku či to zvláda

valentino
31-10-18, 16:38
Hulení trávy má mnohem horší dopady na zdraví než kouření obyčejné cigarety. To je hlavní problém. To však neznamená, že se tráva jako taková nedá použít jako léčivo. V konečném důsledku si myslím, že by se jakékoliv užití trávy mělo legalizovat. Jednak kvůli tomu, že jsme v demokracii a jednak v zájmu regulace populace (narážím na problém přelidnění).


Marihuana by se určitě měla legalizovat, co je to za "demokracii" když se zakazuje příroda? :D A to že někdo hulí X let a je vymletej, to je už chyba jedince

bohémsky život
31-10-18, 17:06
Aneb Guissepe nikdy nekouřil a nepil alkohol, protože přeci není kokot, ne? :console:

IKEA
31-10-18, 17:30
Zase věc legality je úplně mimo. Kdo z vás má problém s tím, aby si obstaral nějaký hulení? Nikdo, žádnej.

valentino
31-10-18, 17:38
Zase věc legality je úplně mimo. Kdo z vás má problém s tím, aby si obstaral nějaký hulení? Nikdo, žádnej.

To sice jo, ale po legalizaci ušetříš fízlům práci a nebudeš se muset schovávat jak krysa:Dd

bohémsky život
31-10-18, 17:52
To sice jo, ale po legalizaci ušetříš fízlům práci a nebudeš se muset schovávat jak krysa:Dd

jako já kanálama nechodím :ddddddd

valentino
31-10-18, 18:13
Zas tak doslova to nemyslim, spíš že nebudeš muset nic okolo toho řešit, jak cigo

bohémsky život
31-10-18, 18:19
Jako jo

Indian0
31-10-18, 20:51
No offence, větší sračky dostaneš do těla z kouření cigarek a větší problémy máš z alkoholu. Pokecej si s někým, kdo je aktivní hulič 20-30 let, to samé i s alkoholikem. Nadávat na něco a přitom děláš úplně to samé, tak to už potom nemá cenu kecat s tím člověkem. :d

já čekal že se tady začne beefovat :dddd

Veď ja to ofenzívne ani neberiem, veď ani ja to tak nemyslím :) len viesť nejakú inteligentnejšiu diskusiu na herných fórach je často márna snaha, ale to som odbočil...
Mne sa páči ako vždy pri poukázaní škodlivosti marihuany sa vytiahne chľast. Porovnávať alkoholika s huličom je ako porovnávať hrušky a jablká. S alkoholikmi sa stretávam denne. Legalizácia drog je také domino, zlegalizuje sa tráva, po nej príde čo? Prírodný výťažok z koky? Samozrejme obhajujme to tým, že štát zbohatne. Pri korupcii aká tu vládne, tak akurát svojim zdravím prispejete do valova všetkých tých svíň v parlamente.
Teraz prebehnem na druhú stranu a vytiahnem alkohol. Koľko deciek stretávate ožratých a na sračky v poslednej dobe? S cigou v hube a podobne. Doba sa ponáhľa, a to čo sme robili my v 16-17 robia decká v 13-14. Pekne sa to posúva. Po legalizácii marihuany myslíte že ich to obíde? A na mozog vo vývine bude mať psychotropná látka oveľa väčšie následky.

bohémsky život
31-10-18, 21:16
Veď ja to ofenzívne ani neberiem, veď ani ja to tak nemyslím :) len viesť nejakú inteligentnejšiu diskusiu na herných fórach je často márna snaha, ale to som odbočil...
Mne sa páči ako vždy pri poukázaní škodlivosti marihuany sa vytiahne chľast. Porovnávať alkoholika s huličom je ako porovnávať hrušky a jablká. S alkoholikmi sa stretávam denne. Legalizácia drog je také domino, zlegalizuje sa tráva, po nej príde čo? Prírodný výťažok z koky? Samozrejme obhajujme to tým, že štát zbohatne. Pri korupcii aká tu vládne, tak akurát svojim zdravím prispejete do valova všetkých tých svíň v parlamente.
Teraz prebehnem na druhú stranu a vytiahnem alkohol. Koľko deciek stretávate ožratých a na sračky v poslednej dobe? S cigou v hube a podobne. Doba sa ponáhľa, a to čo sme robili my v 16-17 robia decká v 13-14. Pekne sa to posúva. Po legalizácii marihuany myslíte že ich to obíde? A na mozog vo vývine bude mať psychotropná látka oveľa väčšie následky.

Si taky musíme uvědomit, že tu skáčeme ze Slovenska do Česka a naopak, to je ale vedlejší. Nedávno to zlegalizovali v Kanadě a prý je to tam dost hlídané ohledně dětí, není to tak, že to prodá každý ťamanec na rohu. To, že 14 leté děcka dneska chlastají a kouří je chyba taky někde jinde. Dle mého alkoholik a hulič je v podstatě to samé, oba mají závislost na tom samém ale je tady rozdíl v tom, že alkohol je povolen a tráva ne, tím se utváří dojem, že tráva je "životu nebezpečná" a je to sviňstvo. Představ si paralelní svět, kde je u nás povolená tráva a alkohol zakázán, všichni by si mysleli, to samé, co o trávě. Jde jen o myšlení lidí a ovládaní jejich palic skrz média a další sračky. Já už nějaký pátek hulím a upřímně, mnohem lepší než do sebe kopat panáky.

Čistá mentalita.

Fast212
31-10-18, 22:15
Si taky musíme uvědomit, že tu skáčeme ze Slovenska do Česka a naopak, to je ale vedlejší. Nedávno to zlegalizovali v Kanadě a prý je to tam dost hlídané ohledně dětí, není to tak, že to prodá každý ťamanec na rohu. To, že 14 leté děcka dneska chlastají a kouří je chyba taky někde jinde. Dle mého alkoholik a hulič je v podstatě to samé, oba mají závislost na tom samém ale je tady rozdíl v tom, že alkohol je povolen a tráva ne, tím se utváří dojem, že tráva je "životu nebezpečná" a je to sviňstvo. Představ si paralelní svět, kde je u nás povolená tráva a alkohol zakázán, všichni by si mysleli, to samé, co o trávě. Jde jen o myšlení lidí a ovládaní jejich palic skrz média a další sračky. Já už nějaký pátek hulím a upřímně, mnohem lepší než do sebe kopat panáky.

Čistá mentalita.

Súhlas... ja hulím asi 2 roky ale zase neberte to tak že bez hulenia som v piči... toto leta bolo vela roboty a vela penazí a hulenie som mal každý den asi 2 týždne vkuse. A pohoda, znova chodím do školy a nemám problém vydržat bez trávy kludne aj mesiac lebo to beriem ako uvolnenie vo volnom čase. Nepredstavujte si všetkých huličov ako fetákov čo to do seba jebú každý den, celý den a nedajbože ked to nemajú idú vykrádat banky.

Myšlienka toho čo tu píšem znamená: nezáleží jak dlho hulíš ale ako to máš usporiadané v hlave či bez toho vydržíš alebo nie a hádzat to na abstáky je čistá sračka, len obyčajná výhovorka. Keby chcem prestat hulit zo dna na den nemám s tým problém.

Indian0
01-11-18, 22:50
To že média v 80% trepú sračky o drogách (a nie len) o tom sa ani baviť nemusíme. Spomenuli ste Kanadu, tým tam hrabe už na hlavy a schvália úplne všetko. Ja netvrdím, že sa z vás stanú uslintané nevedomé osobnosti. Ale porovnať hlavu huliča a nehuliča (čisto hypoteticky) bol by tam rozdiel. Takže kľudne si fajčite zelené, ale radšej na čierno ako legálne.



Keby chcem prestat hulit zo dna na den nemám s tým problém.
Táto veta ťa bude prenasledovať celý život :D
(Pre tvoje dobro dúfam, že sa mýlim)

killer-savage
11-11-18, 17:47
http://nd05.jxs.cz/601/816/86033c10dc_81900825_o2.jpg

Volume
12-11-18, 00:59
Prdel je taky díra.

LANGER
12-11-18, 05:55
5:55

halelujah
12-12-18, 23:16
Prdel je taky díra.

To je aj ucho :twisted:

LANGER
13-03-19, 21:09
On má buchol, au :taunt:

LANGER
22-05-19, 22:16
Čo je zajtra za deň?

Enjoy
26-05-19, 12:22
@killer-savage Popsal jsi to dost dobře, jen jedna věc je chybná jelikož i na marihuaně můžeš být závislej. Tak jak napsal Fast záleží jak si to uspořádáš v hlavě.

LANGER
26-05-19, 22:19
Simon vd fk FK FK daj mi vdcko ty mrkva

LeBaux
26-05-19, 23:46
Som proti sobášom rovnakého pohlavia.

A môžeš mi povedať prečo? Spravili ti niečo? Pokiaľ mna niekto neobmedzuje na slobode, nech si robí každý kto chce. Tak my vysvetli čo je na tom zlé. Som si inak myslel že si mimo dávno predtým ale teraz je to úplne komplet.

Samco
26-05-19, 23:51
A môžeš mi povedať prečo? Spravili ti niečo? Pokiaľ mna niekto neobmedzuje na slobode, nech si robí každý kto chce. Tak my vysvetli čo je na tom zlé. Som si inak myslel že si mimo dávno predtým ale teraz je to úplne komplet.

Toto je citlivá téma a je to skôr na diskusiu (ktorá by bola asi aj zaujímavá) do samostatného vlákna, lebo tie názorové hodnoty sú rôzne.

Grakon2702
27-05-19, 05:35
Vždyť je o tom diskuze na první straně. Každopádně sňatky mezi mužem a ženou jsou dlouho letou hezkou tradicí. Vytvoření rodiny za účelem splození a výchovy potomka. V dnešním světě jsem ochoten připustit, že mohou existovat sňatky mezi lidmi stejného pohlaví. Podle mne mají na to ti lidi právo, nikomu tím nijak neubližujou. Rozhodně ale nechci, aby se tomu říkalo manželství, ale jako registrované partnerství, popř. nějak jinak.

LeBaux
27-05-19, 14:43
> Vytvoření rodiny za účelem splození a výchovy potomka.

Gayovia mozu adoptovat a plnohodnotne vychovat deti. Mnohi to spravili a funguje to.

> V dnešním světě jsem ochoten připustit, že mohou existovat sňatky mezi lidmi stejného pohlaví.

To je super ze nieco si ochotny pripustit, dost to o tebe vypoveda ked si myslis ze tvoj nazor na vztahy ludi do ktorych ta nic je dolezity. Ja som ochotny pripustit teba do spolocnosti, aj ked si obmedzeny a mas hodnoty jak babka z viktorianskej doby.

> Rozhodně ale nechci, aby se tomu říkalo manželství, ale jako registrované partnerství, popř. nějak jinak.

Preco? Lebo to uraza tvoje fragilne hodnoty?

Som rad ze sa tu ludia vyfarbuju. Ten Indian uz v minulosti ukazal charakter a teraz to celkom doplnil, uz vieme odkial vietor fuka. Grakona som sa dlho zastaval medzi adminami a ukazuje sa ze som bol uplne mimo.

Grakon2702
27-05-19, 15:06
Nemusíš mě chytat za každé slovo, abys měl důvod k útoku na mou osobu. Tak já to napíšu jinak, aby to bylo jasnější. Nevadí mi homosexuální páry a schvaluji, aby jim byl umožněn sňatek a aby měly stejná práva jako páry v klasickém manželství. Dokonce schvaluji adopce dětí (hlavně mě zas nechytni za slovíčko, že si něco dovolím schvalovat :slap:). Myslím si, že je lepší, když dítě vyroste v nějaké rodině, než v dětském domově. Já však jen nechci, aby se tomu říkalo manželství. Klidně, ať se vymyslí nějaké nové slovo, mně je to fuj. Já chci jen, aby se alespoň v tomhle uchovala ta tradice. To není o tom, že mám omezené středověké názory. A prosím tě, jestli míníš zase analyzovat každou moji větu a hledat v nich cokoliv, za co bys mě mohl urazit, tak s tím jdi někam.

Nixvan
30-05-19, 20:11
Nemám rád, když nám stát dokáže zakázat něco, co je prokazatelně lepší pro nás organismus než alkohol, ale alkohol je normálně povolený i když jeho způsobem zahynulo nemalé procento lidí.

Rád se zapojím do starší konverzace ohledně trávy, je prokazatelně dokázáno, že tráva váš organismus časem neníčí tak, jako to dělá například alkohol, argumenty typu koukni na člověka, co hulí 20-30 let, děte s tímto s prominutím do píči, v mojí rodině, konkrétně matka, je vysoce závislá alkoholička, může to být už dobrý 18-20 let, vidím, co to s ní udělalo a mám i kamaráda, který dennodenně dá klidně 2-3 brka a dělá to taky dobrých 10 let, jeho mozek s porovnáním s mozkem mojí matky, je úplně někde jinde. Je to chytrý člověk, který má super názory a kdybyste ho potkali, neřeknete, že v životě dal do huby brko.

Navíc tu máme jednoduché řešení, pokud by byla legalizovaná tráva a byla prodávána v lékárnách, stát by si na ní udělal daň, byla by levnější a zároveň kvalitnější, což se rovná menší kriminalita a méně černého trhu.

Koprakek
30-05-19, 20:17
Poslední soutěž o hráče měsíce je fraška. 30.5.2019

Military
07-07-19, 15:23
Najmenej populárny názor, alebo skôr rečnícka konverzácia je: "Cesta za úspechom vedie cez mŕtvoly ľudí ktorých si vážite. Pre koho úspech ste ochotný aj vy nasledovať svoj osud?"

Indian0
09-07-19, 13:04
Nemám rád, když nám stát dokáže zakázat něco, co je prokazatelně lepší pro nás organismus než alkohol, ale alkohol je normálně povolený i když jeho způsobem zahynulo nemalé procento lidí.

Rád se zapojím do starší konverzace ohledně trávy, je prokazatelně dokázáno, že tráva váš organismus časem neníčí tak, jako to dělá například alkohol, argumenty typu koukni na člověka, co hulí 20-30 let, děte s tímto s prominutím do píči, v mojí rodině, konkrétně matka, je vysoce závislá alkoholička, může to být už dobrý 18-20 let, vidím, co to s ní udělalo a mám i kamaráda, který dennodenně dá klidně 2-3 brka a dělá to taky dobrých 10 let, jeho mozek s porovnáním s mozkem mojí matky, je úplně někde jinde. Je to chytrý člověk, který má super názory a kdybyste ho potkali, neřeknete, že v životě dal do huby brko.

Navíc tu máme jednoduché řešení, pokud by byla legalizovaná tráva a byla prodávána v lékárnách, stát by si na ní udělal daň, byla by levnější a zároveň kvalitnější, což se rovná menší kriminalita a méně černého trhu.

Joo, takže túto logiku mám chápať tak, že ak je niečo škodlivé povolené, môžme tým ospravedlniť povolenie ďalších škodlivých látok? S touto logikou choď s prepáčením do piče. A ak si myslíš, že jediný máš kontakt s alkoholikom a s trávičkárom, si na veľmi veľkom omyle. Ale ver mi, ak by boli naše národy schopné zakázať alkohol, prvý by som stal v rade o to. Lež záujem o to má aké percento obyvateľstva štátu? Ty si s alkoholikom vyrastal, takže negatívne účinky alkoholu zjavne poznáš veľmi dobre. No skús presvedčiť o nich niekoho, kto nemá ani za mak a alkohol využíva aby som to správne nazval - spoločenský štartér. Bohužiaľ, alkohol je silno viazaný s ľudstvom a ešte bude veľmi dlho trvať aby spoločnosť vyzrela a zakázala ho/obmedzila. A toto čo píšem teraz aj tak tí, čo nemali dočinenia s alkoholikom prvej triedy nepochopia, pretože nezažili okrem "kocoviny" jeho pravú negatívnu tvár.

Grakon2702
09-07-19, 13:58
Já bych na druhou stranu všechny návykové látky povolil. Pokud se někdo ufetuje k smrti, je to čistě jen jeho problém. Lidí je na světě hodně. Nevidím důvod v tom, aby demokratický stát zakazoval lidem užívat nějakou látku. Naopak by na tom mohl stát vydělat se zavedením daně a ty ušetřené peníze investovat do mnohem lepší ochrany lidí, v čemž se dostávám k další věci a to je argument ohledně údajného odhadovaného zvýšení kriminality. Schválně píšu údajného, protože to je opravdu jenom teoretický odhad, co by se mohlo v budoucnu stát. No pořád platí pravidlo, že zakázané ovoce nejvíce chutná. Přikláním se k tomu, že pokud by to bylo povolené, měli by o to lidi stejný nebo i menší zájem.

Indian0
09-07-19, 14:18
Já bych na druhou stranu všechny návykové látky povolil. Pokud se někdo ufetuje k smrti, je to čistě jen jeho problém. Lidí je na světě hodně. Nevidím důvod v tom, aby demokratický stát zakazoval lidem užívat nějakou látku. Naopak by na tom mohl stát vydělat se zavedením daně a ty ušetřené peníze investovat do mnohem lepší ochrany lidí, v čemž se dostávám k další věci a to je argument ohledně údajného odhadovaného zvýšení kriminality. Schválně píšu údajného, protože to je opravdu jenom teoretický odhad, co by se mohlo v budoucnu stát. No pořád platí pravidlo, že zakázané ovoce nejvíce chutná. Přikláním se k tomu, že pokud by to bylo povolené, měli by o to lidi stejný nebo i menší zájem.

Ak by sa ufetoval k smrti niekto, kto je tvojmu srdcu blízky, díval by si sa na to inak. Zaujímalo by ma, či aj svoju rodinu berieš len ako číslo. Čo pre teba vlastne znamená demokracia? Prečo by nemohol štát niečo zakázať? Aha, tak ak niečo bude voľne dostupné, ľahšie zohnateľné, tak automaticky bude o to menší záujem? Vieš, že najväčší aktuálny nárast obyvateľstva je práve v rozvojových krajinách, kde sú drogy najviac a najľahšie dostupné? Uvediem ako príklad Nigériu.

Grakon2702
09-07-19, 15:00
Kdo je mi k srdci blízký, ten by hlavně nebyl feťák a pokud by k tomu dojít mělo, udělal bych všechno proto, abych dotyčného dokopal k tomu, aby se vzpamatoval.

Demokracie je o tom, že jsou lidi naprosto svobodní a zároveň respektují svobodu druhých (což se neslučuje s tím, co jsem napsal v prvním odstavci - Ber totak, že o lidech mluvím jako celkově o obyvatelstvu, nikoliv jednotlivcích). K tomu se hodí přísloví, že svoboda tvé pěsti končí na špičce mého nosu. Správný demokratický stát by měl lidem zajistit fyzickou a právní ochranu. Fyzickou ochranou mám na mysli dostupnost zdravotnictví, záchranné služby, police a vyšetřovací služby, armáda. Právní ochranou mám na mysli zákony postavené tak, aby přesně platilo přísloví mnou výše zmiňované. Tedy právní a soudní systém, který mi zaručí, že pokud někdo jiný poruší zákon na úkor mé svobody (zloděj, vandal, kriminálník, ...), bude i následně potrestán a bude donucen k vrácení / opravě mých věcí nebo alespoň finanční úhradě. To jsou podle mne minimální věci, které by měl správný čistě demokratický stát lidem zajišťovat. Pak už jsou tady směry, kterým se stát vydá. Nejčastěji ve světě vidíme sociálně postavené demokracie - tedy občané platí větší daně, ale mají zadarmo vzdělání, důchody. To už jsou přídavné prvky, které nejsou podmínkou demokratického státu. Směr, kterým se demokratický stát vydá, souvisí s kulturou a mentálnímu rozpoložení národa. To už jsem ale celkem dost odbočil od původního tématu. Abych se tedy vrátil zpět, tak tedy tak, jak jsem popsal svou představu demokracie, tak v tomhle právě mi smrdí zákaz drog, ve kterém nevidím nic smysluplného a hlavně se to ne slučuje s ideologií demokracie.

Jinak, co se týče rozvojových zemí typu Nigérie, tak co se týče drog, tak to nevím, jak to funguje, ale tam je hlavně trápí úplně jiné problémy. Nárůst obyvatelstva v rozvojových zemích typu Nigérie nemá souvislost s drogama.

Indian0
10-07-19, 12:49
Kdo je mi k srdci blízký, ten by hlavně nebyl feťák a pokud by k tomu dojít mělo, udělal bych všechno proto, abych dotyčného dokopal k tomu, aby se vzpamatoval.

Demokracie je o tom, že jsou lidi naprosto svobodní a zároveň respektují svobodu druhých (což se neslučuje s tím, co jsem napsal v prvním odstavci - Ber totak, že o lidech mluvím jako celkově o obyvatelstvu, nikoliv jednotlivcích). K tomu se hodí přísloví, že svoboda tvé pěsti končí na špičce mého nosu. Správný demokratický stát by měl lidem zajistit fyzickou a právní ochranu. Fyzickou ochranou mám na mysli dostupnost zdravotnictví, záchranné služby, police a vyšetřovací služby, armáda. Právní ochranou mám na mysli zákony postavené tak, aby přesně platilo přísloví mnou výše zmiňované. Tedy právní a soudní systém, který mi zaručí, že pokud někdo jiný poruší zákon na úkor mé svobody (zloděj, vandal, kriminálník, ...), bude i následně potrestán a bude donucen k vrácení / opravě mých věcí nebo alespoň finanční úhradě. To jsou podle mne minimální věci, které by měl správný čistě demokratický stát lidem zajišťovat. Pak už jsou tady směry, kterým se stát vydá. Nejčastěji ve světě vidíme sociálně postavené demokracie - tedy občané platí větší daně, ale mají zadarmo vzdělání, důchody. To už jsou přídavné prvky, které nejsou podmínkou demokratického státu. Směr, kterým se demokratický stát vydá, souvisí s kulturou a mentálnímu rozpoložení národa. To už jsem ale celkem dost odbočil od původního tématu. Abych se tedy vrátil zpět, tak tedy tak, jak jsem popsal svou představu demokracie, tak v tomhle právě mi smrdí zákaz drog, ve kterém nevidím nic smysluplného a hlavně se to ne slučuje s ideologií demokracie.

Jinak, co se týče rozvojových zemí typu Nigérie, tak co se týče drog, tak to nevím, jak to funguje, ale tam je hlavně trápí úplně jiné problémy. Nárůst obyvatelstva v rozvojových zemích typu Nigérie nemá souvislost s drogama.

Prvou vetou si mi len potvrdil čo som si myslel, o drogovo závislých nemáš ani len šajnu. Hneď si ich zaškatuľkoval k odpadu ľudstva.

To nie je demokracia. To čo si napísal, sú základné kritéria fungovania štátu. Je veľký rozdiel medzi štátom a demokraciou. Najjednoduchšia poučka demokracie je samotný význam slova demokracia (demos - ľud) + ( cratio - vláda). Ej kej ej vláda ľudu. Teda väčšina vládne menšinám. A byť úplne slobodný a zároveň byť obmedzený slobodu iných je úplná sloboda? Rozumiem čo si chcel napísať, ale to nie je demokracia. Úplná sloboda = anarchia. Úplná sloboda ktorá je niečím limitovaná je nie je úplnou slobodou.

Nigériu som spojil s tvojou myšlienkou, že práve krajiny, kde je veľký prírastok obyvateľstva, tam sa drogám darí a nevidno aby tam drogy "viditeľne" prečisťovali populačnú krivku.

Zhrniem to takto Grakon, osobne ťa nepoznám, ale podľa toho čo píšeš, si v bližšom kontakte s ľudmi závislými nebol. Ani sám netušíš, aké to je jednoduché do toho spadnúť. Uvediem jednoduchý príklad: Výlet v Amsterdame, zrazu nejaký náhodný týpek oproti prebehol, strhol sesternicu a vpichol do nej neznámu látku. Neskôr sa ukázalo, že šlo o metamfetamín - pervitín - piko. Mladá slušná baba, každú nedeľu v kostole a zrazu upadla po jednej skurvenej dávke do ťažkej závislosti na drogách. takýto scenár ti pri tom tvojom povolení všetkého nenapadol? Empatia sa veľmi vytráca a to je veľmi smutné.

Grakon2702
10-07-19, 13:01
No pochybuji, že po jednom ať už úmyslnén či neúmyslném užití drogy se stanu těžce závyslím. To spíše ukazuje na hodně slabou vůli jedince. Řekni mi upřímně, proč by mě měl vůbec zajímat nějaký feťák, který se někde na lavičce třepe z toho, že si nedal dávku? Je to jeho problém. Alespoň ale slouží jako odstrašující příklad toho, co z lidí může udělat čistě a jen jejich závislost. Nebo snad očekáváš, že vyvinu nějakou empatii a koupím mu dávku, jídlo, vodu, oblečení, nebo ho dokonce vezmu domů? Já si myslím, že jsem empatický dost, ale k lidem, kteří jsou oběti nepřízní osudu ne svou vlastní vinou. Ne k těm, kteří se stali závyslí a sami si zničili život.

Indian0
10-07-19, 14:06
No pochybuji, že po jednom ať už úmyslnén či neúmyslném užití drogy se stanu těžce závyslím. To spíše ukazuje na hodně slabou vůli jedince. Řekni mi upřímně, proč by mě měl vůbec zajímat nějaký feťák, který se někde na lavičce třepe z toho, že si nedal dávku? Je to jeho problém. Alespoň ale slouží jako odstrašující příklad toho, co z lidí může udělat čistě a jen jejich závislost. Nebo snad očekáváš, že vyvinu nějakou empatii a koupím mu dávku, jídlo, vodu, oblečení, nebo ho dokonce vezmu domů? Já si myslím, že jsem empatický dost, ale k lidem, kteří jsou oběti nepřízní osudu ne svou vlastní vinou. Ne k těm, kteří se stali závyslí a sami si zničili život.

Ak si niečím podobným prejdeš, potom túto tému môžme otvoriť spätne. Poznáš hrušku len z obrázka, ale nikdy si ju nejedol. Nemusíš mi odpovedať, ale poznáš príbehy tých ľudí, ktorými tak pohŕdaš? Ak máš čas, môžme spolu skočiť do BB, do "domov" bezdomovcov a sám sa s nimi môžeš porozprávať. Môžem dobaviť vstup do Košickej väznice a môžeš sa tam porozprávať, čo tí chlapi porobili a čo ich k tomu viedlo a aký majú na to názor odstupom času. Toto je (pred)posledný riadok, ktorý ti k tejto téme napíšem. Nech sa ti darí. :rolleyes:

E: (o nejaký ten piatok neskôr) (https://www.facebook.com/choosekindnesspage/videos/501563070666165/)

Grakon2702
10-07-19, 14:12
Možná máš pravdu. Klidně bych si vyslechl příběhy lidí. Jenže většinou lidi, kteří jsou schopni vůbec nějaké příběhy vykládat (ti kteří si prošli různými odvikacími ústavy), jsou ti, kteří se sebou alespoň začali něco dělat. Já mluvím o lidech, kteří jsou na tom tak špatně, že jim žádná odvikačka nepomůže a kteří prostě jen dožívají a čekají, že se o ně někdo postará. Každopádně jsem rád, že jsme si mohli vyměnit odlišné názory bez urážek. Konec konců jsme přeci v threadu nepopulárních názorů. Tak nechť se daří.

Majkulka
11-07-19, 15:14
Za homosexualitu bych zaviral lidi do vězení nebo do psychického ústavu. Pokud se chtějí cumlat tak ať s tím neotravuji na veřejnosti ale at jsou nekde hluboko ve sklepě. To samé děcka pokud chtějí adoptovat tak minimálně od 16 let, ať to děcko ví do čeho jde, ne ze si adoptuji batole které se narodí se dvěma buziky a celý život za to bude šikanováne, nikdy si nenajde kamarády a pokud jo tak leda tak do postele jelikož to děcko bude tak zlble že nebude vědět ze je buzerant ale přijde mu to v pohodě. A každý kdo zastává homosexualitu by sr měl jít léčit taky :)

Samco
11-07-19, 21:24
Za homosexualitu bych zaviral lidi do vězení nebo do psychického ústavu. Pokud se chtějí cumlat tak ať s tím neotravuji na veřejnosti ale at jsou nekde hluboko ve sklepě. To samé děcka pokud chtějí adoptovat tak minimálně od 16 let, ať to děcko ví do čeho jde, ne ze si adoptuji batole které se narodí se dvěma buziky a celý život za to bude šikanováne, nikdy si nenajde kamarády a pokud jo tak leda tak do postele jelikož to děcko bude tak zlble že nebude vědět ze je buzerant ale přijde mu to v pohodě. A každý kdo zastává homosexualitu by sr měl jít léčit taky :)

Treba si uvedomiť, že homosexualita nie je choroba a možnosť výberu ako budú orientovaní nemali. Adopcia je diskutabilná téma, ale je oveľa lepšie, ak je dieťa vychovávané v slušnej rodine, kde sú hoc aj obaja rodičia rovnakého pohlavia, než akoby malo byť v rodine, kde je zneužívané, týrané alebo zanedbávané a nedostáva sa mu lásky. Ďalej nemá byť prečo oblbnuté, keďže homosexualitou sa nedá nakaziť, nie je to vírus. Buď je to raz v ňom vrodené alebo nie, výchova a spolužitie na túto stránku nemajú vplyv.

Jedinou smutnou vecou sú tieto xenofóbno - homofóbne pohľady na spomenutú menšinu.

N1HiL
11-07-19, 21:49
Uvítali by ste imigrantov na Slovensku?

(Vo svojej krajine)

Sewell_
11-07-19, 23:12
Za homosexualitu bych zaviral lidi do vězení nebo do psychického ústavu. Pokud se chtějí cumlat tak ať s tím neotravuji na veřejnosti ale at jsou nekde hluboko ve sklepě. To samé děcka pokud chtějí adoptovat tak minimálně od 16 let, ať to děcko ví do čeho jde, ne ze si adoptuji batole které se narodí se dvěma buziky a celý život za to bude šikanováne, nikdy si nenajde kamarády a pokud jo tak leda tak do postele jelikož to děcko bude tak zlble že nebude vědět ze je buzerant ale přijde mu to v pohodě. A každý kdo zastává homosexualitu by sr měl jít léčit taky :)

No co jsi to vyblil za sračku :D:D řekl bych, že je to kazdýho věc a tobě do toho může být úplný hovno :D:D

Majkulka
12-07-19, 14:05
Treba si uvedomiť, že homosexualita nie je choroba a možnosť výberu ako budú orientovaní nemali. Adopcia je diskutabilná téma, ale je oveľa lepšie, ak je dieťa vychovávané v slušnej rodine, kde sú hoc aj obaja rodičia rovnakého pohlavia, než akoby malo byť v rodine, kde je zneužívané, týrané alebo zanedbávané a nedostáva sa mu lásky. Ďalej nemá byť prečo oblbnuté, keďže homosexualitou sa nedá nakaziť, nie je to vírus. Buď je to raz v ňom vrodené alebo nie, výchova a spolužitie na túto stránku nemajú vplyv.

Jedinou smutnou vecou sú tieto xenofóbno - homofóbne pohľady na spomenutú menšinu.

Bavit se s někým kdo tohle zastává je jako mluvit do zdi, ty je samozřejmě budeš bránit a hájit je tím jací to jsou chudáci a ja budu říkat opak. Tímto bych to uzavřel.

bohémsky život
12-07-19, 20:31
Za homosexualitu bych zaviral lidi do vězení nebo do psychického ústavu. Pokud se chtějí cumlat tak ať s tím neotravuji na veřejnosti ale at jsou nekde hluboko ve sklepě. To samé děcka pokud chtějí adoptovat tak minimálně od 16 let, ať to děcko ví do čeho jde, ne ze si adoptuji batole které se narodí se dvěma buziky a celý život za to bude šikanováne, nikdy si nenajde kamarády a pokud jo tak leda tak do postele jelikož to děcko bude tak zlble že nebude vědět ze je buzerant ale přijde mu to v pohodě. A každý kdo zastává homosexualitu by sr měl jít léčit taky :)

Tak ty jsi dobrý kus píče. Takoví jako ty si zaslouží pořádnou černou klobásu do huby, aby už nevyplodil žádnou takovou sračku na svět.

Military
17-07-19, 00:04
Toľko čiernych tém. :D
Podľa mňa dieťaťu keď vyrastie bude úplne jedno či ho vychovávali dve ženy, alebo dvaja muži. Na druhú stranu ak žijú spolu dvaja muži, ako manželia, alebo dve ženy, je to do určitej miery, ako dať najavo že znevažuje ten človek svojich príbuzných (predkov).
Na ďalšiu však stranu, to môže byť vyšľachtená vada (najlepšie nazvané) pretože za starorímskej doby v grécku a podobných kultúrach, keď sa žena obnažovala bola špina a preto to robili muži s mužmi, ten kto bol hore bol pán, ten kto bol dole bol (viete čo :D) Trvalo to cez minimálne 500 rokov a na takúto vec aby vznikla stačí normálne evolučne zo 7 generácii. Rovnako aj človek čo používa ľavú ruku ako hlavnú je zázrak prírody, už od doby kosťovej ktorá bola 2000 rokov pred dobou kamennou ľudia až dodnes používali stále na vrhanie, šermovanie, nosenie pravú ruku a na stovky ďalších vecí. No ľavák ma posunuté s tým aj srdce a preto je preňho nemožné zmeniť ruku bez toho, aby sa mu nepoškodili nervy v mozgu a aj tak to nebude ono porovnaní s pravákom. Na čo sa prišlo pred 70timi rokmi za vysokú cenu na nevinných ľavákoch a to ešte všetko deťoch. Alkohol a iné látky ovplyvňujúce myseľ by mali byť zakázané, už len preto, že sa k nim človek ťažšie dostane a taktiež nebude trpieť bludmi v hlave na staré kolená. Už len taká vec ako je marihuana je veľmi škodlivá na hlavu, kedysi som mal spolužiaka čo takúto blbosť bral a chválil sa s tým po piatich rokov začínal byť ako nemysliaca kopa hnoja, alkoholik, fajčiar a užívateľ marihuany. Stal sa otrokom ktorý sa smeje na tom, že jeho vlastniteľ naňho pľuje a smeje sa ďalej a ak sa ho spýtate prečo sa smeje odpovie "Sme kamaráti a smejeme sa na našich vtipoch." Otrokár mu povie "Zavri papuľu lebo ti strelím za desať". A on sa zase začne radostne smiať a vždy keď povie jeho vlastniteľ že sa smeje na svojej blbosti, tak sa začne ešte viac smiať.

Britny
19-07-19, 10:35
Za homosexualitu bych zaviral lidi do vězení nebo do psychického ústavu. Pokud se chtějí cumlat tak ať s tím neotravuji na veřejnosti ale at jsou nekde hluboko ve sklepě. To samé děcka pokud chtějí adoptovat tak minimálně od 16 let, ať to děcko ví do čeho jde, ne ze si adoptuji batole které se narodí se dvěma buziky a celý život za to bude šikanováne, nikdy si nenajde kamarády a pokud jo tak leda tak do postele jelikož to děcko bude tak zlble že nebude vědět ze je buzerant ale přijde mu to v pohodě. A každý kdo zastává homosexualitu by sr měl jít léčit taky :)

Víš kolik je děcek po celém světě takových obětí? Šikany, posměchu atd. a nejsou to žádné děti z homo rodiny, ale z té preferované "normální" rodinky.

Nikdo by ty děti nešikanoval a neměl by s nimi problém, kdyby to nebyla vina rodičů, kteří jim do hlavy valí stejný sračky asi jako ty co tady píšeš, takže vlastně si uvědom díky komu jsou třeba terčem posměchu. Naštěstí ona ta dnešní doba jde dopředu a lidi už jsou více tolerantní a většinou po té základce se úroven zlepšuje a po střední je už dotyčný svobodný. Na vysokých školách takový banality už neřeší, protože ty menší děcka pochopili, že mají rodiče dementy a dostaly vlastní rozum.

Asi taková je statistika v dnešní době.

killer-savage
26-07-19, 12:06
Nemám rád, když nám stát dokáže zakázat něco, co je prokazatelně lepší pro nás organismus než alkohol, ale alkohol je normálně povolený i když jeho způsobem zahynulo nemalé procento lidí.

Rád se zapojím do starší konverzace ohledně trávy, je prokazatelně dokázáno, že tráva váš organismus časem neníčí tak, jako to dělá například alkohol, argumenty typu koukni na člověka, co hulí 20-30 let, děte s tímto s prominutím do píči, v mojí rodině, konkrétně matka, je vysoce závislá alkoholička, může to být už dobrý 18-20 let, vidím, co to s ní udělalo a mám i kamaráda, který dennodenně dá klidně 2-3 brka a dělá to taky dobrých 10 let, jeho mozek s porovnáním s mozkem mojí matky, je úplně někde jinde. Je to chytrý člověk, který má super názory a kdybyste ho potkali, neřeknete, že v životě dal do huby brko.

Navíc tu máme jednoduché řešení, pokud by byla legalizovaná tráva a byla prodávána v lékárnách, stát by si na ní udělal daň, byla by levnější a zároveň kvalitnější, což se rovná menší kriminalita a méně černého trhu.

Žijem s alkoholikom a aj som veľa rokov fajčil trávu ale s istotou môžem povedať že, všetky drogy sú sračka a gumuje mozog. Vy v Česku môžte mať pri sebe aj kilo ganje ale u nás legalizacizácia neexistuje pokiaľ vláda nenahradí naša generácia. V 22.12.2012 čo mal nastať koniec sveta bolo myslené tak že od toho dátumu sa začnú rodiť deti čo zmenia tento zastaralý system fungovania dnešného sveta a začnú ceľkové zmeny. Verím že bude svetlejšia budúcnosť keď naša generácia nahradí tú starú.

sUch
16-08-19, 20:47
Známky ze školy jsou úplně k ničemu.
Vzpomínám si, jak mi učitelka říkala, že mě můžou kvůli čtyřce z matiky vyhodit ze střední, kde se matika nepoužívá :laughing1:

LANGER
28-04-20, 11:40
Petr Stanisevsky a jeho starý populárny doge. :doge:

Madrfakr
28-04-20, 17:29
TikTok je super

N1HiL
28-04-20, 19:02
MadrFakr neni v skutočnosti fakr

LANGER
28-04-20, 19:06
1+1= 2!

Madrfakr
28-04-20, 23:31
MadrFakr neni v skutočnosti fakr

přijde mi funny, když mě někdo oslovuje Fakře :D

Grakon2702
28-04-20, 23:57
Považuji fakrův poslední příspěvek zde za přínosný.

LANGER
28-04-20, 23:57
Grakon napíše príspevok tesne predtým, než to ja odošlem.

Madrfakr
29-04-20, 00:42
Jsem doufal, že si tu vyleju srdíčko proč je TikTok super a je to budoucnost sociálních sítí. :/

LANGER
29-04-20, 00:51
Facebook je najlepší.

Madrfakr
29-04-20, 01:06
FB byl nejlepší před deseti lety. Teď to je ráj boomerů a politických stran.

LANGER
29-04-20, 07:50
Teraz skôr je v móde Instagram, ja ho ani nepoužívam. Za mňa radšej klasický Facebook.

Madrfakr
29-04-20, 11:06
Záleží co od sociálních sítí očekáváš. Jestli interakci s lidmi co znáš, tak je FB asi ideální. Já na socky nenahrál vlastní obsah už několik let, jde mi jen o informace a pobavení.

Hunted
29-04-20, 13:18
Facebook = Boomersbook
Insta = tinder pro děti

LANGER
29-04-20, 13:41
S tým som počítal a čo iné sociálne siete?

Hunted
30-04-20, 15:37
ICQ je jasná budoucnost

LANGER
30-04-20, 18:12
Psi sa vždy bránia útokom.

Bastien
08-05-20, 12:42
Csko.cz bude stále existovat v roce 2021 :mml:

LANGER
09-01-21, 17:14
Kto je Kotel? :taunt:

Ignaccz
10-05-23, 01:20
smrdi me pele

LANGER
05-07-23, 20:18
n ako nie