PDA

Zobrazit normální verzi : Problém s mikrofónom



Indian0
23-01-19, 00:02
Nazdar borci,
vyskytol sa mi taký väčší problém (on je v podstate malý ak nehrám hry... :happy:). Reproduktory mi v podstate stále šuštia. Začalo to dnes a skúšam všetko možné ako to dať dokopy, no nedarí sa mi to. Neviete náhodou čo s tým je?
Skúšal som aj mikrofón, či sa v ňom dačo nedosralo, jeden vstavaný v notebooku a aj na slúchadlách. Mikrofóny fungujú, akurát sa zmenila tónina pri oboch. (pri vstavanom to viac išlo viac do pískania ako do šušťania). Može byť nejaká software-ová chyba alebo mi odišla nejaká redukcia alebo niečo pod.? Nestretli ste sa s tým náhodou už niekto? Dik za pripadne info.
A ešte skoro som zabudol, ak vypnem mikrofon v nastaveniach windowsu, tak šuštanie prestane.

Revan
23-01-19, 00:31
Hellou, tam bude problém podľa mňa, že tvoj mikrofón zachytáva zvuk z reprákov, upraví ho a pošle ho späť cez reproduktor... Ale riešenie je asi iba vypnúť mikrofón alebo skúsiť pohľadať v Audio Drivers nastavenie aby mikrofón nebol prehrávaný v reproduktore...

E: nehral si sa btw. s Equalizérom niekedy alebo nemáš hlasitosť niekde nad 85-90?

Indian0
23-01-19, 09:57
Jop hral som sa. Ale to už dávnejšie a doteraz klapalo všetko ako má. Včera som aj obnovil pôvodné nastavenia a nič. Neviem či je to tým, lebo mikrák na slúchadlách a samotné slúchadlá mám kvalitné.

Revan
23-01-19, 13:45
Hm.. tak ešte je tu možnosť, že to robí reproduktor sám ale to sa budeš musieť pohrať s nastaveniami hlasitosti a nejako to vyvážiť, či sa to nezmení alebo to úplne neprestane

Indian0
23-01-19, 18:32
Hm.. tak ešte je tu možnosť, že to robí reproduktor sám ale to sa budeš musieť pohrať s nastaveniami hlasitosti a nejako to vyvážiť, či sa to nezmení alebo to úplne neprestane

Neviem či to reproduktorom, pretože ak vypnem oba mikrofóny, tak šum prestane. + skúšal som viac reproduktorov
Asi to budem musieť hodiť do opravy no.

Revan
23-01-19, 19:18
Neviem či to reproduktorom, pretože ak vypnem oba mikrofóny, tak šum prestane. + skúšal som viac reproduktorov
Asi to budem musieť hodiť do opravy no.

no to asi bude najlepšie, lebo tu nad tým možme iba polemizovať a môže to robiť mikrofón aj reprák kľudne a riešenie som aj googlil a nikde žiadne poriadne riešenie nebolo...

Indian0
24-01-19, 00:37
Jop aj ja som prebehol net, čo môžem to si opravím sám, ale tu sa neviem pohnúť.