PDA

Zobrazit normální verzi : Pravidlá



Fast212
13-02-19, 21:31
Ahojte už sa to viac krát rozoberalo tak by sa to mohlo aj spravit Dat na JB nové pravidlá a tie staré vymazat. Vo vela príspevkoch je to spomenuté ale stále nič pričom si myslím že až tak vela roboty to není aby sa už odstránili nejaké pravidlá ktoré sú tam zbytočné a pridali tie ktoré sú potrebné, napr. Pri mode je zakázané doplnovat HP, pričom to sa nedá už pár rokov. Myslím že grakon ktorí pravidlám na JB rozumie a je taký "akčný" kludne by to mohol vytvorit keby mal záujem, a niekdo tam vyššie by to tam potom pridal. Chíba to tam už velmi dlho a stále nachádzam exotov ktorí my budú tvrdit že hento tak není a toto tak není jak keby o tom čosik vedia. Takto by sa aspom konečne skončila veta či už nováčikov alebo stálych hráčov ktorí to úmyselne porušujú: Není to v pravidlách.

KajSinek
13-02-19, 21:48
Zdravím,
k tomu netreba viac slov. Všetko je tu:
https://csko.cz/forum/showthread.php?65692-Nov%E9-pravidla
https://csko.cz/forum/showthread.php?66824-Nov%E9-pravidla

Fast212
13-02-19, 22:22
Kajsi ale o to horšie... Ked sa to tu raz riešilo uzamkneme tému nech to zase zapadne prachom? Aj ked to tu už bolo treba to pripomenút a znova a znova aby sa s tým aj čosi spravilo nie len súhlas súhlas súhlas súhlas súhlas a nakoniec sa aj tak nič z toho nespraví lebo vačšina na to zapudne a kotlovi sa s tým nebude chcet srat. Preto to píšem šak predsa nech si hovorí kto chce čo chce keby sú tie pravidlá spísané že sa tam len hodia my povedz že by mu to nezabralo pár minút. Preto je to dobré spravit aj takto nech má kotel s tým čo najmenej roboty aby to tam bolo čím skor. Nemusíme na JB pridávat každú hovadinu ale nové a aktualizované pravidlá tam proste potrebné sú.

KajSinek
13-02-19, 22:42
Nové pravidlá? Aké? Napíš mi nejaké pravidlo, ktoré je úplne nové a totálne potrebné. Z nových pravidiel sa vlastne nič nezmenilo. Iba maximálne vo všeobecnosti upresnilo pre jednotlivé riešenia zo strany AT. No a pridalo sa "zákaz zrážanie autíčkami počas párty módu". A aj to je dovolené, ak sa dohodnú.

Grakon2702
13-02-19, 22:49
Nové pravidlá? Aké? Napíš mi nejaké pravidlo, ktoré je úplne nové a totálne potrebné. Z nových pravidiel sa vlastne nič nezmenilo. Iba maximálne vo všeobecnosti upresnilo pre jednotlivé riešenia zo strany AT. No a pridalo sa "zákaz zrážanie autíčkami počas párty módu". A aj to je dovolené, ak sa dohodnú.

"Simon nemůže určit vítěze hry jako toho, kdo zemře." -> Tohle je si myslím celkem zásadní.

Fast212
13-02-19, 23:02
Nové pravidlá? Aké? Napíš mi nejaké pravidlo, ktoré je úplne nové a totálne potrebné. Z nových pravidiel sa vlastne nič nezmenilo. Iba maximálne vo všeobecnosti upresnilo pre jednotlivé riešenia zo strany AT. No a pridalo sa "zákaz zrážanie autíčkami počas párty módu". A aj to je dovolené, ak sa dohodnú.

Nehovorím že sa pravidlá komplet prerábali od základu. Len by tam bolo dobré pridat tie novšie viz. https://csko.cz/forum/showthread.php?63647-Porada-administr%E1tor%26%23367%3B-a-spe%9Al%26%23367%3B-29-4-2018-zm%26%23283%3Bny-dohody-a-up%26%23345%3Besn%26%23283%3Bn%ED Pred chvílou sa mi znova stalo napríklad že simon pri jednej reakcii na skok zabil dvoch. Doteraz tam bolo písané že pri reakciách vezen nemože robit nič okrem toho čo je určené simonom. Včera sa my stalo že ma simon zabil že som začal plnit atrakciu na slovíčko možte začat. Vysvetlil som mu čo a jako pochopil a hovoril my že čítal pravidlá a nič také tam neni, a okrem príkaz ruší zákaz (čo hlavne nováčikom robí problémy) je to pravda. Keby tam je bod č.4 tak by sme sa mohli tejto situácii vyhnút. Pred 2 3 dnami dal simon MFK lebo povedal tým ktorí vyhrá má kill. Bohužial som bol vtedy afk a nestihol som zasiahnut než ho dal ale aj ten sa poučil ked som u to vysvetlil.

Prečo toto píšem? za 3 dni sa mi stali situácie kedy vždy padol FK len preto že to neni v pravidlách v hre, a týmto začínajú zákazy k ct ktoré by vobec nemuseli byt.

JustDoItNigga
13-02-19, 23:15
Nové pravidlá? Aké? Napíš mi nejaké pravidlo, ktoré je úplne nové a totálne potrebné. Z nových pravidiel sa vlastne nič nezmenilo. Iba maximálne vo všeobecnosti upresnilo pre jednotlivé riešenia zo strany AT. No a pridalo sa "zákaz zrážanie autíčkami počas párty módu". A aj to je dovolené, ak sa dohodnú.

Třeba "Při reakcích je vězňům zakázáno dělat něco jiného než simon určí", taky docela zásadní pravidlo.

N1HiL
13-02-19, 23:52
Aj tak sa tie pravidlá nikto z nových hráčov nenaučí
Preco?
Svoju chybu si uvedomia až pri bane
Ban (týždeň) - zákaz k ct by ich naucil ako správnejšie rozumieť pravidlám
Ak sa nachádzajú skúsenejší hráči u CT a majú jasno v pravidlách, tak majú tích vzorov a môžu sa podľa nich riadiť /naučiť :D

KajSinek
13-02-19, 23:53
"Simon nemůže určit vítěze hry jako toho, kdo zemře." -> Tohle je si myslím celkem zásadní.

Dobre, to beriem. Viem, že niekde to spomínal aj Chemíček, no nemám veľa času to hľadať, čiže neviem ako to skončilo. A zbytok tých 99% viet v nových pravidlách? Nie je 99% z nich už aplikovaných?


Nehovorím že sa pravidlá komplet prerábali od základu. Len by tam bolo dobré pridat tie novšie viz. https://csko.cz/forum/showthread.php?63647-Porada-administr%E1tor%26%23367%3B-a-spe%9Al%26%23367%3B-29-4-2018-zm%26%23283%3Bny-dohody-a-up%26%23345%3Besn%26%23283%3Bn%ED Pred chvílou sa mi znova stalo napríklad že simon pri jednej reakcii na skok zabil dvoch. Doteraz tam bolo písané že pri reakciách vezen nemože robit nič okrem toho čo je určené simonom. Včera sa my stalo že ma simon zabil že som začal plnit atrakciu na slovíčko možte začat. Vysvetlil som mu čo a jako pochopil a hovoril my že čítal pravidlá a nič také tam neni, a okrem príkaz ruší zákaz (čo hlavne nováčikom robí problémy) je to pravda. Keby tam je bod č.4 tak by sme sa mohli tejto situácii vyhnút. Pred 2 3 dnami dal simon MFK lebo povedal tým ktorí vyhrá má kill. Bohužial som bol vtedy afk a nestihol som zasiahnut než ho dal ale aj ten sa poučil ked som u to vysvetlil.

Prečo toto píšem? za 3 dni sa mi stali situácie kedy vždy padol FK len preto že to neni v pravidlách v hre, a týmto začínajú zákazy k ct ktoré by vobec nemuseli byt.

Na to, čo nie je v pravidlách a je to jasné, že sa to nesmie, tak upozorním. Čiže všetko spísané Grakonom. Všetko sa dá aj bez pravidiel, ak by všetci admini na to upozorňovali. Tak či tak za tie pravidlá, ktoré sú spísané, tak nemôžeš hneď banovať. Aj tak to najprv upozorníš alebo presunieš. Stále ak vidíš, že padol FK, tak môžeš dať VD i bez súhlasu simona s vysvetlením "prečo". Taktiež príklad... "šachta kill" nie je príkaz. Na toto tak veľmi upozorňovali admini, že sa to rozšírilo medzi hráčov a do pár dni už aj hráči po sebe vrieskali, že to nie je príkaz, ak to niekto povedal. Ale na "cela s gunov ostane v cele"? Taktiež nie je príkaz, neupozorňuje sa na to a to je chyba. Výjde hráč z cely a dostane kill. Dostane VD? Nie. Správne by mal, keďže cela v cele nie je. Ale hráč v cele je. Ono je to celkovo hra so slovami a o správnom vyjadrovaní počas hry.

Ak na niečo upozorníš a je to správne, tak ťa majú rešpektovať. Čím viac sa bude upozorňovať i keď tam pravidlá nie sú, tak to bude len lepšie. Ja vždy takúto hádku v štýle "Ale nie je to v pravidlách." ukončím veľmi rýchlo. Mňa nezaujíma, že to tam nie je, ale upozornil som na to, že sa to robiť nemá a nebude to hráč naďalej robiť. Nepresuniem ho nič. Len ho varujem a hra pokračuje v kľude ďalej. Hráč je v pohode i ja.

Ja osobne som sa ešte nijak nestretol s tým, že hráč aj potom namietal, keď mu bolo jasné vysvetlené. Za mňa sa aj tak všetky situácie nedajú zapísať pravidlami. Boli by strašne dlhé.

Dovolím si sem vsunúť 2 vety od Kotlíka z jednej nemenovanej témy.


Ti, co to chápou, tak pravidla nepotřebují. Stejně jako hráči mají pravidla pro každý server a většina je dodržuje aniž by je znala, protože jim to přijde normální.

Mne napríklad nepríde normálne sa vyhovárať na to, že "To nie je v pravidlách", keď je 99% vecí jasné. Áno pridalo sa pár upresnení. Asi sú cca 2 upresnenia ako nové aj s tým, čo mi pripomenul kolega Grakon vyššie. Taktiež naozaj súhlasím, že toto je to najdôležitejšie upresnenie, ale sám si povedz. Nie je všetko ostatné logické?

BTW...určite to bude ešte trvať. Na PP, či mód sa čaká už vyše roku. Bol by som aj ja radšej, keby to tam už bolo. Len som chcel poukázať na to, že väčšina vecí je samozrejmých, logických a jasných na prvý pohľad.


E:
Třeba "Při reakcích je vězňům zakázáno dělat něco jiného než simon určí", taky docela zásadní pravidlo.

To už je fragovanie. Takého simona nemá nikto rád a všetci si to na JB uvedomujú. Automaticky fragérsky simon ide bokom od JB komunity. Aspoň to tak vnímam. Ja môžem povedať, že od kedy hrám JB sa mi ani raz nestalo, ale ani raz, že to niekto fragol. Zväčša si chcú hráči odsimonovať najviac ako sa dá.

Fast212
14-02-19, 00:52
šak hej ked si tam tak upozorníš to je v pohode... Ale pri kolkých situáciách admin není? nejaký hráč mu povie že sa to nemože, že sú také pravidlá a on to v pravidlách nenájde. Hovorím aj keby sa to tam nepridalo nič také hrozné sa nestane. Ale to je taký problém napísat tam tých pár nových pravidiel? Zabere pár minút. Prečo to len hejtíš a nepodporíš nás v tom? šak sme admini pomáhame si ale hlavne nám ide o dobro portálu. Ked sa sem má pridat voláka zmena napr. mapy, mod, alebo tie vezenske pomocky, tak chápem že sa to vačšinou nepridá lebo to má svoje PRO aj PROTI. Ale jaké má kurva toto zápory? Snád najjednoduchšia zmena na JB ktorú stačí spravit teraz a už nikdy viac, je to proste jednorázovka a všetci budú spokojný nie stále hladat ako sa to nedá, načo to robit a omáčky okolo toho.

Drapalas_S
14-02-19, 08:28
Hele je to fakt kravina, že nejsou v /menu nové pravidla a někdy na serveru někdo poruší pravidlo, a jsou s toho pak dohady. Jak říká hulit zabere to pár minut to tam přidat.

professional
14-02-19, 10:12
Mělo by se to přidat už jen kvůli novejm hráčům,a nebo místo zbytečných banů neznalcům pravidel když tam nejsou i zásadní veci tak jim to vysvetlit než je banuvat.Myslím si že hodně lidí nezná pravidla ale spíš se řídí podle jinejch hráčů. Byl bych pro aby ste to tam přidali.

The Frisco
14-02-19, 10:17
Už se to řešilo dříve. Aktualizovat pravidla ve hře může jen kotel.

Fast212
14-02-19, 11:42
Už se to řešilo dříve. Aktualizovat pravidla ve hře může jen kotel.

Sak to... Hovorím keby grakon mal chuť to spraviť ja by som mu kľudne pomohol, ale najdôležitejší je aj tak kotel či by to tam pridal. Keby sa jednalo o hotovú vec myslím že by si tú chvíľu na pridanie našiel

Koz.a
14-02-19, 17:57
Nebylo by od věci, některá pravidla trochu více "rozepsat" a to tak, aby to začátečníci lépe pochopili. Jako třeba:
"Simon se má vyjadřovat přesně a srozumitelně." Pořád se setkávám s tím, že simon zakáže POUŽÍVAT vězeňské pomůcky, nikoli držet. Čiže mi simon zakázal pouze sekat se sekáčkem a mlátit s trubkou/zvonem. Ale stejně dostanu kill za to, že tu pomůcku jen držím, což zakázané nemám.

Co bych já na jailbreak přidal, tak odpočet 5 vteřin předtím, než začne pp, nebo zrušit možnost výběru pp po smrti. Tím by simon zamával s hráčema, kteří na konci kola trollí. Ano, sice většina map má náhodu pro 2 lidi, ale ne na každé mapě se to dá, a pokud u ct není opravdu kreativní simon, tak je pro něj jediné východisko si napsat kill.

Pak by podle mně bylo dobré začít zase banovat za úmyslný team kill (nemyslím ct tlačítkama, ani box). Byly doby, kdy se za přejíždění ostatních vězňů banovalo, nevím proč se za to už nebanuje. Podle mně je to chyba.

To je vše, co bych změnil.

Drapalas_S
14-02-19, 20:01
Já nevím co je to za problém do té hry ty pravidla přidat. Aspoň by byl konečně klid a nemuselo se tím spamovat forko a ve hře by nebyly hádky.

Vice1
14-02-19, 20:31
Já nevím co je to za problém do té hry ty pravidla přidat. Aspoň by byl konečně klid a nemuselo se tím spamovat forko a ve hře by nebyly hádky.

si kokot nebo proc pises dvakrat tu samou vec?

Enjoy
16-02-19, 13:03
Jsem takovej cskovej čtenář, rád čtu všechny možné věci, ale ty pravidla to už je fakt zlý není to poprvé kdo si na to stěžuje a jsem jasně pro přidání pár novějších pravidel vážně by to netrvalo tak dlouho a kopec hráčů o určitých pravidlech ani neví a jak říká čas hulit je v tom pak zbytečný zmatek, guláš plno hráčů jak nových nebo starších ani neví o tom že nesmí dávat příkaz na myš, nesmí zabíjet při atrakci toho kdo v atrakci vyhrá, lavičky skákat pozpátku atd, taky jsem potkal mraky hráčů co o určitých pravidlech neví a když dají Fks a jí jim vysvětluju že tohle nesmí a ať jim dá Vd tak to moc neřeší a že to není v pravidlech