PDA

Zobrazit normální verzi : IP adresy



reaper147
11-12-19, 19:30
Ahoj, rád bych poukázal na to že na banlistu sou uvedeny IP adresy. Myslím si že je to dost soukromný a myslím si že bys te to mohli cenzurovat.

Grakon2702
11-12-19, 19:35
Já si myslím, že tohle není třeba.

reaper147
11-12-19, 19:49
Proč?

Grakon2702
11-12-19, 20:03
Protože IP adresa společně s ID slouží k unikátní identifikaci hráče. To je však všechno. Pomocí těchto údajů není možné identifikovat konkrétní osobu. Pomáhá to nám i hráčům při identifikaci hráčů např. pro posouzení obcházení banů.

hofy
11-12-19, 20:53
Tak legislativa docela nahrává tomu, aby byly IP skryté, to je pravda. Kdyby byly viditelné jen pro adminy, tak by se asi nic nestalo. I když jsou pro nás veřejné IP příznivější variantou, protože i hráči mohou ověřovat případné obcházení banu. Doporučuju spíš dotaz položit přímo Kotlovi, nikdo jiný nemá možnost ti k tomuhle něco sdělit.
https://csko.cz/forum/private.php?do=newpm&u=1

Grakon2702
11-12-19, 21:10
Žádná legislativa ničemu nenahrává. Zřejmě máš na mysli GDPR. Ochrana údajů platí na informace, se kterýma si můžeš spojit konkrétní osobu. Z IP adresy tohle nezjístíš. Ku příkladů ti sem naprosto náhodně napíšu existující IP adresu, kterou si teď vymyslím. Tak třeba 81.156.94.32. Nikdo, ani já, neví, komu tato adresa patří. Jiná věc je, kdybych k této adrese připojil např. ještě celé jméno či dokonce fotku osoby. To už by bylo v rozporu s ochranou osobních údajů. Všeobecně se dá říct, že zveřejnění údajů, které nevedou ke konkrétní osobě, se nedá brát jako porušení soukromí.

Kotel
11-12-19, 21:12
Podle ip nezjistíte jméno a adresu. To by se musely zakázat i SPZ.

hanba mi
11-12-19, 22:00
pani a dama, podla GDPR je osobnym udajom aj IP adresa....

Pelargos
11-12-19, 22:10
pani a dama, podla GDPR je osobnym udajom aj IP adresa....

Podľa GDPR je osobným údajom všetko, aj číslo topánky (ber s rezervou). Ale viac-menej je to o tom, či vieš na základe toho identifikovať nejakú osobu. Os. údajom sú teraz aj napr. email adresa alebo prezývka. Ale taká samotná IP adresa alebo hocijaký iný údaj ešte nič neznamená, pokiaľ k nemu nevieš priradiť konkrétnu osobu.

Grakon2702
11-12-19, 22:16
Ano, podle GDPR je nově i IP adresa osobním údajem. Pořád ale platí to, že ochrana osobních údajů je založena na tom, že se nesmí zveřejnit vícero údajů, podle kterých by bylo možné identifikovat konkrétní osobu. Ono to je i naprosto logické, když si vezmeš, že podoba IPv4 adresy má pevně dané hranice. Pro neznalé se jedná o podobu X.X.X.X, kde X je číslo od 0 - 255. Mohl bych ti tady sepsat stovky IP adres, které by si kdokoliv s připojením k internetu mohl přečíst. Nikdo mě nemůže zažalovat, že jsem zveřejnil zrovna jeho adresu, protože pouze ta ona adresa nevede přímo k jeho osobě. To je prostě nesmysl.

Britny
11-12-19, 22:44
Já jsem klidně pro, aby se to v banlistu zakrylo a mohli to vidět pouze admini, už jsem to dříve kotlovi navrhovala. Kdysi žádné GDPR nebylo - aby se tím mohli ted ohánět a i přesto nikdo v banlistu neviděl IP, kromě vyšších lidí co na to měli pravomoce. Ale je vidět, že někteří admini "vyrostli" pouze na kotelně, kde je vše povoleno, jako i to, že mají imunitu na servrech kde mají práva, že mají přístup do banlistu atd.. Kdysi tohle byla výhrada pouze např. hlavních administrátorů a proto se třeba toho tolik nezneužívalo.
Jinak všichni moc dobře víme z jakého hlavního důvodu mají být skryté a nejde o to, že se má podle nich najít nějaká adresa, ale že s její pomocí se dá škodit danému hráči.

Grakon2702
11-12-19, 22:53
Kdybych to měl brát legislativně, je úplně jedno, jestli IP adresy vidí všichni nebo jen admini. I my admini jsme obyčejní občané, kteří nemají žádná větší práva. Pokud bychom měli zakrýt adresy na základě bezpečnosti, nedávalo by to absolutně žádný smysl, kdybychom to viděli jenom my. Konec konců, když si vezmete samotné providery internetového připojení, ti mají k dispozici databáze svých klientů, kde jsou jejich jména, adresy bydliště i IP adresy. Upřímně nevím, jak by se dala IP adresa nějak zneužít. Ta nejde jen tak zkopírovat a vydávat se za ní. Jiná věc, co se týče přímo counter strike, je herní ID. To se dá zneužít pomocí cheatů na ménění ID.

Cinan
11-12-19, 22:57
Když už, to chcete upravit.. Tak to zrušte i VIP hráčům v chatlogu.

Britny
11-12-19, 23:01
Když už, to chcete upravit.. Tak to zrušte i VIP hráčům v chatlogu.

Ano, ty IP měly zmizet všude, když se to řešilo. Kotel to odstranil pouze ze hry - bohužel..

N1HiL
11-12-19, 23:10
ohli to vidět pouze admini,
Neviem či v nemecku je taký zákon, že by to mohol vidieť iba majiteľ a manipulovať s tým iba majiteľ:D všetky pripojenia, časy, serveri, sid, vid, ip a podobne:D

Ale zas príde mi to dosť na piču, neviem cca koľko má tento portál rokov keďže ste mali aj druhý web ale neprišlo by vám dosť blbé to meniť po XY rokoch? :D
Ja len tak zo zaujímavosti na pokraji krachu tochto portálu robiť zásadne zmeny v prenastavovaní píčaovin čo tu fungujú vyše roky a nikto s tým nemal problém iba hráči kt pochádzali jedine z GS :D
Alebo možno tento jedinec bude jedinečný svojho druhu ale príde mi to fakt divné že by sa to malo zmeniť po XY rokoch fungovania

VIP hráči to určite nemusiazneužívať(teda nepoznám niekoho kto by to robil) (a už aj keby niekto chcel zistiť dá sa to cez hocijaké programy:D) a aj ako býva zvykom zhadzovať niekomu internet cez stressdem alebo ako sa to volá neni asi zakázané, horšie je to cez kalilinux a podobné programy :D u kt si tak skoro nezapnete intrnet (ak je dotyčný skúsený)

A aj tak keď hráči prídu pre UB a poskytnú sem svoje údaje :D a tam je tiež IP

Čiže je široký výber ako spoznať ip niekoho a fakt sa to dá ťažko zakryť aby to vyhovovalo každému

treba dať grakonovi za pravdu :D https://csko.cz/forum/showthread.php?69588-IP-adresy&p=541155&viewfull=1#post541155
( každá ip adresa je jedinečná, nemôže sa s žiadnou nikdy zhodovať ale toto je iba ip adresa pripojenia k nejakému serveru a tam môže dochádzať k zdieľaniu ip adresy) :D

Kotel
11-12-19, 23:29
Ze hry se to odstranilo z důvodu ddosu na připojené hráče.
Nedávno jsem ip adresy řešil s policií, ale to šlo o podvod nějakého cheatera, co tu hrál. Našli ho podle banlistu (spíš teda nenašli).

Grakon2702
11-12-19, 23:54
Nedávno jsem ip adresy řešil s policií, ale to šlo o podvod nějakého cheatera, co tu hrál. Našli ho podle banlistu (spíš teda nenašli).

Tak na tenhle příběh se zeptám na příštím srazu. :D

reaper147
12-12-19, 15:03
Jsem pro skrytí IP Adres z banlistu protože existujou stránky do které dáte IP a vyjede vam město kde bydlíte a stát v kterým bydlíte. Už se mi stalo že někdo se mi vyhrožoval že mi zistí IP a "přijede mě naštívit." Taky se může stát že klidně někoho nějaký člověk oloupí.

Vachyas
12-12-19, 15:24
Se přestěhuj do paneláku, celej by snad nevykradl.

E: Hele teď jsem jen tak z prdele vyzkoušel jednu stránku. https://ctrlv.cz/dV5j Je pravda, že tu IPinu jsem si vymyslel, ale pochybuju, že by někdo bydlel v řece. :d

Grakon2702
12-12-19, 15:35
Z IP adresy nikdy nezjistíš adresu bydliště. Různé stránky na vyhledání polohy ukážou polohu providera.

Kotel
13-12-19, 00:24
Jsem pro skrytí IP Adres z banlistu protože existujou stránky do které dáte IP a vyjede vam město kde bydlíte a stát v kterým bydlíte.
Takže jako SPZ.

Britny
13-12-19, 20:48
Jestli máš Kotle nějaký program, co ti pomocí SPZ vyhledá člověka, tak mi ho prosím pošli :D

Enjoy
13-12-19, 21:03
Spíš radši ne