PDA

Zobrazit normální verzi : Skákanie lavičky po zadu



FLINT
29-03-20, 16:45
Zdravím dnes som bol simon na JB 6 kde bola mapa jb_snow a dal som atrakciu skákanie lavičiek po zadu a ct začalo hovoriť že je to príkaz na myš tak sa chcem opýtať či sa táto atrakcia považuje ako príkaz na myš a tým pádom by sa nemala počítať ďakujem za odpovede a prečítanie.

Enjoy
29-03-20, 16:47
Je to příkaz na myš co si pamatuju takže by ta atrakce neměla být ale někdo si na to věří, může si to skočit pozadu

FLINT
29-03-20, 16:53
tým pádom príkaz na mýš je aj na granátoch napríklad budete hádzať tým smerom tiež tam máš príkaz na myš

Grakon2702
29-03-20, 16:56
Zdravím. Simon nemůže dávat vězňům příkazy na myš, což znamená, že nemůže hrát s vězni hry typu "přeskočte pozadu na druhou lavičku!". Vězeň si musí sám rozhodnout, jak při hře použije myš.

FLINT
29-03-20, 17:01
Dobre nabudúce budem vedieť ďakujem za odpovede.

Faero
29-03-20, 17:11
Je to 50/50 :D když pozadu chodíš klávesnicí.. Ale admini to tady berou tak, že to je příkaz na myš...

Nakladana Okurka
29-03-20, 17:28
tým pádom príkaz na mýš je aj na granátoch napríklad budete hádzať tým smerom tiež tam máš príkaz na myš

U těch granátů musíš trefit cíl, takže tam máš ve svým zájmu mířit myškou kam je třeba.

Kaco
29-03-20, 17:32
Je to príkaz na myš. Aj ja som dávnejšie na servery chcel dať atrakciu nech dajú z rebríku na krabicu pozadu (aj som to ukázal) no všetci do mňa začali je*ať že to je príkaz na myš ale hneď potom som si aj uvedomil že je to pravda.

FLINT
29-03-20, 17:35
Ok ďakujem všetkým za odpovede. :)

Mr.Blue
29-03-20, 19:57
Nemám čo robiť tak som sem prišiel pozrieť po nejakom čase.

Nerozumiem, x rokov bolo v poriadku dávať také atrakcie a nikdy sa mi nestalo že by mal niekto s tým problém.

Pri väčšine atrakcií a príkazov od simona dáva simon nepriamo príkaz na myš. Takže nerozumiem prečo by mal byť zrovna s týmto problém.

Grakon2702
29-03-20, 20:48
Nemám čo robiť tak som sem prišiel pozrieť po nejakom čase.

Nerozumiem, x rokov bolo v poriadku dávať také atrakcie a nikdy sa mi nestalo že by mal niekto s tým problém.

Pri väčšine atrakcií a príkazov od simona dáva simon nepriamo príkaz na myš. Takže nerozumiem prečo by mal byť zrovna s týmto problém.

Bylo to vysvětleno tady: https://csko.cz/forum/showthread.php?63647-Porada-administr%E1tor%26%23367%3B-a-spe%9Al%26%23367%3B-29-4-2018-zm%26%23283%3Bny-dohody-a-up%26%23345%3Besn%26%23283%3Bn%ED

Mr.Blue
29-03-20, 21:38
Príkaz na myš to nieje pretože pohyb a skok vykonávaš pomocou klávesnice. Na klávesnicu sa príkazy/zákazy dávať môžu.

Príklad: Klasický príkaz od simona "Podte za mnu" - stačíš klávesu W = forward = pohyb vpred — pričom myšou môžeš pohybovať ľubovoľne

"Skoč z lavičky A na lavičku B pozadu"
- Príkaz na klávesnicu = S = backward = pohyb dozadu
- Myšou stále môžeš pohybovať ľubovoľne, len máš príkaz na pohyb vzad.

Ďalej je už na danom hráčovi kam sa bude pozerať alebo či pôjde pomocou myši priamo dozadu alebo do strany (pri pohybe do strany má menšiu šancu že to dá) len musí vykonať príkaz - pohyb vzad.

FLINT
29-03-20, 23:56
Myslím že Blue to celkom dobre vysvetlil. a btw rád ťa tu vidím po dlhom čase :)

Latins
30-03-20, 17:16
Takže ty mi chceš říct, že mám skákat nějaký základní long jump pomocí klávesnice S a A/D?¨

Nejlepší by bylo, kdyby si mi to vysvětlit na serveru.

Mr.Blue
30-03-20, 18:58
Mi tu padne iq na dno pri vás.
Najprv by si si mohol prečítať o čom je reč.

1.
To čo nazývaš "long jump-om" je úplne základný skok ktorý dokážeš skočiť bez jediného strafu. Tak prečo by ti to malo robiť problém pozadu ? (Berem do úvahy uvedený snow - rozbehneš sa, skočíš a čupneš nič zložité) [Na ďalších 90% máp tieto lavičky niesu long jumpom]

2.
Prečo je to definované ako príkaz na myš keď to príkaz na myš nieje.

3.
Niekoľko rokov ti to nerobilo problém skočiť ale zrazu keď vzniklo toto "pravidlo" tak už je to niečo nemožného ?

Keby to niekto dával skočiť na flyhigh kde to je cca 240 čo sa bez strafov nedá skočiť tak v poriadku, len by som to definoval ako dementnosť simona, nevymýšlal by som nezmyselné pravidlo kvôli jednej atrakcii.


E

Ja už neviem ako ináč by som ti to vysvetlil, na servery to bude asi zbytočné. Stačí si pustiť snow a skúsiť si to, myš ti pri tom netreba keďže je to easy shit jak po predu tak po zadu.

Moje myšlienky sa ťažko dávajú do podoby aby ste to pochopili.
Keď to nedokážete pochopiť z mojich posledných dvoch príspevkov tak ja už neviem.

NowiCZE
10-07-20, 13:09
Ještě to tu oživím. Naprosto souhlasím s Bluem. Nechápu jak lidi, kteří nerozeznávají směr pohledu a směr pohybu, mohou dělat adminy, ale funguje (možná spíš nefunguje) to tady už roky.

Samozřejmě, že pokud je nechám skákat pozadu, nejedná se o příkaz na myš, nýbrž o příkaz na klávesnici. Není to nic těžkého, prakticky o nic těžší než skákat po předu, možná se trochu hůř odhaduje kdy skočit, ale nic nemožnýho.
Nevím třeba ani proč bych nemohl nechat hráče třeba i proběhnout race pozadu, ať se koukají kterým směrem chtějí, ale k pohybu musí použít chůzi pozadu, jednoduché.

Každopádně abych předešel pláči ze strany hráčů a jak na to koukám i možnému zákazu za demenci, dávám tohle jen jako atrakci o výhodu a s ukázkou, navíc pouze když vidím, že mám u vězňů jen vyrovnaný hráče s mozkem, těch je tu naštěstí tak málo, že jsem rád, když tuhle frajeřinku mohu dát párkrát do roka.

Nakladana Okurka
10-07-20, 13:49
Ještě to tu oživím. Naprosto souhlasím s Bluem. Nechápu jak lidi, kteří nerozeznávají směr pohledu a směr pohybu, mohou dělat adminy, ale funguje (možná spíš nefunguje) to tady už roky.

Samozřejmě, že pokud je nechám skákat pozadu, nejedná se o příkaz na myš, nýbrž o příkaz na klávesnici. Není to nic těžkého, prakticky o nic těžší než skákat po předu, možná se trochu hůř odhaduje kdy skočit, ale nic nemožnýho.
Nevím třeba ani proč bych nemohl nechat hráče třeba i proběhnout race pozadu, ať se koukají kterým směrem chtějí, ale k pohybu musí použít chůzi pozadu, jednoduché.

Každopádně abych předešel pláči ze strany hráčů a jak na to koukám i možnému zákazu za demenci, dávám tohle jen jako atrakci o výhodu a s ukázkou, navíc pouze když vidím, že mám u vězňů jen vyrovnaný hráče s mozkem, těch je tu naštěstí tak málo, že jsem rád, když tuhle frajeřinku mohu dát párkrát do roka.

Sme rádi, že si napsal po 4 měsících to, co už napsal Blue:)))

Niko97971
10-07-20, 14:09
Ale mohlo by sa to vyriešiť a zrušiť, lebo to príkaz na myš nie je, viz. blue, a po zadu skočíš každú lavičku na jb mapách, či už cj, lj, najviac je na flyhigh tušim a to je 225-230 blok max. a tiež to není problém

Latins
10-07-20, 14:56
Přesvědčte mě, že to není příkaz na myš a budete mít mou podporu. I když si myslím, že to není realný.

Hunted
10-07-20, 15:14
Přesvědčte mě, že to není příkaz na myš a budete mít mou podporu. I když si myslím, že to není realný.

Vzhledem k tomu, že simon může zakázat boxování s tím, že boxovat lze i na klávesnici. Mělo být toto povoleno... hráč se může otáčet i pomocí klávesnice.

Change my mind.
E: Mně je to taky fuk :D Na lavičkách většinou umře 70% Tčkem a když by měli skákat pozadu byla by to asi rychlá kola. Na mapách oasis/snow to skočí snad každy i pozadu, ale když budeš chtít, aby lidi skakali pozadu třeba na flyhigh :D
Mně je šuma fuk či se to změní.. Já to skočím tak či tak.
Nihile, když změníš tohle, tak se nic moc nestane :D Když lidi budou myslet, že je to zakázané můžou hodit hlášení na forko a tam jim to AT vysvětlí.
Ofc, že každý boxuje na myšce, ale když simon řekne "Puštěná klávesnice" má plné právo tě zabít, protože +fire je defaultně i na ENTERU. U know
Měňte neměňte je to šumák. Kdyż s tím T souhlasí na nějakém mini skáče se i pozadu.

N1HiL
10-07-20, 15:19
Už meniť niečo čo tu funguje XY rokov je nie len nereálne ale smiešne, neviem z akého dôvodu sa to menilo ale určite to muselo mať nejaké rozumné vysvetlenie, ktoré však nikto nevydedukuje zo seba okrem " bola porada, zhodli sme sa "

Nie som zástanca ani jedného je mi to fuk, len taká poznámka, kto chce ukázať skill, tak to bude pozadu skákať, kto nie tak nie, nič sa nikomu nestane.
Stále hráč má možnosť, či to bude robiť pozadu alebo nie.
Čo písal blue, niektoré lavičky sa dajú aj tak skočiť, kde nemusíte držať vôbec myš a môže to byť príkaz čisto na klávesnicu, len neviem pri ktorej to je možné, keďže JB zapnem zo srandy niekedy.


Vzhledem k tomu, že simon může zakázat boxování s tím, že boxovat lze i na klávesnici. MUSÍ být toto povoleno... hráč se může otáčet i pomocí klávesnice.

Change my mind.

+rep
:D každý boxuje na myške, nie na klávesnici :gabe:

Niko97971
10-07-20, 16:20
Přesvědčte mě, že to není příkaz na myš a budete mít mou podporu. I když si myslím, že to není realný.


Príkaz na myš to nieje pretože pohyb a skok vykonávaš pomocou klávesnice. Na klávesnicu sa príkazy/zákazy dávať môžu.

Príklad: Klasický príkaz od simona "Podte za mnu" - stačíš klávesu W = forward = pohyb vpred — pričom myšou môžeš pohybovať ľubovoľne

"Skoč z lavičky A na lavičku B pozadu"
- Príkaz na klávesnicu = S = backward = pohyb dozadu
- Myšou stále môžeš pohybovať ľubovoľne, len máš príkaz na pohyb vzad.

Ďalej je už na danom hráčovi kam sa bude pozerať alebo či pôjde pomocou myši priamo dozadu alebo do strany (pri pohybe do strany má menšiu šancu že to dá) len musí vykonať príkaz - pohyb vzad.

Stačí čítať, len to tu zbytočne hrotíte, niekedy to tu fungovalo normálne a nikto sa nesťažoval, prišiel rok 2019-20, keď ľudia odchadzaju a ešte aj tak všetko meníte. V tomto zmysle sa dá brať aj to, keď niekto povie, pustená klavesnica, pohybovať doprava dolava myšou sa dá, ale aj šipkami, ale to isté je to ako s tým boxovanim čo napísal hunted, nikdy tie lavičky nikomu nevadili, až kým sa to nezmenilo, takže by sa to mohlo vrátiť do starých koľají.

Nakladana Okurka
10-07-20, 16:45
Počkat, ono se teď nesmí přikazovat hráčům přeskoky pozadu? :D :D
E: teď vážně, stejně jako se nikdy nefragovalo za boxování při pokynu "puštěná klavesnice", nemělo by být špatně ani tohle. Vždycky sem pravidlo "zakázány příkazy na myš" bral tak, že si při puštěný klávesnici můžeš hýbat myškou a je zákaz na příkaz "pustíte myš".

Britny
10-07-20, 21:08
Mě by spíše zajímalo, zda se dá udělat takový bhop, nebo long jump vůbec na šipkách a pomocí jen mezerníku. Protože pokud ne a byla k tomu zapotřebí pouze jen myš, tak to je taky příkaz na myš :D

Grakon2702
10-07-20, 21:39
Bhop ani long jump není možné udělat pomocí šipek a mezerníku. Když chce někdo zakázat bhop, stačí, když zakáže skákat. Když někdo zakazuje přímo bhopování, tak zakazuje i používání myši v určitém pohybu. Bhopování je technika složená ze dvou dalších a to jest skákání a strafování. U strafování je třeba používat klávesnici i myš. Bez jednoho to nejde. Teoreticky by se tedy přímo bhopování zakazovat nemělo, pokud bychom měli být stoprocentně korektní. To samé platí i pro GS a SGS. Tam stačí zakázat duckování (což může být problém s porozuměním, protože na JB rozlišujeme čup a begrip, které jsou dělané stejným commandem). LJ zakázat nejde, tam je taky třeba používat myš. Co se týče skákání pozadu, to je prostě příkaz na změnu pohledu (myš). Jinými slovy se to dá popsat jako zákaz pohledu dopředu. To je v samé podstatě prostě příkaz na myš.

Britny
10-07-20, 21:57
Jenže na některé lavičky se dá doplazit i pomocí šipek a skočit na ně mezerníkem a taky se otáčet šipkama a přeskočit je a pak jsou lavičky, které jsou od sebe trochu dál a tam už je zase zapotřebí myš. Dříve se myš vůbec nepoužívala jako pohled, to vše bylo na klávesnici. Jen to prostě nějaký hráč vymyslel a začalo se tak už při nových hrách používat. A pokud tady bylo něco x let, tak proč se to najednou změnilo taky netuším. Pokud se nesmí podle tebe skákat pozadu, že to je příkaz na myš, že se musí otočit - přitom otočit se dá i šipkou, tak by nesměl skákat ani při pohledu myši dopředu. Jenže lavičky jsou jako atrakce, takže bych nic takovýho neřešila, jestli pozadu, nebo dopředu.

Grakon2702
10-07-20, 22:34
Když Simon dá jakoukoliv atrakci, tak jinými slovy by měl mít hráč možnost sám posoudit, jak při tom použije myš. Když mají skákat přes lavičky, tak si mohou skákat jak chcou, klidně i pozadu, je to jejich volba. Ale Simon nemůže přímo sám určit, jak mají být u toho natočení.

Hunted
11-07-20, 08:59
Když řeknu : Budeme skákat lavičky pomocí klávesy S (takže pozadu). Tak to příkaz na myš není, nebo kdyż skočím pozadu lavičky já a budu chtít, aby to opakovali, tak neporušuji žádné pravidlo. Simon tvoří hru a když si vymyslím jak budu skákat lavičky a oni musí opakovat nevidím v tom problém. E: Tvořím v podstatě novou atrakci. Jako se jich tvoří další stovky.
Change my mind

JustDoItNigga
11-07-20, 14:16
A opět se dostáváme do bodu, kde se řeší naprostá blbost, která se stejně už asi nepředělá. V pravidlech je psáno, že se to prostě nesmí (https://csko.cz/forum/showthread.php?63647-Porada-administr%E1tor%26%23367%3B-a-spe%9Al%26%23367%3B-29-4-2018-zm%26%23283%3Bny-dohody-a-up%26%23345%3Besn%26%23283%3Bn%ED) , tak nač to tu teď zase rozebírat ?
Akorát by na serverech docházelo k hádkám, že to je příkaz na myš a bla bla bla, nechme to tak, jak to je.

Cinan
11-07-20, 14:50
Já bych třeba byl za. Kdyby se mohli dávat příkazy na myš, pouze na atrakcích.

Baxlyy
11-07-20, 15:05
Já bych třeba byl za. Kdyby se mohli dávat příkazy na myš, pouze na atrakcích.

Dokud příkazy na myš nebudou typu "čupět a koukat do země" tak si dokážu představit nový a zábavný způsoby atrakcí s příkazem na myš. Problém je, že 90% komunity nesleduje forum, z toho 80% ani neví, že něco jako forum kotelna vůbec má. Bylo by hodně hádek, admini by se volali sem a tam. Je toho škoda, ale asi bude lepší to nechat jak je.

Britny
11-07-20, 15:05
Já bych třeba byl za. Kdyby se mohli dávat příkazy na myš, pouze na atrakcích.

Taky dobré řešení, klidně bych bylo i PRO.

Latins
11-07-20, 16:09
Kontaktoval jsem Kotla ohledně JB Anarchy. Měl by se v blízké době spustit. Tam si ty příkazy na myš na atrakcích vyzkoušejte.

Lurky
12-07-20, 08:39
Keď sa bavíme o tých lavičkách na jb6, tak to je 220 block ak vubec
Skákaní pozadu je príkaz na S místo W, ale kdyby se tu našli mentálove typu "to nieje pravda" tak odporúčam pokračovať v čítaní v nasledujúcom odstavci

priemerne skušeny hrač dokáže tie lavičky skočiť bez straf, to znamená že počas skákania či už vzad nebo vpred sa hráč môže dívat myšou kamkoli len chce a skočiť to jde opakujem ešte raz(aj bez straf) a ešte raz pre mentálov, aj bez stráf a to znamená, že hráč môže aj nemusí používať myš akokolvek len chce či už pri skoku vzad alebo vpred vskratke to je vice mene o skillu taky ako nektere ostatny atrakce proste to nekto umi a nekto cumi

Taktiež treba uviesť že aj so strafami to ide skočiť kdekolvek sa hráč pozerá pretože to je tak malej block že to proste jde

pokial si mentál a stále si to nepochopil tak napíš, a môžem ti to natočiť na demo kde budem skákať tú lavičku napríklad bez straf a pozerat sa do neba, alebo so strafami a pozerat sa do zeme. jde to akokolvek, je to o skillu tak isto ako niektoré iné atrakcie