PDA

Zobrazit normální verzi : [ archivace 20.6. ] Katoteki --> Operak



Katoteki
20-06-20, 12:25
Vypis z konzole:

[AMXBANS] ================================================
[AMXBANS] Zabanovan adminem Operak
[AMXBANS] V banlistu na www.csko.cz muzes zjistit podrobnosti o banu
[AMXBANS] Duvod: 'Obchazeni'
[AMXBANS] Delka: 'permanentne'
[AMXBANS] Tvoje SteamID: 'VALVE_0:0:782576017'
[AMXBANS] Tvoje IP: '78.98.211.124'
[AMXBANS] Pokud si myslite, ze jste ban dostal(a) nepravem, napiste zadost o unban na foru www.csko.cz
[AMXBANS] ================================================






Poznamka:






Uz sme to raz riesili poucte prosim hraca OPERAK, ze islo o omyl.

Koprakek
20-06-20, 12:28
Hoj, jestli jde o tento ban https://banlist.csko.cz/ban_details.php?bid=281096 tak to není on Operaku.

Operak
20-06-20, 12:29
No joo, ale proč to má zase jinou ip?

Unban jsem ale dal.

Koprakek
20-06-20, 12:32
V chatlogu jsem našel zprávu, že mu padl net, od té doby má zas jinou IP adresu, záleží na routeru asi

Katoteki
20-06-20, 12:36
To je pravda, brat mi hovoril, že IP sa mení pokiaľ padne net alebo vypne a zapne router :/
A Koprakek mi sám hovoril, že sa za mňa vydával hráč "brb"

Koprakek
20-06-20, 12:37
Už máš Unban, Operak to editl nahoře.

Indian0
20-06-20, 14:13
Neviem ako v Čechách, ale na Slovensku niektorí operátori ako napr. Telekom poskytujú užívateľovi dynamickú IP adresu. Ak chce statickú, musí si zaplatiť. Pri dynamickej sa adresa zmení každým "internetovým volaním" prevedeným medzi užívateľom a poskytovateľom internetu. Takéto volania sa dajú docieliť viacerými spôsobmi a medzi ten najjednoduchší patrí vypnutie zapnutie routra.

Grakon2702
20-06-20, 14:56
Neviem ako v Čechách, ale na Slovensku niektorí operátori ako napr. Telekom poskytujú užívateľovi dynamickú IP adresu. Ak chce statickú, musí si zaplatiť. Pri dynamickej sa adresa zmení každým "internetovým volaním" prevedeným medzi užívateľom a poskytovateľom internetu. Takéto volania sa dajú docieliť viacerými spôsobmi a medzi ten najjednoduchší patrí vypnutie zapnutie routra.

Což by měl samozřejmě každý admin vědět.

Operak
20-06-20, 15:25
Což by měl samozřejmě každý admin vědět.

dynamické IP jsou ale většinou jen poslední max. 2 čísla né, celá IP.

Grakon2702
20-06-20, 15:33
dynamické IP jsou ale většinou jen poslední max. 2 čísla né, celá IP.

Není to pravda. Např. konkrétně u slovenského telecomu mají několik různých IP adres s veřejnou částí a u nich se pak mění poslední dvě čísla.

Jejich IP adresy tedy mohou začínat např. na 91.127, 78.99, 178.40 aj.

Pokud mám řešit obcházení přes změnu IP, tak první věc je ta, že si najedu na google a tam si přímo obě IP adresy napíšu a tam si najdu, od jakého jsou poskytovatele.