PDA

Zobrazit normální verzi : ZruŠení ip adres pro vip v chatlogu



WhiteWolf
24-07-20, 23:31
Fakt to nechápu, proč umožňujete zobrazení takové informace jako ip, normálním hráčům, co si zaplatí vip, je to podobné jako že si zaplatím přístup za 30kč na stránce s telefoními čísly..

Ale to není to, proč to chci tak vážně zrušit.

Jde mi o to, že tu IP zneužívají hráči na jailbreaku a možná i na dustech, v klidu si hraju, nebo abych nepsal o sobě, tak někdo si hraje v klidu po práci hru, někoho nechtěně nasere a ten nasraný typek si řekne ,,Hm, nasral mě, jak mu to oplatit?''

Tak si zajde do chatlogu, skopiruje IP adresu zajde na stránku která je strašně moc lehce dohledatelná na Google.com budeme tomu říkat třeba "Router *****" hodí ji tam dá tam port 80 a tadá, daný člověk je v píči, jen protože se někdo urazil, (nebo někteří, nebudu jmenovat, to dělají forfun, co jsem se dozvěděl), když se IP adresy zrušili z amx_ip, kvůli ddosu, tak proč jsou sakra povoleny v chatlogu, hráči nejsou tak dementni, že když zablokujete jednu možnost, tak si nenajdou druhou..

IP v chatlogu by mohli být aspoň cenzurovány z 123.456.789 na
123.***.**9

A odstranit by se to mohlo i v amx_last

Opravdu vás prosím, volal jsem providentovi, ten mi ip změnit nemůže, vpn používat ke hraní nechci, protože mi ping litá na 80 s vpn a silnější router kvůli jedné hry a pár zakomplexovancům kupovat nechci. Notak, není to tak těžký.


Ps: Zkoušel jsem to na jednom hráči, respektivě na "to shuilda sea" aka smoke který mi na to dal písemné povolení, udělal jsem to ani ne za 5 minut a do 10ti vteřin po zapnutí měl ping 400 a spadlo mu to, takže vás opravdu prosím, jestli vás ani toto nedonutí prostě zrušit ty ipčka pro bezpečnost hráčů, tak už nevím.

E: Jsem si 100% jistý, že ten ddos na mě je ze strany hráčů, jak hraju jinou hru, mám to v pohodě, dokud nehrají na kotelně jailbreak, tak mám ping normální, ale třeba jak 2 hodiny hraju třeba na surfu na zahraničním serveru, tak mám ping v pohodě, ale jak zajdu na jb, ping go brrr, volal jsem svému providentovi internetu a opravdu mi řekl, že je to DDoS

N1HiL
24-07-20, 23:40
Doba sa mení.
Xy rokov to tu bolo bez problémov, kým to z gs nezačali zneužívať ako je známa ich múdrosť :D
A smiať sa na tom haha zhodil som mu net.
Túto možnosť by som dovolil iba hráčom pod nejakým prefixom, ktorý sú tu známy a neprenivilisa tu ničím vážnym
Ináč by som to úplne zakázal...
Je to dosť nápomocné ale treba tomu nejako zabrániť

Fakt sa tu nič nedialo také známe, odkedy prišla tá skupina adminov z gs na kotelnacke jb
Odvtedy fičí ta stressdem picovina
( možno sa to tu stávalo, ale nie takto pod očami:D)

WhiteWolf
24-07-20, 23:43
Doba sa mení.
Xy rokov to tu bolo bez problémov, kým to z gs nezačali zneužívať ako je známa ich múdrosť :D
A smiať sa na tom haha zhodil som mu net.
Túto možnosť by som dovolil iba hráčom pod nejakým prefixom, ktorý sú tu známy a neprenivilisa tu ničím vážnym
Ináč by som to úplne zakázal...
Je to dosť nápomocné ale treba tomu nejako zabrániť

Fakt sa tu nič nedialo také známe, odkedy prišla tá skupina adminov z gs na kotelnacke jb
Odvtedy fičí ta stressdem picovina
( možno sa to tu stávalo, ale nie takto pod očami:D)

Jasný, toto se právě nikdy nedělo, teda možná ano, ale nemluvilo se o tom, teď to dělá každý desátý a myslí si, jaká je to sranda haha.

(Dělají to lidi i z toho pcwzone tska, jen aby jsi věděl)

N1HiL
24-07-20, 23:45
(Dělají to lidi i z toho pcwzone tska, jen aby jsi věděl)

Kto presne?

WhiteWolf
24-07-20, 23:48
Kto presne?

Psal jsem, že nebudu jmenovat, nechci mít žádné spory, ale na 80% jsem si jistý, že jeden nebo dva páry z těch co tam hrají gathery.

Vždy poprosí někoho s vipkem aby sehnal ip určitého hráče a začíná ho shazovat.

N1HiL
24-07-20, 23:51
Happik? Ostatný ma nenapadajú

Happik minule dostal týždeň za vyhrážanie ale to išlo možno len tak do vzduchu

Ak to robí treba zavolať políciu a dat trestné oznámenie

Takto portál a admini to nemajú čo riešiť, keď sa jedná o trestný čin
A ak to nie raz spravil /i co je určite tak proste nebude to len upomienka

WhiteWolf
25-07-20, 00:00
Takto portál a admini to nemajú čo riešiť, keď sa jedná o trestný čin
A ak to nie raz spravil /i co je určite tak proste nebude to len upomienka


To chápu, že kotelna portál za to nemůže, proto jsem tu přišel s prosbou a ne s příkazem, ten ddos hráč na hráče se dá taky brát jako poškozování portálu a pokud tomu chcou zamezit, tak mají možnost.

Grakon2702
25-07-20, 10:05
ddos není trestný čin.

N1HiL
25-07-20, 10:39
ddos není trestný čin.

Ako že není:D
Stačí že máš internet pre firmu a nebudeš môcť sprevádzkovať určitú dobu obchod, už sa môže dať trestné oznámenie
Neviem presne pod akým názvom to je, potlačovanie kvality / znemožnenie prevádzky na dobu určitú
Alebo proste ešte ďalších xy xy dôvodov, ktoré môžu byť

Polícia nemá technické znalosti, tak preto to neni pre bežného človeka ako trestný čin (pri bežnej domácnosti nie?)
Bolo by lepšie udať aj dôvod grakon prečo tak je nie iba napísať jednu vetu a tým to hasne.

Ale máš pravdu no, pre takto bežné kktiny sa to nerieši lebo sa nestratili dáta ale za to môže polícia jjej low technika stránka

Cinan
25-07-20, 11:19
ddos není trestný čin.

Ddos je trestný čin. Takže nechápu, co zde píšeš :D

Jinak, nechápu tohle téma :D:D Ty se divíš, že tě někdo ddosuje.. Kdyby jsi ty lidem nevyhrožoval ddosem, tak ti to tky nebudou robit. :D:D Smutné.. A od pcw tska vim tak 3-4 lidi kdo "ddosujou" přes tu free stránku.

Koprakek
25-07-20, 11:26
ddos není trestný čin.

Neoprávněný přístup k počítačovému systému a nosiči informací dle ust. § 230 trestního zákoníku je trestným činem, který je využitelný pro většinu jednání označovaného jako tzv. ... Součástí tohoto druhu trestné činnosti jsou i kybernetické útoky (např. DDoS) nebo vydírání prostřednictvím ransomware.

Troubo.

Grakon2702
25-07-20, 11:40
Aha, tak to pak jo.

InLoveSvK
25-07-20, 12:36
Však keď vieš, kto ťa ddosuje, utekaj na políciu :new_russian: Ako povedal číňan, taktiež som videl, ako niekomu píšeš, či chce ddos, ty si sa vyhrážal, oni to spravili. :)

Algorythm
25-07-20, 13:05
Ddos je trestne stihany jako kazde jine neopravnene nabourani do site. Ip je dnes relativne jednoduche zjistit i mimo csko ale je to vice pracne nez si koupit vip a proste si otevrit konzoli nebo chatlog (a hlavne jsou to metody ktere jdou mimo Kotelnu). Rozhodne by nebylo od veci s tim jit k policii protoze zrejme nebudes ojedinela obet a tech hracu muze trpet vice aniz by si uvedomovali co se vlastne deje. Co se tyce navrhu tak by bylo dobre z hlediska prevence zasifrovat alespon posledni 3 cisla ip jak ve hre tak i chatlogu a banlistu pro kazdeho bezneho hrace vcetne vip uzivatele.

Kotel
25-07-20, 15:03
Koho by napadlo, že v USA můžete mít firmu na ddosy, ale na ukládání souborů ne. Zobrazení ip dám pryč.
Ddos je samozřejmě trestný čin. Poškozování cizí věci.

WhiteWolf
25-07-20, 15:19
Však keď vieš, kto ťa ddosuje, utekaj na políciu :new_russian: Ako povedal číňan, taktiež som videl, ako niekomu píšeš, či chce ddos, ty si sa vyhrážal, oni to spravili. :)

Já to říkal spíš forfun, do včerejška jsem ani nevěděl jak se to dělá.

Deyik
25-07-20, 15:21
Ještě zrušte IP v příkazu amx_last :)

WhiteWolf
25-07-20, 15:44
Ještě zrušte IP v příkazu amx_last :)

Zapomněl jsem i na banlist

Kotel
25-07-20, 17:33
Tak holt se budete muset chovat tak, abyste nebyli v banlistu :)

Grakon2702
25-07-20, 17:44
Tak holt se budete muset chovat tak, abyste nebyli v banlistu :)

To je dobrý deal.

N1HiL
25-07-20, 18:14
Tak holt se budete muset chovat tak, abyste nebyli v banlistu :)

Naprosto souhlasim

WhiteWolf
25-07-20, 19:31
Tak holt se budete muset chovat tak, abyste nebyli v banlistu :)

Když už tam jsem, tak s tím nic nezmůžu hádám

Britny
25-07-20, 21:09
Takže asi celé tohle téma je zbytečné, když se to skryje v chatlogu, v amx_ip, last, ale banlist zůstane veřejný :D

yadort
25-07-20, 23:18
Takže asi celé tohle téma je zbytečné, když se to skryje v chatlogu, v amx_ip, last, ale banlist zůstane veřejný :D

Nemyslím si britny, protože banlist nebude u některých hráčů tak "aktuální" jako tyhle věci, co se zakázaly.

WhiteWolf
25-07-20, 23:56
Takže asi celé tohle téma je zbytečné, když se to skryje v chatlogu, v amx_ip, last, ale banlist zůstane veřejný :D

no právě, jak jsem psal, zrušilo se amx_ip, lidi používali chatlog a amx_last, zrušilo se toto? Budou používat banlist.


Nemyslím si britny, protože banlist nebude u některých hráčů tak "aktuální" jako tyhle věci, co se zakázaly.

U mě ty bany právě aktuální jsou:/ i 2r zpět třeba

Grakon2702
26-07-20, 09:48
no právě, jak jsem psal, zrušilo se amx_ip, lidi používali chatlog a amx_last, zrušilo se toto? Budou používat banlist.



U mě ty bany právě aktuální jsou:/ i 2r zpět třeba

Tak teď poneseš následky za své chování.

WhiteWolf
26-07-20, 13:40
Tak teď poneseš následky za své chování.

Takže říkáš, že když jsem porušoval pravidla, tak je adekvátní být za to teď ddosovaný? Protože to je přesně to, co jsi teď napsal. Ty jsi ani nevěděl, že to je trestný čin.

(A o tom trapasu, jak ti byly sebrané práva a musel jsi členům zde na fóru posílat ip grabber do sz, nemluvím)

Britny
26-07-20, 17:27
Jedině pokud Kotel nebude PRO upravit banlist, aby nikdo neviděl IP adresy, protože tady je to trošku jinak nastavené, než na jiných portálech. Tam do svého banlistu nemají přístup všichni admini, jak je to zde, aby si mohli upravovat bany a tím tak viděli všechno. Tam to má na starost je pár lidí, co mají na to vyšší práva a mají důvěru v tom, že informace nezneužijí. Tudíž, zde by to byli modi, kteří by měli kompletní přístup do banlistu. A admini by pouze udělovali bany, kde by taky neviděli IP. Asi takhle by to musel Kotel nastavit, ale to se nejspíš nestane, protože už od začátku je to tak, jak je. A jsou na to zvyklí. Pokud tvou IP někdo využívá, tak jedině z banlistu vymazat. Ted je ale otázka, zda si ji už někdo někam nezaznamenal, nebo by mu ji neřekl nějaký admin, který tě nemá rád.

Mlýn
26-07-20, 17:44
Jedině pokud Kotel nebude PRO upravit banlist, aby nikdo neviděl IP adresy, protože tady je to trošku jinak nastavené, než na jiných portálech. Tam do svého banlistu nemají přístup všichni admini, jak je to zde, aby si mohli upravovat bany a tím tak viděli všechno. Tam to má na starost je pár lidí, co mají na to vyšší práva a mají důvěru v tom, že informace nezneužijí. Tudíž, zde by to byli modi, kteří by měli kompletní přístup do banlistu. A admini by pouze udělovali bany, kde by taky neviděli IP. Asi takhle by to musel Kotel nastavit, ale to se nejspíš nestane, protože už od začátku je to tak, jak je. A jsou na to zvyklí. Pokud tvou IP někdo využívá, tak jedině z banlistu vymazat. Ted je ale otázka, zda si ji už někdo někam nezaznamenal, nebo by mu ji neřekl nějaký admin, který tě nemá rád.

A každý admin bude čakať na moda, pretože budu riešiť obchádzanie a budú mať prístupnú iba ID/Nick, z čoho nebudú môcť banovať, lebo tá ip je tam dosť dôležitá niekedy :D

Britny
26-07-20, 17:53
A každý admin bude čakať na moda, pretože budu riešiť obchádzanie a budú mať prístupnú iba ID/Nick, z čoho nebudú môcť banovať, lebo tá ip je tam dosť dôležitá niekedy :D

Mi přijde, žes hrál asi jenom tady na Kotelně a nikde jinde :D Kde je toto tak udělané, protože já prolítla 3 portály a nikdo tam neměl přístup do banlistu, ani do chatlogu, ani neměli na serveru admini imunitu vůči banu, kdyby dělali nějaký problémy a to bylo v době, kdy bylo více portálů a servery full. A měli tam přístup k tomu, když nepočítám majitele 2 lidi a nás je tu víc a a ještě se píše, že modi nejsou potřeba a taky to dokázali uhlídat, najít a nikdo si nestěžoval :D Když by později Kotel upravil pořádně naše ns, tak by byl větší klid s obchazeči a nepotřebovali by admini vidět ty IP tolik. A banlist by byl skrytý. Jako on se dá skrýt i ted, když by to kotel nastavil a jen admini by viděli ty IP. Ale záleží na něm, jestli se mu to chce nastavit.

Na Soe začínal asi kde kdo, tak když si tak chytrej a víš, jak to chodilo, tak nepiš ty blbosti, že by se to tady nezvládalo.

Mlýn
26-07-20, 18:13
Ano, pokiaľ by upravil to csko, tak by to fixlo dosť obchádzačov atď. Ale tiež som sa už stretol s tým, že aj keď sa na novom csku "nedá obchádzať" tak sa to stále deje :D. Tým, že by napr. nahodil pripojenie iba na csko od kotelny by stratil dosť hráčov, takže by to nebolo účinné + by to pre neho znamenalo xy prípadov prehadzovania rankov, levelov atď atď atď.
Pokiaľ by sa upravil ten banlist atď, kde by boli IP iba pre adminov, tak je to len malé plus pre ľudí, že sa budú cítiť "bezpečnejšie" a nebudú sa stávať tie veci, ktoré sa tu riešia :D.
Neboj sa, hrával som inde, začínal som na milovanom soe a dobre viem, ako to tam aj inde chodilo :D Takže nepíš blbosti :D

Drobné veci kotel urobí, ale slávu od neho nečakajme, rieši iné veci, ktoré sú pre neho podstatnejšie a celkovo sú na vyššej úrovni ako tisíc ročná hra :D

WhiteWolf
26-07-20, 21:12
Jedině pokud Kotel nebude PRO upravit banlist, aby nikdo neviděl IP adresy, protože tady je to trošku jinak nastavené, než na jiných portálech. Tam do svého banlistu nemají přístup všichni admini, jak je to zde, aby si mohli upravovat bany a tím tak viděli všechno. Tam to má na starost je pár lidí, co mají na to vyšší práva a mají důvěru v tom, že informace nezneužijí. Tudíž, zde by to byli modi, kteří by měli kompletní přístup do banlistu. A admini by pouze udělovali bany, kde by taky neviděli IP. Asi takhle by to musel Kotel nastavit, ale to se nejspíš nestane, protože už od začátku je to tak, jak je. A jsou na to zvyklí. Pokud tvou IP někdo využívá, tak jedině z banlistu vymazat. Ted je ale otázka, zda si ji už někdo někam nezaznamenal, nebo by mu ji neřekl nějaký admin, který tě nemá rád.

Oni si stále myslí, že jen já jsem ddosovaný a zasloužím si to kvůli svého tehdejšího chování, chci to pro bezpečí všech hráčů, Anti a pár dalších lidi si taky na to stěžovali, že jim ping letěl na Hawaii (taky myslím potvrdili ddos) když byli u ct. Na gsku je ip pro hráče schované všude, na Soe ani ten přístup hráči do banlistu neměli, na nově vytvořených portálech, je taky ip adresa v bezpečí, proč to zde prostě musí být jinak, kotle tímto tě opravdu prosím, vím, že z tvého pohledu jakožto majitele portálu toto nijak netrápí a ip z chatlogu a amx_last jsi změnil z vlastní vůle, ale opravdu prosím, odstraň to i z banlistu, nebo to prosím aspoň cenzuruj a nech to viditelné pro adminy s tím, že to nesmí vynášet..

Grakon2702
26-07-20, 21:15
Ta IP adresa jde stejně zjistit ještě z webu.

Edit: + když si někdo založí žádost o UB, tak ve výpisu jde taky vidět IP. To tam samozřejmě může ten dotyčný člověk sám smazat ten řádek, ale když má třeba někdo sdílenou IP adresu, tak ty řádky jsou pro nás celkem důležité, abychom to dokázali zjistit a doporučit stáhnutí si našeho nového klienta.

WhiteWolf
26-07-20, 21:54
Ta IP adresa jde stejně zjistit ještě z webu.

Edit: + když si někdo založí žádost o UB, tak ve výpisu jde taky vidět IP. To tam samozřejmě může ten dotyčný člověk sám smazat ten řádek, ale když má třeba někdo sdílenou IP adresu, tak ty řádky jsou pro nás celkem důležité, abychom to dokázali zjistit a doporučit stáhnutí si našeho nového klienta.
O tom jsem přemýšlel, normálně pokud nechce, nedal by ji tam, v případě potřeby by o to sám admin požádal dotyčného co si žádá o unban.

eriew
28-07-20, 14:11
Najlepsie by bolo to zasifrovat nejakym klucom
, pochybujem ze niekomu sa bude chciet ten kluc zistovat aj ked by to bola obycajna ceasarka. Ked sa poda ziadost tak tam bude sifra a podla kluca sa desifruje ale i tam to chce doveru ze admin ten kluc nevyzvani.

Kde su tie casy ked clovek mal ip s hodnotami nad 255 a nahlasovali ho lebo nevedeli ani co ip poriadne je a nie to este ako s tym pracovat :D

Britny
28-07-20, 17:49
Ta IP adresa jde stejně zjistit ještě z webu.

Edit: + když si někdo založí žádost o UB, tak ve výpisu jde taky vidět IP. To tam samozřejmě může ten dotyčný člověk sám smazat ten řádek, ale když má třeba někdo sdílenou IP adresu, tak ty řádky jsou pro nás celkem důležité, abychom to dokázali zjistit a doporučit stáhnutí si našeho nového klienta.

Tak on to může vymazat, ale bude mít záznam v chatlogu, kde ji uvidí admini, takže by se dohledat dala, což je jedna z variant. Pak se dá dohled podle databáze přes mody, což je druhá varianta a třetí by byla, že by to Kotel napsal do pravidel pro portál jako celkově, že "každý, kdo se napojí na portál automaticky souhlasí s uveřejněním IP adresy, jestliže dostane BAN" A pak už by bylo jen na nich, zda budou porušovat pravidla a dostávat tak bany, nebo ne. Ale takhle by to měl alespoň někde napsané. Ovšem s tím, že by se všude jinde IP skryla pro všechny hráče - chatlog, příkazy ve hře + banlist.

Algorythm
29-07-20, 10:50
Ta posledni varianta zni nejspolehliveji. Ip by byla ve vetsine pripadu skryta a minimalizovaly by se rizika + by to mel Kotel podchycene kdyby to bylo napsano v pravidlech, takze by nemusely vznikat dalsi pripadne stiznosti.