PDA

Zobrazit normální verzi : Úmyselné čakanie na začiatku na zombie na ZE serveri



Tomas80Tiger
25-02-21, 20:12
Čaute. Poslednou dobou sa často deje to, že hráč čaká na spawne aby sa hneď na začiatku hry nechal nakaziť od zm a hraje všetky kolá ako zm a nehraje za CT. Problém to ako taký nieje, slobodné rozhodnutie ak to hráč občas urobí, akurát je problém že to robia často hráči ktorý to za zm vedia, robia to opakovane, a tým kazia ostatným hru, keďže potom je takmer nemožné odohrať mapu za CT a vyhrať to.

Minimálne raz sme o tom debatovali na serveri... a padol návrh pridať do pravidiel aby toto bolo zakázané.. nakoľko to kazí hru ostatným hlavne hráčom u CT.

Ak môžte vyjadrite sa k tomu, mne osobne to prekáža, nakoľko beriem že ak daných hráčov nakazia zm počas hry a potom sa to prehraje tak OK, ale keď k tomu dochádza s úmyslom hrať iba za zm prekáža to.

edit: Keďže to trošku zamrzlo... chcem doplniť aj pár ďalších pripomienok na túto tému... Ako sa dole písalo, nemusí sa to riešiť banom ale kickom, čož mne nenapadlo nakoľko Algo dobre poznamenal že to vyresetuje xp za zm a tým príde aj o rýchlosť

Ďalej, zabudol som tu pridať ešte i to schválne afkovanie za zm, (príklad Brokolica)... lebo vtedy to kazí pre hráčov za zm (i keď je to trošku iná téma, ale tiež je to len "pridanie" nového pravidla)

Algorythm
25-02-21, 21:52
Toto už se řešilo několikrát. Já jsem opět PRO zavedení nového pravidla. Ano, drásá mi nervy když vidím jak se rozdávají bany za reconnect za zm zatímco si některé individua usmyslí že si vyexpí rychlost na 25% a budou si hrát na řezníky a top hráče. Podle mě je to zaostalé a mělo by se to zarazit či to nějakým způsobem omezit. Tentokrát by bylo i strašně pěkné aby se k tomu vyjádřilo více hráčů

Deyik
25-02-21, 22:11
Souhlasím aby se tohle pravidlo zavedlo.

Baška
25-02-21, 22:32
Taktiež súhlasím s týmto nápadom, nakoľko by sme mali všetci hrať spravodlivo a dovoliť aj slabším hráčom trocha si zahrať a poprípade dať možnosť naučiť sa to. :)

TonyKorunka
26-02-21, 14:20
Sorry, ale ja s tým v princípe nesúhlasím a napíšem pár argumentov, prečo nesúhlasím minimálne s tým, aby bol z toho ďalší zákaz, ktorý by sa trestal banom (keďže inkasovať slay by bolo neúčinné).

Niekedy sa hráč necháva na začiatku nakaziť nie preto, že by ho bavilo hrať za ZM, ale na truc, pretože mu vadí správanie CT, slabá kooperácia, nemožná koordinácia a iné dôvody. Ako CT nemôže hrať sám za seba, no ako ZM mu nič nebráni v tom, aby hral sebecky a len sám za seba. Niekomu možno vyhovuje viac hrať za samého seba než za neschopný či toxický kolektív.

Nechal by som naďalej to na báze slobodného rozhodnutia hráčov. Hráč môže byť CT len jediný krát za kolo, ak túto možnosť stratí, tak dané kolo môže byť už len ZM. Niekto by chcel hrať za CT, ale na začiatku ho spawne ako ZM a dokončiť kolo už môže len ako ZM. V tomto vnímam CT ako zvýhodnenú či privilegovanú stranu.

To súvisí s tým, ako vlastne vnímam main objective tejto hry. Nie ako v iných hrách, že výhra znamená výhru tímu, ale len ako možnú výhru pre jeden tím = CT. Keď som ZM a vyhráme kolo, tak sa z toho neteším, ak ma spawne ako ZM tak to od začiatku beriem ako prehranú hru a snažím sa, aby ju vyhralo čo najmenej ľudí, ideálne, aby to nevyhral nikto a aby som prekazil útek. Ako jedinú výhru v tejto hre vnímam to, že CT na konci prežijú, ideálne, čo najviac CT to zvládne. A som nadšený, keď sa im to podarí aj keď majú proti sebe silných zombíkov.

Väčší problém mám s tým, keď za ZM hrajú slabší hráči alebo keď to ešte 1-2 leavnu alebo afkujú a hrá jeden, ktorý je furt froznutý, šikanovaný a nestíha. Prečo by mal byť niekto trestaný za to, ak by sa rozhodol pomôcť mu a spraviť hru pútavejšou? A ak by nemal byť trestaný, lebo išlo by o individuálny prípad a chcel by spraviť hru "spravodlivejšou", tak nebolo by to v rozpore s novoukotveným pravidlom? Ako by sa to riešilo, výnimkou v pravidle? Ja som v prvom rade za to, aby boli pravidlá jednoznačné a zrozumiteľné. Aké pravidlo vlastne navrhujete? Absolútny zákaz pre CT? Zákaz pri opakovanom nakazovaní sa? Zakázané s výnimkou každého tretieho kola? Zakázané s výnimkou "spravodlivých" úmyslov?

Veď sú mapy, na ktorých v zásade vyhrávajú CT, ako napríklad jurský päťka, vážne by ste chceli trestať napríklad aj niekoho, kto by chcel pomôcť vyvážiť hru a pridal by sa k ZM? Osobne preferujem, aby bolo v hre čo najmenej možných zákazov a riešiť práve toto mi nepríde ako relevantné, ale ako chcete. Ja by som si to ešte nechal prejsť hlavou.

--
Berte to, prosím, ako len jeden z mnohých eventuálnych názorov do diskusie, uvítam, aby sa to poriadne prediskutovalo a hlavne aby bola diskusia pluralitná. Dúfam, že prídete s niečím dobrým. :happy:

Tomas80Tiger
26-02-21, 18:23
Hej... Chápem tvoju pointu... Tiež som premýšľal i nas týmito vecami... A tiež ma napadlo že hráč môže ostať na chvíľu afk kým sa zmení kolo a nestihne zareagovať kým ho zm nakazí (ja osobne sa často vyklikavam z hry... A netaz schytam zm)....

Súhlasím s tebou.... A mojim úmyslom nebolo dopísať do pravidiel iba - Zákaz úmyselneho nakazenia zm na začiatku kola....

Ten zákaz treba premyslieť... Niečo rozumné.... Ale treba brať v dotaz i to... Že nie vždy sa porušenie pravidiel hneď rieši banom... Myslím že nech by bol na serveri akýkoľvek admin... Vie na to hráča upozorniť a poprípade zistiť dôvod takého konania... A z toho vyvodiť či to je alebo nieje banovateľné

(Sorry že píšem ako píšem... Zlozvyk písania na mobile)

eSembak
26-02-21, 18:24
Je ťažké sa vyjadriť k takejto téme, na jednu stranu súhlasím so zavedením nového pravidla ale na druhú stranu je to nefér pre hráčov čo chcú pomôcť niekomu komu sa spoluhráč odpojí alebo ho ctčka šikanujú zo začiatku. "Kebyže sa to dá spraviť tak že keď sa určitý hráč hráč necháva každé kolo nakaziť vkuse tak by sa ho poslalo prečistiť hlavu s kratším banom". Tiež by sa mohlo riešiť hráčov čo rozbíjajú prekážky pre zm, niekoľko krát som videl na servery adminov [občas samča, hlavne method_maan] že len prejdú cez trasu a hráčov čo rozbíjajú prekážky pre zm neriešia.

Súhlasím aby sa zaviedlo nové pravidlo.

Algorythm
26-02-21, 18:41
Abych to upřesnil. Pomoc slabšímu hráči je věc jedna. Solovat pro nejlepší score a nenechat ct tým ani jednou vyhrát ( viz. cavror ) protože máš bhop a full xp je věc druhá. Nikdo netvrdil že pokud umřeš během např 30 sekund tak dostaneš instantní ban. Člověk má kdykoliv možnost nakazit se a hrát zm ale taky si myslím že je jen fér nechat si zahrát slabší hráče a dát jim prostor se zlepšit nebo se naučit. Tímto je nepřitáhneš ale vyženeš protože hra v tomto bodě ztrácí pointu. Příkladem uvedeme 8 hráčů. To je počet kdy se dva hráči stanou zombie. Příjde cavror, naštvaný ešembák a už jsou zombie 4. Čili už se nehraje 6v2 ale 4v4 s tím že 2 zombie jsou zkušení, umí bhop a ví co dělají a jak využít terén proti enemy týmu. Netvrdím že je nutné to banovat ale že by bylo vhodné to omezit. Například udělit po 3 kolech kdy se člověk nakazil varování že příští kolo bude následovat kick ze serveru pro vynulování xp a s tím i bohužel score.

TonyKorunka
26-02-21, 19:28
Máš pravdu, riešiť to napríklad upozornením by bolo fajn, ja som len nechcel, aby sa to bralo ako nejaké striktné pravidlo či zákaz, nerád by som bol, aby zákaz zahrňoval aj nakazenie sa z trucu, keď hráč dostane nervy na CT tím a ďalšie jedno kolo by radšej hral samostatne ako zombík, to mi príde vždy lepšie ako leftnúť (pretože by mu to zakazovalo pravidlo).. detto aj to pomáhanie neskúseným hráčom za zombie. Ešte mi napadlo, nedalo by sa to nejako riešiť interne prostredníctvom modu, napríklad, že ak sa niekto nakazí do 10 sekúnd, tak dostane automaticky slay alebo by ho stucklo na ďalších 5-10 sekúnd?


PS:Osobne mi toto neprekáža, ak napr. na mayi mám bilanciu 1:6 za CT, avšak ten jedenkrát to bolo tesné a poriadne vydrené, ale to je už skôr osobná preferencia, tak to spomínam len na margo. Ako som už naznačil, skôr ma hnevá, keď to majú ťažšie ZM, než CT.

Mlýn
26-02-21, 19:54
Nehovorím, že som to nikdy nespravil, ale je to shit no.
Taktiež podporím návrh 24

Cavror
27-02-21, 15:42
Achjo... Za mně tedy opravdu hloupý návrh, překvapivě.

Jsem hráčem, který zásadně hrává za zombie tým na zombie escape. Chtěl bych předem říct, že to nedělám kvůli "honění ega a šikanování slabých hráčů", jak mi mnoho lidí a Algo říká. Ale za zombie mě prostě baví hrát a hraju za ně například i na mapě jungle kde se za zm opravdu nevyhrává. Nezajímá mě jestli zm vyhrávají nebo prohrávají, já za ně hraju. Zkrátka nestřídám týmy jako ponožky.

Opravdu ani nevím co bych tu měl obhajovat. Vždyt je to úplně směšné. Chci hrát za zm, tak nemám jinou možnost než se nechat nakazit.
Věřím, že CT to maji mnohem lehčí jak zm. Za kolo dostanu od 10 lidí 2 flashe, tak to neni má chyba, že CT prohrají ne? Místo toho, aby jste mi zakazovali hrát za zm, naučte ten zbytek hrát za CT.
Všichni CT rychle běží na lanovku nebo zmačknout nějaké hloupé tlačítko, ale nikdo nikdy nezůstane vzadu v úzké uličce, aby mě tam flashoval a získaval čas pro ostatní. Každé CT prostě běží dopředu jak jellito (vidím to i za hru za zm, předběhnu 3 hráče a ten 4. hráč ani neví že jsem za ním, protože se nezajímá o nic jiného než být první u heliny). Chápu váš argument, že pak slabí hráči si nemůžou zahrát, ale jak se to pak mají naučit? Když budou polena zm, budou polena i CT.

To že brečíte ve hře je jedna věc, ale že přijdete brečet na forum po novém pravidle mi přijde stupidní. Hlavně že řešíte nové pravidla, ale Algo mi už několikrát dával slaye :)
Hru vám nekazím já nebo jiní hráči co se nechají nakazit. Prostě jsme si vybrali team.

∂αякηєѕ
27-02-21, 19:03
Na jednu stranu chápu že už u těch co umí bhop a mají xp že se to moc nedá hrát takže bych byl pro aby se zavedlo pravidlo kvůli toho aby se lidi nenechávaly schválně nakazit je to pak pro ty hráče co to moc neumí těžké dojít nakonec.

Algorythm
27-02-21, 22:28
Na ZE je mnoho hráčů, kteří nemají výkonné počítače, nebo třebaže hrají jen jednou za čas, protože nemají čas. Jedná se o hráče, kteří ten bhop neovládají, neznají mapy a nemají zkušenosti s modem jako takovým. Nechci závádět striktní zákazy, jejichž porušení by se trestalo banem, zároveň však chci dát prostor nováčkům a udržet stálou populaci na serveru dokud to jde.

Mne osobně by vyhovovalo zrušení respawnu hráčů jako zombie v případě že bych udělil slay ( hráč by si musel počkat na začátek dalšího kola a noví slabší hráči by měli prostor k tomu si zahrát a zároveň by trest slayem měl nějakou podstatu ). Toto už je ale pouze můj subjektivní názor. Zda - li bude vyslyšen nebo nikoliv nechám v rukou vedení.

K tobě Cavrore, nebylo to myšleno nijak vůči tvé osobě, ale omlouvám se jestli jsem tě tím nějak urazil. Neřeším konkrétně tebe, ale fakt že těch hráčů můžeš být vícero a v momentě kdy se nakazí víc než 2 lidi hra ztrácí jak na významu tak na hráčích. Hp překážek na mapách nejsou dynamicky nastavitelné, časy se taky nemohou upravit aby to bylo vybalancované a aby měly ct nějakou šanci na úspěch. Abych uvedl příklad, na serveru je 12 hráčů. Z toho jsi na serveru ty, bubík, LeXa, ešembák. Vyberou se 2 náhodní zombie. Vy se necháte nakazit všichni 4 a už je to 6v6 což je pro mne vůbec nereálná představa jakožto ct hráče.

No offense boys

Samco
04-03-21, 11:43
Tu ide o tú ohľaduplnosť voči slabším, nie tak šikovným hráčom. Za ZM som aj ja chodil často (takisto aj ďalší ľudia - netreba zabúdať na hráča Ant, ten bol najšikovnejší a za ZM to dával jedna radosť), ale ešte na klasických zombíkoch. Rozdielom medzi týmito dvoma situáciami je, že vtedy tu bolo 5 serverov, z toho 4 boli vždy nabité do posledného miesta. Čiže ak to vtedy niekomu prekážalo, tak mal možnosť sa prepojiť na druhý server.

V tomto móde máme len 1 server a viac ich ani mať nebudeme, keďže nebýva a ani v časoch najväčšej slávy nikdy nebýval kapacitne preplnený (tak ako napríklad kedysi klasickí zombovia). Čiže možnosť prepojiť sa na druhý server tu nie je.

Preto diskusia k zákazu je podľa mňa na mieste.

Algorythm
08-03-21, 00:03
Jak jsem se jiz zminil dnes ve hre, kdyz uz rozebirame pravidla tak by prislo vhod zamyslet se nad cekanim na ostatni hrace. Casto se stava ze velka cast hracu zdrzuje zombie tym a zabranuji jeho postupu a nejaky chytrolin si "zavola", shodi bombu a zabije tak i 8 hracu z vlastniho tymu i pres to ze pockat mohl.

Baška
08-03-21, 08:49
Dosť veľa krát sa mi stalo, že nemenovaný hráč toto urobil aj keď sme na serveri boli max 6 a potom sa odpojil. :)
Takže áno tiež som za pridanie toho pravidla o čakaní na ostatných hráčov, ale zase na druhej strane sa nájdu hráči, ktorí to menu na začiatku rýchlo preklikajú a neprečítajú si pravidlá, či to nebudú rešpektovať a robiť naschvál.

Tomas80Tiger
08-03-21, 18:01
Súhlasím i s týmto ďalším nápadom na pravidlo. Stáva sa to poslednou dobou pomerne často, nakoľko niekto (napríklad včera to robil hráč CoKoLaD) uteká dopredu, hitne button a dá kill polke serveru.

Ja som hlavne i za to aby bolo povinné si prečítať pravidlá na začiatku hry, nakoľko väčšina hráčov ignoruje i tie základné elementárne pravidlá ktoré tam už sú. Napríklad o rozbíjanie lavičiek pod hráčmi a podobne.

Poslednou dobou je toho fakt viac a viac, chcelo by to buď prísnejšie tresty, alebo viac adminov ktorý to budú hliadkovať a dávať kick alebo kill

Cavror
08-03-21, 21:53
Rád bych viděl konkrétní znění jak mají tyto nová pravidla vypadat. Jak zákaz za zombie, tak i při nečekaní na spoluhráče.

Z mého pohledu mi přijdou obě situace hodně individuální. Počkáš na 3 opozdilce, když je za nimi kupa zombie? To jsou věci, které rozhodují o výhře kola. Hodněkrát jsem zažil, že někdo dostal kick za zničení lavičky, kde byli 2 hráči a 1 zombie.
Stejně tak jak je vypsáno už i na začátku tématu. Jak bude znít pravidlo pro zákaz k zm? V situaci, kdy ct vyhrávájí 1:9, budu potrestán za hru jako zm? Jestli ne, jaká bude hranice trestu?

Respektuju že si tu pišeté zelená PRO. Nicméně je už asi čas abychom se dočkali nějakého návrhu, bez toho mi to přijde jak debata o ničem.
Ocenil bych kdyby tyto nová pravidla byla konkrétní a jasná. Žádné sračky z JB, kdy si každý admin dává bany podle svého vlastního úsudku na základě jednovětného pravidla, co napsal člověk netušící nic o výrokové logice.

Algorythm
09-03-21, 07:29
Samozrejme jako pri kazdem jinem modu se budou brat veci situacne. Nemyslim si ze by bylo uplne rentabilni kickovat afk hrace, stejne tak dat ban nekomu kdo nema znalost mapy kdyz nekde neco omylem spusti takze zohlednovani situace je podle me na miste.

Jsem v soucasnosti v praci takze nejake smysluplne zneni navrhu bych napsal odpoledne. Pozdeji editnu

E//
Takže abychom nestáli jen u planých řečí tak začnu s návrhem aktualizace pravidel. Žádám hráče a adminy aby se vyjádřili ke konkrétním pravidlům v případě že by s nimi nesouhlasili, popřípadě měli nápad jak jej doplnit.

1. Zákaz o ničení mostů spoluhráčům - Podle mne dost jasné pravidlo. Ničení mostů spoluhráčům je zakázáno, avšak s jednou výjimkou a to když jsou zombie hráči příliš blízko a zanechání mostu by ohrozilo zbytek ct týmu. V tomto případě je to povoleno a Ct hráč může obětovat spoluhráče který se nachází na mostě spolu se zombie hráčem.

2. Zákaz o zavírání dveří spoluhráčům - druhé nejjednodušší pravidlo a se stejnou výjimkou jako v zákazu o ničení mostů spoluhráčům. V případě že je zombie hráč příliš blízko dveří/brány a ohrožuje zbytek ct týmu, je povoleno spoluhráče obětovat a dveře zavřít. ( toto basic pravidlo dokonce není ani uvedené mezi pravidly na serveru )

3. Zákaz mačkat koncová tlačítka za zombie tým (funkce call) - podle mne dost konfliktní zákaz. Zákaz bych ponechal s výjimkou že poslední ct hráč se někde schovává a zdržuje hru ( mohlo by to, ale také nemusí urychlit průběh kola, zde riziko přenosu hromadného slaye do dalšího kola ) - tady bych rád věděl co si o tom hlavně myslí ostatní

4. Zákaz o napomáhání nepřátelskému týmu - pod tímto zákazem je jednoduché si představit hráče který rozbije překážku která má poskytnout ct týmu časovou výhodu a zpomalit naopak zombie tým. Doplnil bych do něj i trest za vlastní neschopnost ( často, ale fakt dost často sleduju že hráči nepřeskočí nějakou jednoduchou překážku, spadnou do vody či na zem a automaticky rozbijí překážku pro zombie a to i přesto že je přítomna většinou i cesta zpět která se nachází obvykle pár metrů od místa dopadu )

5. Zákaz blokovat helikoptéru/vlaky/auta/lodě - asi každý který na našem escape serveru hrál v uplynulých 3-4 letech si vybaví, že když se postavíš do druhého hráče ve chvíli kdy se nacházíte na pohybující se entitě ( plošiny, auta, lodě, vlaky, kyvadla, otáčející se objekty ) tak se pohyb entity zastaví a rozhýbe se opět až poté co se hráči od sebe vzdálí. Entita se takto zastaví i když skočíte skrčení do okna, či se pod entitu skrčení doplazíte. Tento bug se dá využít v prospěch ct týmu ale také v prospěch zombies. Bug si našel ve hře své opodstatnění kdy na sebe mohou ct hráči čekat než odletí/odjedou. Nicméně neznalí hráči kterí na serveru hrají prvně o tomto neví a na sprosťáka se postaví přímo do hráče nebo skočí do okna. Povolena výjimka kdy se čeká na ''naložení'' zbytku hráčů do vozidla.

6. Povinnost čekat na ostatní hráče - je slušnost čekat na ostatní. Mod je sestaven na vzájemné spolupráci. Než se zmáčkne nějaké tlačítko, bylo by vhod se nejdřív otázat do chatu jestli se může vůbec zmáčknout a jestli ostatní stíhají ( i ti kteří jsou úplně vzadu a zdržují postup zombie hráčům ). Masová vražda těch kteří chrání zbytek týmu mi příjde dost sobecká. Opět s výjimkou, že v případě, že přílišné čekání může ohrozit zbytek ct týmu je možno tyto hráče obětovat a ''shodit bombu'' případně odletět s helikoptérou. Při prvním přestupku slay, po druhém kick, po třetím ban

7. Zákaz se nakazit zombie hráčem mimo přirozený výběr ( při spawnu ) - Kvůli tomuto pravidlu tady tento thread vznikl. Pravidlo se vztahuje na hráče kteří nebyli vybráni na začátku kola a schválně se nechají nakazit zombie. Je třeba brát ohled na nové a slabší hráče. Jeden zombie má přes 10 000 životů a i bez vylepšení je rychlejší než ct. U tohoto bych stanovil několik výjímek:
- v případě že jsou po výběru 2 zombie a jeden z nich se odhlásí, 1 ct hráč může chybějící zombie nahradit a při této situaci tuto úlohu může plnit každé kolo jiný hráč ( První kolo byli 2 zombie, jeden se odhlásil, nahradil ho ct
hráč č.1. Druhé kolo byli opět 2 zombie, jeden se opět odhlásil, nahradí jej ct hráč č.2 )
- v případě že je ct hráč afk ( při zneužívání se bude hlídat ''afk aktivita'' ) se na něj tento zákaz nevztahuje
- v případě že se hráč připojí během jíž rozehrané hry
- v případě že bude dotyčný hráč zaseklý v jiném hráči ( bug )
- v případě že se situace odehraje po prvních 30 vteřinách kola, při běžném plnění úkolu modu ( návrh takový že by se udělil kick hráčům kteří by se nechávali dobrovolně a opakovaně nakazit 30 vteřin po vypuštění zombies )

8. Reconnect za zombie - stávající zákaz, výjimku tvoří afk hráči ( opětovné připojení do hry ze spectu )

9. Globálně platné pravidla na kotelně ( cheating, vulgarismy etc... )

Jelikož se mi nepodařilo ani najít konkrétně vypsaná a platná pravidla od kterých by bylo možno se odrazit tak jsem vypsal kompletní seznam toho co by se mělo dodržovat + těchto pár nových. Názory jsou vítány všechny, jen poprosím určitý nadhled na věc a konkrétnost poznámek. Na serveru nejsme sami a je třeba brát ohled na slabé hráče kteří se teprve učí. Dejme jím prostor k tomu se zdokonalit a rozvíjet.

Mlýn
09-03-21, 09:34
Keď sa na to bude dávať dostatočný pozor a brať
ohľad a situáciu tak OK

Tomas80Tiger
09-03-21, 11:40
V jednom s Cavrorom súhlasím.. ani mojím cieľom nebolo aby to dopadlo ako na JB.. kde sa banujú veci ktoré nikde niesú napísané... alebo čo už ma niekoľkokrát dostalo - riešilo sa to na fóre že sa to nesmie... ale do pravidiel sa to nepridalo...
Taktiež ako hovoríš... niektoré pravidlá sa dajú i cez ich formuláciu vysvetliť viacerými spôsobmi a tam vzniká množstvo zbytočných banov ktoré hráči častokrát nemajú možnosť ani obhájiť žiadosťou o UB...

Nakoľko ja admin niesom... neviem čo a ako konkrétne by som toto pravidlo napísal... Ale keď som to začal riešiť.. tak chcem aby sa to dotiahlo do konca nejako zmysluplne... s výsledkom ktorý nebude ako na JB

Verím že Algorythm to editne a bude to napísané zrozumiteľne a prijateľne

Edit: S tým ako to Algorythm napísal úplne súhlasím... doplnil by som ešte jedno pravidlo - ktoré nemá byť ani tak zákazom ako rozumným doporučením... Ak je jasné že hráči (CT) prehrajú... nech neťukajú zbytočne button na konci ktorý či už dáva slay alebo volá helinu.. Lebo i to je občas nafigu keď hráč vidí že je zm za ním.. a i tak to ťukne a ten slay sa prenesie tiež do ďalšieho kola... Nie na všetkých mapách to prenesie.. a ak hráč je sám a zabijú ho tak s tým nieje problém... problémom je ak je niekto ešte niekde vzadu a zm ho nezabili a prežije dosť dlho aby sa slay preniesol do ďalšieho kola

Hlavne na tých pravidlách je dobré že najprv slay... potom kick.. a až potom ban... takto sa to naučia i tí čo sú tam nový... lebo je jednoduchšie napísať niekomu že za čo dostal kill ak to robí často a nechápe tomu... ako keď už dostane ban a poriadne ani nevie prečo

Edit 2: Hej chápem Gummy... Ono ako som písal.. nemá to byť ako zákaz ale ako doporučenie... a nie vtedy keď bude viacero hráčov na konci... ale keď bude sám alebo 2... lebo v tom momente sa slay môže preniesť

Cavror
09-03-21, 19:39
Pravidla a body, které zde neprobírám jsou za mě rozumná a ponechal bych je ve stejném znění. K ostatnímu níže.


3. Zákaz mačkat koncová tlačítka za zombie tým (funkce call) - podle mne dost konfliktní zákaz. Zákaz bych ponechal s výjimkou že poslední ct hráč se někde schovává a zdržuje hru ( mohlo by to, ale také nemusí urychlit průběh kola, zde riziko přenosu hromadného slaye do dalšího kola ) - tady bych rád věděl co si o tom hlavně myslí ostatní

Za mě je toto pravidlo v pohodě. Je pravda, že se hráč po zmáčknutí může hned zabít, ale také může někde kempit dalších x-minut. Nechal bych to na hráči ať rozhodne podle situace. Zakázal bych call, pokud je admin/spešl přítomný na serveru. (Klasický hráč asi nezná všechny adminy/spešly, tak bych to bral s rezervou. Taká pojistka proti trollingu)


7. Zákaz se nakazit zombie hráčem mimo přirozený výběr ( při spawnu ) - Kvůli tomuto pravidlu tady tento thread vznikl. Pravidlo se vztahuje na hráče kteří nebyli vybráni na začátku kola a schválně se nechají nakazit zombie. Je třeba brát ohled na nové a slabší hráče. Jeden zombie má přes 10 000 životů a i bez vylepšení je rychlejší než ct. U tohoto bych stanovil několik výjímek:
- v případě že jsou po výběru 2 zombie a jeden z nich se odhlásí, 1 ct hráč může chybějící zombie nahradit a při této situaci tuto úlohu může plnit každé kolo jiný hráč ( První kolo byli 2 zombie, jeden se odhlásil, nahradil ho ct
hráč č.1. Druhé kolo byli opět 2 zombie, jeden se opět odhlásil, nahradí jej ct hráč č.2 )
- v případě že je ct hráč afk ( při zneužívání se bude hlídat ''afk aktivita'' ) se na něj tento zákaz nevztahuje
- v případě že se hráč připojí během jíž rozehrané hry
- v případě že bude dotyčný hráč zaseklý v jiném hráči ( bug )
- v případě že se situace odehraje po prvních 30 vteřinách kola, při běžném plnění úkolu modu ( návrh takový že by se udělil kick hráčům kteří by se nechávali dobrovolně a opakovaně nakazit 30 vteřin po vypuštění zombies )

No a teď to kvůli čemu tu všichni jsme. Chtěl bych jen zdůraznit, že jsem proti závádění tohoto pravidla. Nicméně zkusím to nějak objektivně zhodnotit, aby jsme byli všichni na serveru v symbioze.

První bod "náhrada za chybějící zombie"
Dobrý nápad, ale dokážu si představit nepřijemné situace. Když tedy bude chybět zombie může se stát, že ho bude chtít nahradit vícero hráčů, a tedy si u něj počkají. Jak se to bude řešit? Bude potrestán hráč, kterého si zombík vybral jako druhého?
Bude to tolerováno? Stejně tak si nemyslím, že by docházelo k nějakému otáčení náhradních hráčů v rámci domluvy.

Velké ALE
Na konec tato debata vyústila v to co jsem se bál. Tím je kompletní zákaz dobrovolné hry za zombie. Stále si myslím, že je spoustu důvodu a způsobů, proč hrát za zombie i s ohledem na slabší/nové hráče. Několik jich vypsal TonyKorunka ( např. nekooperativní ct team, pomáhání neschopným zm). Jsem pro zavedení bodu, který bude korigovat vyrovnanost teamů. Přijde mi nesmyslné na některé z ct-based map mít zákaz hrát za zombie, když je skore 1:6. Na mé nejoblíbenější mapě ze_jungla_lg se málokdy stává, že vyhrávájí zombie. Hráč nemá zkaženou 40 minutovou mapu, když pár kol vyhrají zombie. Těžké zombie a těžké ct dělají tu hru zábavnou. Není to soutěž, kdo nejlépe drží w. Chápu, že slabší hráč bude deprimovaný po 40 sekundovém kole, kdy se nedostal ani k lanovce na ze_jurassicpark4. To ovšem není důvodem limitace na ostatních mapách, kde takové situace nenastávají.

Kde jsem se chtěl tímto dostat je, že jsem pro férovou a vyrovnanou hru. Na spoustě mapách to nemají zombie jednoduché, tudíž taková extrémní limitace je zbytečná. Nerad bych na serveru viděl nudné ct kola a nehratelné zm kola.


E1:


- v případě že se situace odehraje po prvních 30 vteřinách kola, při běžném plnění úkolu modu ( návrh takový že by se udělil kick hráčům kteří by se nechávali dobrovolně a opakovaně nakazit 30 vteřin po vypuštění zombies )
Zbytečný bod v rámci pravidla. Zakazuje se účelové nakažení a udělat časovou výjímku, kterou i tak chceš trestat po 30s je čistá blbost. Buď čekat 30s a je možné hrát dobrovolně za zm, nebo tento bod tam vůbec nedávej. Hráč, který by nedobrovolně umíral hned ze začátku kola, by se dopustil faktického porušení, ale ne porušení skutkové podstaty.

Baška
09-03-21, 19:50
V jednom s Cavrorom súhlasím.. ani mojím cieľom nebolo aby to dopadlo ako na JB.. kde sa banujú veci ktoré nikde niesú napísané... alebo čo už ma niekoľkokrát dostalo - riešilo sa to na fóre že sa to nesmie... ale do pravidiel sa to nepridalo...
Taktiež ako hovoríš... niektoré pravidlá sa dajú i cez ich formuláciu vysvetliť viacerými spôsobmi a tam vzniká množstvo zbytočných banov ktoré hráči častokrát nemajú možnosť ani obhájiť žiadosťou o UB...

Nakoľko ja admin niesom... neviem čo a ako konkrétne by som toto pravidlo napísal... Ale keď som to začal riešiť.. tak chcem aby sa to dotiahlo do konca nejako zmysluplne... s výsledkom ktorý nebude ako na JB

Verím že Algorythm to editne a bude to napísané zrozumiteľne a prijateľne

Edit: S tým ako to Algorythm napísal úplne súhlasím... doplnil by som ešte jedno pravidlo - ktoré nemá byť ani tak zákazom ako rozumným doporučením... Ak je jasné že hráči (CT) prehrajú... nech neťukajú zbytočne button na konci ktorý či už dáva slay alebo volá helinu.. Lebo i to je občas nafigu keď hráč vidí že je zm za ním.. a i tak to ťukne a ten slay sa prenesie tiež do ďalšieho kola... Nie na všetkých mapách to prenesie.. a ak hráč je sám a zabijú ho tak s tým nieje problém... problémom je ak je niekto ešte niekde vzadu a zm ho nezabili a prežije dosť dlho aby sa slay preniesol do ďalšieho kola

Hlavne na tých pravidlách je dobré že najprv slay... potom kick.. a až potom ban... takto sa to naučia i tí čo sú tam nový... lebo je jednoduchšie napísať niekomu že za čo dostal kill ak to robí často a nechápe tomu... ako keď už dostane ban a poriadne ani nevie prečo

Toto by som skôr neriešila, nakoľko sa nájdu hráči, dajme tomu počet by ich bolo 5 a povedal by si jeden, že to tlačiť nebude lebo nevyhrajú alebo, že však načo. S týmto moc nesúhlasím.

Baška
09-03-21, 22:18
Pravidla a body, které zde neprobírám jsou za mě rozumná a ponechal bych je ve stejném znění. K ostatnímu níže.



Za mě je toto pravidlo v pohodě. Je pravda, že se hráč po zmáčknutí může hned zabít, ale také může někde kempit dalších x-minut. Nechal bych to na hráči ať rozhodne podle situace. Zakázal bych call, pokud je admin/spešl přítomný na serveru. (Klasický hráč asi nezná všechny adminy/spešly, tak bych to bral s rezervou. Taká pojistka proti trollingu)



No a teď to kvůli čemu tu všichni jsme. Chtěl bych jen zdůraznit, že jsem proti závádění tohoto pravidla. Nicméně zkusím to nějak objektivně zhodnotit, aby jsme byli všichni na serveru v symbioze.

První bod "náhrada za chybějící zombie"
Dobrý nápad, ale dokážu si představit nepřijemné situace. Když tedy bude chybět zombie může se stát, že ho bude chtít nahradit vícero hráčů, a tedy si u něj počkají. Jak se to bude řešit? Bude potrestán hráč, kterého si zombík vybral jako druhého?
Bude to tolerováno? Stejně tak si nemyslím, že by docházelo k nějakému otáčení náhradních hráčů v rámci domluvy.

Velké ALE
Na konec tato debata vyústila v to co jsem se bál. Tím je kompletní zákaz dobrovolné hry za zombie. Stále si myslím, že je spoustu důvodu a způsobů, proč hrát za zombie i s ohledem na slabší/nové hráče. Několik jich vypsal TonyKorunka ( např. nekooperativní ct team, pomáhání neschopným zm). Jsem pro zavedení bodu, který bude korigovat vyrovnanost teamů. Přijde mi nesmyslné na některé z ct-based map mít zákaz hrát za zombie, když je skore 1:6. Na mé nejoblíbenější mapě ze_jungla_lg se málokdy stává, že vyhrávájí zombie. Hráč nemá zkaženou 40 minutovou mapu, když pár kol vyhrají zombie. Těžké zombie a těžké ct dělají tu hru zábavnou. Není to soutěž, kdo nejlépe drží w. Chápu, že slabší hráč bude deprimovaný po 40 sekundovém kole, kdy se nedostal ani k lanovce na ze_jurassicpark4. To ovšem není důvodem limitace na ostatních mapách, kde takové situace nenastávají.

Kde jsem se chtěl tímto dostat je, že jsem pro férovou a vyrovnanou hru. Na spoustě mapách to nemají zombie jednoduché, tudíž taková extrémní limitace je zbytečná. Nerad bych na serveru viděl nudné ct kola a nehratelné zm kola.


E1:


Zbytečný bod v rámci pravidla. Zakazuje se účelové nakažení a udělat časovou výjímku, kterou i tak chceš trestat po 30s je čistá blbost. Buď čekat 30s a je možné hrát dobrovolně za zm, nebo tento bod tam vůbec nedávej. Hráč, který by nedobrovolně umíral hned ze začátku kola, by se dopustil faktického porušení, ale ne porušení skutkové podstaty.



Brr, sám píšeš o férovej a vyrovnanej hre, tak by si tak aj mohol hrať, nemyslíš? :) Včera si bol na mape ze_jungla_lg , bola som tam aj ja, niekoľkokrát si sa stal ZM, ale to všetci čo hrajeme na escape vieme, že to nič nové nie je, ale po chvíľke aj tí slabší hráči začali doslova utekať preč, taktiež aj na jurskom 1 čo tam bolo fakt máličko hráčov a ty si si doslova znova musel znova to svoje ego zvyšovať. Znova sa dostaneme k tomu, že si svoje ego nezvyšuješ ani nič, ale vieme, že to tak bohužiaľ je. Sám nedávaš priestor slabším hráčom a sám nehráš hru akú si práve napísal, že by si chcel, tak o čom tu potom diskutuješ? :) Lepšie povedané, prečo práve ty rozprávaš o férovej, vyrovnanej hre, keď ju sám nehraješ. Tvoja hra na escape vyzerá asi tak, že sa pripojíš na server, automaticky sa staneš na ďalšom kole ZM, kde z hráčov získaš XP, vyexpíš sa + kúpiš brouky každé jedno kolo, použiješ bhop a ty si vážne myslíš, že slabší hráči alebo ktokoľvek má nejakú tú šancu? A k tomu hlavne keď tam nie sme ani nie 10. Áno, sú čisto mapy, kde fakt to CT skoro furt vyhraje, ale viacmenej vždy prídeš na mapu, na ktorej máš dosť ľahkú šancu vyhrať. Voči ostatným to nie je fér vôbec a už nie voči novým či slabším hráčom, oni by sa to taktiež chceli naučiť, ale nemajú možnosť pri tebe. Majú, ale skôr im tú šancu ani nedáš. A budiž, aj keď sa za to CT niekedy nedá hrať , nebudem odrádzať hráčov tým, že budem ZM každé jedno kolo a dokazovať im aký/á som v tom dobrý/á.

E1: Presne ako povedal Tomáš, je to FUN mód a nie žiadne preteky o to kto to vie lepšie hrať a kto nie. Ak si potrebuješ dokazovať, že si niečo viac v tomto, choď na AIM server ale JB ako zvykneš tam byť.

E2: Samozrejme, nechcem aby tento príspevok bol útočný alebo niečo. Nebolo to myslené ani v zlom, nemám proti tebe nič, len som vyjadrila svôj názor na to ako to vidím ja.

E3: K pravidlám čo napísal Algo, nemám čo vytknúť. Súhlasím s nimi.

Tomas80Tiger
09-03-21, 22:38
Okej.. nechcem aby sa toto celé zvrhlo že to je len kvôli Cavrorovi.... Ale.. v podstate z väčšej časti to je kvôli nemu... Ja chápem celú jeho pointu o hraní za zm a podobne.... Ale ako sa vyššie gummy vyjadrila... je ťažké hrať kedykoľvek sa pripojí... Presne včera na tej ze_jungla_lg to bol skvelý prípad... bolo tuším 15 hráčov... a do konca mapy ich tam ostalo tuším 5.... ja sám so to leavol z toho.. že kedykoľvek som sa otočil a nemal som frostnade tak bol v tom momente za mnou Cavror a už som bol zm...

Bez urážky... je ťažké s tebou hrať... a nech sa človek snaží akokoľvek... tak to leavne alebo prestane hrať po tom čo hodíš po sebe 3 kolá za zm... a je jedno aká mapa je... to je len výhovorka.... vyhráva sa a prehráva sa či za CT či za zm na každej mape... a to je jedno či tam ty si alebo nie

Vieš... ešte jedna vec na zamyslenie.... Nech to berieš z akéhokoľvek uhlu pohľadu... je to FUN mód.. hráči sa chodia zahrať a zabaviť... myslím že nikoho cieľom nieje huntiť skóre... dokazovať si že je nalepší.. že dokáže vždy zdrhnúť alebo ak hraje za zm tak nikto nikdy neutečie a dá najviac killov... myslím že účelom celého tohto ZE serveru je zabaviť sa a oddýchnuť si... nakoľko moja obľúbená hláška je - nepotrebujem aim, hrajem na ZE serveri.... A ty svojím hraním nejako túto ideu tohto hrania narušuješ.. hrotíš to až príliš.. nehovorím že je zlé hrať dobre za zm alebo aj za CT... hovorím že to hrotíš až veľmi a tým kazíš zábavu hráčom ktorý to nehrotia ale s kľudom hrajú...

Neber to ako urážku napádanie ani nič podobného... len už z toho že sa toľko ľudí vyjadruje takto by ti mohlo aspoň napadnúť zamyslieť sa či nieje chyba i na tvojej strane... a nevypisovať len hráčom že vyplakávajú lebo ty to vieš hrať a oni nie

Cavror
09-03-21, 23:53
Brr, sám píšeš o férovej a vyrovnanej hre, tak by si tak aj mohol hrať, nemyslíš? :) Včera si bol na mape ze_jungla_lg , bola som tam aj ja, niekoľkokrát si sa stal ZM, ale to všetci čo hrajeme na escape vieme, že to nič nové nie je, ale po chvíľke aj tí slabší hráči začali doslova utekať preč, taktiež aj na jurskom 1 čo tam bolo fakt máličko hráčov a ty si si doslova znova musel znova to svoje ego zvyšovať. Znova sa dostaneme k tomu, že si svoje ego nezvyšuješ ani nič, ale vieme, že to tak bohužiaľ je. Sám nedávaš priestor slabším hráčom a sám nehráš hru akú si práve napísal, že by si chcel, tak o čom tu potom diskutuješ? :) Lepšie povedané, prečo práve ty rozprávaš o férovej, vyrovnanej hre, keď ju sám nehraješ. Tvoja hra na escape vyzerá asi tak, že sa pripojíš na server, automaticky sa staneš na ďalšom kole ZM, kde z hráčov získaš XP, vyexpíš sa + kúpiš brouky každé jedno kolo, použiješ bhop a ty si vážne myslíš, že slabší hráči alebo ktokoľvek má nejakú tú šancu? A k tomu hlavne keď tam nie sme ani nie 10. Áno, sú čisto mapy, kde fakt to CT skoro furt vyhraje, ale viacmenej vždy prídeš na mapu, na ktorej máš dosť ľahkú šancu vyhrať. Voči ostatným to nie je fér vôbec a už nie voči novým či slabším hráčom, oni by sa to taktiež chceli naučiť, ale nemajú možnosť pri tebe. Majú, ale skôr im tú šancu ani nedáš. A budiž, aj keď sa za to CT niekedy nedá hrať , nebudem odrádzať hráčov tým, že budem ZM každé jedno kolo a dokazovať im aký/á som v tom dobrý/á.

E1: Presne ako povedal Tomáš, je to FUN mód a nie žiadne preteky o to kto to vie lepšie hrať a kto nie. Ak si potrebuješ dokazovať, že si niečo viac v tomto, choď na AIM server ale JB ako zvykneš tam byť.

E2: Samozrejme, nechcem aby tento príspevok bol útočný alebo niečo. Nebolo to myslené ani v zlom, nemám proti tebe nič, len som vyjadrila svôj názor na to ako to vidím ja.

Klid, naběhne ti žilka. Řešíme tu nové pravidla, které VÁM mají vyhovět a zpřijemnit hru na serveru. Rád bych i nadále vedl slušnou debatu v tomto threadu, tak běž plakat jinam.

Tomas80Tiger opět stejná písnička. Nemá smysl se už ani vyjadřovat k těm okecávkám okolo. Zombie servery jsou tu s námi už nějaký ten pátek. Hrával jsem za zm i na klasických starých zombíkách a dalších. Byla to běžná věc, což už popsal Samco. Nepopírám, že hratelnost cska v roce 2021 je mizerná, tedy dává smysl udržet jí co nejvíc a co nejdéle. Nějaké omezení je asi na místě, ale to co chcete vy je naprostá zhovadilost. Pokud chceš klidnou pohodovou hru, kde nikdo nebude dobrej, jdi hrát s botama. Jste jediná komunita serveru co tu pláče na forku, celkem ostuda. Když se napojím na furien taky dostanu výprask, ale nebrečím, že by lepší hráči měli mít zakázané strafovat.

Nejste schopní vést věcnou diskuzi. Jediné o co vám jde, je se vyplakat, protože jste párkrát nedoběhli do helikoptéry. Začínáte být fakt směšní.

nEchCi aBy tEnTo pŘíSpĚvEk vYzNěL ÚtOčNě


E1: ↓ :cray:

Baška
10-03-21, 00:06
Klid, naběhne ti žilka. Řešíme tu nové pravidla, které VÁM mají vyhovět a zpřijemnit hru na serveru. Rád bych i nadále vedl slušnou debatu v tomto threadu, tak běž plakat jinam.

Tomas80Tiger opět stejná písnička. Nemá smysl se už ani vyjadřovat k těm okecávkám okolo. Zombie servery jsou tu s námi už nějaký ten pátek. Hrával jsem za zm i na klasických starých zombíkách a dalších. Byla to běžná věc, což už popsal Samco. Nepopírám, že hratelnost cska v roce 2021 je mizerná, tedy dává smysl udržet jí co nejvíc a co nejdéle. Nějaké omezení je asi na místě, ale to co chcete vy je naprostá zhovadilost. Pokud chceš klidnou pohodovou hru, kde nikdo nebude dobrej, jdi hrát s botama. Jste jediná komunita serveru co tu pláče na forku, celkem ostuda. Když se napojím na furien taky dostanu výprask, ale nebrečím, že by lepší hráči měli mít zakázané strafovat.

Nejste schopní vést věcnou diskuzi. Jediné o co vám jde, je se vyplakat, protože jste párkrát nedoběhli do helikoptéry. Začínáte být fakt směšní.

nEchCi aBy tEnTo pŘíSpĚvEk vYzNěL ÚtOčNě



Z teba sa tak maximálne smejem na tom aký vieš byť. Takže nie, nervy ani nič mi z teba nenabehnú, takú radosť ti neurobím.
Ja sa s tebou kľudne a slušne rozprávam a nemám za potrebu vytvárať konflikty ako zrejme ty áno, pretože o to ti ide momentálne.
To, že si hrával za ZM aj predtým ti samozrejme nikto nebere, aspoň tie skúsenosti máš z toho, ale za to by si mal dať aj šancu slabším hráčom aby sa to mohli naučiť a aby to zrejme vedeli tak ako ty do budúcna:) a ďalej sa opakovať nebudem. Ako píšeš ,,zhovadilost" to nie je, myslím si, že týmto spôsobom čo robíš ty, tak tí hráči len a len odchádzajú po tvojom príchode.
Za to, že vyjadrujeme svôj názor tak hneď plačeme, wau. Neviem od kedy to takto je a od kedy je zakázané vyjadriť svôj názor na danú vec.
Ak sa ti nepáči, ďalej sa vyjadrovať nemusíš, sú tu aj ďalšie príspevky, ktoré môžeš čítať. :)


E: Každopádne sa na toto k tebe vyjadrovať už nebudem, konflikty takéhoto typu mi vytvárať tu netreba a je to úplne zbytočné, pretože si i tak pôjdeš svoje: ;)

Algorythm
10-03-21, 07:38
Pridani tohoto pravidla se probiralo nekolikrat. Pokazde se nasel nekdo hral only zm. Kdyz jsem jeste nemel prava zneuzival jsem toho taktez v ramci regulace hracu nebot se ( prekvapive ) pulka hracu odhlasila. Povim ti o tom jak hrac jmenem LeXa hral jen zm, rikal jsem mu at to nerobi a da prostor o ostatnim. Nebylo mne vyslyseno, hrac si delal sve. Hned na to se do LeXy zacal navazet jeden hrac protoze si kvuli nemu nemohl zahrat. Citil jsem se fakt mizerne kdyz jsem tomu hraci musel dat ban za vulgarismy a LeXu nechat behat dal. To jen poznatek z me zkusenosti.

K veci. Toto co robis robis pouze ty. Tato debata vznikla kvuli tebe. Je fuk ze ji zalozil Tomas nebo kdo. Bud by to udelal on nebo by to udelal nekdo jiny. Stiznosti na to mi chodily ze vsech stran a opakovat jim porad dokola ze to neni proti pravidlum a ze to je naprosto v poradku i presto ze je z 20 hracu do par minut 5. Placeme? Jsme smesni? Mozna ano, mozna ne. To je subjektivni nazor ktery ti nebudu brat. Hra za zm je obecne jednoducha a i slaby zombie ve vetsine pripadu je schopen vyhrat. Nektere mapy jsou vskutku jednoduche pro ct a jejich obtiznost je dost nevyvazena. Nicmene... Kdyz budu hnusny. Ty tady nepristoupis ohledem tohoto na nic protoze si nejsi vedom toho ze bys delal chybu a bavis se u toho a kdyz bude prazdny server tak si proste zajdes na jb. Kdyz jsem rekl ze se maji hraci k tomuto pravidlu vyjadrit, pripadne navrhnout upravu tak sis nad tim jenom pobrecel ale ve skutecnosti zadny kompromis nevymyslel. Pokud sis jeste nevsiml tak jsem to navrhl tak at je to flexibilni a zaroven mohou hraci dychat. Ve vetsine pripadu se neobjevi clovek ktery by sel zombie dobrovolne pomoci a z tveho "parkrat nedobehlo do helikoptery" se stalo kazde kolo.

Cavror
10-03-21, 08:34
Fuha,
mám pocit, že mé vyjádření a poznámky k pravidlům nebyly pochopeny. Pravdepodobně jsem to napsal jako idiot, omlouvám se. Zkusím to přeformulovat srozumitelněji.

"Hráč se může nechat nakazit na spawnu zombiekem, pokud skore výher týmů zombie, je menší než CT teamu. Například je skore 3:6, hráč může hrát za zm. Naopak při skore pro zm 6:5, hráč se již nesmí nechat nakazit"

Neudal jsem konkrétní poměr výher, to jsem nechal k diskuzi. Nejlepší poměr mi přijde pade na pade. Zahrají si obě strany a v ideálním případě bude docházet k balanci kol. K tomuto jsem chtěl, aby jste se vyjádřili. Opravdu mi to nepříjde jako neférový a pokrytecký bod.

Hraji na kotelně fakt dlouho, stejně tak ZE. Opravdu nemám za potřebí, aby mi nějaký nový/slabý hráč vypisoval ve hře a na forum, jaký jsem honič ega. Prosím, nechte tuto diskuzi o mé osobě mimo a řešte pravidla. Snažím se najít kompromis pro obě strany. Pokud vám to nedá spát, můžeme si své osobní znechucení vyjasnit v PM, popřípadě pro gurmány nabízím více tradiční možnost "zajít si na beton".

Deyik
10-03-21, 11:44
Samozrejme jako pri kazdem jinem modu se budou brat veci situacne. Nemyslim si ze by bylo uplne rentabilni kickovat afk hrace, stejne tak dat ban nekomu kdo nema znalost mapy kdyz nekde neco omylem spusti takze zohlednovani situace je podle me na miste.

Jsem v soucasnosti v praci takze nejake smysluplne zneni navrhu bych napsal odpoledne. Pozdeji editnu

E//
Takže abychom nestáli jen u planých řečí tak začnu s návrhem aktualizace pravidel. Žádám hráče a adminy aby se vyjádřili ke konkrétním pravidlům v případě že by s nimi nesouhlasili, popřípadě měli nápad jak jej doplnit.

1. Zákaz o ničení mostů spoluhráčům - Podle mne dost jasné pravidlo. Ničení mostů spoluhráčům je zakázáno, avšak s jednou výjimkou a to když jsou zombie hráči příliš blízko a zanechání mostu by ohrozilo zbytek ct týmu. V tomto případě je to povoleno a Ct hráč může obětovat spoluhráče který se nachází na mostě spolu se zombie hráčem.

2. Zákaz o zavírání dveří spoluhráčům - druhé nejjednodušší pravidlo a se stejnou výjimkou jako v zákazu o ničení mostů spoluhráčům. V případě že je zombie hráč příliš blízko dveří/brány a ohrožuje zbytek ct týmu, je povoleno spoluhráče obětovat a dveře zavřít. ( toto basic pravidlo dokonce není ani uvedené mezi pravidly na serveru )

3. Zákaz mačkat koncová tlačítka za zombie tým (funkce call) - podle mne dost konfliktní zákaz. Zákaz bych ponechal s výjimkou že poslední ct hráč se někde schovává a zdržuje hru ( mohlo by to, ale také nemusí urychlit průběh kola, zde riziko přenosu hromadného slaye do dalšího kola ) - tady bych rád věděl co si o tom hlavně myslí ostatní

4. Zákaz o napomáhání nepřátelskému týmu - pod tímto zákazem je jednoduché si představit hráče který rozbije překážku která má poskytnout ct týmu časovou výhodu a zpomalit naopak zombie tým. Doplnil bych do něj i trest za vlastní neschopnost ( často, ale fakt dost často sleduju že hráči nepřeskočí nějakou jednoduchou překážku, spadnou do vody či na zem a automaticky rozbijí překážku pro zombie a to i přesto že je přítomna většinou i cesta zpět která se nachází obvykle pár metrů od místa dopadu )

5. Zákaz blokovat helikoptéru/vlaky/auta/lodě - asi každý který na našem escape serveru hrál v uplynulých 3-4 letech si vybaví, že když se postavíš do druhého hráče ve chvíli kdy se nacházíte na pohybující se entitě ( plošiny, auta, lodě, vlaky, kyvadla, otáčející se objekty ) tak se pohyb entity zastaví a rozhýbe se opět až poté co se hráči od sebe vzdálí. Entita se takto zastaví i když skočíte skrčení do okna, či se pod entitu skrčení doplazíte. Tento bug se dá využít v prospěch ct týmu ale také v prospěch zombies. Bug si našel ve hře své opodstatnění kdy na sebe mohou ct hráči čekat než odletí/odjedou. Nicméně neznalí hráči kterí na serveru hrají prvně o tomto neví a na sprosťáka se postaví přímo do hráče nebo skočí do okna. Povolena výjimka kdy se čeká na ''naložení'' zbytku hráčů do vozidla.

6. Povinnost čekat na ostatní hráče - je slušnost čekat na ostatní. Mod je sestaven na vzájemné spolupráci. Než se zmáčkne nějaké tlačítko, bylo by vhod se nejdřív otázat do chatu jestli se může vůbec zmáčknout a jestli ostatní stíhají ( i ti kteří jsou úplně vzadu a zdržují postup zombie hráčům ). Masová vražda těch kteří chrání zbytek týmu mi příjde dost sobecká. Opět s výjimkou, že v případě, že přílišné čekání může ohrozit zbytek ct týmu je možno tyto hráče obětovat a ''shodit bombu'' případně odletět s helikoptérou. Při prvním přestupku slay, po druhém kick, po třetím ban

7. Zákaz se nakazit zombie hráčem mimo přirozený výběr ( při spawnu ) - Kvůli tomuto pravidlu tady tento thread vznikl. Pravidlo se vztahuje na hráče kteří nebyli vybráni na začátku kola a schválně se nechají nakazit zombie. Je třeba brát ohled na nové a slabší hráče. Jeden zombie má přes 10 000 životů a i bez vylepšení je rychlejší než ct. U tohoto bych stanovil několik výjímek:
- v případě že jsou po výběru 2 zombie a jeden z nich se odhlásí, 1 ct hráč může chybějící zombie nahradit a při této situaci tuto úlohu může plnit každé kolo jiný hráč ( První kolo byli 2 zombie, jeden se odhlásil, nahradil ho ct
hráč č.1. Druhé kolo byli opět 2 zombie, jeden se opět odhlásil, nahradí jej ct hráč č.2 )
- v případě že je ct hráč afk ( při zneužívání se bude hlídat ''afk aktivita'' ) se na něj tento zákaz nevztahuje
- v případě že se hráč připojí během jíž rozehrané hry
- v případě že bude dotyčný hráč zaseklý v jiném hráči ( bug )
- v případě že se situace odehraje po prvních 30 vteřinách kola, při běžném plnění úkolu modu ( návrh takový že by se udělil kick hráčům kteří by se nechávali dobrovolně a opakovaně nakazit 30 vteřin po vypuštění zombies )

8. Reconnect za zombie - stávající zákaz, výjimku tvoří afk hráči ( opětovné připojení do hry ze spectu )

9. Globálně platné pravidla na kotelně ( cheating, vulgarismy etc... )

Jelikož se mi nepodařilo ani najít konkrétně vypsaná a platná pravidla od kterých by bylo možno se odrazit tak jsem vypsal kompletní seznam toho co by se mělo dodržovat + těchto pár nových. Názory jsou vítány všechny, jen poprosím určitý nadhled na věc a konkrétnost poznámek. Na serveru nejsme sami a je třeba brát ohled na slabé hráče kteří se teprve učí. Dejme jím prostor k tomu se zdokonalit a rozvíjet.

Obdivuhodné ,že sis s tím dal takovou práci to vše vypsat a naprosto s těma pravidly SOUHLASÍM

killer-savage
10-03-21, 11:59
K pravidlu č.7: Nemôžme rozkázať hráčom za akú stranu chcú hrať. Toto pravidlo sa dá aj tak obchadzat pretože ako keby sa bude snažiť ich zdržovať a pritom ho "nechtiac" nakazí. Ako usúdiš či sa nechal alebo nenechal? Môže sa vyhovorit že sa nechcel nakaziť.

E: som ZA aby sa obmedzili sloty na 12 alebo 15 hráčov kvôli tomu že vozidlá majú obmedzenú kapacitu a musím ich vyhadzovať aby sa to vozidlo pohlo.

Tomas80Tiger
10-03-21, 12:40
Posledná vec k debate s tebou Cavror.... Z mojej správy si si zas vybral len to čo ti vyhovuje a zas si si to vysvetlil po svojom... Ja nemám problém hrať s hráčmi ktorý to vedia... napríklad či je u ZM Algo alebo Ešembák... tak je takmer isté že za CT nevyhrajeme... a ja s tým nemám problém.... nemám problém s tým že nevyhrám za CT... Mám problém s tým.. že nabehneš na server... urobíš bordel a vytočíš polovičku servera ktorá to potom leavne a nieje s kým hrať... Mám problém s tým že keď si ty na servery tak sa to za CT nedá dohrať vôbec... Nemám problém s dobrými hráčmi.. mám problém s hráčmi ktorý svojim chovaním zhadzujú server a zapríčiňujú to že nieje s kým hrať....

S tým pravidlom ohľadom toho čakania na začiatku ti to vysvetlím na jednoduchom hernom princípe.. Predstav si že máš v hre vzácnu zbraň.. zistí sa že dokáže dávať instakill hráčom a je veľmi OP... čo urobia vývojári aby hráči ktorý nemajú túto zbraň neodchádzali z hry len kvôli tomu že sa proti tejto zbrani nedá vyhrať? Znížia jej dmg alebo jej nastavia dlhý reload time... Tomu sa hovorí game balancing... je to princíp ktorý dobrý vývojári (v tomto prípade admini alebo kto sa stará o servery) využívajú nato aby hra bola hratelná i pre nových hráčov i pre tých ktorý hrajú pre zábavu....

Keď už spomínaš čo spomenul Samco... Keby to takto bolo.. že by boli aspoň 2 servery... tak by sa toto pravidlo pridávať nemuselo.... hráči ktorý by s tvojím hraním mali problém by odišli na druhý server a po chvíli by si hral pravdepodobne sám...

A k tomu čo ty nazývaš vyplakávanie... Je to tvoj subjektivný názor... oproti xyz ďalším subjektivným názorom ktoré oponujú tvojmu... Dám ti príklad... Niektorý ľudia hovoria že komunizmus je super... Ale väčšina je toho názoru že s ním je viac problémov ako úžitku a preto je dneska demokracia... (nezastávam sa ani jedného...)... Tá malá skupina sa ohradí tým že niekedy komunizmus fungoval a že len dnešná doba bráni tomu aby fungoval... a v tom je ten háčik... je iná doba iný svet.. veľa vecí inak funguje... To že majú ľudia iný názor nieje vyplakávanie.. je to len iný názor ktorý buď akceptuješ.. alebo len si zapcháš uši palcami a spievaš si Lalala to čo hovoríte vy je hlúposť a môj názor je jediný správny...

Ako hovorím.. nechcem sa k tvojmu zmýšľaniu a podobne viac rozpisovať... preto sa zamysli nad tým čo píšem... a nehovor že ty jediný máš pravdu a my vyplakávame

Samco
11-03-21, 11:28
Samozrejme jako pri kazdem jinem modu se budou brat veci situacne. Nemyslim si ze by bylo uplne rentabilni kickovat afk hrace, stejne tak dat ban nekomu kdo nema znalost mapy kdyz nekde neco omylem spusti takze zohlednovani situace je podle me na miste.

Jsem v soucasnosti v praci takze nejake smysluplne zneni navrhu bych napsal odpoledne. Pozdeji editnu

E//
Takže abychom nestáli jen u planých řečí tak začnu s návrhem aktualizace pravidel. Žádám hráče a adminy aby se vyjádřili ke konkrétním pravidlům v případě že by s nimi nesouhlasili, popřípadě měli nápad jak jej doplnit.

1. Zákaz o ničení mostů spoluhráčům - Podle mne dost jasné pravidlo. Ničení mostů spoluhráčům je zakázáno, avšak s jednou výjimkou a to když jsou zombie hráči příliš blízko a zanechání mostu by ohrozilo zbytek ct týmu. V tomto případě je to povoleno a Ct hráč může obětovat spoluhráče který se nachází na mostě spolu se zombie hráčem.

2. Zákaz o zavírání dveří spoluhráčům - druhé nejjednodušší pravidlo a se stejnou výjimkou jako v zákazu o ničení mostů spoluhráčům. V případě že je zombie hráč příliš blízko dveří/brány a ohrožuje zbytek ct týmu, je povoleno spoluhráče obětovat a dveře zavřít. ( toto basic pravidlo dokonce není ani uvedené mezi pravidly na serveru )

3. Zákaz mačkat koncová tlačítka za zombie tým (funkce call) - podle mne dost konfliktní zákaz. Zákaz bych ponechal s výjimkou že poslední ct hráč se někde schovává a zdržuje hru ( mohlo by to, ale také nemusí urychlit průběh kola, zde riziko přenosu hromadného slaye do dalšího kola ) - tady bych rád věděl co si o tom hlavně myslí ostatní

4. Zákaz o napomáhání nepřátelskému týmu - pod tímto zákazem je jednoduché si představit hráče který rozbije překážku která má poskytnout ct týmu časovou výhodu a zpomalit naopak zombie tým. Doplnil bych do něj i trest za vlastní neschopnost ( často, ale fakt dost často sleduju že hráči nepřeskočí nějakou jednoduchou překážku, spadnou do vody či na zem a automaticky rozbijí překážku pro zombie a to i přesto že je přítomna většinou i cesta zpět která se nachází obvykle pár metrů od místa dopadu )

5. Zákaz blokovat helikoptéru/vlaky/auta/lodě - asi každý který na našem escape serveru hrál v uplynulých 3-4 letech si vybaví, že když se postavíš do druhého hráče ve chvíli kdy se nacházíte na pohybující se entitě ( plošiny, auta, lodě, vlaky, kyvadla, otáčející se objekty ) tak se pohyb entity zastaví a rozhýbe se opět až poté co se hráči od sebe vzdálí. Entita se takto zastaví i když skočíte skrčení do okna, či se pod entitu skrčení doplazíte. Tento bug se dá využít v prospěch ct týmu ale také v prospěch zombies. Bug si našel ve hře své opodstatnění kdy na sebe mohou ct hráči čekat než odletí/odjedou. Nicméně neznalí hráči kterí na serveru hrají prvně o tomto neví a na sprosťáka se postaví přímo do hráče nebo skočí do okna. Povolena výjimka kdy se čeká na ''naložení'' zbytku hráčů do vozidla.

6. Povinnost čekat na ostatní hráče - je slušnost čekat na ostatní. Mod je sestaven na vzájemné spolupráci. Než se zmáčkne nějaké tlačítko, bylo by vhod se nejdřív otázat do chatu jestli se může vůbec zmáčknout a jestli ostatní stíhají ( i ti kteří jsou úplně vzadu a zdržují postup zombie hráčům ). Masová vražda těch kteří chrání zbytek týmu mi příjde dost sobecká. Opět s výjimkou, že v případě, že přílišné čekání může ohrozit zbytek ct týmu je možno tyto hráče obětovat a ''shodit bombu'' případně odletět s helikoptérou. Při prvním přestupku slay, po druhém kick, po třetím ban

7. Zákaz se nakazit zombie hráčem mimo přirozený výběr ( při spawnu ) - Kvůli tomuto pravidlu tady tento thread vznikl. Pravidlo se vztahuje na hráče kteří nebyli vybráni na začátku kola a schválně se nechají nakazit zombie. Je třeba brát ohled na nové a slabší hráče. Jeden zombie má přes 10 000 životů a i bez vylepšení je rychlejší než ct. U tohoto bych stanovil několik výjímek:
- v případě že jsou po výběru 2 zombie a jeden z nich se odhlásí, 1 ct hráč může chybějící zombie nahradit a při této situaci tuto úlohu může plnit každé kolo jiný hráč ( První kolo byli 2 zombie, jeden se odhlásil, nahradil ho ct
hráč č.1. Druhé kolo byli opět 2 zombie, jeden se opět odhlásil, nahradí jej ct hráč č.2 )
- v případě že je ct hráč afk ( při zneužívání se bude hlídat ''afk aktivita'' ) se na něj tento zákaz nevztahuje
- v případě že se hráč připojí během jíž rozehrané hry
- v případě že bude dotyčný hráč zaseklý v jiném hráči ( bug )
- v případě že se situace odehraje po prvních 30 vteřinách kola, při běžném plnění úkolu modu ( návrh takový že by se udělil kick hráčům kteří by se nechávali dobrovolně a opakovaně nakazit 30 vteřin po vypuštění zombies )

8. Reconnect za zombie - stávající zákaz, výjimku tvoří afk hráči ( opětovné připojení do hry ze spectu )

9. Globálně platné pravidla na kotelně ( cheating, vulgarismy etc... )

Jelikož se mi nepodařilo ani najít konkrétně vypsaná a platná pravidla od kterých by bylo možno se odrazit tak jsem vypsal kompletní seznam toho co by se mělo dodržovat + těchto pár nových. Názory jsou vítány všechny, jen poprosím určitý nadhled na věc a konkrétnost poznámek. Na serveru nejsme sami a je třeba brát ohled na slabé hráče kteří se teprve učí. Dejme jím prostor k tomu se zdokonalit a rozvíjet.

1. To je samozrejmé, každý by to mal pochopiť. Z môjho pohľadu ale nesúhlasím s obetovaním hráčov. :/ CT by sa mali snažiť dobiehajúcemu pomôcť buď strieľaním zombíka alebo Frost granátom.

2. To by som zjednotil s prvým bodom a doplnil to k nemu.

3. Je to na individuálnej báze, lebo ak CT ostalo niekde zašité na začiatku mapy a zombíci sa k nemu nedostanú, tak asi iná možnosť nie je. Jedine počkať na koniec kola. V každom prípade tu hrozí hlavne riziko bugu, čiže zahrnul by som to komplexne do zákazov.

4. Logická vec, ktorá by možno ani nemusela byť v pravidlách. Výnimky sa však vždy nájdu, čiže kľudne sa to tam môže dať.

5. Jediná, ale za to významná výhoda prechádzania cez seba je vzájomné čakanie s dopravným prostriedkom na konci mapy. Ja som bol ale zástanca možnosti, keď sa nedalo ešte prechádzať navzájom cez spoluhráčov. Tento môj názor a pohľad som však oželel, lebo možnosť počkania je veľmi vhodná aj pre začínajúcich hráčov, ktorí nie sú trošku pomalší.

6. To by mala byť samozrejmosť. Našťastie čoraz menej hráčov si túto skutočnosť neuvedomuje. Keď to porovnám s takými šiestimi rokmi dozadu, tak za ten čas sme tu urobili významný pokrok.

7. Ako som už spomínal, tento návrh rozhodne podporím s individuálnymi výnimkami, ktoré si približne vypísal. Je mi ľúto hlavne tých začínajúcich, lebo z takej hry nemajú skoro nič a radšej odídu. Roky som sa snažil o sťaženie hry pre CT, tak sa postupne odobrali možnosti kúpenia viacerých granátov, prišlo k navýšeniu HP u zombíkov a k ich neodhadzovaniu v čupe. Bol by som nerád, kebyže sme museli toto všetko opäť vrátiť do pôvodnej podoby. Ešte by bola možno na mieste otázka, či by sme zo začiatku neboli nútení zrušiť XP pre zombíkov. Nejaký krok by sa ale mal určite podniknúť, najmenej bolestivejšie by bolo zavedenie tohto pravidla.

8. Bez zmeny.

9. Jedná sa o samozrejmosť.

Tomas80Tiger
12-03-21, 10:45
Po včerajšom hraní by som doplnil do pravidla č. 5 ešte zákaz blokovať dvere a brány pred Otvorením... nemyslím držať ich pre hráčov aby sa čo najskôr zavreli ale blokovať ich zavreté a tým pádom blokovať postup CT v pred....

Včera sme hrali na ze_military_v1_exp kde sa otvára tá brána... Nakoľko je i tá brána entita tak ju stánim v sebe hráči dokážu blokovať.... Tak isto i dvere na jurassicu už neviem ktorom tie čo sú na začiatku... alebo na ze_house_v1 sú tie dvere ktoré sa taktiež dajú blokovať... To blokovanie nieje priamo o tom že sa hráč postaví do nich... je to o tom že hráči niekde pri dverách stoja v sebe a to buguje entitu... takisto na novom ze_wilderness_remastered_final keď sa hráči postavia vedľa tej koľajnice do seba tak to buguje ten vlak...

Algorythm
12-03-21, 11:16
Co jsem tak cetl a hledal drive reseni tak se ten bug da eliminovat udajne updatem zakladniho modulu pro zombie mod. Nicmene toto by vyzadovalo nastavovani serveru od zakladu a tezko rici jestli si Kotel bude chtit udelat cas.

Tomas80Tiger
12-03-21, 17:59
Aj keby si Kotel na to čas našiel neviem či by to bolo dobré... Ten nápad má svoje pro i proti...

Pro - nebude sa bugovať a tým pádom bude menej slayov kickov a v podstate práce ohľadom schválneho bugovania helin atď.

Proti - vznikne nový problém.... a tým bude že keď niekto nebude čakať s volaním... tak majú posledný proste smolu... nebude sa dať podržať helina atď. A tu vzniká ďalší problém ktorý teraz je minimálny lebo hráči vedia podržať helinu ak niekto zavolá hneď ako tam dobehne
- nebude sa dať podržať helina atď. niekde tesne pred odletom ale bude viac času počas ktorého zm môžu naskákať do heliny a pod. (čož nieje až taký problém... problémom je že by hráči museli hrať viac týmovo a menej každý sám za seba... museli by sa lepšie hádzať freezenady)

Za seba hovorím.. je mi jedno či by sa toto konkrétne s tým pluginom menilo.... skôr ma trápi to či by hráči boli schopný čakať a napísať do chatu tú jednoduchú otázku: Volať?...
V podstate by sa tým zmenil celý ráz hry... už by nebolo cieľom utekať dopredu a podržať helinu kým niekto zdržiava v zadu zm... Ale neviem napísať ako by sa to hralo po tejto zmene... sú mapy ktoré by to neovplyvnilo... Ale sú mapy kde sa dosť spoliehame na to že podržíme helin atď. a tam by sme museli buď lepšie zdržiavať zm alebo by sa niektorý hráči museli obetovať (čož ja som si istý že takých schopných obetovania sa je málo...)

Cavror
12-03-21, 20:21
"Hráč se může nechat nakazit na spawnu zombiekem, pokud skore výher týmů zombie, je menší než CT teamu. Například je skore 3:6, hráč může hrát za zm. Naopak při skore pro zm 6:5, hráč se již nesmí nechat nakazit"


Můžete se vyjádřit k tomuto bodu? Díkets

Samco
12-03-21, 22:16
Můžete se vyjádřit k tomuto bodu? Díkets

To už je zbytočne prekomplikované, túto výnimku by som tam nezahrňoval.

Cavror
12-03-21, 22:42
Průměrný hráč ZE má asi dvojciferné IQ. Zakazovat hrát hráčům za jeden tým je prostě blbost.

Iluminato
12-03-21, 22:54
Ja ako nováčik, ak by som sa chcel naučiť hrať ZE a zároveň dodržiavať toľké emancipačné pravidlá tak to si radšej zahrám classic. Keď som zapol ZE a cavror to tam 3hardil za zm tak ma to práveže viac motivovalo..a za zm mi zas cavror a jemu podobní pomáhali s nákazou a priučil som sa tak trikom, lebo sám nováčik proti 3 skúseným ct neni šanca

killer-savage
12-03-21, 23:29
Možno by som pridal špecial drahé zbrane z apo alebo half life pre CT pretože každý zombie pridáva svojmu teamu +10.000 HP a na to tie súčastné zbrane nestačia. Predstav si situáciu 3 v 7 a jeden zo zombie je ten "skúsenejší" a ešte sa nájdu hráči čo nevedia načasovať granáty alebo ho missne kvôli bhopu tak rip. A čo som veľa krát zažil tak stačí 1 nakazený zm + bhop proti 6 CT = ZM win.

E: vidím to tak že chcete nejaké obmedzenie pre zm lebo sú moc silny. Ale čo keď to je opačne a proste sú len CT moc slabý, tak im niečo pridať.

Algorythm
12-03-21, 23:41
https://csko.cz/forum/showthread.php?71461-Zombie-Escape-Soupis-n%E1vrh%26%23367%3B

Toto se tu rozebiralo nejakou chvili zpet

killer-savage
12-03-21, 23:55
Tam vidím dobrý návrh od Samča
V rámci bonusových XP pre CT si viem predstaviť asi len vyšší damage, rýchlejšie prebíjanie, väčší zásobník. Rýchlosť nie, nakoľko by nováčikovia boli v podstatnej nevýhode. Odhadzovací zombie granát by sa určite mohol vrátiť. A aj tak CT vôbec nevyužívajú buy menu za body

Samco
13-03-21, 10:13
Ja ako nováčik, ak by som sa chcel naučiť hrať ZE a zároveň dodržiavať toľké emancipačné pravidlá tak to si radšej zahrám classic. Keď som zapol ZE a cavror to tam 3hardil za zm tak ma to práveže viac motivovalo..a za zm mi zas cavror a jemu podobní pomáhali s nákazou a priučil som sa tak trikom, lebo sám nováčik proti 3 skúseným ct neni šanca

Určite je tu menej emancipačných pravidiel, ako v porovnaní s módmi JB a TTT. Classa pre ZM sa nastavila tak, aby aj nováčikovia mali šancu robiť za ZM nákazu.

Algorythm
13-03-21, 11:56
Podle mě mají ct granátů více než dost v současnosti. Na některých mapách jsem musel jejich počty i snižovat neboť jich tam bylo přehnaně mnoho ( viz. ze_jurassicpark_v5 )

K výjimce k pravidlům ohledně obětování spoluhráče bych dodal jen to, že se jedná jen o znění toho pravidla. Ve skutečnosti se to stává na denním pořádku, že někdo někoho zavře za dveřmi protože má metr od sebe zombie hráče. Trestat takového hráče je nesmysl a spíše navrhuji jen aby se to k pravidlům připsalo pro kompletnost jeho znění.

K pravidlu č. 7 se vyjádřím tak, že se jedná pouze o můj návrh a nic zde nestanovuji. Očekávám hlavně nějaký argument či nějaký nápad jak si poradit se situací a to univerzálně pro všechny hráče, ne kvůli jednoho individua. Toto téma se rozebíralo již několikrát a ještě mnohokrát se rozebírat bude pokud věci zůstanou tak jak v současnosti jsou. Hra je v tomto momentě nevyvážená kvůli blokování, bezúčelných pádů hráčů a overpowered zombies a částečně i kvůli strukturám jednotlivých map ( např. ze_egypt )

Savagův nápad ohledně speciálních zbraní nezní až tak přehnaně. Miniguny které jsem sestavil na své mapě ze_thelostcity mají tak vysoký dmg právě z toho důvodu aby mělo smysl se proti zombie bránit i jinak než pomocí flashů. Možná, že bude právě stačit pouze přidat nějaké výhody pro ct aby to vykompenzovalo zombie bhop. Přidáním ct xp systému který by se po mapě a reconnectu vždy resetoval mi příjde vhod nakolik lidi často kupují granáty. Mohl by se skládat například z:
1. větší dmg
2. větší zásobník
3. více armoru
4. více hp

a spojit to s xp systémem pro zombie ( buď si vyexpíš ct nebo zm z jedné xp banky ). Osobně mou pozornost upoutal i adrenalin systém na ctf serveru. Takové dočasné skilly které by poskytly určitou výhodu ( nekonečno nábojů po 10 sekund, regenerace apod. ) nezní nijak zle.

∂αякηєѕ
13-03-21, 12:38
Nebo by se mohlo jak si můžeme vylepšovat zombie tak aby sme si mohly aji lidi expit na rychlost armor zdraví.

TonyKorunka
13-03-21, 18:06
Savagův nápad ohledně speciálních zbraní nezní až tak přehnaně. Miniguny které jsem sestavil na své mapě ze_thelostcity mají tak vysoký dmg právě z toho důvodu aby mělo smysl se proti zombie bránit i jinak než pomocí flashů. Možná, že bude právě stačit pouze přidat nějaké výhody pro ct aby to vykompenzovalo zombie bhop. Přidáním ct xp systému který by se po mapě a reconnectu vždy resetoval mi příjde vhod nakolik lidi často kupují granáty. Mohl by se skládat například z:
1. větší dmg
2. větší zásobník
3. více armoru
4. více hp

a spojit to s xp systémem pro zombie ( buď si vyexpíš ct nebo zm z jedné xp banky ). Osobně mou pozornost upoutal i adrenalin systém na ctf serveru. Takové dočasné skilly které by poskytly určitou výhodu ( nekonečno nábojů po 10 sekund, regenerace apod. ) nezní nijak zle.

Vskutku veľmi dobré nápady.


Nebo by se mohlo jak si můžeme vylepšovat zombie tak aby sme si mohly aji lidi expit na rychlost armor zdraví.

To isté už spomínal Algo.


K pravidlu č. 7 se vyjádřím tak, že se jedná pouze o můj návrh a nic zde nestanovuji. Očekávám hlavně nějaký argument či nějaký nápad jak si poradit se situací a to univerzálně pro všechny hráče, ne kvůli jednoho individua. Toto téma se rozebíralo již několikrát a ještě mnohokrát se rozebírat bude pokud věci zůstanou tak jak v současnosti jsou. Hra je v tomto momentě nevyvážená kvůli blokování, bezúčelných pádů hráčů a overpowered zombies a částečně i kvůli strukturám jednotlivých map ( např. ze_egypt )


Tu sa chcem pozastaviť a vysloviť názor, s ktorým možno nebudete súhlasiť: naozaj má byť hlavným cieľom radikálna snaha o vyrovnanú hru? Prečo na tom tak záleží? Chápem, že vyrovnané skóre tímov je dôležité napríklad pre classic, oldschool, knife, asi aj bb zombie, hoci ten mód nepoznám, ale nevidím dobré dôvody prečo by sme sa mali snažiť, aby to bolo čo najbližšie k 50/50. Neviem ako iní, ale mne osobne vôbec nevadí, ak je to aj 3/1 až 5/1 v prospech zombie, ak je to však 3/1 až 5/1 v prospech CT, tak s tým mám veľký problém, hra mi príde neskutočne otravná, nudná, zombíci tiež moc nie sú motivovaní hrať a často leavujú... ako som písal, mne nevadí, ak aj počas 20 minútach na mayi vyhrám ako CT jedenkrát, lebo viem, že tá mapa je brutálne náročná a ak sa mi to za CT podarí hoci aj jedenkrát, tak to beriem ako neporovnateľne väčší úspech, ako keď sa mi to za CT podarí napríklad na mape jurassic päťka. Neviem, ako by som to ešte inak povedal, tak to prirovnám k Takešimu hradu, kde súťažiaci vyhrávali len veľmi vzácne, tak vnímam mayu, votujem to, lebo to beriem ako výzvu pre CT a mám rád výzvy a adrenalín (ak chcem pri hre oddychovať, tak votnem niečo ľahšie a kratšie alebo si idem zaskákať na deathrun free).

Ešte k tým vyrovnaným tímom, podľa mňa je to blbosť, pretože na rozdiel od niektorých módov alebo súťaží a turnajov, tak v tomto móde sa nikto neidentifikuje ako jeden ani druhý tím, proste sa stáva, že dakto každé druhé kolo ukončí za opačný tím (a ak vyhrajú ZM, tak vyhrajú v podstate všetci, preto si myslím, že v tejto hre proste ide len o úspech či víťazstvo CT, zombíci nevyhrávajú, ale snažia sa im to prekaziť), čiže neviem, komu záleží na tímoch, chápem, že je to dobrý indikátor toho, či to predsa len nie je 90% výhier pre ZM a vice versa, ale zase tiež si myslím, keď je fajn, že niektoré mapy sú pre CT ľahké a iné mapy naopak brutálne náročné, podľa mňa to je aj zmysel votovania, hráč si vyberá podľa toho, čo sa mu páči a na čo sa cíti, ja som za rozmanitosť a stupňovitosť, nie za priemernosť.

Porovnajte si to napríklad s TTT módom, na niektorým mapách je to 10:1 pre nevinných (samozrejme, záleží aj na tom, kto je nevinný a kto zradca), inde je to 50/50, ale nikomu nikdy nešlo o to, aby to bolo 50/50, proste zradcovia to majú oveľa ťažšie, musia spolupracovať, plánovať a dohadovať sa, niekedy je vyhrať za zradcov umenie podobne ako vyhrať za CT napríklad na mayi.

Zas tiež by podľa mňa nebolo fajn, ak by CT v strede mapy zabíjali ZM, to by ma veru nebavilo znovu sa respawnúť s vedomím, že to už nemám šancu dobehnúť.

Napríklad, v tejto téme som si všimol, že Samčo obhajoval, že je dobré, keď je mapa pre CT náročnejšia, s tým úplne súhlasím: https://csko.cz/forum/showthread.php?66211-Boti-na-mape-ze-egypt_two_lg.

PS: nelobbujem za svoje záujmy, keďže bh neovládam a proti bh zombíkom som bezmocný, proste mi len príde fér, aby bola hlavná zbraň ZM v ich skilloch a CT zas v spolupráci (čakanie sa, hádzanie granátov, plán a dohody a ak na to väčšina kašle, tak si nezaslúžia každú druhú hru vyhrávať).

Tomas80Tiger
13-03-21, 19:02
TonyKoruna - Celé toto nevzniklo kvôli nijakému vyrovnávaniu týmov alebo vyrovnávaniu počtu výhier ZM proti CT.... Vzniklo to kvôli problému ktorý bránil akejkoľvek výhre za CT.... Ja nemám problém s mapami kde vyhrávajú zm... Osobne mám mayu tiež rád i keď na nej vyhrávame možno raz z 10 kôl.... Mojím cieľom nebolo vyrovnávať skóre výhier ale vymedziť jedno konanie ktoré značne kazilo hru pre CT... Ja nemám problém s tým že vyhrajú ZM aj viackrát.... mám problém s tým keď sa za CT nedá vyhrať vôbec z dôvodu toho že sa na začiatku počkajú hráči a je hneď väčší počet zm.... Tak ako sa to týka konkrétne Cavrora... tak sa to týka i celkovo počtu hráčov za ZM nakoľko ich sila je hlavne v ich počte (čím viac ich je tým menšia je šanca že ich zvládnete pofreezovať všetkých)

Mám pocit že tento thread sa dosť oddialil od dôvodu založenia (i keď to nemusí byť úplne na škodu lebo je tu pár dobrých nápadov)... Ale z tých nápadov čo tu padajú nemám veľmi dobrý pocit... v podstate by sa prekopala celá hra.. zmenilo by sa dosť veľa vecí a zas by sa podľa mňa muselo nejako balancovať hru... Podľa mňa je ZE dosť vyrovnané (vybalancované hrateľnosťou za oba týmy) teraz... jediné čo ho kazí je to čakanie na začiatku

K ostatným nápadom:
- pridať zbrane - za mňa skôr nie.... Po dvoch troch kolách by mal takú zbraň každý a zm by si vôbec nezahrali.... Tam by sa to dalo riešiť iba obmedzením počtu zbraní (tak ako je napríklad Glock na JB - jeden na kolo).. alebo veľkým počtom bodov na zakúpenie takej zbrane (čož by možno znamenalo že si ju do konca mapy ani nikto nekúpi)... taktiež ako hovorí TonyKorunka dosť by kazilo hru za zm respawnovať sa po zabití v polke mapy... Taktiež by dochádzalo k situáciám kedy by CT vyhrali tým že by uhitovali ZM týmito zbraňami (mám rád guľomety na Algovej mape... ale už minimálne 2krát som vyhral len tým že som ZM zabil keď boli 2-3)

- xp pre CT - dobrý nápad... napríklad ako je to na zombie apokalipsa alebo biohazard už neviem na ktorom to je... to by bolo super

- schopnosti pre CT - neviem nemám s tým nijaké skúsenosti a tak... mohlo by to byť niečo nové zaujímavé

- granáty pre ZM - vraj to na ZE bolo.. nehrával som ešte v tedy... ale tie granáty by boli dobré ako písal Algo s tým že by neodhadzovali ZM.... a možno by bolo dobré ak by neodhadzovali ani CT v čupe alebo podobne... lebo napríklad do heliny alebo na lodi by stačilo dobre trafiť jeden ZM granát a CT by to proste vyhodilo vonku.. dochádzalo by k tomu že by každý naliezol čo na najbezpečnejšie miesto v escape vehicly a bugovalo by sa stáním v sebe

Za seba hovorím že by som nad pridávaním týchto vecí viac popremýšľal nakoľko hra je dosť vybalancovaná a mohlo by to zas rozhodiť celý gameplay... Nehovorím že sú to zlé veci len neviem či by to nenarobilo viac škody ako úžitku... Ale pridať to na oživenie hry by bolo celkom zaujímavé

Edit: Tony dobre poznamenal že gunnu na slow... neviem či niekde taký plugin je ale mám nápad ktorý je podobný s tým slow faktorom - UMP čo je na TTT.... rozhodí to hráča neskutočne a keď je napríklad na teknom mostíku tak ho to môže zhodiť... ale tu by zas muselo byť to obmedzenie napríklad jedno UMP na kolo a max 5 nábojov lebo by sa to dalo neskutočne zneužívať

Algorythm
13-03-21, 19:16
Autor pluginu nepočítal s tím že někdo bude chtít vypnout účinek těch granátů pro zombies. Ten kod by se do toho pluginu musel manuálně vymyslet a připsat.

TonyKorunka
13-03-21, 19:26
Jasné, rozumiem, narážal som len na to, čo tu bolo spomenuté, nie na pôvodný thread, som rád, že tu vznikla táto plodná diskusia, zas podľa mňa nevadí, že sa v tomto threade riešia aj iné veci, asi lepšie ako zakladať nové thready.

Proste mám k tomu konzervatívny postoj, hra mi teraz vyhovuje, napísal som názor, prečo si myslím, že nemusí byť vyrovnaná, páčia sa mi niektoré návrhy (nebránim sa, ak by to malo byť obmedzované, napríklad slay bez možnosti respawnu, no nie prísne trestané), páči sa mi návrh nového XP systému, prípadne spraviť to na spôsob ctf, no som proti radikálnym zmenám (zbrane pre CT, ktorými by zabíjali ZM v priebehu mapy, skôr nezabíjať vôbec a čo najviac ich zdržovať, spomaľovať) a nesúhlasím s novými pravidlami, ktoré by boli založené na prísnych trestoch (som za krátke, zrozumiteľné pravidlá a za mierne tresty). :)

Čo sa týka nejakej zbrane, tak skôr by som si predstavoval zbraň, ktorá by ZM spomalila, prípadne odhadzovala ďalej, ale nie som za to, aby bolo ľahké zabíjať ZM, tie guľomety na mapách sú fajn, ale do shopu by som nič také nedával.

//E: čo keby si CT mohli kúpiť o jeden HE granát navyše? Hoci by šlo o miniatúrnu zmenu, dakde som tu čítal, že keď to trafí ZM, tak im to narušuje bh a niekedy pár dobre trafených grantov môže spôsobiť, že ZM umrie až na konci a nie v polovici, takže je to tesnotka (ako som to pár krát videl na mayi).

Alebo na jednom ruskom serveri som si všimol, že sa dá kúpiť awp, ktoré po trafení odhodí zombíka na sto honov.

Prípadne dať CT od začiatku viac armoru, respektíve po víťaznom kole 75/100? Aj tak ak mám od začiatku 50 armor a na mape nájdem kevlar, tak mi to nepripočíta, neviem, či je to tak zámerne spravené.

Algorythm
15-03-21, 07:52
Ono je podle me fajn ze tentokrat se k tomu vyjadruji ve vetsim hraci takze je na miste to probrat vsechno at se vi kdo s cim souhlasi ci nesouhlasi.

S tim He by to mozna i slo. Bhopovat se s tim sice da ale sance ze te pri odrazu zarazi ten "flame lag" a ty si poskaces na miste je celkem vysoka. U flashu bych nesouhlasil nakolko jich je na mapach obvykle dostatek a uplne znemozni zombies pohyb coz vede k tomu ze je zm zmrazen i 5x za sebou.

S tim kevlarem je to asi bug. Stejne jako s naboji. Tyto 2 veci by se mely opravit.

Iluminato
17-03-21, 21:49
Ja by som si ako noob vedel predstaviť na ZE aj doublejump za ct.
Alebo, aby sa po nakazení CT od ZM zmrazilo na 5-10 sekúnd.


Doublejump tady kdysi vedl k tomu že hráči skákali do textůr
A to zmrazenie po nákaze? Tak by sa hráči spomalili po úmyselnej/neúmyselnej zmene teamu.

Algorythm
17-03-21, 22:27
Doublejump tady kdysi vedl k tomu že hráči skákali do textůr a na místa kde se normální zombie nedostali. Tím by se musel zavést i jump zombie a to by pak kalamita vzhledem k nízkým překážkám či krátkým propastem

killer-savage
18-03-21, 15:25
Za zombie 96% hier vyhrávam lebo CT nemajú moc možností ako zdržať zombie okrem granátov a pastí. Autolamu nikdo nekupuje tak navrhujem pridat zbraň M79 granátomet s menším dosahom.

Tomas80Tiger
18-03-21, 18:35
Keďže v edite sa to neujalo píšem samostatne... Čo tak pridať sem UMP z TTT... s nejakými obmedzeniami (či už menej nábojov... za veľa bodov alebo obmedzený počet na kolo)... Dá sa s tým rozhodiť bhop alebo zhadzovať z tenkých mostov a podobne... (na TTT som sa takto natroloval na Westerne na strechách na tých tenkých doskách)

Ak už sa má niečo pridávať.. tak niečo čo bude zm spomaľovať a nie ich priamo zabíjať (nakoľko už vyššie spomenuté bolo ako nafigu je keď musíte po polke mapy kedy vás zabijú odbehnúť zas celú trasu... čo ani nemusíte do konca kola stihnúť)

Za to zmrazenie hráča pri nakazení by som bol iba častočne... aby to bolo maximálne prvých 20 sekúnd mapy... lebo ja som rád ak sa mi podarí nakaziť jedného hráča aby mi pomohol.. a keby ten hráč čakal ďalších 10 sekúnd tak by to bolo v podstate oničom....

∂αякηєѕ
18-03-21, 22:30
Za zombie 96% hier vyhrávam lebo CT nemajú moc možností ako zdržať zombie okrem granátov a pastí. Autolamu nikdo nekupuje tak navrhujem pridat zbraň M79 granátomet s menším dosahom.

Já bych byl taky pro aby se přidala

TonyKorunka
18-03-21, 23:03
Keďže v edite sa to neujalo píšem samostatne... Čo tak pridať sem UMP z TTT... s nejakými obmedzeniami (či už menej nábojov... za veľa bodov alebo obmedzený počet na kolo)... Dá sa s tým rozhodiť bhop alebo zhadzovať z tenkých mostov a podobne... (na TTT som sa takto natroloval na Westerne na strechách na tých tenkých doskách)

Ak už sa má niečo pridávať.. tak niečo čo bude zm spomaľovať a nie ich priamo zabíjať (nakoľko už vyššie spomenuté bolo ako nafigu je keď musíte po polke mapy kedy vás zabijú odbehnúť zas celú trasu... čo ani nemusíte do konca kola stihnúť)

Za to zmrazenie hráča pri nakazení by som bol iba častočne... aby to bolo maximálne prvých 20 sekúnd mapy... lebo ja som rád ak sa mi podarí nakaziť jedného hráča aby mi pomohol.. a keby ten hráč čakal ďalších 10 sekúnd tak by to bolo v podstate oničom....

Ja si myslím, že toto by bolo skvelé riešenie, takisto by som zvažoval nad pridaním newton launchnera a míny z TTT, prvé odhadzuje a druhé berie dmg a dezorientuje, skôr by šlo o tú dezorientáciu.

Napríklad obmedziť Newton Launchner 1 nábojom a 1 v zásobníku a mohlo by to stáť 20-40 kreditov a ešte k tomu to obmedziť že len jedno za kolo (napríklad). Podobne aj s tou mínou. Ale to UMP by podľa mňa bolo fakt dobré voči bunnyhopu. Z iných módov neviem posúdiť, keďže poznám len ZE a TTT.

Cavror
21-03-21, 11:32
Vůbec netuším co UMP z TTT dělá, tak nemůžu říct jestli se má přidat nebo ne. Kdyžtak to někdo popiště prosím.

Newton launcher je dle mého dvousečný meč. Na jednu stranu dokáže zm dostat hodně daleko, ale jelikož zm netrápí fall dmg a ani nic jiného, může to využit ve svůj prospěch a dostat se klidně až úplně dopředu. Tudíž zase věc, který znevihodní hlavně slabší hráče.
Granát launcher mi přijde dost přehnaný. Všichni snad víme, že nejvíce rozhoduje mapa. Na některých mapách bych přidal tolik zbraní co to jen jde, ale na některých vůbec.

Důležitý faktor, který by se měl řešit je počet hráčů na serveru. Pokud se spawne 1 zm a hráč si koupí granátlauncher je jasné, že ostatní nemusí běžet k vrtulníku a toho zm každé kolo zabijí. Většinu času stačí normální kulomet na zabití jediného zm. Granátlauncher by snad zvládl i dva. Proto jestli se přidá jakákoliv zbraň pro CT, chci aby se dobře promyslela vyváženost a její nákup by se omezil na počet hráčů na serveru (Podovně jako na JB je glock omezen na 10 hráčů). Je nesmysl kupovat zbraně, pokud je na serveru 8 lidí.

Taky víme, jak to bývá s novými návrhy a jejich realizací. Byl bych rád, kdyby někdo napsal co je reálně přidatelné a co ne. Nerad bych aby to tu zemřelo jako tread se skvělými nápady, co nikdo neudělá.

Algorythm
24-03-21, 11:31
Vsechny pluginy obsahuji Cvary ktere se daji regulovat a usmernovat tim jejich vliv na gameplay. Muzu na tuto diskuzi vytvorit testovaci server podobajic se escapu a nahazet na nej vyse zminene pluginy na odzkouseni. Za predpokladu ze jsou to pluginy oddelene a nejsou soucasi core codu pro dotycny mod.

Samozrejme jen v ramci odzkouseni.