PDA

Zobrazit normální verzi : [ archivácia 28.3. ] ~piskotek~ --> Nakladana Okurka



M3D
22-03-21, 20:48
Vypis z konzole:


[AMXBANS] Mas BAN pro tento server! (id 290696)
[AMXBANS] Mas PERMANENTNI ban!
[AMXBANS] autoid: '213428'
[AMXBANS] Duvod banu: 'Asi bug ale vidďż˝ hrďż˝?e kterďż˝ vid?t nemas'
[AMXBANS] Zabanovany nick(1): < ~piskotek~ >
[AMXBANS] Tvuj nick: ~piskotek~
[AMXBANS] Zabanovane SteamID(1): VALVE_0:0:532144553
[AMXBANS] Tvoje SteamID: VALVE_0:0:532144553
[AMXBANS] Zabanovana IP adresa(1): 31.192.88.17
[AMXBANS] Tvoje IP adresa: 31.192.88.17
[AMXBANS] V banlistu na www.csko.cz muzes zjistit podrobnosti o banu
[AMXBANS] Ban dal admin: < sssssaaaa >
[AMXBANS] Server: csko.cz | Jailbreak 7 mini (jb_sa





Poznamka:






dobry den žadam si o unban byl to bug hry že když se postaviš pod hrace tak vidíš jeho nohy a ja sem mel awp a strilel jsem do noh a oni si mysleli ze mam Wh tak napsali adminovi a ten mi dal permu z těchto duvodu si žádám a prosim o unban byl to jen bug hry.

Nakladana Okurka
22-03-21, 21:28
Čau, zajímavý, ze já ten bug neviděl. A pravděpodobně ani nikdo jinej. Nicméně si toho využil.
http://fd.csko.cz/upload/22-03-2021-20-25-06-xtr29413.jpg
http://fd.csko.cz/upload/22-03-2021-20-25-15-xtr29443.jpg

Jsou to jen screeny, zhodnoťte to admini prosím, ať hráče dlouho nezdrzuju od hraní, pokud je nevinnej.

Nakladana Okurka
22-03-21, 22:45
tieto screen som takisto pozeral ale čakal som kedy sa vyjadriš, takisto váham či to je bug alebo Wh , dufam že maš demo ked tak :)

Nemám, nestihal sem
Zatím UB

E: problém byl hlavně v tom, ze ten (asi) bug zneužíval k zvýhodnění se

Mlýn
22-03-21, 22:52
Neviem, hráč videl niekoho časť tela cez textúru a zjavne mu to moc nevadilo.
Ja som sa s týmto "bugom" na jb ešte nestretol a to mám túto mapu odohranú od zadu, stredu atď.

Indian0
22-03-21, 23:00
Chyba vo vykreslení cez Software. Clear.

Grakon2702
23-03-21, 03:46
S WHčkem by to muselo ukázat celé tělo.

killer-savage
23-03-21, 08:57
Chyba vo vykreslení cez Software. Clear.

Súhlasím

Koprakek
25-03-21, 07:08
Ano, jedná se o bug, jak jsem již psal na Steamu, ale pokud toho hráč zneužívá, nevidím důvod ban rušit.

Indian0
25-03-21, 11:50
Ano, jedná se o bug, jak jsem již psal na Steamu, ale pokud toho hráč zneužívá, nevidím důvod ban rušit.

Banovať permou chybu samotného cska je nezmysel. Nejde o žiaden bug, ktorý by mal dotyčný hráč možnosť nejako ovplyvniť. Chalan hrá pravdepodobne na kalkulačke so vstavanou grafikou a je rád, že mu spustí okrem Pacmana aj inú hru. Beží na starom rendri, ktorý má problémy vykresliť novšie textúry, ktoré sa často využívajú na novšie vytvorených mapách. Preto občas vidí časť tela cez stenu alebo nevidí nič, pretože mu to vykreslí nejako takto (http://fd.csko.cz/upload/22-03-2021-20-24-42-xtr29335.jpg) alebo takto (http://fd.csko.cz/upload/22-03-2021-20-24-49-xtr29358.jpg). Na prvom screene vidno modrú nepriehľadnú textúru, ktorú hráči hrajúci cez rendre D3D a OpenGl vidia ako normálne priehľadnú, na druhom screene to je podobne s palmou. Takýchto textúr hlavne na novších mapách je mnoho a hrať cez Software je viac pain a dostať za to permu je preto za mňa nezmysel. To by sa museli banovať všetci takýto hráči, ktorých tu bolo neúrekom.

UNHCZ
25-03-21, 12:48
Souhlasím s indianem, hodněkrát se stane na dust2, že někomu čouhá přes zeď nebo přes dveře na longu tlumič od M4ky, a prostě můžeš ho prostřelit. Za mě rozhodně unban.

Koprakek
25-03-21, 12:54
Souhlasím s indianem, hodněkrát se stane na dust2, že někomu čouhá přes zeď nebo přes dveře na longu tlumič od M4ky, a prostě můžeš ho prostřelit. Za mě rozhodně unban.

To je ale úplně něco jiného, já takový problém taky míval.. jde o to jestli toho hráč využívá, kdysi se to tu taky řešilo predne s tím co teď píšu

Koprakek
25-03-21, 13:03
Banovať permou chybu samotného cska je nezmysel. Nejde o žiaden bug, ktorý by mal dotyčný hráč možnosť nejako ovplyvniť. Chalan hrá pravdepodobne na kalkulačke so vstavanou grafikou a je rád, že mu spustí okrem Pacmana aj inú hru. Beží na starom rendri, ktorý má problémy vykresliť novšie textúry, ktoré sa často využívajú na novšie vytvorených mapách. Preto občas vidí časť tela cez stenu alebo nevidí nič, pretože mu to vykreslí nejako takto (http://fd.csko.cz/upload/22-03-2021-20-24-42-xtr29335.jpg) alebo takto (http://fd.csko.cz/upload/22-03-2021-20-24-49-xtr29358.jpg). Na prvom screene vidno modrú nepriehľadnú textúru, ktorú hráči hrajúci cez rendre D3D a OpenGl vidia ako normálne priehľadnú, na druhom screene to je podobne s palmou. Takýchto textúr hlavne na novších mapách je mnoho a hrať cez Software je viac pain a dostať za to permu je preto za mňa nezmysel. To by sa museli banovať všetci takýto hráči, ktorých tu bolo neúrekom.

Pokud hráč zneužije bugu hry/mapy pro svůj prospěch tak se to nebanuje? Od kdy? Co textura, štít na dustech, bugovaní z cel.. bug zneužívá tím, že střílí přes zeď protože vidí hráče kterého by normálně neviděl.. ano BUG.. a ANO využívá to, chápeme se?

Indian0
25-03-21, 14:06
Pokud hráč zneužije bugu hry/mapy pro svůj prospěch tak se to nebanuje? Od kdy? Co textura, štít na dustech, bugovaní z cel.. bug zneužívá tím, že střílí přes zeď protože vidí hráče kterého by normálně neviděl.. ano BUG.. a ANO využívá to, chápeme se?

Za mňa render banovať je nezmysel. Tvoj názor rešpektujem.

+ Tým príkladom textúr čo som hádzal, som chcel len naznačiť že je tam aká taká kompenzácia - vidíš časť tela cez steny, ktoré by si nemal vidieť a potom opak, nevidíš cez steny, ktoré by si mal vidieť. Taktiež sa tam bugujú zvuky a kopec ďalších vecí. Kto nehral dlhodobo cez Software, možno tomu nepochopí, ja som na starom kompe dlho hral cez tento render a ak si niekto myslí, že je to výhra tak sa veľmi, ale veľmi mýli.

plejerplejer
25-03-21, 14:19
Zdarec, pokud toho zneužije (zneužívá opakovaně), ban je na místě. Ale určitě ne perma jako za WH. Co bych dělal já, kdybych najednou viděl přes stěny? Asi bych dva tři sejmul, kdyby to hra vyžadovala v tu chvíli, než bych to samozřejmě začal řešit. Jenže mě není x let, jsem admin, hraju to dlouho a mám nějakou sebeúctu... Takže hlavou kolegové...hlavou to řešte pěkně prosím:wink:

Indian0
25-03-21, 14:27
Zdarec, pokud toho zneužije (zneužívá opakovaně), ban je na místě. Ale určitě ne perma jako za WH. Co bych dělal já, kdybych najednou viděl přes stěny? Asi bych dva tři sejmul, kdyby to hra vyžadovala v tu chvíli, než bych to samozřejmě začal řešit. Jenže mě není x let, jsem admin, hraju to dlouho a mám nějakou sebeúctu... Takže hlavou kolegové...hlavou to řešte pěkně prosím:wink:

Súhlas. Len doplním, tú chybu rendra hráč nemá ako opraviť, z technického hľadiska to jeho grafika nepotiahne. Jediné čo mu ostáva je sa tváriť, že hráča za tou stenou nevidí, aj keď ho tam vidí. To je všetko z mojej strany, myslím že Okurka to už rozumne vyhodnotí.

Grakon2702
25-03-21, 14:29
Existuje-li důkaz, že hráč bugů vidění části textur přes zeď zneužívá pravidelně, tak je na místě zvažovat o udělení trestu za zneužití bugu. Že hraje na SW módu (ať už z jakéhokoliv důvodu) je politováníhodné, je však nepřípustné přehlížet zneužívání věci, která škodí hratelnosti na serveru tím nejhorším možným způsobem.

Fast212
25-03-21, 21:46
Bez vyjadrenia, ale zažil som situáciu plne totožnú s touto, https://csko.cz/forum/showthread.php?70772-archivace-7-4-fajka-gt-Nervy-v-k%C3bli-hlava-v-sm%C3%BAtku&p=548006#post548006

Nakladana Okurka
26-03-21, 22:28
Ban je zrušeny už v den udělení banu. Zneužívání “bugu” (špatného rozlišení) by se mělo trestat banem. (Když vezmu v potaz, ze toho zneužíval v momentech, kdy hráče na mostě nemohl vidět)
Moje chyba, ze sem nenatocil i demo, další diskuze by mohla případně být v af, tady asi teď není moc řešit.

Samco
26-03-21, 22:33
Hráč do budúcna už bude vedieť, že ho môžeme potrestať banom. Snáď bude rozumný. Nateraz z jeho strany už pravdepodobne bez ďalšej odozvy.

Ako už spomenul Okurka, dodatočne môžeme diskutovať na túto tému v AF.