PDA

Zobrazit normální verzi : Dopsání pravidel do /menu



Latins
06-09-21, 19:57
Zdravím Vás,
tímhle příspěvkem chci požádat kompetentní lidi o aktualizaci pravidel v /menu o tyhle porady:
Informace k JailBreak poradě ze dne 29.3.2020 změny,dohody a upřesnění (https://csko.cz/forum/showthread.php?70728-Informace-k-JailBreak-porad%26%23283%3B-ze-dne-29-3-2020-zm%26%23283%3Bny-dohody-a-up%26%23345%3Besn%26%23283%3Bn%ED)
Porada administrátorů a spešlů 29.4.2018 - změny, dohody a upřesnění (https://csko.cz/forum/showthread.php?63647-Porada-administr%E1tor%26%23367%3B-a-spe%9Al%26%23367%3B-29-4-2018-zm%26%23283%3Bny-dohody-a-up%26%23345%3Besn%26%23283%3Bn%ED)

Hráči jsou zmatený. Neví, že jsou nějaké další úpravy pravidel a my je musíme upomínat, že je to špatně.

Dál bych chtěl upozornit v pravidlech na tenhle bod:
"Nikde není přesně definováno, jak mají vypadat reakce. Pokud Simon řekne např. "První reakce skok", jedná se o platnou reakci. Pokud chce Simon dát vězňům reakci s výhodou, musí jasně vyslovit část "...s výhodou...". Pokud Simon řekne např. "Výhoda. První reakce skok.", tak to není reakce s výhodou."
Jak tohle mám chápat? Nevím, zda mám na příkaz od Simon "SKOK" skočit, nebo ne... Dlouhodobě se to bralo tak, že to není příkaz, ale podle téhle definice už je... A když to neví admin, tak jak to mají vědět hráči?

Takže tímhle oznamuji, že do nápravy pravidel v /menu se budu řídit pouze tím, co je zde napsáno.
Jestli k tomu mají co říct i ostatní, tak pište.

Deyik
06-09-21, 20:31
Jde tam spíše o to, že "do boxu" "za mnou" " ke stěně" jsou příkazy tak to beru tak ,že slova "stát" "skok" "čup" je též příkaz.

Janci
06-09-21, 20:57
Veď, ked to hovorí Simon, tak sa to má brať ako príkaz, nie ? predsa niečo ako ,,pustená klávesnica,, a ked ju vezeň nepustí, tak porušil príkaz a môže nasledovať kill alebo dáky trest napríklad, že: ,,nebudem ťa zabíjať z mojej dobrej vôle ale budeš mať nevýhodu v nasledujúcej atrakcii,,

DeadJoy
06-09-21, 21:01
Po nějaký době přemýšlení, jsem dospěl k tomu, že by to mělo a nebo.. mohlo být dané v pravidlech jako platný příkaz. Doteď jsme to tak nebrali (aspon myslím že my), protože prostě bylo naučené "První reakce na skok" a ne "Prvni reakce skok". Lidi to brali jako něco jiného a automaticky se to bralo jako něco, co je špatně a dostal za to daný kill. Pokud se dá SKOK, stát apd. jako jednotlivý příkaz, nejsem proti. Do té doby než by jsme to vyřešili, by se to nemělo fragovat a jen upozornit, že tahle věc je v řešení a měli by používat originální reakce, příkazy jako se doteď používaly.

Janci
06-09-21, 21:11
Po nějaký době přemýšlení, jsem dospěl k tomu, že by to mělo a nebo.. mohlo být dané v pravidlech jako platný příkaz. Doteď jsme to tak nebrali (aspon myslím že my), protože prostě bylo naučené "První reakce na skok" a ne "Prvni reakce skok". Lidi to brali jako něco jiného a automaticky se to bralo jako něco, co je špatně a dostal za to daný kill. Pokud se dá SKOK, stát apd. jako jednotlivý příkaz, nejsem proti. Do té doby než by jsme to vyřešili, by se to nemělo fragovat a jen upozornit, že tahle věc je v řešení a měli by používat originální reakce, příkazy jako se doteď používaly.

tak slovo SKOK a SKOČTE sú dve rozdielne slová. lebo SKOK je proste nič, iba slovo, to sa nedá brať ani ako príkaz. to už ked povie Simon ,,Skočte,, to už sa dá brať ako príkaz a ak ho vezeň nesplní, može nasledovať kill (zbytočný frag) alebo sa to dá riešiť formou nevýhody.

Grakon2702
06-09-21, 21:19
Řešilo se to milionkrát. Slovo skok není příkaz, takže zabít může dotyčného Simon jenom tehdy, pokud měli předtím vězni zakázáno skákat. Citace, kterou sem dal Latins, platí pouze a jen pro reakce (tedy v moment, kdy simon řekne část s reakcí), a tedy nelze to vztahovat na na jiné klasické příkazy. Bylo to řádně prodiskutováno a hlasováním odsouhlaseno adminy na poradě, že to tak bude. Argumenty, proč se tak hlasovalo, si nepamatuji. Pravidla na serveru může změnit někdo, kdo má k ním přístup, a ten má Kotel a možná maximálně ještě Burak.

Britny
06-09-21, 21:54
Tato práva má pouze Kotel, jemu se musí vyloženě napsat co konkrétně musí aktualizovat do pravidel v /menu. Jednou jsem se ho na to ptala a řešila to s ním, když se tam mělo něco dopsat. Napsal mi, že nikdo jiný do toho nemá přístup, jen on. Pokud teda za tu dobu nepovolil hofymu zasahovat do databáze serverů, ale to si nejsem jistá. To ví jen hofy, ale 100% vím, že to měl jen Kotel. Nejlépe se na něj odkázat na DC a někdo mu sepsat pravidla, která se mají přidat, aby to měl sepsané a mohl to tam přidat.

Baxlyy
06-09-21, 23:53
Odjakživa "skok" příkaz nebyl. Není to sloveso. Podle mě bude lepší, když tu nebudeme dělat koncentrák a budeme rádi, že tu vůbec jsou nějaký hráči, který hrajou podle pravidel, který dobře znaj. Řešit téma z roku 2018 mi přijde jako nesmysl. Ono je fajn se podle pravidel řídit, ale zapojit selskej rozum a trochu empatie vyřeší 99% maličkostí, který můžou takovým nedorozuměním vzniknout.

"Nikde přesně není definováno, jak mají vypadat reakce" tohle si podle mě hráči za ty roky určili sami, další věc, kterou každej zná a řídí se podle ní.

Deyik
07-09-21, 10:51
Všichni tu píšete že skok není příkaz , že tam chybí sloveso ,tak to beru tak , že příkazy za mnou,do boxu atp. taky nejsou platné příkazy protože, tam chybí slovesa a jedná se tak o chyták. Jestliže, skok je neplatným příkazem a za mnou , do boxu atp. jsou platný příkazy tak to nedává vůbec žádný smysl.
Prosím o ujasnění jestli v příkazu musí být sloveso.

E: Já jsem začal hrát na GS od té doby co jsem dostal zákaz? Hunted když nevíš , nepiš jednoduchý. Tohle téma vzniklo hlavně kvůli tomu, že jsem se nějak dostal k diskuzi s Latinsem o tom, že skok je příkaz.
A že já neumím pravidla, Hunted v době kdy si dostal práva ,tak tě museli opravit samotný hráč.
Je mi úplně jedno jestli tady není sloveso nebo je a já jsem nezačal s tím , že musí být sloveso.
Kdyby se nějak ucelili pravidla a řeklo co jak má vypadat co se má dělat a co ne ��

Any
07-09-21, 13:30
Jste se bouchli do hlavy, že najednou budeme řešit takovou naprosto pro hraní nepodstatnou věc (doteď to funguje úplně v klidu, pokud nesimonuje nejakej hnidopich co dává jen reakce)
Bavte se s těma lidma a neberte to jak odvyprávění prezentace před třídou ale zábavu. Buďme radi, ze tam mame nějaký lidi)

Hunted
07-09-21, 14:00
sloveso, sloveso, sloveso
Vam hrabe z toho gs? Co chcete měnit zas lidi odcházej a vy chcete ty, co tu zustavaj otravovat s něčím tak zbytečným.
"Cela se zbrani, zustane v cele". Taky blbost, ale je to zažitý a většina jb hráčů to používá. Tak proč to měnit?
"skok" neni příkaz prostě, nic složitého na tom snad není

Britny
07-09-21, 14:38
Já předpokládám, že do pravidel v /menu by se mělo dopsat spíše upřesnění z této PORADY (https://csko.cz/forum/showthread.php?63647-Porada-administr%E1tor%26%23367%3B-a-spe%9Al%26%23367%3B-29-4-2018-zm%26%23283%3Bny-dohody-a-up%26%23345%3Besn%26%23283%3Bn%ED&p=491408&viewfull=1#post491408) Kromě u změn 2 a 3, která se toho netýká.
Takže u změn 1 a 4. A potom ten zbytek - Dohody a upřesnění. V první poradě nevím, co by se tam muselo dávat do pravidel (pokud tam chybí to přejíždění a výhoda o VD. Ale jinak moc nechápu, kdo se na to pořád ptá, když tady říkáte, že to je zažité a že to tak funguje už x let (což je pravda) a najednou se to tu opět řeší. Takže sem nejspíš musí chodit noví hráči, kteří tohle neví. Jako ono se to do /menu může připsat, otázkou je, zda si to někdo bude číst. Protože k CT lezou lidi bez miku, se špatným mikem, neznají pravidla - vůbec je to nezajímá, jaké tu jsou a i přesto jim to musí všichni vysvětlovat. Já chápu, že tady začalo nejvíc platit "co je psáno, to je dáno" - proto toho co nejvíc lidí zneužívá. Dřív sem tohle nezažila, aby se musela každá kravina psát do pravidel, ale bohužel. Buď jsou hráči hloupí, nebo vychcaní.

Deyik
08-09-21, 10:49
Může mi někdo vysvětlit jaký rozdíl v příkazu "skok" a "za mnou" atp., (nemyslím tu činnost) že "skok" je neplatný příkaz a "za mnou" je platný příkaz?

E: Mně se líbí jak tu všichni nadávate na konkurenční portál ,ale je tam o mnohem více hráč než tu asi to o něčem svědčí :).

InLoveSvK
08-09-21, 11:31
Celú dobu to fungovalo bez jedinej chyby, skok sa ako príkaz nebral, skoč/te áno. Zopár ľudí zapne ten jb ešte ďalšie motačky tam dávajte len aby ste sa fakt zbavili aj tých pár ľudí čo tam hrajú, ako povedal hunted, keď chcete mať všade slovesá a nestačí vám logika pravidiel na kotelne ktoré sú tam X rokov tak môžte skúsiť zahrať na druhom jb, či budete radšej za voľné hranie kde je aj zábava, ľahšie pravidlá alebo za frag po 0.5s od toho ako simon niečo povie a vy neposlúchnete:D

Deyik
08-09-21, 11:33
Delete

Hunted
08-09-21, 13:12
Může mi někdo vysvětlit jaký rozdíl v příkazu "skok" a "za mnou" atp., (nemyslím tu činnost) že "skok" je neplatný příkaz a "za mnou" je platný příkaz?

E: Mně se líbí jak tu všichni nadávate na konkurenční portál ,ale je tam o mnohem více hráč než tu asi to o něčem svědčí :).

Máš 15IQ, že když někdo řekne "za mnou", tak nechápeš, co máš dělat? Ja jsem hloupej, jak tágo, ale oproti tobě si zrovna připadám jako génius, když k tomuhle nepotřebuju zbytečný pravidlo.

Tak tahni a neotravuj, když se ti tam líbí. Nikdo tě tu nedrží, nikomu chybět nebudeš, tak padej cc

E: Prosimtě Niggo až budu agresivní, tak bude poznat.
Ne, neni to lepší, když neni schopnej pochopit něco, tak jednoduchýho a bude tu tahat blbosti typu, že GS je hranější. Tak nikdo z nás nemá důvod mu nic vysvětlovat už.

E2: Já to píšu každýmu? Deye potkavam in-g, což ty asi úplně ne a proto vim, proč si můžu dovolit mu tohle napsat :D Dey dostál zákaz k CT, tak začal hrát na gs, teď se po vypršení banu vrátí a bude tu dělat chytrýho, že tam neni sloveso a nemá to smysl fňuk.
Dey nezná ani základní pravidla (viz. jeho poslední zákaz k CT) a teď nám tu bude psát, že gs je hranější, když maj menší čísla než Kotelna. S gs hráčema nemám problém, pár jich k nám chodí pravidelně a přízpůsobili se Kotelna pravidlům, takže v těch asi problém nebude.

Víc palečků pls, třeba hitnu rekord

JustDoItNigga
08-09-21, 14:48
Máš 15IQ, že když někdo řekne "za mnou", tak nechápeš, co máš dělat? Ja jsem hloupej, jak tágo, ale oproti tobě si zrovna připadám jako génius, když k tomuhle nepotřebuju zbytečný pravidlo.

Tak tahni a neotravuj, když se ti tam líbí. Nikdo tě tu nedrží, nikomu chybět nebudeš, tak padej cc

K čemu ta zbytečná agrese ?
Sám jsi přiznal, že jsi oproti němu mnohem chytřejší, tak není lepší mu to normálně v klidu vysvětlit a ne ho vyhánět na konkurenční portál ?

Britny
08-09-21, 15:04
Máš 15IQ, že když někdo řekne "za mnou", tak nechápeš, co máš dělat? Ja jsem hloupej, jak tágo, ale oproti tobě si zrovna připadám jako génius, když k tomuhle nepotřebuju zbytečný pravidlo.

Tak tahni a neotravuj, když se ti tam líbí. Nikdo tě tu nedrží, nikomu chybět nebudeš, tak padej cc

Kdybys tohle napsal každýmu, který se jen zmíní o GS, tak tam za chvilku skončíš taky, protože tu nikdo nebude a Kotelna se vypne.

Any
08-09-21, 16:12
Ono je to docela těžký. Když se někdo ptá na něco, co je prostě jasný selským rozumem a nepotřebuješ na to slohovku o 2 stranách. Ještě když je to schválně rejpavý, protože se doteď o tom ten člověk ani nezmínil, v klidu se hrálo ale najednou pojďme udělat revoluci. :D
Už se to tu mění v klasickej shitstorm, ale aspoň se ostatní sekce pobaví.

Janci
08-09-21, 21:13
Může mi někdo vysvětlit jaký rozdíl v příkazu "skok" a "za mnou" atp., (nemyslím tu činnost) že "skok" je neplatný příkaz a "za mnou" je platný příkaz?

E: Mně se líbí jak tu všichni nadávate na konkurenční portál ,ale je tam o mnohem více hráč než tu asi to o něčem svědčí :).

tak správne by sa malo hovoriť, "podte za mnou" alebo "chodte do boxu" ale ked si to tak vezmeš, aj sa hovorí, že kto neni v boxe, tak máš kill.. takže to je asi aj jedno

JustDoItNigga
08-09-21, 23:20
Ono je to docela těžký. Když se někdo ptá na něco, co je prostě jasný selským rozumem a nepotřebuješ na to slohovku o 2 stranách. Ještě když je to schválně rejpavý, protože se doteď o tom ten člověk ani nezmínil, v klidu se hrálo ale najednou pojďme udělat revoluci. :D
Už se to tu mění v klasickej shitstorm, ale aspoň se ostatní sekce pobaví.

Popravdě, někdo je starší, někdo je mladší, někdo má víc rozumu, někdo má méně rozumu. Myslím si, že když se někdo slušně zeptá, tak by se mu mělo i slušně odpovědět, nehledě na to, jak moc ta otázka je stupidní.

Navíc snad i já sám pár let zpět zakládal vlákno o tom, aby se dopsala pravidla do /menu. Nejsou, nebo minimálně nebyla aktuální s těmi co jsou zde na forku a né každý hráč sleduje forko.

Baxlyy
08-09-21, 23:35
Popravdě, někdo je starší, někdo je mladší, někdo má víc rozumu, někdo má méně rozumu. Myslím si, že když se někdo slušně zeptá, tak by se mu mělo i slušně odpovědět, nehledě na to, jak moc ta otázka je stupidní.

Navíc snad i já sám pár let zpět zakládal vlákno o tom, aby se dopsala pravidla do /menu. Nejsou, nebo minimálně nebyla aktuální s těmi co jsou zde na forku a né každý hráč sleduje forko.

Ne každý hráč sleduje forko, a buďme tady upřímní, většina, a tím DRTIVÁ VĚTŠINA hráčů v životě nečetla pravidla a jen se řídí tím, co pochytí na serveru. Nevzpomenu si na žádnýho admina, kterej by do teď měl problém s tím, jestli "skok" je nebo není příkaz. Byl tu i návrh s povolením příkazů na myš pokud jde o atrakci, což je na druhou stranu fakt super nápad, ale trvalo by strašně dlouho, než by si na to komunita zvykla.

A k tomu, kdyby to podle změn v roce 2018 a 2020 příkaz fakt byl, má cenu to tlačit na servery? Má? Takovou nepodstatnou maličkost? Reálně je teď jen otázkou času, než jb na kotelně totálně vymře. Říkal jsem to několikrát a řeknu to znova. Buďme kurva rádi, že se tam schází aspoň nějaká komunita, která má roky zajetý pravidla. Upřímně nechápu smysl celýho příspěvku.