PDA

Zobrazit normální verzi : Nightwish



bloodykill
15-06-12, 19:40
Zde by mě zajímal váš názor a porovnání annete VS.Tarja
A vaše nejoblíbenější písnička:)

Giussepe
15-06-12, 20:31
Je sice fakt, že Anette má daleko tuctovější hlas než Tarja, přece jen tarja pokud vím má snad i vystudovanou nějakou operní školu, ale Tuomas to je prostě PAN skladatel, pro mě genius nejvyššího kalibru, protože ač sice tarja má daleko výraznější hlas tak Tuomas prostě zná/znal hlasový možnosti obou zpěvaček a psal jim písničky na míru. Hodně lidí je stále zastáncem Tarji. Jo byla dost dobrá, ale od tý doby co se dala na solovou drahu tak u mě ty její písničky dost upadly, byl jsem na jejím koncertu,jako nebyl špatnej, ale prostě to bylo takový nijaký. Jediný co se mi tam fakt líbilo byl kan-kán Mika Terrany. Zatimco nightwish stále září i s Anette. Už tam sice není ten operní prvek ve formě tarjinýho hlasu, ale díky tuomasovi si prostě vystačí i bez ní. viz Imaginaerum - pro mě asi nejlepší album od Nightwish. Nigthwish se bez Tarji obejde, Tarja bez Nightwish ne.

Jinak nejoblíbenější písnicka, říct jen jednu by bylo dost těžký, je jich strašně moc. Kdybych měl nějaký vypíchnout tak
s Tarjou asi: Nemo, Dead to the world, Crownless, Sleeping sun, Wish i had an angel, Feel for you
s Anette: The Islander(i když tam moc nezpívá), Taikatalvi(ale to je taky spíš Marcova parketa), jednoznačně Storytime, Ghost river, Scaretale, I want my tears back, Turn loose the mermaids

btw. Letošní koncert v Praze byl fakt epickej, a musím uznat že si anette se staryma pisnickama co jestě zpivala tarja poradila fakt bravurně. Dost mě překvapilo Nemo, že ho hodili do pomalýho tempa. Nebo Over the hills and far away na dudy byl taky cool zážitek, ale už hned úvod koncertu, kde se Marco houpal na houpacím křesle a pak při Storytimu pád opony, prostě životní zážitek,ale nejvíc mě odvařil Islander jak po celé hale svítily telefony a zapalovače.

bloodykill
15-06-12, 23:01
v tom s tebou souhlasím.Toumas skládá super texty, to samé i Marco(pokud vím tak je hlavní textař).

Giussepe
30-06-12, 00:03
Imaginaerum (2011)

http://www.youtube.com/watch?v=nK8Bs1WbkgU


00:00:00 - Taikatalvi
00:02:34 - Story Time
00:07:56 - Ghost River
00:13:25 - Slow Love, Slow
00:19:15 - I Want my Tears Back
00:24:23 - Scaretale
00:31:55 - Arabesque
00:34:53 - Turn Loose the Mermaids
00:39:12 - Rest Calm
00:46:15 - The Crow, The Owl and The Dove
00:50:25 - Last Ride of the Day
00:54:57 - Song of Myself
01:08:34 - Imaginaerum

deathface
29-08-12, 10:41
Vím že je tento příspěvek starší ale tarja byla fakt super.Její skladby měly vnitřní krásu.Anettu nemám rád.a nesnáším když anette zpívá skladby od tarji.
mě se nejvíce asi líbí phanom of the opera,siren,dead to the world,ghost love score a http://www.youtube.com/watch?v=zARXrhcK_eo