PDA

Zobrazit normální verzi : Konvertovani videi



leohe
11-07-12, 20:44
Dobry den :rolleyes:
Chtel jsem se zeptat, jestli nekdo nevite o nejakem kvalitnim programu ktery by zmensil kapacitu videa.
Samozrejme s minimalnim ukorem na kvalitu.
Premyslel jsem ze bych udelal komentovane video z mapy mirage, jelikoz z teto mapy VINCE C. video neudelal.
Tim bych mu chtel take podekovat jelikoz me k tomuto ukonu inspiroval, ale pokud nedokazu video konvertovat do co nejmensi kapacity abych ho nasledne mohl vlozit na YT v nejakem ne prilis dlouhem case, tak to pro me nema smysl

Za jakoukoli uzitecnou radu ci pomoc dekuji :cool:

Bezdak
11-07-12, 20:58
Stačí to vyrenderovat do wmv a ne do avi.

Zeonek
11-07-12, 21:01
Super budu se těšit a doufám že to bude ještě lepší jak u vincka.
PS:pak sem dej VIDKO :D

Giussepe
11-07-12, 21:15
Nevim, v čem upravuješ videa, ale v Adobe After Effects si s výslednou kapacitou, kvalitou a vůbec kodovanim jde docela dobře pohrát.

leohe
11-07-12, 21:16
No ono bude jeste dlouho trvat nez vubec zacnu davat neco do kupy. Bohuzel jako pracujici aktivni obcan mam vzdy cas az vecer. Navic mam dost slabe pc a fraps strasne zere fps tkz sam vlastne jeste nevim jak bych to udelal. A pres startmovie by to bylo zas zbytecne zdlouhava prace. Tkz jak rikam, pral bych si to dat nejak do kupy, ale nic neslibuju.
Zatim se sledoval jen 1 vincovo video jelikoz to je az prehnane dlouhe.

Jinak dik za radu s tim rendrovanim, snad to bude fungovat tak jak si predstavuju

A jeste by me zajimalo jestli existuje nejaky podobny program jako fraps ktery by nebyl tak narocny na hw.

Hraju doslova na kalkulacce tkz natacet nejake video s mene jak 60 fps by byla zbytecna prace

Jo a jinak ja mam zatim zkusenosti jen se sony vegasem tkz vubec nevim jestli to adobe budu pouzivat.

Bezdak
11-07-12, 21:20
AEE (adobe after effects) je ti na komentovaný videa k ničemu, to je pak na nějaký profi efekty do movie. Jinak jestli chceš, dema ti můžu natočit. Fraps mi natáčí 90fps na full HD.

leohe
11-07-12, 21:27
Presne tak to AEE je ciste na efekty. Samozrejme nepochybuju ze to ma plno uzasnych vlastnosti ale nehodlam ho pouzivat, jedine ze bych fakt musel.
Jinak pokud mate nejake zkusenosti s frapsem mohli by jste mi poradit idealni nastaveni?
Jinak pokud budu mit problemy bylo by super kdybys mi pres ten fraps to demo natocil, ale urcite ne na full HD to by moje PC vybouchlo :cool:

Offtopic: Bezkadu zmen si profilovku, to prase tj uplne hnus neda se na to divat :ohmy:

leohe
11-07-12, 21:58
Tkz zjistil sem ze to nebudu moci natacet. Jelikoz mi fraps pobere sotva 30 fps a to je proste malo.
Zalozim topic kde by jsme se vsichni podileli na tomto projetku, snad kdyz se do toho da vic lidi tak to pujde jak po masle

3necky
11-07-12, 21:59
Tak taky přiložím ruku k dílu.

Jestli máš slabší PC, budeš si muset pohrát se startmovie, ale nevím, řekl bych, že FRAPS na nátačení 30 fps (to pro tvůj účel bude bohatě stačit) zas až tak náročný není.
No a jestli to máš v plánu pak publikovat nejednodušší (vzhledem k tomu, že ho už znáš) bude Sony Vegas. Na AAE se vykašli, jak psal Bezdak, v tomhle děláme efekty, jednoduchou základní editaci nechej na Sony Vegas.

No a do .avi můžeš klidně renderovat taky (a doporučuju, .wmv může dělat problémy s audio stopou), jen je třeba nastavit DivX kodek přímo ve Vegasu, ať výsledné video nezabírá tolik místa. A nejideálnější by bylo to renderovat do mp4 přes x264 kodek (návod pro začátečníky jsem už dávno udělal, v případě zájmu).

Duska
11-07-12, 22:05
Tak základem bude, abys nehrál a u toho nenatáčel. Natoč si napřed demo tvé hry a pak zkus s tím frapsem něco zaznamenat až zpětně. Tím ti opravdu nebude vadit oněch 30FPS.. Pokud však máš kalkulačku a chceš to udělat hezky, doporučuju využít funkce CS - startmovie a následného vytvoření videa pomocí virtualdubu.. Věřím, že se po internetu válí desítka českých návodů, jak na to ;)

U renderu bych se wmv nebál, leč mp4, pokud máš malý výkon, bude rychlej vyrenderovaný.

leohe
11-07-12, 22:09
Jde o to, ze nez bych se dostal k samotnemu komentovani videa. Ubehli by dlouhe tydny, neli mesice. Proto mi nekdo reknete ve ktere sekci mam zalozit topic. Nebo ho prosim sami zalozte. Pokud se nas do toho da vic, vysledny efekt bude mnohem lepsi nez kdybych to delal sam.

Jsem ochotny poskytnou 2 HLTV dema z mapy mirage a byl bych velice pocten kdybych to mohl i komentovat.
Budu rad za kazdou ruku ktera se prida k dilu. Za jakekoli poznamky ci pripominky.

Jak si to tedy predstavuji:
Poskytnu odkaz na 2 HLTV dema z mapy mirage kde jsem pomerne solidne rozdaval a ktere se mi zdaji vhodne na komentovani. Samozrejme pokud mate nejaky solidni zaznam z teto mapy budu velice rad kdyby jste take dodali demo.

Nejaky sikovny moviemaker, treba ty 3necky si je vezme na starosti s tim ze vybereme spolecne (cim vic nas bude tim lepe) nektera kola ktera by byla vhodna ke komentovani. Vy ty videa zpracujete ve frapsu a ve vegasu. A ja na nasledne video zpracuji komentar na kterem se samozrejme budeme vsichni podilet. Jelikoz kazdy napad a detail ktereho si treba ostatni nevsimnou se ceni. Poslu komentar ktery dana osoba vlozi do videa a nasledni toto video vlozi na Youtube.
Dotazy? :mrgreen:

3necky
11-07-12, 22:17
Ambiciózní plán :D

Jenom ještě jsem asi nepochopil jak si představuješ výsledek? Tím komentováním máš na mysli něco ve smyslu:" jo podívejte se na ty nádherné hlavy co jsem rozdal..." nebo popis čistě taktiky? V 2. případě je takových videí už poměrně dost a nepochybně i na mapu mirrage.

A pokud můžu poradit, takhle když do toho půjde víc lidí jenom to dělá chaos a spíš práci zpomaluje. Pokud máš v hlavě nápad zkus ho realizovat sám, s tím že se klidně ptej na všechno. ;)

leohe
11-07-12, 22:33
Potrebuju 1 az 2 moviemakery. 1 az 2 lidi co mi budou pomahat s komentem. Sam jeste ani nevim kolik lidi by byl vhodny pocet, ale kdyz se do toho dame co nejdriv tak nam to pujde od ruky
Ten koment by se mel zamerovat na zacatecniky a lehce pokrocile hrace