PDA

Zobrazit normální verzi : de_mirage PROJECT!!!



leohe
11-07-12, 23:48
Muj mozek je vyprazdneny jako zaludek indickeho ditete (Uvody mi nikdy nesli :D)


Tkz lidicky chtel byt dat dohromady projekt, kde by jsme dali do kupy par HLTV dem z mapy mirage a nasledne akce a postrehy okomentovali.
Videa by byla podobna tem ktere udelal "VINCE C." az na to ze by mela byt kratsi, se zamerenim pro zacatecniky a pokrocile hrace.

Ze zacatku bych si predstavoval zaber cele mapy volne pusteny z jakekoli casti dema pro rychly rozbor mapy.

A postupne bychom rozebirali nektere akce z ruznych hledisek, tzn. me postaveni pripadne postaveni spoluhracu, ci ocekavane postaveni protihracu, chyby protihracu, proc jsem danou situaci resil tak jak jsem ji resil, no proste je toho hodne a bude jen na nas jak se s tim popereme. V uhlech pohledu na danou situaci se budeme jiste rozchazet. Proto kazda chytra hlavicka at zde postne svuj nazor.

Za jakekoli napady, rady, tipy predem dekuji (dekujeme? :D)

Do nekolika minut tu vlozim 2 HLTV dema. Ktery si nasledny moviemaker vezme do parady.
Byl bych rad kdyby jste ty dema, ti co mate zajem pomoci prohledly a udelali si treba nejake poznamky. Ja sam se vrhu na par prvnich akci a nasledne k nim napisu sve komentare.

Jinak pokud nekdo mate demo z mapy de_mirage a myslite si ze vase akce by prospela nasemu projektu sem s nim!

leohe
11-07-12, 23:56
Netusim jak dlouhou spotrebni dobu ma "letecka posta" (tusim ze tyden) tkz prosim moviemakery kteri se chteji podilet aby stahni dema co nejdrive. Pokud tak neucini tak je samozrejme nahraji na "LP" znovu

Odkaz zde:
http://leteckaposta.cz/262895992

Kazki
12-07-12, 20:16
daj to radsej na uloz.to... na leteckej poste je to nanic :D
E: alebo to prerob v SV a daj to na YT a az potom tu hod link .. nikomu sa to stahovat nechce :) Skus sa s tym pohrat ty :)

leohe
12-07-12, 22:07
Konecne jsem doma :pif:

Uz jsem to vysvetloval zde:
http://csko.cz/forum/showthread.php?8368-Konvertovani-videi

Mam slabe pc jak kalkulacku. Proto potrebuju nejakeho moviemakera ktery by si s tim pohral. Doufal jsem ze udelame spolecny projekt, ale pokud bude z vasi strana snaha nulova tak to nema cenu.

To Kazki: Proc je letecka posta na prd?
Nahodou si myslim ze je mnohem lepsi nez ulozto a je bez omezeni. Jedine co je na ni naprd je to ze ma tusim tydeni limit, ale pro me neni problem tu hodit novy odkaz za tyden

dtr
13-07-12, 04:30
Ahoj. Zkus sehnat moviemakera jen na to, aby ti udělal nějaký low fragmovie. Je to celkem dost obtížné. Víš co ty tady vůbec chceš ? Na tohle nenajdeš nikdy nikoho. Takový ,,projekt", za který peníze nedostane, akorát ztráta drahocenného času prázdnin. Tohle po nikom nechtěj. Napiš ježíškovi o lepší mašinu a pust se do toho. GL -.-

,,uvody mi nikdy nesli" oprav si to :D

leohe
13-07-12, 05:40
Nejde o nic velkeho.
Nechtel jsem udelat nic sloziteho, par lidi se nabidlo ze by bylo schopni neco pomoct.
Opravovat nic nebudu, kdyz pisu rychle tak musi slova podstoupit nejakou obet :D

Kazki
13-07-12, 10:02
nie lebo na leteckej poste sa mi vela krat stalo ze sa link nezobrazil alebo mi to nestiahlo...
a aj ja mam pc jak kalkulacku ale aj tak skus to spravit sam... precitaj si navod co dal rixie a pohraj sa s tym... :-) ak ti to nepojde tk s tym prestan a bude to :-)

dtr
13-07-12, 14:30
nie lebo na leteckej poste sa mi vela krat stalo ze sa link nezobrazil alebo mi to nestiahlo...
a aj ja mam pc jak kalkulacku ale aj tak skus to spravit sam... precitaj si navod co dal rixie a pohraj sa s tym... :-) ak ti to nepojde tk s tym prestan a bude to :-)

Kdyby to měl dělat podle návodu, co dal rixie, tak by to neudělal nikdy. Nevím jak to dělal vince, ale jestli by z toho dělal screeny a následně to daval do hromady v vdubu, tak by mu jen z toho dema udělat ty sceeny, zabralo několik hodin a hlavně několik set giga na hdd. 13 vteřinove video mi zabralo 20 giga, tak si vem, co by to byl za ranec, kdyby dělal 10 minutové video. Na té jeho kalkulačce neudělá asi nic, protože jsou důležitá fps :D.. Tudiž rixieho návod ne.

Fraps, přes ten by to asi šlo, ale 50 fps ti nestači, jestli máš aspoň tolik.

Rixie
13-07-12, 17:54
Normálně to frapsni na 60fps a pak vyrenderuj v HD, mělo by to bejt v klidu, ale nevím jak to bude u frapsu s rozlišením

leohe
13-07-12, 18:44
V HD to neudalam tak ani tak, ptz mam zkusenosti ze mi YT HD proste nevezme a asi je to tim jak nekvalitni kalkulacka bez pokrocilych funkci mam. Jinak pres startmovie by se to dalo, ale musel bych vybrat co nejmin akci a bylo by to opravdu zdlouhave.
Jednou jsem uz klip delal kdyz sem trefil na 3 bullety 3 hlavy s dgl, ale to byl jen PUB a ani amx sem tehda neodstranil :D

http://www.youtube.com/watch?v=V1q2AjZP_vg
Nejake minimalni zkusenosti mam, ale jak rikam tohle je zdlouhavy proces

A k tomu frapsu to fakt nevim, Zatim se z nej poradilo dostat necelych 30 fps a to je malo. 60 je minimum. I ten klip co sem delal pres startmovie sem tocil na 90 at to trochu vypada.

Doufal sem ze si nejak vzajeme vypomuzem. Kdyby kazdy udelal trochu tak to dame za chvili dohromady, takhle je to zatim v nedohlednu, ale az si najdu cas tak na to mrknu.

Jinak co se tyce toho frapsu, neznate nekdo neco podobneho co by nebylo tak narocne? Nebo nemuzete mi poslat nekdo idealni nastaveni frapsu tak abych z nej dosta mozna co nejvic?

Ps: Mam plno dem z pubu na edit kdybyste se nekdo nudili :D Treba -5 lidi HEckem v pistolkovem kole a tak :smile:

Rixie
13-07-12, 19:47
Psal si neco o 3dgl hlavach, tak tady mas muj ULTRAMEGAUBERSICK 3K DGL :D, treba se ti to nejak bude hodit.

http://www.youtube.com/watch?v=H-dAcqnVa_Y&feature=plcp
Čas 0:28

E: Jsem MM, takže s tím projektem ti můžu nějak pomoct, stačí mi napsat do PM co by si potřeboval

3necky
13-07-12, 19:56
Fakt když dáš viewdemo a po tom spustíš Fraps, tak ti to nevytáhne ani 30 fps? Tomu se mi nechce věřit. A tak strašně se tomu 30 fps bránit nemusíš! 60 fps je už silný luxus (bavíme se o výsledném vyrenderovaném videu), startmovie si může udělat i 1000 (litoval bych ten hardisk). NTSC s 30 fps je standart, nemusíš mít víc.

Startmovie ti stačí třeba 120 (120 * 60 = počet .jpg nebo bmp. za minutu, pči čemž 1 má kolem 2,5 MB? - takže si to musíš spočítat a řídit se podle volného místa, v případě snížit startmovie). S virtual dubem se taky nemusíš bát, jakmile tyhle .jpg nebo .bmp dáš přes něj dohromady, všechny můžeš smazat a zbyde ti výsledné .avi (z praxe je to přibližně: 30 vteřin dlouhé = 2 GB velké při rozlišení 720p / 1280x720). Samozřejmě čím větší rozlišení, tím mohutnější objem a naopak.

3necky
13-07-12, 20:01
A nevím na jaké úrovni dělal Rixie návod, neznám ho, ale já jsem dělal cca 3 roky zpátky taky návod pro úplné začátečníky s jasným postupem a příklady + všechny potřebné tools, programy a configy. Když tak ho aktualizuju, trochu upravím a pošlu, jestli budeš chtít.

Rixie
13-07-12, 20:06
A nevím na jaké úrovni dělal Rixie návod, neznám ho, ale já jsem dělal cca 3 roky zpátky taky návod pro úplné začátečníky s jasným postupem a příklady + všechny potřebné tools, programy a configy. Když tak ho aktualizuju, trochu upravím a pošlu, jestli budeš chtít.

Taky pro začátečníky, ale na youtube je několik českých videí, takže už je to teďka docela zbytečné :)

leohe
13-07-12, 20:27
Si myslim. Taky jsem se naucil zaklady hned. Ale moc se mi do toho nechce ptz vim ze je to na dlouho :happy:

leohe
14-07-12, 23:06
Poslete mi nekdo nejake solidni cfg na moviemaking. Vzpominam si ze sem myval slowmotion zrychleni atd na sipkach. Vyber pohledu na F1, F2, F3 atd. Kdyz tu je tolik moviemakeru tak urcite neco takoveho mate. Predem dekuju :]

Rixie
15-07-12, 12:59
Poslete mi nekdo nejake solidni cfg na moviemaking. Vzpominam si ze sem myval slowmotion zrychleni atd na sipkach. Vyber pohledu na F1, F2, F3 atd. Kdyz tu je tolik moviemakeru tak urcite neco takoveho mate. Predem dekuju :]

http://www.youtube.com/watch?v=_6G4BFJjY78&feature=plcp
Pod videem máš odkaz na kenzův MM cfg :D