PDA

Zobrazit normální verzi : Napůl stížnost, napůl udivenost



Kacko
30-07-12, 21:04
Zdravím všechny hráče i administrátory.

Tento příspěvek, ať nechodím kolem horké kaše, nemá být primárně stížností na admina, je to spíš jistá forma dotazu, popř. apelu na zdravý rozum.
Šťastlivec, o kterém píšu, je váš admin z Knifu Zeus. Na serveru mi nebyl schopen odpovědět na moje naprosto objektivně položené otázky, proto je vložím na konec mého příspěvku.

Nejsem typ člověka, který by si kvůli každé prkotině chodil stěžovat na fórum, ale mám už něco za sebou, v několika tlupách adminů jsem již účinkoval, jedné jsem dokonce "velel", proto mě zarazilo Zeusovo chování na Knifu.
Pro ty, co knife obvykle nehrají - na knifu je poměrně uzavřená skupina hráčů, kteří se tam rádi vrací, mnoho z nich se navzájem zná. Proto není žádným překvapením, že když se potkají někde na aceru, prostě se navzájem vyhnou a počkají si na konec kola, kde si budou moct změřit své síly naplno. Nemyslím si, že by to bylo špatně, pokud nezdržují hru, je přeci jen jejich věc, jestli se zabijí, nebo ne.
Proto mě zarazil krok na server právě příchozího Zeuse, který dva hráče, kteří se navzájem vyhnuli na mostě, okamžitě a bez jakéhokoli upozornění zabanoval na 3 hodiny.

Co na tom shledávám špatně?
a) Skutková podstata Nokillu sice naplněna byla, ale ke zdržení hry nedošlo, proto není důvod k banu.
b) Pokud se za nokill považuje i vyhnutí se na mostě bez zdržení hry, je to špatně a je to řádný nesmysl.
c) I kdyby tento čin pravidla zakazovala, je postavené na hlavu bez jakéhokoli upozornění potrestat hráče zákazem přístupu na server.
d) Aby se hráč zlepšoval (a o to doufám Kotelně jde), musí vědět co má a co nemá dělat. Proto je v pořádku potrestat hráče za skutek proti pravidlům, ale pokud je to rovnou ban na 3 hodiny, hráč už nemá šanci se zlepšit a pokud zde nemá přátele, nebo ho tam něco hodně netáhne, nevrátí se tam. Toto by měl být hlavní bod v mé stížnosti, tresty podobného typu Kotelně jako celku odlákávají hráče, kteří přecházejí ke konkurenci.
e) Admin by měl být schopen svůj trest obhájit, což Zeus rozhodně schopný nebyl. K logům nemám přístup, budu vděčný, když se na to někdo podívá, ale Zeus pořád dokola opakoval, že trest záleží na adminovi. Možná že má pravdu a v tom případě není chyba na jeho straně, ale na straně vedení, protože k pochybení opravdu a jednoznačně došlo.
f) Nehledím na to, že Zeus byl poměrně arogantní, na mou poznámku, že "mám icq na Kotla" (které nemám, ale nelhal jsem, skutečně jsem myslel, že ho mám :D) odpověděl "jsi p4n", což mě celkem dostalo.

Proto bych rád tímto zažehnul diskusi na téma tresty.

Moje otázky míří hlavně na vedení portálu, popř. autora pravidel.


Myslíte si, že jsou pravidla dostatečně jasná a není možné se splést v jejich chápání?
Jste toho názoru, že zakazovat Nokill je správné?
Myslíte si, že je v pořádku banovat na 3 hodiny bez jakékoli analýzy situace a bez jediného upozornění, slaye, nebo kicku?
Ostatní admini také podobné prohřešky banují bez upozornění?
A konečně: Bylo chování Zeuse správné?


Děkuji všem za odpovědi, doufám, že nebudu odbyt.
S pozdravem,
Kacko.

Kotel
30-07-12, 21:12
Pokud to proběhlo přesně tak, jak jsi napsal, tak nevidím důvod, proč bys měl dostat ban. Zřejmě je v tom něco jiného.

Zoid
30-07-12, 21:14
1 Ano jsou - No kill = žádná spolupráce s členem druhého týmu (nějak překopaně žádné nezabíjení se naschvál)
2 Ano je
3 3 hodiny jsou ok, já normálně slayuju oba na začátku dalšího kola, ale to je na posouzení admina, 3 hodiny bych snesl
4 Viz 3
5 Podle mě ano, porušil si pravidlo, dostal si ban někde na horní hranici snesitelnosti


E: Jak jsem si to letmo projel, nevidím důvod proč by neměl dostat ban... no kill jak sám říka provedl čímž porušil pravidla, to že mu admin dal ban na 3 hodiny a jiný admin dává jen slay... někdo za nadávky(rodina, rasismus) dává 3 dny, jiný 3 měsíce a taky nikdo neřeší jestli je to správné...

faTTal*
30-07-12, 21:14
Já bych chtěl jen dodat že uvážení dnes Zeuse na knife modu bylo podle mě špatné čekal jsem že příjde ´´slay´´ a on hned ban na 3 h, i tak bych ho chtěl vyzvat ať ze sebe neděla to co není jak na fóru tak ve hře a jestli proti mě něco má tak to nedokazovat na serveru níbrž mimo server. Toť vše..

faTTal*.

Bezdak
30-07-12, 21:16
Zdarec, nokill pravidlo se zavedlo kuli tomu že lepší hráči se vždy právě obcházeli nabrali si fragy na horších hráčích a pak se zabili. Nevim proč by si nemohli změřit své síly naplno už na mostě, jestli že se domluví, mohou rushovat i tam. Jinak já za nokill obvykle dávám slay a pak už se to neopakuje, ale nikde nemáme žádné "tabulky" jak a co banovat. Jinak ono by se dalo diskutovat i o tom zda hned banovat vláček/blok nebo nejdřív na to daného hráče upozornit, každopádně kdyby se hráč měl nejdříve upozornit, tak se z toho adminovi za chvilku zatočí škeble. Já tam rozdam někdy třeba 3 bany za kolo a pamatovat si nicky všech těch hráčů a všechny je následně upozorňovat a hlídat jestli to dělají znova je nereálné.

Kotel
30-07-12, 21:21
V pravidlech už to je, jen není napsáno, jestli je za to kill nebo ban. Zřejmě to vyhnutí bylo vidět trochu víc. Na 3 hodiny se většinou banuje blok.

Karl0s
30-07-12, 21:22
Jinak já za nokill obvykle dávám slay a pak už se to neopakuje, ale nikde nemáme žádné "tabulky" jak a co banovat.

nepsalo se někde, že se nemá banovat za každou blbost, nejprve ať se snaží admin situaci uklidnit jinými metodami? možná to bylo jen u vulgárnosti, nepamatuju

Kacko
30-07-12, 21:23
Ban jsem nedostal já, ale faTTal* a ještě nějaký další hráč, to především.

Vyjádření Kotla považuji za směrodatné, ano, proběhlo to přesně tak, jen škoda, že tu není HLTV, abych to mohl dokázat.
Nenacházím bohužel žádný smysl nokill pravidla, pravidlo by se mělo zpřesnit, tedy přepsat na zákaz zdržování hry.
I tak ale nevidím jediný důvod k okamžitému banu.

Kotel
30-07-12, 21:32
no kill - úmyslná spolupráce s členem druhého teamu
To je přesně to, co jsi napsal.
Spousta pravidel na knifu dřív nebyla a nebanovalo se skoro nic. Na naléhání hráčů i adminů se přidaly bany za bloky, vláčky a no kill.

faTTal*
30-07-12, 21:36
No jo ale NoKill se nemůže přece hodnotit ve výší ´´(vláčku či bloku)´´ to by byl nesmysl... Ale i tak HLTV by se hodilo.

Kacko
30-07-12, 21:39
Podle mě by bylo na místě se zamyslet nad touto mírnou změnou. Nevidím totiž důvod, proč by hráči na svůj duel nemohli počkat do konce kola. Stejně nakonec jeden z nich umře, jestli dřív nebo pozdějc, je jen jejich věc.
Jsou módy, kde je zakázání jakékoli spolupráce na místě, knife k nim nepatří.

ZEUS
30-07-12, 21:52
Jen tak na okraj... jsem především admin, kterej chodí na střílecí servery, nejvíc mě najdeš na DM, někdy na oldu nebo na DR a také někdy právě na knifu.
Asi se ptáš, proč tam chodím. Chodím na vypomoct kolegům, když už mám střílení plnou hlavu a tak si jdu "pročistit" hlavu právě na knife.
Nick rare mi něco říká... Nechodíš ty náhodou na G8MB ? Jestli ano, tak vím kdo jsi.... Kdyby si chtěl, tak bychom mohli jít na pivko a v klidu si to vyříkat.
Teď k tomu, co píšeš.

1. Ano jsou.
2. Ano.
3. Tady jde o to, že pokud bych jim dal slay, kick, slap, tak to udělají následně znova. Vlastní zkušenost, jednou jsem to zkusil, odešel jsem a následně připojil s jiným nickem a co nevidím, oni dva se potkají na mostě a udělají to stejné. Psal jsem ti in-game, že dávám upozornění za vulgaritu, když to nepomůže, tak kick a když ani to, tak ban. u NK to prostě nejde. Nevím, jak dlouho tu hraješ, ale před půl rokem, to tam bylo hrozný, samý děti, neskutečnej bordel apod.
4. -------
5. Já si za svým banem, který dostal Fattal a ten druhý, mám tušení, že se jmenoval wondy stojím. Porušili pravidla.

Smith.
30-07-12, 21:54
Ja si myslim že hodnoceni Zeuse nebylo dobré. Myslím že by bylo dobré ho napomenout, nevím jeslti proti fattalovi něco má ale nebylo by přece moudré to hodnotit ve hře a za nk 3 h ban to je taky blbost bez žádného napomenutí (komentoval bych to asi takhle - si kkt proč ho nechávaš tu máš ban na 3 h a nehodlám se s tebou o tom bavit) no nechci mluvit za fattala ale takhle bych to viděl já..

ZEUS
30-07-12, 21:56
Ja si myslim že hodnoceni Zeuse nebylo dobré. Myslím že by bylo dobré ho napomenout, nevím jeslti proti fattalovi něco má ale nebylo by přece moudré to hodnotit ve hře a za nk 3 h ban to je taky blbost bez žádného napomenutí (komentoval bych to asi takhle - si kkt proč ho nechávaš tu máš ban na 3 h a nehodlám se s tebou o tom bavit) no nechci mluvit za fattala ale takhle bych to viděl já..

Projdi si mojí historii banů, vždy jsem dával ban za nk 3 hodiny a nikdo si nestěžoval.... Kdyby to udělal můj kámoš, dal bych mu ban tak či tak.

Kacko
30-07-12, 21:57
Já si stojím za tím, že je nesmysl banovat bez upozornění. Nemůžeš paušálně říct, že to ten hráč udělá znova, tak to brát prostě nejde.
BTW: S tím G8MB máš pravdu, známe se?

Giussepe
30-07-12, 21:59
Nesmysl banovat bez upozornění?
Tak to když uvidíme nejaky cheatera tak mu taky nejdriv reknu vypni to nebo dostaneš ban?
Od toho tam jsou ty nižší časové tresty (30min, 1h,...)
Proto trvají tak malo aby to hráče upozornilo a pristě si na to dal pozor.

Kacko
30-07-12, 22:02
Giuseppe - Promiň, ale právě jsi plácnul totální hloupost. Jasně, že se nebavíme o cheatingu, bavíme se o nokillu a jemu podobných prohřešcích. Do stejné kategorie stavím hlavně vulgaritu, na kterou je také lepší upozornit, než dát rovnou ban.

Giussepe
30-07-12, 22:06
dobře teda, tak to budem nejdriv kickovat a slayovat a když to budou dělat stale tak to budem banovat na tyden. jako vulgaritu. Jako ja nevím ale podle mě ban na tri hodiny je prijatelnějsi. protoze to tomu dotycnemu sepne, ze by to asi nemel delat (diky tomu tady mimochodem vzniklo tohle vlakno). kdezto kdyz das kick/slay tak si hrac rekne no jo to nic neni tak budu admina jeste chvili provokovat a bum ban na tyden a zas budou vsichni nadavat proc za takovouhle hovadinu tak dlouhej ban.

ZEUS
30-07-12, 22:07
Já si stojím za tím, že je nesmysl banovat bez upozornění. Nemůžeš paušálně říct, že to ten hráč udělá znova, tak to brát prostě nejde.
BTW: S tím G8MB máš pravdu, známe se?

Až to bude zakotveno v pravidlech, resp. v /menu, tak je budu upozorňovat, sorry, ale dřív ne.
psal jsem Ti ve hře, že každej admin banuje dle svého, jak uzná za vhodné. Jestli dostane kick, popř. slay, tak z toho nic nemá a bude na to kašlat, ale jakmile dostane ban, tak si to zapamatuje a příště to dělat nebude, protože by věděl, že za to je ban.

S velkou pravděpodobností ne. Někde jsem Tvůj nick v Bolce zaslechl.

Kacko
30-07-12, 22:21
Tvůj názor ti, Zeusi, brát nebudu, pokud svoje jednání považuješ za správné, nic a nikdo to nedokáže vyvrátit. Pokud se řídíš pravidly a v pravidlech to není zakotvené, můžou se hráči stavět na hlavu a ty si to obhájíš. Spíš jsem tohle všechno dělal kvůli tomu, aby se ohledně toho něco změnilo.
Rád bych tedy slyšel stanovisko Kotla a případné rozhodnutí nad změnou/nezměnou pravidel.

Pokud jsi to jméno zaslechl, je to pro mě čest, jen je zvláštní, že tím pádem i víš, kde studuju ^^

ZEUS
30-07-12, 22:26
4 BITAMAX - založ si prosím vlastní thread a tam se to bude řešit.

4 Rare - Pravidla se dají změnit, to není žádný problém. Když to tam bude napsané, tak to budu respektovat a budu je varovat.
Umím googlit ;)

btw. Jestli by si chtěl skočit na pivko, tak mi napiš PM a určitě si na nějakým datumu domluvíme ;)

Zoid
30-07-12, 22:29
Myslím že bych to nechal tak jak to je, tuším že když jsem dělal ta pravidla tak jsem tam psal - slay/ban, ale nejsem si jistý, jak jsem říkal - upozornění slayem je podle mě lepší, ale na druhou stranu jak psal zeus jak admin odejde vládne anarchie, sám mám tu zkušenost....

Nechal bych to na rozhodnutí admina...

Majkulka
30-07-12, 22:31
Hold osud... :D děláte z maličkostí vědu Já dostal ban a málem jsem nevěděl ani za co :) šel jsem na mostě už jsem byl u zatáčky a vtom těsně před ní mě obskočil 1 protihráč prvně jsem o tom vůbec nevěděl ale podíval jsem se a snažil jsem se ho strefit ale nestrefil nedohnal bych ho tak jsem šel dál a hle... ban na 3h za NK. :D
Nebo mapa 1hp moji spoluhráči mě blokují v rohu mapy snažím se dostat pryč ale nejde kleknu si přiběhne protihráč zabije toho co je předemnou hned se chce vrhnout na mě ale já prostě nechci umřít tak ho zabiju v kleku a ejhle... ban na 3h za vláček. Dále mapa 1hp_final jdu po mostě jako druhy nechavam si prostor před spoluhráčem který je daleko předemnou najednou ke mne pribehne spoluhráč blokuje mě ze zadu, ten který byl daleko ode mě přiběhne zpět ke mě já se nemohu pohnout jsem blokovany, ten který byl předemnou je blokovany mnou a kdo to odnese ? Já :) ban za block 3 h a aby toho všeho nebylo moc tak ban za obcházení banu permanent... No dívám se na to jak PUK a říkám si že bych měl dneska pech ? Na 1 den toho na mě bylo moC. :) Vše se odehrálo v jednom dni.
Jak už jsem psal OSUD :D A kvůli toho hraju knify už jen výjimečně.

Kacko
30-07-12, 22:32
Uvidím, možná to spojím s nějakou návštěvou Boleslavi, nejsem přímo z Bolky. Ale tu možnost nezavrhuju, docela rád bych slyšel tvůj názor na živo. Kdyby něco, ozvu se.

ZEUS
30-07-12, 22:36
Hele já taky nejsem přímo z Bolky, ale tvůj post beru na vědomí.

Kacko
30-07-12, 22:36
Myslím že bych to nechal tak jak to je, tuším že když jsem dělal ta pravidla tak jsem tam psal - slay/ban, ale nejsem si jistý, jak jsem říkal - upozornění slayem je podle mě lepší, ale na druhou stranu jak psal zeus jak admin odejde vládne anarchie, sám mám tu zkušenost....

Nechal bych to na rozhodnutí admina...
Pokud to necháš, jak to je, věř mi, že se podobná situace bude opakovat jinde a jinak, vůbec to nemusí být na knifu. Pravidla by měla být obecná, přitom exaktní, portál vašeho formátu by měl mít také pravidla v nějakém trochu serióznějším hávu. Ale to je samozřejmě jen můj názor, není to tu moje, žejo.
(pokud byste chystali nějakou reformu pravidel, moc rád se toho zúčastním, v sestavování podobných věcí nějaké zkušenosti mám, viz http://rockgame.cz/forum/viewtopic.php?id=3

BiA Fz
31-07-12, 09:03
Tady zakladatel tématu píše, že hráč "se nevrátí tam". A chce aby to že se hráči nebudou navzájem zabíjet bylo v souladu s pravidlama. Uvědomuješ si vůbec ty následky? Představ si, že bude na knife 8 hráčů, z toho se 4 dvojice vždycky budou "nechávat na konec". A pak se budou hráči jeden po druhym přeskakovat na mostě jak zajíci a nebudou se vůbec zabíjet. Přijde devátý hráč a ten vidí, že hráči co hrajou na serveru vůbec nenaplňujou smysl a cíl hry. "To tu není admin?" Právě takovej hráč se na server nevrátí. Ne ten, kterej dostane ban za neplnění úkolů mapy - nezabíjení protihráčů. Tohle celej je úplně nesmyslnej cry thread a nabídkou "nechte mě spolupracovat na pravidlech, já vám tady z toho udělam kůlničku na dříví."

Podle mýho názoru, od kicknutí až po ban na 3 dny je za toto na knife serveru přiměřený trest, v závislosti na tom, jak moc to překáželo ostatním hráčům. A řeknu na rovinu, bejt ten druhej hráč, tak si hlídam toho prvního před sebou, že vyrazím až chcípne, a kdybych viděl, že se tam s někým neřeže a "pustí ho na mě", byl bych dost naštvanej, ale vy panáci to asi z tohohle pohledu vůbec nedokážete pochopit, protože se nedokážete odmyslet od vlastního pohledu, jak tím co děláte kazíte hru ostatním hráčům.

Tolik k tomu obecně, jinak 2 Majkulka, víš, že je zbytečný napadat bez důkazů. Nechci se zastávat nějakýho admina pokud se to opravdu stalo, měl by tyhle situace rozlišit, ale když máš tenhle pocit křivdy, natáčej teda svojí hru a pak sem dej demo za co si dostal ban, pokud to bude nespravedlivý, určitě dostaneš unban.

Ejo
31-07-12, 09:29
Nie som admin takže nemám moc veľké slovo, ale uvedomujete si že za porušenie pravidiel bol ban len na 3 hodiny?..Dosť času na to ísť sa prejsť von prevetrať hlavu, niečo zjesť a môžeš hrať znova...Podľa mňa to bol ešte mierny trest a riešiť za NO KILL 3 hodiny Banu je hlúposť...ZEUS bol v práve keďže ste pravidlá porušili a podla mňa by bol primeraný trest ešte aj keby si môžete zahrať až na ďaľší deň..takže to podľa mňa bola ešte ZEUSOVA dobrá vôla že ste dostali BAN na tak krátko..jediné čo sa tomu dá vytknúť je to že bez upozornenia ale keď hráš nejaký server tak máš pravidlá ovládať alebo aspoň mať prečítané a NO KILL nie sú nadávky že by ťa za to mali upozorniť takže ďalej podľa mňa nie je moc čo riešiť a ZEUS bol v práve..

Kotel
31-07-12, 09:46
Na knifu padá tolik banů, že se každý den rozdá nějaký neprávem nebo moc přísný. Nikdo si zas nemůže stěžovat, že admin nic nedělá. Kdyby to mělo být na mě, nedával bych bany ani za blok. Když vlezeš na lávku první, tak prostě počítáš s tím, že tě někdo blokne.
Pravidla jsou tu pro hráče, ne proti nim. Kodex na 5ti stránkách ti ale nikdo číst nebude.

Kacko
31-07-12, 16:40
Znovu zdůrazňuji, že tohle není záležitost mojeho banu a nežádám o svůj unban. Jednám s vámi kvůli případné změně pravidel.

... ale vy panáci to asi z tohohle pohledu vůbec nedokážete pochopit, protože se nedokážete odmyslet od vlastního pohledu, jak tím co děláte kazíte hru ostatním hráčům.

Tohle celej je úplně nesmyslnej cry thread a nabídkou "nechte mě spolupracovat na pravidlech, já vám tady z toho udělam kůlničku na dříví."

Promiň, ten post prostě nejde brát vážně. Nejsem tu doma, takže se zdržím všech subjektivních názorů ohledně tvé (resp. vaší) arogance. Jednám s vámi slušně a bez jakýchkoli subjektivních pocitů a urážek, tak bych byl rád, kdyby sis i ty ty své nechal.
Můj názor na tuto věc je napsaný výše, pokud pravidla měněna nebudou, asi se svět nezboří, nicméně je na tom vidět reakce vedení na zpětnou vazbu od hráčů.
Je smutné, že když člověk napíše konstruktivní thread, je vesměs smeten ze stolu a daný člověk je nazván nafoukaným panákem, který "se nedokáže odmyslet od vlastního pohledu", "kazí hru ostatním" a "chce z Kotelny udělat kůlničku na dříví".

Přecejen si ale trochu té subjektivity neodpustím: Knife je organismus, který má svá nepsaná pravidla a vždycky to byl trochu jiný mód, než ty ostatní. To, že zavedete nesmyslná pravidla, je vaše mínus a hráči to vycítí. Jakmile se objeví slušná konkurence, přejdou tam a už je v životě neuvidíte. Včetně mě.
Nepovažuji se za nějakého knife guru, ale prošel jsem již několika klany, několika admin týmy a pořádal několik turnajů v knife, jeden dokonce offline. A řekněme, že už se okolo knife motám dejme tomu tři čtyři roky. Proto se můžu jen usmát, když nabídnu pomoc a ty mi řekneš, že vám tu z toho chci udělat kůlničku na dříví.


Pravidla jsou tu pro hráče, ne proti nim. Kodex na 5ti stránkách ti ale nikdo číst nebude.
Stejně tak můžu říct, že nesmyslná pravidla ti nikdo respektovat nebude. Je to jedno a totéž, zareaguješ tak, že dáš ban. Teď je otázka, jestli tenhle incident je otázkou pravidel, nebo chyby banujícího admina, chyba ale proběhla a je nesmysl si namlouvat, že to tak není. Vidím ale, že tohle je tvé poslední slovo, proto ho respektuju a děkuju za vyjádření.

Kotel
31-07-12, 19:11
Mě bylo z několika stran řečeno, že se jinde banuje za vláček, no kill a blokování a že je dost divné, že zde se to nebanuje. Pokud to tak není, tak tyto pravidla zruším. Asi před rokem tu nebyla.

ZEUS
31-07-12, 19:51
Když zrušíš pravidla jako block, vláček, nk, tak to bude totální anarchie.

Charon35
31-07-12, 19:58
Giuseppe - Promiň, ale právě jsi plácnul totální hloupost. Jasně, že se nebavíme o cheatingu, bavíme se o nokillu a jemu podobných prohřešcích. Do stejné kategorie stavím hlavně vulgaritu, na kterou je také lepší upozornit, než dát rovnou ban.

OK. Do rovnakej kategórie môžme dať FK, TK, bug a pod. Alebo napríklad aj doplňovanie HP pri prestrelke na JailBreaku. Keď sa menili pravidlá, snažili sme sa na to hlavne hráčov upozorňovať. Ale ako už bolo písané, nikto si nikde nebude robiť zoznam hráčov, komu dal napomenutie, komu slay/kick. Zeus nie je čisto Knife admin, aby tam bol niekoľko hodín vkuse a sledoval, či daný hráči, ktorí by dostali napr. slay, sa uvedomili a hrali inak. Takže aj keď jeho postup bol možno z tvojho poľhadu hŕŕŕŕ, tak z jeho bol možno dosť pochopiteľný.

Tresty: Čo/ako/začo/na ako dlho sú na niektorých serveroch dosť orientačné a záleží na danej situácií a adminovi, ako to zhodnotí. Teda pokiaľ sa bavíme o "menších prehreškoch". Napr. ja za nevhodný nick dávam kick a ak ešte raz príde, ban (nechce sa mi mu to meniť). Niekto to rovno banuje. Atď. atď.

K pravidlám na Knife sa nevyjadrujem.

Ryukyza
31-07-12, 20:18
Když zrušíš pravidla jako block, vláček, nk, tak to bude totální anarchie.

Je to NS portal, nevim o zadnym NS portalu kde by se banovalo za NK a vlacek. Jen za blocky. Jako by anarchie nebyla, kdyz tam admini chodivaji malokdy. :)

Kacko
31-07-12, 20:31
OK. Do rovnakej kategórie môžme dať FK, TK, bug a pod. Alebo napríklad aj doplňovanie HP pri prestrelke na JailBreaku. Keď sa menili pravidlá, snažili sme sa na to hlavne hráčov upozorňovať. Ale ako už bolo písané, nikto si nikde nebude robiť zoznam hráčov, komu dal napomenutie, komu slay/kick. Zeus nie je čisto Knife admin, aby tam bol niekoľko hodín vkuse a sledoval, či daný hráči, ktorí by dostali napr. slay, sa uvedomili a hrali inak. Takže aj keď jeho postup bol možno z tvojho poľhadu hŕŕŕŕ, tak z jeho bol možno dosť pochopiteľný.

Tresty: Čo/ako/začo/na ako dlho sú na niektorých serveroch dosť orientačné a záleží na danej situácií a adminovi, ako to zhodnotí. Teda pokiaľ sa bavíme o "menších prehreškoch". Napr. ja za nevhodný nick dávam kick a ak ešte raz príde, ban (nechce sa mi mu to meniť). Niekto to rovno banuje. Atď. atď.

K pravidlám na Knife sa nevyjadrujem.

Konečně konstruktivní odpověď, děkuji. V zásadě s tebou souhlasím, jde mi v podstatě o to, že není v pořádku, když admin přijde na server a během dvaceti sekund rozdá 2 bany, to skutečně je hrrr, jak říkáš. Všechno ostatní je ale napsané výše a nebudu to znovu opakovat, bylo by to zbytečné.

Charon35
31-07-12, 20:54
Konečně konstruktivní odpověď, děkuji. V zásadě s tebou souhlasím, jde mi v podstatě o to, že není v pořádku, když admin přijde na server a během dvaceti sekund rozdá 2 bany, to skutečně je hrrr, jak říkáš. Všechno ostatní je ale napsané výše a nebudu to znovu opakovat, bylo by to zbytečné.

Tak k tejto situácií sa mi už ťažšie vyjadruje, keďže som bol cez víkend mimo. Ale mohla nastať situácia, že ich nahlásili niekoľko krát cez !, potom jednoducho prišiel na server, stačilo mu, že to videl raz, že sa to skutočne deje in-game a rovno banoval. Ale, to už neviem presne. Len môj dohad.

BTW až teraz som si všimol, že zrovna Fattalovi som dal aj ja ban. Dokonca za spomínané doplňovanie HP a dokonca na deň. Treba si prečítať pravidlá skôr ako idem na server, ktorý nepoznám. Fattal, Fattal :D

Kacko
31-07-12, 20:58
Ani já to nevím, ale vzhledem k tomu, že to udělali pouze jednou, dost pochybuju. Ale neřešme to, pokud nehodláte pravidla pozměnit, není nutné se o něčem dalším hašteřit. Jsem ale rád, že je tu kromě Kotla aspoň jeden další člověk, který je schopný konstruktivně a objektivně argumentovat.
Thread klidně zamkněte, předtím si ale v duchu znovu odpovězte na mé otázky u prvního postu a udělejte si duševní inventuru :)

ZombieBot
31-07-12, 21:07
Já si stojím za tím, že je nesmysl banovat bez upozornění. Nemůžeš paušálně říct, že to ten hráč udělá znova, tak to brát prostě nejde.
BTW: S tím G8MB máš pravdu, známe se?

Výjimka potvrzuje pravidlo.

Takhle hloupou a dlouhou stížnost jsem kvůli 3 hodinám nikdy neviděl. Uvědomte si, je to jen hra. Tohle mi přijde fakt přehnané. Já osobně bych to banoval na jednu hodinu.

Kacko
31-07-12, 22:18
Výjimka potvrzuje pravidlo.

Takhle hloupou a dlouhou stížnost jsem kvůli 3 hodinám nikdy neviděl. Uvědomte si, je to jen hra. Tohle mi přijde fakt přehnané. Já osobně bych to banoval na jednu hodinu.
Děkuji :) Očividně jsi moc nepochytil smysl toho příspěvku, pokud člověk dostane takový ban, je mu jedno, jestli je na 10 minut, hodinu, nebo den. Prostě ho dostal. A pak už si dvakrát rozmyslí, jestli se na server chce nebo nechce vrátit.
Vůbec nejde o délku banu, jde o to, že banující přišel a za 20 vteřin banoval. A místo toho, aby banoval věc, která vadí lidem (block, byla mapa 1hp_final), banoval nokill, který je v rozporu s pravidly.
Toto téma je překvapivě kontroverzní, nechápu proč. Z hlediska pravidel admin sice nic špatného neudělal, z hlediska zdravého rozumu ale zabanoval zbytečnost. Z toho vyplývá, že pravidla jsou v rozporu se zdravým rozumem a tím pádem by se mělo zapracovat na jejich změně.
Ve chvíli, kdy jsem se přihlásil o to, že se změnou pravidel rád pomohu, jsem byl nazván někým, kdo vám "tu z toho chce udělat kůlničku na dříví". A proč, kurva, ne? :)
Tedy, jak už jsem zmínil výše, takto zabanovaný člověk, místo toho, aby se zamyslel a pro příště se napravil, se na serveru už s největší pravděpodobností nevrátí, protože ví, že tam dávají bany v rozporu s lidským rozumem. Ban je tedy nesmyslný, Zeus si udělá další čáru na pažbě a máte o dva hráče míň. Jak jednoduché.

Charon35
31-07-12, 22:32
Tak čo sa týka pravidiel na Knife, ja sa držím stranou. Jednoducho tam nehrám natoľko, aby som do toho kecal. Ale pokiaľ tu dáš nejaké argumenty, prečo to odstrániť a napr. Kotlovi do PM napíšeš portály, kde to nemajú, možno sa niečo pohne. Inak musíš uznať, že keby sa vždy po nejakej sťažnosti na nejaké pravidlo kvôli dvom ľudom, menili pravidlá, tak sa menia prakticky každý deň. :)

ZombieBot
31-07-12, 22:37
Děkuji :) Očividně jsi moc nepochytil smysl toho příspěvku, pokud člověk dostane takový ban, je mu jedno, jestli je na 10 minut, hodinu, nebo den. Prostě ho dostal. A pak už si dvakrát rozmyslí, jestli se na server chce nebo nechce vrátit.
Vůbec nejde o délku banu, jde o to, že banující přišel a za 20 vteřin banoval. A místo toho, aby banoval věc, která vadí lidem (block, byla mapa 1hp_final), banoval nokill, který je v rozporu s pravidly.
Toto téma je překvapivě kontroverzní, nechápu proč. Z hlediska pravidel admin sice nic špatného neudělal, z hlediska zdravého rozumu ale zabanoval zbytečnost. Z toho vyplývá, že pravidla jsou v rozporu se zdravým rozumem a tím pádem by se mělo zapracovat na jejich změně.
Ve chvíli, kdy jsem se přihlásil o to, že se změnou pravidel rád pomohu, jsem byl nazván někým, kdo vám "tu z toho chce udělat kůlničku na dříví". A proč, kurva, ne? :)
Tedy, jak už jsem zmínil výše, takto zabanovaný člověk, místo toho, aby se zamyslel a pro příště se napravil, se na serveru už s největší pravděpodobností nevrátí, protože ví, že tam dávají bany v rozporu s lidským rozumem. Ban je tedy nesmyslný, Zeus si udělá další čáru na pažbě a máte o dva hráče míň. Jak jednoduché.

Smysl jsem pochopil, jde ti o princip. To je sice moc hezké, ale opravdu je to zbytečnost a rozdělávání flame. To, že během dvaceti vteřin banoval, není ojedinělé. Kolikrát přijdu na knife a během prvních 10 sekund dám ban. Za block, vláček, a podobně. Vše na půl hodiny. Myslím, že jsi někde psal, že je lepší upozornit, ale to v těhlech případech nejde. Já osobně dávám za block 30 minut.
Nokill jsem nebanoval nikdy, ale jelikož je to pravidlo a pravidlo by mělo být respektováno, tak ten dotyčný byl potrestán. Můžeš brát Nokill jako to, že někomu odřeš auto. Je to přestupek (ve většině případů) a za ten dostaneš trest. Takhle to hold funguje - smiř se s tím.
Navíc, psát stížnost pomalu jako žalobu kvůli takovéhle prkotině není normální.

Kacko
31-07-12, 23:32
Nokill jsem nebanoval nikdy, ale jelikož je to pravidlo a pravidlo by mělo být respektováno, tak ten dotyčný byl potrestán. Můžeš brát Nokill jako to, že někomu odřeš auto. Je to přestupek (ve většině případů) a za ten dostaneš trest. Takhle to hold funguje - smiř se s tím.
Navíc, psát stížnost pomalu jako žalobu kvůli takovéhle prkotině není normální.
Promiň, ale skutečně jsi mě nepochopil. Argumentovat tím, že "takhle to prostě funguje, smiř se s tím" je na úrovni druhého stupně základní školy.
Tady už vůbec nejde o nějaký hloupý tříhodinový ban, ale o to, že lidi dostávají bany, které jsou proti zdravému rozumu. Pořád opakuju to samý. Jedinej, kdo mě pochopil je, zdá se, Charon35 SVK a Kotel.
Poslední větu vůbec nekomentuju, tu člověk může buď ignorovat, nebo se jí zasmát. :)
A pokud bereš tenhle thread jako flame, je to smutné, je na tom pouze vidět, jak administrátory zajímá to, co se na serveru děje.

Karl0s
01-08-12, 01:32
Na knifu jsem hrál dost dlouho, abych věděl, že stačí v pravidlech:

• ponechat zakáz za úmyslnej blok a zdržování hry
• zrušit zákaz nokillu a vláčkování, protože vláčku se vyhneš, pokud nejsi retardovaný a nokill, to kdo vymyslel? zabijou tě tak jednou, podruhý už to čekáš, problémy tohle dělá jen na mapách
- 1hp_final
- 1hp_final_3
- 35hp_reborn

všude jinde (i.e. 35hp_2, 35hp_2_remix) jde skočit včas do vody a nebo se jinak incidentu vyhnout

netřeba dál cokoliv pitvat do detailů, ZEUS by se měl vrátit na server, na který si žádal o práva a tyhle záležitosti přenechat někomu, kdo tomu serveru rozumí

Bořek
01-08-12, 09:13
bany za nokill? Ktery trotlove z hracu si to u kotla vynutili? hh. Co kdyz si ti hraci chteli dat match jen proti sobe, tak je jasny, ze se vyhnou vetsine. Pokud nezdrzujou hru, tak je to v poradku. Takze na DR by mel terorista vzdy dostat ban za nepousteni pasti ikdyz se ct domluvil ze necha na dm freerun.
Sam nezmenis pravidla. Sezen lidi pro zmenu pravidel, tak jak to udelali ti trotlove pred tebou co si to vybreceli. Kotel tu je pro lidi a ne lidi pro kotla.

Kacko
01-08-12, 11:20
Bořek: Já myslim, že nejsi sám, kdo si to myslí, obepisoval jsem miimálně půltucet lidí a v zásadě se mnou souhlasili. Jsem stejného názoru - zákaz zdržování hry, nikoli nokillu. Ohledně vláčků, karl0si, vláčky jsou z 95% spojené s blockem, malý rozdíl tam je, ale ne velký. Takže bych zrušil zákaz vláčků a ponechal zákaz úmyslného zabraňování v pohybu jiným hráčům (což by mohlo sloužit jako obecné pravidlo pro všechny servery, no ne?)

susa-troubky
01-08-12, 12:08
....a ponechal zákaz úmyslného zabraňování v pohybu jiným hráčům (což by mohlo sloužit jako obecné pravidlo pro všechny servery, no ne?)

to by asi neslo jelikoz si na NS portalu kde se hraci uci hrat a jak hrat. Takze vetsina bloku na strilecich serverech je jen proste z neznalosti a neumyslne. Jen zridka se potkas s umyslnym blokem. Takze bych to nechal na knife kde se to resi a netahal bych sem dalsi servery.

Kacko
01-08-12, 16:59
susa-troubky:

....a ponechal zákaz úmyslného zabraňování v pohybu jiným hráčům (což by mohlo sloužit jako obecné pravidlo pro všechny servery, no ne?)

susa-troubky
02-08-12, 07:12
a kdyz ti nekdo cupne do vrat ze nemuzes jit nikam jak poznas ze je to umyslne? Nedokazu si predstavit toho kdo bude rozhodovat o tom co je umyslne a co ne...kdyz todle das na strileci servery budou bany jen litat...admin se nastve ze ho nekdo bloknul a bum ban...je mu jedno jestli to bylo umyslne nebo ne

Kacko
02-08-12, 16:39
To pak musí být admin trochu na úrovni a umět posoudit, co je úmyslné a co ne. Na jiných portálech s tímhle problém není, nevím, proč tady by měl být... Nesmí se automaticky předpokládat, že admini nemohou zvládnout posoudit něco takového, pokud to nezvládnou, nemají mezi adminy co dělat.

human
02-08-12, 19:44
susa-troubky Z tvojho príspevku usudzujem, že na knife veľa nechodíš. Samozrejme, že sa nedá všetko posúdiť či to bolo úmyselné. Hrám na tomto servery už dlho a myslím si, že ak má admin záujem a nejaké skúsenosti s knife, tak dokáže posúdiť či je to bezhlavý ranker alebo nejaký začiatočník.

K tomu NK. Podľa mna je dosť nezmysel to bánovať ak tým nezdržujú hru alebo nejako neobmedzujú.

Jolo

Kotel
03-08-12, 00:09
Takze pravidla jsou dobra, jen prisel na server admin, ktery banuje jinak, nez ostatni. Jeste muzem udelat anketu primo na serveru, jestli chteji hraci banovat vlacek, block, no kill nebo davat jen slay nebo nic.