PDA

Zobrazit normální verzi : Jaký telefon?



hladik
17-08-12, 10:13
Zdarec , uvažuji o koupi nového mobilu , doteď jsem používal starý mobil , který mám už asi 6 let. A už chci přejít na nějaký chytrý telefon.
Kamarád si koupil asi před týdnem toto : http://www.alza.cz/zte-tania-d305248.htm
Tento mobil se mi líbí , ale zamrzelo mě že nemá slot na pamětovku a spousty dalších věcí , hledal jsem asi 4 hodiny po netu , nechci zase zbytečně drahý telefon.
Řekl jsem si že si dám rozpočet do 5 000 a opravdu mě padl do oka tento.
http://www.alza.cz/sony-ericsson-live-walkman-wt19i-black-d263507.htm#popis
nejlepší mobil do 5 000 co se týče . cena/výkon/funkce.
Ale nechápu přesně co je aGPS , googlil jsem ale pořádně jsem nic nenašel .
Rád bych slyšel váš názor na ten sony ericson.

Lynviy
17-08-12, 10:51
Sony Ericsson je dobrej, ber.

hladik
17-08-12, 11:38
Linvij aktivní se pozná :-) beru asi ten sonáč , ale zatím ho nemají na skladu a na předražený alze ho nechcu xDD
Našel jsem ho za 3900 , a za ušetřený peníze bude silnější pamětovka.

vedouci venny
17-08-12, 12:02
Nekupuj na alze je to mrdka shop

hladik
17-08-12, 12:24
Zase ale musíme být objektivní:
+jednoduchost kupovaní
+rychlost dodání
+Žádné fronty
+dobré slevy
+rychlá reklamace
-vysoké ceny ve srovnání
-nemám ju rád

hladik
17-08-12, 12:34
No nic beru penízky co mi zbyly a dojdu si pro něj xD

Leryx
17-08-12, 13:54
Zase ale musíme být objektivní:
+jednoduchost kupovaní
+rychlost dodání
+Žádné fronty
+dobré slevy
+rychlá reklamace
-vysoké ceny ve srovnání
-nemám ju rád

Rychlá reklamace :D Ten malý zelený vymrdaný ufon ti ty peníze nikdy nevrátí :D

Piner
17-08-12, 14:02
Kup si tenhle : http://www.google.cz/search?num=10&hl=cs&site=imghp&tbm=isch&source=hp&biw=1680&bih=959&q=nokia+3310&oq=nokia+3310&gs_l=img.3..0l8.1062.2480.0.2775.10.7.0.3.3.0.103. 339.5j1.6.0...0.0...1ac.XL-6I5WbJ78 Nejlepší na trhu :D

Lynviy
17-08-12, 14:31
http://www.odblok.cz/foto/aligator_a300.jpg

Kazki
17-08-12, 15:35
ja bych ti doporucoval nejaky Samsung Galaxy :) Celkom dobre telefony a aj nieco vydrzia :) ale volba uz je iba na tebe

Lynviy
17-08-12, 15:45
Samsungy sou sračky, uživatelsky stojí za hovno, výhodu mají jenom v rychlosti.

3necky
17-08-12, 17:00
Pokud si chceš pořídit nový telefon dívej se hlavně na výkon. To znamená hlavně na procesory a RAM. Dále záleží k čemu ho chceš využívat, já osobně bych si nový smart phone bez 2 procesorů a 1 GB RAM nepořídil. Doporučuju HTC. :)

A aGPS znamená asistovaná GPS, což znamená, že si aplikace veme informace, pomocí připojení k internetu, o aktuální poloze, dráze a času družic a zrychlí tak navázaní spojení mezi příjmačem na tvém mobilu a družicemi. Zjednodušeně řečeno. Pokud chceš podrobnější info, gůgluj "asistovaná GPS".

hladik
17-08-12, 19:26
No jedu salinou a mám v ruce sony ericson

3necky
17-08-12, 19:28
Tak to gratuluju, snad ti bude vyhovovat. :)

Mars
17-08-12, 19:32
Krásný mobil hladiku :))

Charon35
17-08-12, 23:47
Samsungy sou sračky, uživatelsky stojí za hovno, výhodu mají jenom v rychlosti.

Hlavne že určite využijete tie geniálne "smart debily", ktoré sa pomali za teba idú aj vysr*ť. Ruku na srdce. Čo z tých fukncií využijete decká? Hry? Wau. Mobil má byť na telefonovanie, sms popr. nejaké drobnosti. Nie mať 1000 zbytočných funkcií a aplikácií a mať ho každú noc na nabíjačke (nedaj bože sa pohnúť na 2 dni mimo domu, hneď treba brať nabíjačku!!!). Hlavne že šúchate prstami po obrazovke, je to fakt cOOOOOOOOOL. Bohužiaľ doba je taká, že tieto "chytré" veci nám operátori tlačia do huby aj keď ich človek ani nechce. Jednoducho nie je moc na výber.

Našťastie pár značiek robí aj iné veci. Ja osobne mám Samsung B2710 Xcover (http://mobilne-telefony.heureka.sk/samsung-b2710-xcover/?ca_source=gaw&ca_pos=1t1&ca_cid=21404561654&ca_agid=2829109888&ca_adid=25900477168&ca_chid=2001526&gclid=CJGUr7LD77ECFaUmtAod9CQA9Q). IP67 (odolný voči vode, prachu, nárazom...), GPS, svetlo a pár drobností navyše (už sa mi vďaka šikovnej ochrane vrátil z iných rúk do mojich). Ako bonus môžem ísť doprčič na 2 týždne bez toho, aby som musel brať nabíjačku. A porovnajte si cenu za smart - 300€ a toto za 120€. Teraz sa zamyslite, či vám fakt stojí dať za suprčupr blbosť viac než dvojnásobok...

Navyše vám ten váš s tým mojim môžem kľudne roztrieskať. :gg:

Lynviy
18-08-12, 00:25
Proto mám další výměnnou baterku ;). Klikání na obrazovce je dobré, nestěžuju si, telefony sou rychlé a krásné, ty funkce sou dobré a dobře využitelné, zatím si na to nikdo nestěžoval.

s3zn4m
18-08-12, 00:41
Pokud se chystáš kupovat mobil v CZ kup si Nokií 710.

3necky
18-08-12, 00:41
Tak je to pořád dookola :). Záleží na co mobile / smart phone potřebuješ a na co ho využiješ. Jsou takoví jako Charon35 SVK, který používá mobil na telefonování a sms a druzí jako já, kteří vyžadují mít v jedné věcičce foťák, mp3/mp4 přehrávač, kvalitní display pro čtení .pdf na cestách, slušnou GPS anténu pro práce v terénu, dostatečný výkon pro streamování a přehrávání videa na cestách a kameru s HD rozlišením.
Když to shrnu, do baťohu by se mi musely vlézt: fotoaparát, kamera, mp4 přehrávač, hromada vytisknutých odborných článků a několik knih, diář a GPS přístroj.

Charone35 SVK co myslíš, že mi více vyhovuje? :)

hladik
18-08-12, 17:35
Já měl doteď starou nokii 6300 tusím xDD Toto je změna , kamoš mi zavolá že je tam a tam , tuknu do map a vím kam jít vím co tam jede atd :-) super věc .
Přijdu za ním do hospody a on má v ruce stejnej mobil , mu říkám ze srandy , že se mi líbí že si ho koupím , on že je nejlepší že mu vyhovuje , a jak čuměl když sem vytáhl stejnej :-)
Musím ale uznat že bet netu v mobilu je to prakticky k ničemu :-)
Pozdrav na facebook ze včera : http://2i.cz/2i/t/294885af7c.jpg (http://2i.cz/294885af7c) Polička 11 a 10ka muck
Už můžete lock , mobil mám :-)

Charon35
18-08-12, 18:03
Tak je to pořád dookola :). Záleží na co mobile / smart phone potřebuješ a na co ho využiješ. Jsou takoví jako Charon35 SVK, který používá mobil na telefonování a sms a druzí jako já, kteří vyžadují mít v jedné věcičce foťák, mp3/mp4 přehrávač, kvalitní display pro čtení .pdf na cestách, slušnou GPS anténu pro práce v terénu, dostatečný výkon pro streamování a přehrávání videa na cestách a kameru s HD rozlišením.
Když to shrnu, do baťohu by se mi musely vlézt: fotoaparát, kamera, mp4 přehrávač, hromada vytisknutých odborných článků a několik knih, diář a GPS přístroj.

Charone35 SVK co myslíš, že mi více vyhovuje? :)
Tak každý chce/potrebuje niečo iné. Foťák ako taký mám aj ja, mp3, rádio, mapy, GPS, pdf, okrem HD a mp4 čo v podstate ani nepotrebujem. Akurát, že ten displej je niekde úplne na inej úrovni. A do toho terénu je môj určite lepší (už sa overil). Dosť chodím všelikade po horách, chata v noci za dažďa, na festivale v blate a paráda. Opláchnem v potoku a ideme ďalej. :D Mal som asi pol roka dotykový a totálne mi liezol na nervy. Foťák som v živote nevyužil, ťahanie po displeji mi liezlo na nervy a bál som sa, že ho niekde nedajbože poškrábem a 300€ v prdeli. Jednoducho potrebujem sa naň spolahnúť a na ten môj sa 100% môžem za KAŽDÝCH podmienok. Dokonca sa mi podarilo poškriabať ten "nepoškriabateľný displej". Nechcem si predstaviť, čo by zostalo z toho dotykového :D

Lynviy
18-08-12, 19:37
Tak každý chce/potrebuje niečo iné. Foťák ako taký mám aj ja, mp3, rádio, mapy, GPS, pdf, okrem HD a mp4 čo v podstate ani nepotrebujem. Akurát, že ten displej je niekde úplne na inej úrovni. A do toho terénu je môj určite lepší (už sa overil). Dosť chodím všelikade po horách, chata v noci za dažďa, na festivale v blate a paráda. Opláchnem v potoku a ideme ďalej. :D Mal som asi pol roka dotykový a totálne mi liezol na nervy. Foťák som v živote nevyužil, ťahanie po displeji mi liezlo na nervy a bál som sa, že ho niekde nedajbože poškrábem a 300€ v prdeli. Jednoducho potrebujem sa naň spolahnúť a na ten môj sa 100% môžem za KAŽDÝCH podmienok. Dokonca sa mi podarilo poškriabať ten "nepoškriabateľný displej". Nechcem si predstaviť, čo by zostalo z toho dotykového :D

Když se chováš jako prase a nemáš k němu úctu, tak je to jasné :D. Na ten display se taky dělají tzv. fólie.

Charon35
19-08-12, 00:51
Já si folii koupil okamžitě po koupi telefonu a s displejem jsem spokojený...Bohužel po dvou letech baterka vydrží 5 minut, mám rozbitý 3.5 mm jack..A to jsem se k němu choval až moc šetrně. Stjně jsem využíval jen přehrávač videí, hudbu a wifi. Foťák, různý ty zbytečný kraviny ani hry jsem nikdy nepoužíval. Až budu kupovat novej pujdu po něčem co psal Cháron.

No a mne po skoro 2 rokoch drží baterka takmer 2 týždne (pri slabej prevádzke, tzv. občasný telefonát + sms + budík).

@ Lynviy: to sa volá aktívny spôsob života. ehm:whistling: (navyše ten mobil chcem používať taký aký je, nie ho baliť do plienok a obalov a chytať ho s bielymi rukavičkami aby sa neušpinil :thumsup4:)