Zobrazit výsledky od 1 do 15 z 19

Téma: Možný konec internetu jak ho známe - opět.

Threaded View

  1. #1
    Ex-admin Avatar uživatele ZombieBot
    Datum registrace
    Jan 2011
    Příspěvky
    2,853


    7 z 7 hráčů považuje tento příspěvek za přínosný.

    Možný konec internetu jak ho známe - opět.

    Zdravím,

    dnes jsem si pročítal idnes a narazil jsem na dost zajímavou věc. Opět se dohaduje o tom, že by se mohl internet "cenzurovat". To je sice tak trochu zkreslené označení, ale je to tak. Velmoci jako Čína a Rusko chtějí prosadit "znárodnění internetu". V praxi to znemaná, že by stát mohl regulovat dění na internetu v jejich zemi, určit, které webové stránky můžete navštívit a které ne.
    Také chtějí prosadit, že by internet již neměli spravovat neziskové organizace ve spolupráci s komerčními subjekty, ale například OSN.
    Mezi země, které tenhle návrh "podporují" (pouze z části), patří bohužel také Česká Republika (nakopat kokoty, co nás mají právo co omezovat?!).

    Můj názor na to je, že takhle zasahovat do takhle rozsáhlé věci je blbost. Internet je jediná věc, kde se lze opravdu skoro svobodně vyjádřit, nebo svobodně inzerovat, cokoliv.
    Blokace facebooku by mi sice nevadila, ale YT nebo google třeba ano. Navíc, tohle se v rozporu s lidskými právy.

    Až zjistím více, budu informovat dál.




    Více zde: http://technet.idnes.cz/cenzura-inte...w_internet_nyv




    Můžete také podepsat petici: https://www.google.com/intl/en/takeaction/




    Zajímavé názory z diskuze na iDnes.cz:

    Předání internetu do rukou soukromých subjektů by byl jeho konec. Neexistovalo by žádné dovolání na svobodu - každá část vlastněného internetu by byla soukromým pozemkem, kde platí pravidla majitele a pokud se majitel rozhodne zpoplatnit třeba emaily, nikdo mu v tom nemůže bránit. O tom, že by se mohl legálně dostat k vašim datům ani nemluvím.
    Mě to připadá docela nerealizovatelné - jak by se k tomu postavily třeba banky nebo služby jako PayPal?
    Je to jako porovnávat diskuzi na iDnes (nic ve zlém), kde rozhoduje právě iDnes o mazaném obsahu a vaše www stránky, kde vám nikdo nemůže mazat váš obsah. Umím si docela dobře představit reakce OSA a pod. k firmám, co by části internetu vlastnily. My zaplatíme, vy mažte....
    Vždyť internet je snad nás všech ne? Pokud stránka neporušuje zákony, tak by neměl stát zasahovat. To si platíme každý ze svýho, nechápu, proč by se do toho měl plést. Proč vůbec potřebujeme konference o internetu? A kdo tam rozhoduje? Myslím, že tu máme vážnější problémy.
    Naposledy upraveno ZombieBot; 28-11-12 v 14:55.

    Citovat Původně založeno doxuancan Zobrazit příspěvky
    ale ro jedno ne nebo ze me udeljte pls admina nebo mi dejte pls pls pls psl unabn prosim

    Po 23 letech jsou komunisti zpět u moci. [irony] Děkuji voliči. [/irony]
    Zeman je rudý slimák. At táhne do Kremlu, tady ho nechceme! Chceme svobodu a ne utlačování!
    Nevím, kam bych emigroval, ale kamkoliv, kde není rudo až rusko a místy tanky. Vidím to na USA - Kalifornii

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Pravidla přispívání

  • Nemůžete zakládat témata
  • Nemůžete odpovídat
  • Nemůžete přidávat přílohy
  • Nemůžete upravovat své příspěvky
  •