Zobrazit výsledky od 1 do 8 z 8

Téma: NÁVOD: Ako hrať Classic?

  1. #1
    Expert člen Avatar uživatele MarcelloR
    Datum registrace
    Aug 2012
    Umístění
    Slovakia
    Příspěvky
    430


    13 z 13 hráčů považuje tento příspěvek za přínosný.

    Post NÁVOD: Ako hrať Classic?

    História
    Classic bol prvým módom modifikácie pre hru Half-Life, čiže prvým módom Counter-Striku. Najprv mal len jeden typ hry a to do dnes aj keď menej, ale stále hrávaný Hostage Rescue, kde sú dva tímy a to tím Counter-Terrorists(ďalej už len CTs), ktorý má za úlohu zachrániť rukojemníkov a tím Terrorists(ďalej už len Ts), ktorý tomu musí zabrániť(hrajú sa mapy s prefixom „cs_“ a prvou mapou bola cs_siege). Neskôr pribudol najobľúbenejší Bomb Defusal, kde CTs má za úlohu uchrániť bomboviská(miesto, kde sa pokladá bomba) + zneškodniť bombu(ak sa položí) a Ts musí položiť bombu a brániť bombovisko, kým bomba nevybuchne(hrajú sa mapy s prefixom „de_“ a prvou mapou bola de_nuke). Okrem týchto dvoch boli ešte 2 typy, ktoré sa nechytili a dnes sa už nehrávajú. Čiže ďalší typ hry bol Assassination, kde na začiatku kola bol náhodne vybraný hráč od CTs a zmenený na V.I.P. Tento hráč mal iba nôž a úlohou CTs bolo ho ochrániť a prepraviť na určené miesto. Ts im v tom museli zabrániť(hrali sa mapy s prefixom „as_“ ). Posledným typom hry bol Escape, kde sa snažili Ts dostať cez ústupové body z určitej únikovej oblasti a CTs im v tom museli zabrániť(hrali sa mapy s prefixom „ es_“).

    Oboznámenie sa s hrou (typ hry Bomb Defusal)
    Dva tímy : CTs (tí dobrí ) a Ts (tí zlí). Úlohou CTs je ubrániť bomboviská, čiže nemali by ste sa hrať na hrdinov a chodiť „loviť“ nepriateľský tím, ale zdržiavať sa buď priamo v bombovisku alebo blízko neho a po položení bomby na druhom bombovisku sa čo najrýchlejšie naň presunúť a zneškodniť ju. Za CTs je dôležité rovnomerné rozdelenie hráčov na obidvoch bomboviskách a vzájomné krytie. Úlohou Ts je dobiť bombovisko a popri tom chrániť hráča s bombou, čiže by ste sa mali držať pohromade aj s „ bombou “, dobiť bombovisko a po položení bomby ju za každú cenu chrániť, až kým nevybuchne.
    Toto je princíp hry, čiže ak ho nedodržujete, tak neplníte funkciu danej mapy a ide vlastne o tzv. camp, ktorý sa trestá vyhodením zo servera alebo banom(zákaz hrania na určitú dobu).

    Ako sa stať dobrým hráčom?
    Musíte spĺňať tieto 3 veci:

    • vnímať zvuk hry
    • premýšľať pri hre
    • mať dobrý aim(mierenie, čiže čo najpresnejšie strieľať a čo najrýchlejšie zabiť súpera)



    Ako to docieliť ?

    Zvuk je najdôležitejšia vec pri vašom hraní. Pomocou neho viete, kde sa nachádza súper. Je dôležite, aby ste sa ho naučili dobre vnímať, čiže vnímať veci ako streľba, kroky, skákanie, zoomovanie(ak si približujete so zbraňami čo majú ďalekohľad), výbuch a odraz všetkých granátov, pády, vrzganie dverí, šplhanie po rebríku, ak dierujete cez nejaký objekt a zasiahnete niekoho, tak to vydáva zvuk, dopadajúce nábojnice, rozbitie mriežky na rúrach, sekanie nožom, prebíjanie zbraní atď. Všetko toto vám pomáha odhaľovať pozíciu nepriateľa, aj keď zo začiatku to trocha trvá, kým priradíte zvuk k správnemu miestu, ale je to len o cviku a čase.

    Premýšľanie je tiež veľmi dôležite. Musíte premýšľať, kde by mohol byť súper a ako mu čo najviac znepríjemniť hru napr. ste Ts a útočíte na mape de_dust2 na schody, pretože chcete dobiť A bombovisko. Schody je miesto, kde sa veľmi často vyskytujú hráči a ak vybehnete len ako ovca, tak je veľmi pravdepodobné, že umriete. Ale ak by ste tam hodili granáty(na youtube nájdete veľa videí s dobrými trikmi s granátmi) alebo napr. podskočili pomocou tzv. begripu, alebo vybehli s predstrelom, alebo si vyskočili, tak hneď sťažíte situáciu nepriateľovi a je oveľa väčšia šanca, že to prežijete. Je tiež veľmi dobre ovládať tzv. wallbangs, keďže je counter-strike hra, kde sa dá dierovať(ak strieľate do steny, tak náboje „prejdú“ cez stenu a môžete niekoho trafiť z druhej strany danej steny), tak je veľmi dobre ovládať aspoň zopár základných miest na dierovanie na danej mape. A mozog + zručnosť v dierovaním dokážu zázraky.

    Treťou vecou je aim. Ten nadobudnete len a len trénovaním, takže sa musíte naučiť ako sa chovajú zbrane pri streľbe. Mali by ste sa snažiť trafiť hlavne hlavu a naučiť sa dávkovať. Fullout(to je ak strieľate bez pauzy, držíte streľbu), tak ten je podľa mňa vhodný použiť len ak je na kope viac nepriateľov v kratšej vzdialenosti a je pri ňom dôležité mať pod kontrolou mieritko(pri fullouteni je najlepšie najväčšie mieritko). Taktiež pri streľbe je dobre mať synchronizovaný pohyb so streľbou, čiže nestáť len na mieste a strieľať, ale sa aj hýbať, aby ste tak sťažili súperovi, aby vás trafil. Okrem Classicu si môžete vylepšiť svoj aim hlavne na módoch akými sú Deathmatch, Gun Game, Aim a Awp .


    Nakupovanie
    Vedieť správne nakupovať je veľkým + k vašej hre. Mali by ste nakupovať s rozumom tak, aby ste mali v každom kole čo najlepšiu výbavu, čiže mať galil/ak47,famas/m4a1,awp,vestu/vestu s helmou, granáty.

    Ako to docieliť?

    CT – má podľa mňa výhodu, že má USP, čo je podľa mňa oveľa lepšia pištoľ ako GLOCK, čiže v prvom kole by ste sa mali pozrieť okolo seba, že koľko ľudí ma zhruba kúpené defuse kit(kliešte na zneškodnenie bomby, pomocou nich zneškodnite bombu v kratšom čase), ak ich má viac hráčov, tak je zbytočne, aby ste si ich kupovali aj vy, určite niekto umrie a vy si ich môžete zobrať a ak nie a bude položená bomba, tak vy budete kryť, kým oni to zneškodnia. Čiže ak je v tíme dosť klieští, tak je na vás či si kúpite vestu alebo granáty. Ja osobne preferujem granáty(pretože veľa z hráčov si nekúpi v prvom kole vestu, ale deagle, tak im tam stačí hodiť výbušný granát a hneď má život dole). A ak má len jeden - dvaja kliešte, tak by ste ich mali kúpi aj vy a k tomu nejaký granát.

    Ako nenakupovať?
    Za CT si kúpiť deagle je podľa mňa zbytočne, keďže USP je veľmi dobrá pištoľ alebo si kupiť vestu a za zvyšok náboje je úplne zbytočne, pretože všetky náboje nevyužijete. Čiže by ste náboje v prvom kole ani nemali dokupovať(max. 1 zásobník si dokúpiť) a stále si môžete zobrať zbraň od niekoho kto umrie.

    T – osobne si za T v prvom kole kupujem len vestu(aj s glockom sa dá uhrať) a dôvod je prostý, ak by som si kúpil granáty alebo deagle, tak stačí výbušný granát od CTs a „páchal by som fialky od spodu“ taktiež by stačilo ak by ma trafili a mal by som o viac života dole ako keby som mal vestu. Vesta síce až tak neochráni ako napríklad v Half-Life, ale určite pomôže.

    Takže prvé kolo by sme mali, ale ako ďalej ?
    Nemôžem vám napísať ako každé kolo nakupovať, pretože to záleží od toho či vyhrávate kolá alebo nie a či aj kupujete spoluhráčom zbrane alebo nie. Ale ak nemáte napríklad na ak47/m4a1/awp s vestou, tak si radšej kúpte galil/famas/scout s vestou a ak nemáte ani na ten galil/famas/scout s vestou, tak radím nekupovať nič a ísť len s pištoľkou v ruke(eco sa to volá, čiže nekupujete nič idete s defaultom) odohrať to kolo. Ak prežijete a ešte aj vyhráte kolo, tak budete mať pekne peniažky na poriadny nákup do ďalšieho kola, ale ak by ste kúpili nejakú slabú zbraň alebo deagle s vestou, tak zbytočne miniete peniaze a ešte ak umriete a prehráte, tak ďalšie kolo budete mať také isté hovno.

    Rady
    • Vždy sa snažiť aby ste mali poriadnu zbraň aj s vestou.(ak bude viac prachov, tak určite dokúpiť vestu s helmou)
    • Ak máte poriadnu zbraň, tak nekupovať aj deagle... je to somarina a veľa ľudí to robí(zbytočne vyhodené peniaze)
    • Nedokupovať všetky náboje do slabších zbraní.(ak si kúpite famas/galil, tak ho určite ďalšie kolo vymeníte za m4a1/ak47, takže je zbytočne mať 120nábojov) Ale ak máte ak47/m4a1, tak odporúčam dokúpiť náboje hlavne kvôli dierovaniu.
    • Aj keď nemáte veľmi veľa peňazí, tak odporúčam si kúpiť nejaký granát a ak budete mať viac peňazí, tak dokupovať všetky granáty, pretože kto vie používať granáty, tak mu to riadne pomôže pri hre.(väčšina ich nevie používať a vyhádže ich na jednom mieste, naraz a úplne zbytočne, pretože ich nevie používať)





    Ak by som mal opísať podrobnejšie ako hrať classic a vlastne všetko o CSku, tak by som sa asi zbláznil. Našťastie na internete nájdete strašne veľa návodov, rád, trikov, ktoré si môžete vyhľadať a ktoré vám pomôžu. Takže vám sem napíšem načo sa sústrediť a čo si vyhľadať.

    • Na začiatkoch väčšiny hier máte návod, ktorý vám pomôže ako sa vlastne tá hra ovláda. V CSku nič také nie je, ale našťastie sa môžete učiť z videí s hráčmi, ktorí to naozaj vedia. Čiže si najprv popozerať videá s profíkmi a naučiť sa čo najviac od nich. Osobne odporúčam tento kanál http://www.youtube.com/user/DeathSkall7777/videos
    • Ďalej odporúčam sa naučiť minimálne základne wallbangy máp, pretože napríklad na mapách ako de_inferno alebo de_nuke, ak viete dierovať, tak mi verte, že veľmi veľmi veľmi budete sťažovať hru protihráčom. Čiže do youtubeu hľadajte takto napr.: de_nuke wallbang alebo de_nuke spam spots, len si tam meňte názov mapy a určite vám nájde.
    • Ďalej odporúčam sa naučiť ako, kde a kedy hádzať granáty. Znova zdroj youtube. Hľadajte pod napr. : CS 1.6 Grenades types and tricks.
    • Ďalej odporúčam sa naučiť dobre miesta, odkiaľ môže ľahšie zabiť nepriateľa. Znova zdroj youtube. Hľadajte pod CS 1.6 good positions.
    • Ďalej odporúčam sa naučiť základne skoky, ktoré vám pomôžu či už proti hráčom s awp alebo pri úniku. Hľadajte pod CS 1.6 bhop alebo CS 1.6 strafe.


    A moja posledná rada
    Môžte byť prvý v tabuľke, prvý v ranku, prvý na lige, ale ak to hráte len kvôli výhre, tak vlastne stále prehrávate. Musíte si to užiť a nech vás to baví, tak nehrajte na rank, ale hrajte to pre zábavu. Ak cheatujete, tak sami sebe škodíte, pretože prichádzate o zábavnú stránku hry. A pochopte, že vždy sa nájde niekto lepší ako vy, taktiež ako vy ste zasa lepší ako niekto iný. Vždy to tak bolo a bude, tak predtým než začnete niekomu nadávať a obviňovať ho, tak si ho pozrite ako hrá až potom konajte. A ak vidíte na serveri nejakého blbca čo sa snaží byť akuráť stredobodom pozornosti, tak ho ignorujte, jeho to prestane baviť, pretože si akurát vy pokazíte úžitok z hry.

    Snáď som niekomu aspoň trocha pomohol týmto návodom, sú to vlastne moje názory a skúsenosti čo som nabral počas hrania, čiže nevravím, že to je úplne najlepšie, ale hrám to už dlhšie a stojím si za tým.
    Naposledy upraveno MarcelloR; 22-06-13 v 16:20.

  2. #2
    Ex-admin Avatar uživatele ImGustak
    Datum registrace
    Jul 2012
    Umístění
    Jailbreak,Surf kill
    Příspěvky
    617


    2 z 3 hráčů považuje tento příspěvek za přínosný.

    Re: NÁVOD: Ako hrať Classic?

    Opět skvělý návod :). GJ

    Dobrý den páni admini dali by jste mi prosím nový steam id a ip ale nemusíte jestli nechcete já si to odpikam.

  3. #3
    Stálý Maniak Avatar uživatele vedouci venny
    Datum registrace
    Jan 2011
    Příspěvky
    1,076


    2 z 3 hráčů považuje tento příspěvek za přínosný.

    Re: NÁVOD: Ako hrať Classic?

    To ještě někdo porad proziva tu hru?

    Nenarazim na nikoho jestli to tak vyznelo jen me to zajima..


    E: Rozdil hru prozivat a bavit se
    Naposledy upraveno vedouci venny; 24-06-13 v 16:27.
    #ego #boost

  4. #4
    Ex-admin Avatar uživatele Mr.Hol
    Datum registrace
    Dec 2012
    Umístění
    Uh. Hradiště
    Příspěvky
    888


    1 z 3 hráčů považuje tento příspěvek za přínosný.

    Odpověď: Re: NÁVOD: Ako hrať Classic?

    Citovat Původně založeno venny Zobrazit příspěvky
    To ještě někdo porad proziva tu hru?

    Nenarazim na nikoho jestli to tak vyznelo jen me to zajima..
    Pokud hru "neprozivam" a nebavim se u ni, nema smysl ji hrat ne?

    E: Gut Džop
    Je to jen hra a cokoliv jiného má větší váhu.
    "Kotel"

  5. #5
    Ex-admin Avatar uživatele Mr.Brown
    Datum registrace
    Aug 2012
    Umístění
    Hradec Králové
    Příspěvky
    678


    3 z 5 hráčů považuje tento příspěvek za přínosný.

    Re: NÁVOD: Ako hrať Classic?

    Dobrá práce!

  6. #6
    Expert člen Avatar uživatele MarcelloR
    Datum registrace
    Aug 2012
    Umístění
    Slovakia
    Příspěvky
    430


    2 z 2 hráčů považuje tento příspěvek za přínosný.

    Odpověď: NÁVOD: Ako hrať Classic?

    Citovat Původně založeno knot Zobrazit příspěvky
    Ti muselo dát práce sepsat pokud si to někde neokopíroval :D, gj
    No dovoľ ! za koho ma to máš ??? Na nemenovanom portály som chcel byť dokonca aj moderátor... Mne nerobí problem napísať článok. Stačí ak sa pozrieš ako vyzerajú moje komenty a pochopíš, že mám slovnú zásobu dobrú.
    Naposledy upraveno MarcelloR; 24-06-13 v 20:19.

  7. #7
    Ex-Náborár Avatar uživatele Charon35
    Datum registrace
    Oct 2010
    Umístění
    PN, NM, TN (SVK)
    Příspěvky
    7,899


    Re: NÁVOD: Ako hrať Classic?

    By sa mohlo pridať aj do návodov.

    Aha, som si nevšimol. Sjupr.

    EDIT2: a kde? nejak mi to neukazuje
    Naposledy upraveno Charon35; 24-06-13 v 21:09.
    "The world suffers a lot... Not because of the violence of bad people. But because of the silence of good people." (Napoleon)

    "Nepoznám kľúč k úspechu. Viem však, že kľúčom k zlyhaniu je snaha zapáčiť sa kadému." (Cosby) + vyhovieť každému (Ja)

    Žiadosti o práva sa riešia IBA na fóre, nie cez steam!

    GL&HF. It´s just a game.

  8. #8
    Expert člen Avatar uživatele caHor
    Datum registrace
    Mar 2012
    Umístění
    Snina, Slovensko
    Příspěvky
    463


    Re: NÁVOD: Ako hrať Classic?

    Naposledy upraveno caHor; 25-06-13 v 20:31.

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Tags for this Thread

Pravidla přispívání

  • Nemůžete zakládat témata
  • Nemůžete odpovídat
  • Nemůžete přidávat přílohy
  • Nemůžete upravovat své příspěvky
  •