Strana 2 z 6 PrvníPrvní 1234 ... PosledníPoslední
Zobrazit výsledky od 16 do 30 z 84

Téma: křesťanství

  1. #16


    1 z 1 hráčů považuje tento příspěvek za přínosný.

    Re: křesťanství

    Ja som kresťan katolík, lebo som v tom bol vychovaný. Verím v Boha, v duchov atd.
    Neverím a nepočúvam cirkev, je to skorumpovaná organizacia, ktorá perie peniaze, káže prispievať na Afriku a chudobné krajiny a pritom sami sedia na zlatých stolcoch a jedia striebornými príbormi.
    Vo stredoveku bola cirkev ta najvačšia a najhoršia "Skupina" ktorá vraždila ludí bez dovodou, upalovali ženy za čarodejníctvo a spustu dalších vecí.
    A najhoršia vec ktorú kedy cirkev dopusila je alebo bolo "právo prvej noci".
    + Páči sa mi grekokatolícke koli tomu že tam majú povolené manželky a tak si farári nemusia svoju nadržanosť vybíjať na miništrantoch a malých deťoch.

    E keyo: vela pozeráš vikingov
    E absiter každý ma k tomu iný vzťah a možno sa to niekomu pači, niekomu nie. Vačšinou sú v tom ludia už vychovávaný a už len dodržujú tradiciiu.

  2. #17
    Ex-admin Avatar uživatele Karl0s
    Datum registrace
    Sep 2010
    Umístění
    doma
    Příspěvky
    1,697


    Odpověď: křesťanství

    v nebi žije muž, který stvořil vesmír a kdo ho nebude milovat, půjde do pekel. Věřím ve vesmír a energii, dává mi to rozhodně větší smysl. Věřím tomu, že onen "bůh" není nic jiného než cestovatel v čase/mimozemšťan, který oblbnul primitivní lid v dávných dobách, asi jako kdybych já přiletěl mým vlastním letadlem do od světa odříznuté vesnice v africe/kdekoliv, taky budu bůh. Křesťansví je pro mě nedokonalý soubor morálních zásad, který zabil v minulostí více lidu, než diktátoři všech zemí dohromady. Je to vlastně taková gigantická sekta dotovaná státem



  3. #18
    Server admin Avatar uživatele NarutoO
    Datum registrace
    Jul 2013
    Umístění
    Kraj středočeský
    Příspěvky
    1,255


    1 z 1 hráčů považuje tento příspěvek za přínosný.

    Odpověď: křesťanství

    Mám radost že o tom vubec chcete psát
    Dneska málo lidí vůbec přemýšlí nahlas o tom, že existuje nějaká církev. Darwine, kamarade, s upalováním čarodejnic to není vůbec tak jednoznačné. Takovéhle věci o ní hlásili nacisti a komunisti. Doporučuju přečíst o inkvizi zde: http://www.vzdelavaci-institut.info/?q=node/562
    Co se týká zneužití ministrantů, která učení vedou k tomu, aby se manipulovalo s lidmi? Konkrétní příklad. Je jasné, že v poslední době došlo k určitému úpadku kléru. Důkazem budiž fakt, že papež explicitně doporučil homosexuální kněze nevysvěcovat na kněze. Kdyby nedocházelo v posledních čtyřiceti letech k uvolňování morálky v kléru, žádný ministrant by netrpěl. To je záležitost osobního selhání každého kněze. Církevní učení je přece opačné! Nejde jenom o násilný sexuální akt jako takový, ale například ono zneužití zodpovědné funkce k něčemu oprvdu hnusnému, a pak taky v neposlední řadě o pošlapání důstojnosti znasilněného a jeho poškozený pozdější duševní vývoj. To je, ano, problém dnešní církve. To je špatná a malá víra jejích kněží. Ale církev je především společenství věřících (vedených Kristem ustanovením duchovenstvem) a její historická autenticita je potvrzená skutečnou živou tradicí, která o válkách v Jeruzalémě, nejakem trestání hrdelním právem a násilí na malých chlapečkách v komžích neučí .

  4. #19
    Stálý člen (only deathrun 7) Avatar uživatele trew
    Datum registrace
    Jan 2013
    Příspěvky
    181


    Odpověď: křesťanství

    v roce 2010 jsem se přepil s mlíkem s trávou...chtěl jsem se pak zabít a pak mi něco řeklo ať si zavolám záchranku, když přijela, tak mi nic jinýho nešlo mluvit než se jen modlit...divny že? :) Začal jsem na chvíly chodit pak do kostela ale zase přestal a minulý rok jsem se dostal do nemocnice, kde jsem zase viděl peklo-sestřičky byly jako démoni...bylo to strašny :) od ty doby furt chodím do kostela ;) ...přestával jsem tam chodit jen kvůli tomu, že jsem si nemohl najít práci :)

  5. #20
    Ex-admin Avatar uživatele KeYo
    Datum registrace
    Mar 2013
    Příspěvky
    1,420


    5 z 5 hráčů považuje tento příspěvek za přínosný.

    Odpověď: křesťanství

    ta tráva ti uškodila
    "Kto si umýva kok*t, ten si nemusí umývať ruky" Čajo

  6. #21


    7 z 7 hráčů považuje tento příspěvek za přínosný.

    Re: křesťanství

    Keď ťa niekto bude poučovat o nadváhe, zjedz ho tiež! Virus, virus everywhere.
    http://img.memecdn.com/fucking-piece...t_o_870112.jpg
    https://49.media.tumblr.com/4484be12...f2mto1_500.gif

  7. #22
    Ex-admin Avatar uživatele Chemo
    Datum registrace
    Dec 2013
    Příspěvky
    1,827


    1 z 2 hráčů považuje tento příspěvek za přínosný.

    Odpověď: křesťanství

    Aj som predpokladal, že veľa intelektuálov pochopí, aký má táto téma účel...

  8. #23
    Terminátor Avatar uživatele UNHCZ
    Datum registrace
    Aug 2013
    Umístění
    Aussig Sudety
    Příspěvky
    1,195


    0 z 1 hráčů považuje tento příspěvek za přínosný.

    Odpověď: křesťanství

    Vidím, že se to rozrostlo na flame. Takové to temata by se neměla zakládat na GAMING Forku.
    Ale k věci. Když člověk umírá, mozek a centra pro hormonální tvorbu začínají uvolňovat vlastně takové "oblbováky", poté si lidé myslí, že jsou na konci nějakého tunelo, ale to jim resp. odumírá část mozku. Smrt je koncem života. Takovéto dokumenty...., je to sice zajímavé, ale je to flame. Když člověk umře, tak vypne jako PC. Pokud ho nikdo zase nenahodí, je stále vypnuté.
    Pete, nevím co se ti dělo v palici, ale ta tráva s mlíkem tomu dodali grády.
    Jsem věřící člověk, avšak mám jisté pochybnosti o tom jestli taková "nadpřirozená síla " existuje. Vysvětlení je prosté. Myslíte, že nad námi sedí Pán Bůh, který vše řídí. Blbost. To, že věříme v něco nadpři. si můžeme vysvětlit takto : Ve vesmíru je XXXXXX tvorů, kteří jsou vyspělí. Tím pádem oni mohli zasít semínko života zde. Poté se na nás chodili dívat, a lidé je začali uctívat aby si je udobřili. Doporučuji dokumentární serial Vetřelci dávnověku.
    Každý má svůj názor na danou věc, což je pěkné, ale takovédle temata sem nedávejte. *Peace,´.

    čau grakone


  9. #24
    Ex-admin Avatar uživatele Giussepe
    Datum registrace
    Oct 2011
    Umístění
    Nové Město nad Metují
    Příspěvky
    2,374


    1 z 1 hráčů považuje tento příspěvek za přínosný.

    Re: křesťanství

    ukaž mi flejm. nějak ho tu nevidím. A ještě mi řekni proč by tu nemohlo byt takovéhle téma? Když tu může být téma o Ukrajině, nevím proč by nemohlo být téma o náboženství.

    edit:

    abych nebyl v offtopicu offtopic, tak dvě dobrá videa o náboženství:

    http://www.videacesky.cz/skece/georg...tvi-je-kravina
    http://www.videacesky.cz/skece/jim-j...-o-nabozenstvi
    Naposledy upraveno Giussepe; 20-05-15 v 14:52.

  10. #25
    Stálý Maniak Avatar uživatele J3ZUsSs*
    Datum registrace
    Jan 2012
    Umístění
    Holíč
    Příspěvky
    1,958


    4 z 7 hráčů považuje tento příspěvek za přínosný.

    Odpověď: křesťanství

    Prečo ma ohovárate?

  11. #26
    Nováček Avatar uživatele Toqsic
    Datum registrace
    May 2014
    Příspěvky
    107


    Odpověď: křesťanství

    Citovat Původně založeno pet Zobrazit příspěvky
    ale zase ho nikomu nevnucuju :)
    Citovat Původně založeno pet Zobrazit příspěvky
    choďte do kostela ono to fakt existuje :) ....
    ....

    A proč se vlastně modlíš? Kvůli spáse, když víš že stejně žádná nebude? Nebo kvůli lepšímu pocitu či snad aby z tebe byl lepší člověk? Tak jsi asi dost mentálně slabý, když se tímto způsobem potřebuješ donucovat k lepšímu chování a tak.

    Jinak, podle mě, je celkově náboženství sračka. (v následujícím textu myslím hlavně křesťanství obecně, i když se křesťanství taky dělí na mnoho podnáboženství)
    Církev je od počátku založená na moci a touze po majetku. Už od středověku hlásají jaký je to hřích toužit po majetku a moci. Tak začali lidem "pomáhat" tak, že lidé jim mohli věnovat svůj majetek a tak se zbavit svých hříchů. Sice lidé byli možná spokojení (církev určitě), ale s bohem to nemá nic společného.
    Ano, církev vzdělávala a vlastnila nemocnice atd., ale vyvolala války v podobě křižáckých výprav, kdy ve jménu křesťanství systematicky byla vypleněna půlka evropy a blízký východ. Neboli pozabíjela víc lidí, než vyléčila.

    Pak mě taky zaráží to, že církev (u nás v česku) chce majetky, které jsou v restituci, ale přitom stále vybírá peníze od lidí na záchranu/opravu/obnovení církevních budov. Chce majetek, ale už nemá penízky ani na opravu stávajících budov.

    Největší vynálezy lidstva na okrádání lidí? Balená pitná voda a náboženství. Náboženství = (S.R.A.Č.K.A)n

    Je mi docela šumák jestli je někdo věřící nebo ne, ale jakmile mi někdo začne náboženství vnucovat, nabízet nebo mi jen řekne/napíše ať začnu chodit do kostela a modlit se silně ohradím vůči takovéto pí*ovině nazívané náboženství.

    (sice mám ještě spoustu argumentů, ale to se mi nechce rozepisovat :) )

    Ale když jseš spokojenej, tak si tomu klidně věř ;).

  12. #27


    Re: křesťanství

    raz mozno uvidime ako lev obima ovecku
    Keď ťa niekto bude poučovat o nadváhe, zjedz ho tiež! Virus, virus everywhere.
    http://img.memecdn.com/fucking-piece...t_o_870112.jpg
    https://49.media.tumblr.com/4484be12...f2mto1_500.gif

  13. #28


    Odpověď: křesťanství

    Jsem odmala vychovaný ateista. Mí rodiče i já bychom se nikdy nezapletli do takovýchto záležitostí a už jen z toho jak znám svou rodinu prostě vím, že se nikdy nestane, že by se někdo v naší rodině stal věřícím. Tohle však neznamená, že nejsme tolerantní vůči lidem, kteří věří. Jediné náboženství, které odsuzujeme, je Islám, neboť přímo Korán píše, že každý, kdo věří v někoho jiného než v Alláha nebo nevěří vůbec, tak si zaslouží smrt. Já jsem spíše zastánce vědy a techniky (což má souvislost, že studuji technický obor na technické škole), nepohrdám si však prohlédnou monumentální a krásné stavby jako jsou chrámy nebo kostely. Člověk by neměl být utlačován nebo veden k tomu, jaké ideologie se držet, měl by si to sám vybrat či si vytvořit vlastní ideologii.

  14. #29
    Nováček Avatar uživatele Toqsic
    Datum registrace
    May 2014
    Příspěvky
    107


    1 z 1 hráčů považuje tento příspěvek za přínosný.

    Odpověď: křesťanství

    A takhle se tam mydlí do dnes :D


  15. #30


    Re: Odpověď: křesťanství

    Citovat Původně založeno NarutoO Zobrazit příspěvky
    Mám radost že o tom vubec chcete psát
    Dneska málo lidí vůbec přemýšlí nahlas o tom, že existuje nějaká církev. Darwine, kamarade, s upalováním čarodejnic to není vůbec tak jednoznačné. Takovéhle věci o ní hlásili nacisti a komunisti. Doporučuju přečíst o inkvizi zde: http://www.vzdelavaci-institut.info/?q=node/562
    Co se týká zneužití ministrantů, která učení vedou k tomu, aby se manipulovalo s lidmi? Konkrétní příklad. Je jasné, že v poslední době došlo k určitému úpadku kléru. Důkazem budiž fakt, že papež explicitně doporučil homosexuální kněze nevysvěcovat na kněze. Kdyby nedocházelo v posledních čtyřiceti letech k uvolňování morálky v kléru, žádný ministrant by netrpěl. To je záležitost osobního selhání každého kněze. Církevní učení je přece opačné! Nejde jenom o násilný sexuální akt jako takový, ale například ono zneužití zodpovědné funkce k něčemu oprvdu hnusnému, a pak taky v neposlední řadě o pošlapání důstojnosti znasilněného a jeho poškozený pozdější duševní vývoj. To je, ano, problém dnešní církve. To je špatná a malá víra jejích kněží. Ale církev je především společenství věřících (vedených Kristem ustanovením duchovenstvem) a její historická autenticita je potvrzená skutečnou živou tradicí, která o válkách v Jeruzalémě, nejakem trestání hrdelním právem a násilí na malých chlapečkách v komžích neučí .
    Ohladom tých čarodejníc nemám 100% info ale nejak tak to bolo, oblbovanie nie ako také ide o tom čomu chce človek veriť lenže babky na dedinách uveria hocičomu a tak to tak trošku brať ako oblbovanie :) Inak chodim každú nedelu do kostola snažím sa žiť podla vlastných pravidiel, podla svedomia a to daleko od tých cirkevných neuteká. Je dobre vedieť čo je skutočné a čo nie, existencia Ježiša bola potvrdená ja tomu všetkému dá sa povedať verím ale hocikedy mám pochybnosti. Jeden dokumentárny serial o Ježišovi a už ti chrobáčik vrtá v hlave a hovorí " Čo ak ?"

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Pravidla přispívání

  • Nemůžete zakládat témata
  • Nemůžete odpovídat
  • Nemůžete přidávat přílohy
  • Nemůžete upravovat své příspěvky
  •