Zobrazit výsledky od 1 do 4 z 4

Téma: Pečení grafiky

  1. #1


    Pečení grafiky

    Zdravím, má s tímto někdo zkušenost? Jako ne, že bych to potřeboval, ale prostě zajímá mě, jestli to z vás někdo někdy zkoušel. + K čemu všemu to vlastně slouží. Jedná se doopravdy o upečení grafiky v troubě, pokud jsem to dobře pochopil, tak to má sloužit k roztažení/stažení spojů. Mohl by mi to někdy stručně vysvětlit, než bych se přes ten google dostal fakt k té odpovědi? Díky moc:)

  2. #2
    Zhoblovanej totem Avatar uživatele apach29
    Datum registrace
    Sep 2010
    Umístění
    Havířov
    Příspěvky
    1,933


    1 z 1 hráčů považuje tento příspěvek za přínosný.

    Odpověď: Pečení grafiky

    Jde o posledni moznost, jak "opravit" nefunkcni GK, nebo "opravit" piskajici civky napajeci kaskady.
    Cetl jsem par clanku, jak to lidi zkouseli s ruznymi vysledky, ale na ty piskajici civky to vcelku pomohlo.
    Dokonce jsem cetl jeden clanek, kde tato "oprava" zprovoznila uplne nefunkcni GK. Co ale bylo pricinou nefunkcnosti netusim.
    Pokud mas nejakou vyrazenou nefunkcni grafiku, tak to muzes zkusit, ale pokud ti jen piskaji civky, tak bych to radeji resil odhlucnenim skrine, nez abych pekl grafiku v troube a nemel nahradni :D
    Naposledy upraveno apach29; 15-05-16 v 01:36.

  3. #3


    1 z 1 hráčů považuje tento příspěvek za přínosný.

    Odpověď: Pečení grafiky

    Jelikož díky naší skvělé EU se dnešní elektronika a spoje v ní musí pájet bezolovnatým cínem.
    Potom máš na krabici toho produktu krásnou zkratku RoHS.
    Bezolovnatý cín potom má větší citlivost na teplotní rozdíly a spoje se namáhají (roztahují se a smršťují).
    Tím po nějakém čas začne docházet ke studeňákům nebo-li, že spoje začnou mikroskopicky praskat a vznikají velké odpory a nakonec až přerušení spoje.

    Pečením dojde k tomu, že se cín rozehřeje (změkne) a znovu vyplní mikroskopické trhliny a mezery. Před pečením je nutné ale z karty odpájet kondíky, protože ty moc rády teplo nemají a mohou ti v troubě i bouchnout.
    Ten smrad a bordel pak stojí za to. Grafika ti takhle může vydržet i půl rok až rok, ale je to zoufalé řešení a měl by si v co nejbližší době kartu vyměnit.

    Jinak k tomu co psal Apach s cívkama. Moc bych to nedoporučoval. Pokud cívky pískají, tak je lepší reklamace než cpát půl roku starou kartu do trouby.
    Trouba jen v případě, že už nemáš jinou možnost. Teda kromě vyhození.
    Naposledy upraveno znedlob; 15-05-16 v 16:07.

  4. #4
    Administrátor
    Server Admin
    Avatar uživatele Bezdak
    Datum registrace
    May 2011
    Umístění
    Hlavní nádraží
    Příspěvky
    4,204

    *VIP*


Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Pravidla přispívání

  • Nemůžete zakládat témata
  • Nemůžete odpovídat
  • Nemůžete přidávat přílohy
  • Nemůžete upravovat své příspěvky
  •