Zobrazit výsledky od 1 do 4 z 4

Téma: Nevyváženost hry

  1. #1
    Nováček
    Datum registrace
    Jul 2016
    Příspěvky
    11

    Nevyváženost hry

    Zdravím, na CTF tu u Vás hraji asi půl roku a všiml jsem si jednoho game-breaking fenoménu. Ve hře nefunguje správně balancování týmů. V současné době to funguje tak, že pokud je rozdíl počtu hráčů v týmech větší nebo roven než 2, je hráč, který jako první umře, přesunut do týmu s menším počtem hráčů. A to se pořád opakuje, dokud rozdíl není 1 nebo 0. Problém je, že se tak vůbec nebere v úvahu skóre (či rank) přesunutého hráče. Zkrátka, kdo dřív mele... ten je dříve přesunut.

    Prakticky to je tak, že tento mechanizmus spíše hru z rovnováhy vyvádí, než že ji ustavuje. Typicky totiž umírají častěji low-skill hráči než ti lepší. To vede k tomu, že nakonec proti sobě hraje tým skillerů a tým lamerů a nedá se s tím nic dělat. Hráčům se nedá domluvit, aby zkusili hru vyvážit sami.

    Místo toho často vídám, jak profíci farmí pár chudáků na spawnu, kteří se jim nedokážou postavit. I když se jeden z těch lepších hráčů pokusí hru srovnat, většinou pak odejde, protože koho by bavilo pořád hrát proti jasné přesile, kde máte problém opustit spawn s víc jak 50HP (zvlášť CT spawn na dust2 je tím proslulý) ...pokud vám tedy někdo další nepomůže. Ještě horší je pak to, že se někteří hráči po automatickém přesunu pojí nazpět do overu, protože "nechtějí hrát s lamama". Smutné je i to, že k tomu někdy mají sklon i někteří adminé a že to prostě nikdo neřeší. Viděl jsem třeba jednu hru, kde finální skóre bylo asi 30:1, protože CT si ani neškrtli. Pokud někdo z overáků umřel, tak mu stačilo dát si retry, počkat až to přesune někoho jiného a vrátit se nazpět, kde si vesele farmil dál.

    Nebudu zapírat, že já k tomu mám taky občas sklon a chápu, proč to ostatní dělají. V overu je hra o dost jednodušší. Nikdo Vás moc nezabijí, peněz je dostatek, K:D ratio máte slušné, občas jdete někomu ustřelit hlavu nebo odnést vlajku, kterou druhý tým nemá šanci uhlídat. Subjektivně cítíte, že hrajete lépe a ani se nemusíte moc snažit.

    Naopak v tom druhém týmu musíte hrát na 100% a já osobně mám dost problém si to vůbec kvůli stálému stresu užít. Jste neustále frustrovaní, že do vás někdo střílí zezadu, z boku, zdola, shora. A přece, kdyby chodili po jednom a Vy měli zbraň, tak je dáte skoro všechny... A to už csko hraji nějaký ten pátek – pro začátečníka to musí být peklo. Máte pocit, že hrajete úplně sami a že vám nikdo nepomáhá. Což u týmové hry docela vadí.

    Takže... Nešlo by s tím něco dělat? Chodím na Aim, Classic atd. a nikde balancování není problém. Chápu, že to je asi tím, že CTF mód nepracuje s koly jako ostatní módy, kde k přesunu dochází na konci kola, a že na to ten balancovací plugin není dělaný. Navíc plugin nemůže čekat, až někdo umře. Správně by měl přesunout daného, v ten moment nejsilnějšího hráče okamžitě, co nastane silový nepoměr, ať už je hráč naživu nebo není. Dokonce by bylo lepší přesouvat je po dvojicích nebo trojicích, aby se dosáhlo dostatečného promíchání a předešlo vzniku overu.
    Naposledy upraveno Encorte; 09-01-17 v 18:19.

  2. #2
    Pokročilý člen Avatar uživatele Amaterasu
    Datum registrace
    Jul 2014
    Umístění
    Písek
    Příspěvky
    164

    Odpověď: Nevyváženost hry

    Když přijdu občas na server, tak přesně co tady píšeš, děláš ty. Napojím se a ty odejdeš. Neprotiřečíš si chováním a tímhle psaním? Jinak balance je tam v pohodě, jen hráči se občas sejdou jako kopyta a stačí jeden hráč, co rozhodne, jaká strana bude v overu. Jak chceš zabránit tomu, aby se hráči nedomlouvali a neoverovali? Když je někdo jelito a hraje to na fragy, tak bohužel...

  3. #3
    Nováček
    Datum registrace
    Jul 2016
    Příspěvky
    11

    Odpověď: Nevyváženost hry

    Citovat Původně založeno Amaterasu Zobrazit příspěvky
    Když přijdu občas na server, tak přesně co tady píšeš, děláš ty. Napojím se a ty odejdeš. Neprotiřečíš si chováním a tímhle psaním? Jinak balance je tam v pohodě, jen hráči se občas sejdou jako kopyta a stačí jeden hráč, co rozhodne, jaká strana bude v overu. Jak chceš zabránit tomu, aby se hráči nedomlouvali a neoverovali? Když je někdo jelito a hraje to na fragy, tak bohužel...
    No, sám jsem uznal, že mám sklony to sám dělat (to jako hrát v overu). Zvlášť v málo lidech. Ale nikdy do už existujícího overu nechodím, naopak se to snažím srovnat a nebo odejdu, když na to nemám nervy, nebo to prostě nejde (to se týká velkých her, 10 na 10 a více). Nechci tu pořádat nějaký hon na čarodějnice, takže nechci nikoho jmenovat. Ani se nechci pouštět do nějakých osobních konfrontací.

    Nicméně, když jinak nedáš. Musím uznat, že skill rozhodně máš a hrát proti tobě je náročný a já na to často nemám motivaci. To radši odejdu, než abych lezl do týmu za tebou a tím kazil hru ostatním. Není ale pravda, že to dělám vždy. Pokud mám dojem, že hra bude vyvážená (to jako vytáhnu nohy ze spawnu, aniž by do mě střílelo pět botů ze všech stran, když nakupuju) a spíš v menším počtu, tak klidně zůstanu. Rád hraju proti dobrým hráčům a jejich skill uznám. Nestává se to často, ale už jsme takhle proti sobě párkrát hráli. Pochop ale, že jít s tebou do souboje není úplně příjemný, když do mě pořád šijou zezadu dva a z boku další, co se tám konstantně dostávají jenom proto, protože to nikdo ode mě nedokáže pokrýt.

    Co se tebe dál týče – napojíš se a jak nemáš po pár pokusech skóre typu 30:0, tak se odpojíš, jinak zůstaneš třeba do konce. Co třeba zůstat déle, i když to tolik nejde a když se ti tím pokazí rank? Nemůžeš si tu hrát na svatouška, když spawn-killuješ a farmíš fragy jako mnoho dalších. Třeba na dust2, na plantu A, s famasem, před pár dny, plný server, dal jsi asi 15 fragů za půl minuty. Spectoval jsem tě. Jasně, můžeš argumentovat tím, že vlajku nesl někdo jiný a ty jsi akorat čistil cestu. Podle mě by ale bylo fér dopřát těm CT aspoň trochu oddechu a chvíli do nich nestřílet. K chudákům CT jsi z vlastní iniciativy pomoct nešel, a ani ti to asi nepřišlo blbý, je takhle farmit. Tak kdo pak hraje na fragy? Myslím si, že by ses měl snažit hru balancovat sám, zvlášť když chceš být admin. Třeba i každou chvíli vlastnoručně změnit tým a jít tak příkladem. Jen ať ti overáci lezou za tebou, aspoň se to bude celé pořád míchat. Ale to je možná až moc náročný požadavek. Tak. Doufám, že jsem tě tímhle malým kázáním neurazil.

    Myslím, že nikdo tu asi není bez hříchu (včetně mě) a proto to celé píšu. Kategoricky odmítám, že balance na CTF je v pohodě. Není. Na všech ostatních serverech je balance založena na skóre (to jest, pokud je počtová nerovnováha, rozděl hráče tak, aby rozdíl průměrných skóre obou týmu byl nejmenší – pokud počtová nerovnováha není, tak je aspoň povyměňuj, aby byl opět rozdíl minimální). Na CTF nic tak sofistikovaného neexistuje. Tam se prostě přesune ten, kdo první umře (aby jich bylo v obou týmech stejně) a k žádnému prohazování nedochází, pokud už jich stejně je. Skóre (nebo K:D ratio nebo ostatně jakákoliv informace o tom, jak ten člověk hraje) se VŮBEC neuvažuje. To je fakt, každý se o tom může jít vlastnoručně přesvědčit.

    Například na Aimu nebo jakémkoliv Classic pubu z tohoto důvodu není možné udržet over, protože na konci každého kola stejně dojde k zamíchání. Což rozhodně není případ CTF. Aby bylo jasno, nevadí mi prohrávat, když se hraje 3 high-skill hráči + 3 low-skill proti 3 high-skill + 3 low-skill. Vadí mi ale, že je vůbec možné hrát 5 high-skill + 1 low-skill proti 1 high-skill + 5 low-skill, protože to je v podstatě 5v1, ať už jsem na jakékoliv straně (i když znovu podotýkám, že hrát v overu je velice příjemné a chápu proč se to děje). A právě tomu by měla balance zabránit. A to se neděje.
    Naposledy upraveno Encorte; 09-01-17 v 23:47.

  4. #4
    Pokročilý člen Avatar uživatele Amaterasu
    Datum registrace
    Jul 2014
    Umístění
    Písek
    Příspěvky
    164

    Odpověď: Nevyváženost hry

    Tak jo když jsi to nakousl. Každý den si měníš nick, ležíš někde na mapě a děláš PŘESNĚ to co tady píšeš, aby se nedělalo. Teďka jsem byl toho svědek. Za celou hru jsi se nedotkl vlajky, či se pokusil jí vzít. Jediný co tě zajímalo jsem byl já, když jsi walkoval a hledal si mě. Jestli je někde statistika nošení vlajek, tak ty kamaráde tam bude mít sotva jednu.

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Pravidla přispívání

  • Nemůžete zakládat témata
  • Nemůžete odpovídat
  • Nemůžete přidávat přílohy
  • Nemůžete upravovat své příspěvky
  •