Strana 1 z 4 123 ... PosledníPoslední
Zobrazit výsledky od 1 do 15 z 46

Téma: (návrh) Vše okolo Basebuilderu! Mapy, HLTV, Reset atd.

  1. #1
    Turnan.
    Guest

    Lightbulb (návrh) Vše okolo Basebuilderu! Mapy, HLTV, Reset atd.

    Zdravím, dneska jsem udělal menší výskum co se týče map, příkazů a spoustu dalších věcí.

    MAPY

    Ponechat

    bb_RnX
    bb_basement6
    bb_corners7
    bb_crete3
    bb_lockout
    bb_rooshin
    bb_ultrabuild4
    bb_alley
    bb_revenge_dust
    bb_revenge_snow
    bb_autumn
    bb_ff_alley_v2
    bb_antiquity
    bb_orange_dworld
    bb_castle
    bb_construction
    bb_kyku
    bb_schoolbgbackyard
    bb_stepup
    bb_tutanhamun_lite

    Vyřadit

    bb_incline3, bloků sice hodně, ale některým hráčům to dělá obrovský problém + střecha je víc nahnutá než běžné bloky, viz. screen: https://ctrlv.cz/pn4v možná to není tak viděl, ale dejte si pod sebe jeden, na šířku, krátký blok a nad sebe dejte střechu. V určitém bodě se seknete.
    bb_frozen, málo bloků
    bb_infection2, málo bloků
    bb_zow_snowy3, málo bloků
    bb_base_b3, málo bloků.
    bb_firar, neviditelné bloky, viz. demo: http://csko.cz/dema?UPD=zwPGwmOg
    bb_kiviseinad, málo bloků, btw. na rezervu není.

    Opravit

    bb_expert, díra na spawnu, na rezervu jsem jji nenašel, ale starší hráči se přez ní dostávají během stavění k CT
    bb_jail, některé ZM se občas probugujou, přez "balkon", nebo co to občas vyčuhuje, viz. screen: https://ctrlv.cz/7ngS Btw. na rezervu není.

    Přidat

    http://gamebanana.com/maps/165037 - balíček map, z kterého jsou nejvohnejší mapy, dle mého názoru, zde uvedené: bb_InTeLiGenT, spousta místa a bloků. bb_useblock2 - spousta místa a bloků. bb_extrabuild_InT, spousta místa a bloků.
    http://gamebanana.com/maps/180309 - o něco mín místa, ale bloků je tam hodně.
    http://gamebanana.com/maps/177232 - spoooouuuusta místa, stejně tak bloků, ale jak říkal Mr.Blue, barvičky má každý rád :3
    http://gamebanana.com/maps/159293 - místo, spousta bloků.
    http://gamebanana.com/maps/166292 - hoooooodně velký areál na stavění kempů, bloků je tam sice o něco mín, ale dá se s nimi stavět.
    http://gamebanana.com/maps/183762 - Spousty bloků, stejně tak místa.
    http://gamebanana.com/maps/158078 - Hodně bloků, ale místa o něco méně.
    http://gamebanana.com/maps/181984 - Místa je tu o něco mín, ale zato bloků je tam hodně.

    PŘÍKAZY

    Zrušení příkazu "/lock" "bb_lock"

    Na začátek si musíme rozebrat, co je to příkaz "/lock" a "/autolock", některým hráčům to občas hned nedojde, ale to se stává.

    "/lock" - umožňuje si zarezervovat areál, pozorováním bloku a hned potom napsáním příkazu.
    "/autolock" - umožňuje zarezervovat areál, pozorováním bloku a následně kliknutí na klávesu "e", nebo na čem máte "+use"

    Problémem příkazu "/lock" bývá tento - úmyslné lockování bloků v cizích areálech. Tento oríšek se však nestává u autolocku.
    Jediné jeho "plus" jsou barevné kempy. Tento "trend" však na BB už skoro úplně zaniknul a už se vůbec neprovozuje.

    Další příkaz

    Tentokrát v konzoli, a to příkaz "kill".
    Jeho obrovské "plus" je to, když se kdokoliv bugne do bloku na spawnu, při respawnu, nebo když někdo spadne do surf-trapu.
    Ve většině přípanů CT zabije svou "oběť" v surf-trapu, problém je ten, že když do něj spadne full T, nebo nad 10K HP T, tak se CT velmi těžko T zabíjí.

    ŘEŠENÍ!

    Kdyby CT mělo "/autolock" kolem bloků na spawnu, jednoduše by se zakázalo spawnovat v rezervovaném areálu.
    Full T, nebo T nad 8K HP by si tento příkaz mohli napsat do konzole, ostatní T by to měli zakázané. A u CT by se tento příkaz vůbec nedal použít.

    HLTV na Basebuilderu!

    Je to zkrátka podobné jak na JB, akorát občas nestíhám nahrávat demo a ostatní hráči jsou buď nováčci, nebo nestihli, kromě mně, nahrát demo.
    Občas když mám chuť si zahrát, nahlásím max. 2 hráče a celkem mám obavy, kdyby se hráč odpojil před smrtí, nebo vykutil jinou pikli, tak když už jsem v kempě hráče, radši si preventivně nahrávám demo, ale na něho mi už občas docházejí nápady na jméno a nebo jednoduše ztratím drahocené HP, které jsem mohl v klidu využít, ale vtom případě si pak musím dát regen, ale z něho zas ztratím 37 bodů. Je to 50/50. Buď se CT odpojí před smrtí, nebo to nestihne a nebo ztratím 37 bodů jenom na 1 kill. Proto prosím o zavedení HLTV na Basebuilder.

    RESET VŠECH STATŮ NA BASEBUILDERU!

    Tento víkend jsem zachyťil obrovské množství nováčků (Duran252, F.L.Y. PROD. SERGEI BARRACUDA, Wa[y]N, Maggie atd.) a nerad bych nejen já o ně přišel. Zvlášť, když těd občas na server dorazí nějaké to fullko jako např. Samco, Party :P, TlustejFatty, SAŠKA, InF. atd. K tomu ještě já s regenem ( :D ) to je v podstatě to samé jak fullko, když já se zvlášť s nikým nemazlím a každý má u mně stejný metr. Žádná výnimka, žádná chuďinka. A těd poslední dobou jsou tu nováčci, kteří potřebujou pomoct, nevědí si rady a fullka s nimi nechtějí stavět (některé).

    Banování pláče, debilních keců a ohraného fňukání

    Už mně fakt vytáčí bindy a kecy typu: "Kdo plní, žije, kdo ne, jde dolů". Myslel jsem si, že jeďině děcka brečí, když je někdo ve hře zabije, hold, dělají to i starší hráči.
    Tak stejně "Máš PW :)", přesný příklad je CHL hráče "DropmaN" který neustále brečí, když ho někdo zabije. Také, když ho někdo nenechá být, povolá do akce "svoje houmi nugetky" jako např. Alko, InF. atd. od kterých pak vyžaduje, aby nechali "PW" danému hráči, kterého si on zvolí. Takové drama by se nemuselo odehrávat, kdyby se to jednoduše banovalo. To znamená +Další pravidlo do seznamu pravidel :).

    Upravení respawnu u ZM

    Občas se stane, že se "brána" která dělí během stavění ZM od CT nestihne uzavřít a ZM tak po respawnu co nejrychleji se snaží přez ní vyběhnout. Občas se to povede a ZM tak otravuje CT blokováním, "boxováním" a CT když ho blokne, tak je to v podstatě to samé jak blokování hráčů do bloku. CT se v tom případě nemá jak bránit.

    ŘEŠENÍ!

    Sekundové zmražení ZM na začátku stavění.
    ----------------------------------------------------------
    Jestli jsem na něco zapoměl, kdyžtak to ráno editnu. Toď ode mně vše.
    Naposledy upraveno Turnan.; 29-07-17 v 17:33. Důvod: další mapy.

  2. #2
    Profesionální člen Avatar uživatele TlustejFatty
    Datum registrace
    Apr 2016
    Příspěvky
    226

    Odpověď: (návrh) Vše okolo Basebuilderu! Mapy, HLTV, Reset atd.

    Mapy PRO

    Zrušení příkazu "/lock" "bb_lock" NE

    Reset statů PŘÍŠTÍ ROK

    Upravení respawnu u ZM PRO

  3. #3
    Server admin
    Datum registrace
    Jul 2014
    Umístění
    Zlín, Prostějov
    Příspěvky
    2,498

    Odpověď: (návrh) Vše okolo Basebuilderu! Mapy, HLTV, Reset atd.

    Zombie hraje málo lidí, BB není výjimkou. Mapy bych nechal, každá má své "kouzlo". Přidat se klidně nějaké můžou, ale podle mě to nemá smysl.
    Příkazy nechat tak, jak jsou.
    HLTV je zbytečnost. Pravidla tam hráči porušují, ovšem nic závažného tam není.
    Reset je už v podstatě jedno. Osobně bych BB nehrál aktivně, jenom bych tam chodil na hlášení. Ale třeba se to změní, tak jak na CODku, kde po resetu hraje více lidí.
    Ty "kecy" se snaž skousnout, s tím nic neuděláš. Případně máš příkaz /mute
    S tím spawnem jsem to nějak pochopil, ale nechal bych to také tak, jak to je.

  4. #4
    Turnan.
    Guest

    Odpověď: (návrh) Vše okolo Basebuilderu! Mapy, HLTV, Reset atd.

    Citovat Původně založeno TlustejFatty Zobrazit příspěvky
    Zrušení příkazu "/lock" "bb_lock" NE
    K čemu ten příkaz je?

    Citovat Původně založeno Troppe Zobrazit příspěvky
    HLTV je zbytečnost. Pravidla tam hráči porušují, ovšem nic závažného tam není.
    Závažné je to, když ty pravidla porušují nějací puberťáci a tím tu hru kazí natolik, že odchází spousta nováčků, kteří se ovšem už nikdy natom serveru neukážou.
    Samozřejmě, až po delší době se tam ukážou, ale už by tam mohl být pořádek. A jak už jsem psal, občas nestihnu nahrávat dema, kolik tam těch přestupků je, tolik, že bych tím zaspamoval celé forko. Zas tak velký problém není ani vtom, že nestíhám nahrávat demo, horší je to, když napíšu do konzole "stop" a během tohoto krátkého procesu (ač se vám to zdá velmi, velmi divné) se stane spousta dalších událostí (NK, blokování při východu atd). Pak je zas problém v tom, že chci nahlašovat během hry, ale demo se uploaduje celkem dlouho a laguje se mi přitom net.
    Možná jsem to nějak blbě popsal, ale to HLTV by tam bylo užitečné.

    Citovat Původně založeno Troppe Zobrazit příspěvky
    Případně máš příkaz /mute
    Tak proč se tu banujou nadávky?

    Citovat Původně založeno Troppe Zobrazit příspěvky
    S tím spawnem jsem to nějak pochopil, ale nechal bych to také tak, jak to je.
    Tak ty jsi admin, ty to zas tak neprožíváš, ale celkově toto téma jsem udělal kvůli nováčkům, protože ti se nemají jak bránit, moc to tam neznají, nestíhají a když třeba bloknou nějaké to fullko, tak jim začne vyhrožovat banem, že ho buguje do bloku a právě ve většině případů ho pustí, ale T ho pořád otravuje (Víckrát mi fatty prosimtě neskač v bhop kempu :D). Tak jak se pak má bránit.

    Těd jsem přišel, tak jsi to čtu, jestli jsem něco špatně popsal, tak to editnu.
    Naposledy upraveno Turnan.; 24-07-17 v 19:54.

  5. #5
    Server admin
    Datum registrace
    Jul 2014
    Umístění
    Zlín, Prostějov
    Příspěvky
    2,498

    Odpověď: (návrh) Vše okolo Basebuilderu! Mapy, HLTV, Reset atd.

    Tak pokud budeš hlásit skok z airu, pasivní expení atd, tak to se řeší přímo ve hře. HLTV je tu zbytečné. HLTV je na Aim serverech, kde je každou chvilku nějaký cheater s wh či ab, na zm je to zbytečné zatížení strojů. Demo můžeš začít točit do pěti vteřin.
    Vulgarita a ubrečené kecy jsou něco jiného. Samozřejmě i vulgarita se bere v určitém měřítku, ovšem to má každý postavené jinak. Kdybych měl banovat za ubrečené a stupidní kecy, vybanoval bych 3/4 serverů.
    Jak jsem si to teď více pročítal, pochopil jsem to. Pokud ZM opustí svůj spawn před "uzavřením brány" a CT ho blokne, je vše v pořádku. ZM tam nemá co dělat, pouze hráče otravuje. Výjimkou jsou někteří zombíci, co se dívají co a jak se staví, ale těch je tam hrstka. Pokud se ti tohle stane, hoď do zombíka blok a jdi stavět dál.

  6. #6
    Turnan.
    Guest

    Odpověď: (návrh) Vše okolo Basebuilderu! Mapy, HLTV, Reset atd.

    Citovat Původně založeno Troppe Zobrazit příspěvky
    Tak pokud budeš hlásit skok z airu, pasivní expení atd, tak to se řeší přímo ve hře.
    Nejmín 1 000 000x krát jsem hlásil přez "!" a na 2 hlášení došel Samco, ostatní nic. Btw. nevím, jestli to tak vnímám jen já, ale mám dojem, že jediný kdo hlásí posledních pár týdnů z BB jsem jenom a pouze já. Posledních pár dní pozoruji na BB speedhack. Občas je to právě velmi krátký moment, když hráč použie SH v tunelu a hned jde pryč. SH je už celkem závažné porušení pravidel, ne?

    Citovat Původně založeno Troppe Zobrazit příspěvky
    Pokud ZM opustí svůj spawn před "uzavřením brány" a CT ho blokne, je vše v pořádku. ZM tam nemá co dělat, pouze hráče otravuje.
    No právě, jako, řekněme si na rovinu, lidi rádi hledají mezery v pravidlách a považovali by to za bugování hráčů do bloků. A tohle by se dalo jednodušše obejít tím sekundovým zdržením. Zas tak těžké to není nastavit, ne? -,-
    Naposledy upraveno Turnan.; 25-07-17 v 15:20.

  7. #7
    Server admin
    Datum registrace
    Jul 2014
    Umístění
    Zlín, Prostějov
    Příspěvky
    2,498

    Odpověď: (návrh) Vše okolo Basebuilderu! Mapy, HLTV, Reset atd.

    ZM adminů je málo a ne každý má čas. Jak jsem psal, není těžké do 3 vteřin začít točit demo a fouknout to na fórko. Pokud už zapne ten sh, nezapne ho jenom jednou.
    Nevím, jak se to nastavuje, to je už na Kotlovi. Zombíci tam nemají co dělat, CT je může bloknout bez trestu, to už jsem tu také psal.

  8. #8
    Turnan.
    Guest

    Odpověď: (návrh) Vše okolo Basebuilderu! Mapy, HLTV, Reset atd.

    Dobře, tak to HLTV je v celku špatný nápad, ale ten respawn bych přece jen upravil.

  9. #9
    Turnan.
    Guest

    Odpověď: (návrh) Vše okolo Basebuilderu! Mapy, HLTV, Reset atd.

    Už delší dobu zachytávám jeden problém, který neštve jenom mně, ale i starší hráče a mohl by se jednoduše vyřešít

    1 Zombie, 1 Bot

    Každou 2 hru se mi stává, že se připojím do téhle tabulky

    Sergei 0 0 27
    anonym 0 0 5
    anonim 0 0 20
    anon 0 0 13
    ym 0 0 12

    nejakejrandomkid 0 0 2

    A když je "nejakejrandomkid" ZM, tak, buď si napíše do konzole kill (Obcházení hry za ZM), nebo odejte a tím zkazí CT hru.

    Řešení!

    Přidání 1 bota k týmu s 1 hráčem. Ne k CT, pouze k ZM.

    Obrovské +
    Dalo by se tak předejít obcházením hry za ZM.

  10. #10
    Turnan.
    Guest

    Odpověď: (návrh) Vše okolo Basebuilderu! Mapy, HLTV, Reset atd.

    Mám takový menší dotaz, aby se zároveň na tento návrh nezapomělo.

    Povolený lader ve 3 hráčích?

    Mám otázku, spíš na kemp, který se staví vždy na BB. Samozřejmě vím, že 3 hráči v 2 ladru, 1 nezvaný hráč by dostal ban, ale co kdyby se blokl spawn 3 ladrem?

    PŘÍKLAD

    Připojím se na server, kde je bb_inferno_iplay mapa. Na té mapě se blokne 1 východ a 2. 3. ladrem, jsme 3 CT, 1 CT nemá kemp a 2 CT blokli spawn tím 3 ladrem. Když se všichni dostaneme přez 3. lader a všichni 3 kempíme "před" laderem, banuje se to? viz. screen: https://ctrlv.cz/CKml
    Naposledy upraveno Turnan.; 31-07-17 v 22:32.

  11. #11
    Turnan.
    Guest

    Odpověď: (návrh) Vše okolo Basebuilderu! Mapy, HLTV, Reset atd.

    Přikládám další problém, který navazuje na post, číslo #9

    "Rychlé kolo"

    Jak já nazývám "Rychlé kolo". Je velmi nepříjemná situace pro CT, kdy v jednu stejnou chvíli zabijou všechny ZM a tím pádem kolo skončí, ani né do 1/4 minuty.

    Problém je vtom, že CT z toho nemají body a tudíž už nemají chuť stavět a ZM si je lehce nakazí další kolo, protože CT už se nechce stavět a tak opomíjí základní faktory jako: "okno", střecha a délka kempu (Vlastní zkušenost).

    ŘEŠENÍ

    Zrušit výhru CT, dokuď neskončí časový limit, ZM tak budou plňit, dokuď neskončí kolo (přenastavit).

  12. #12
    Server admin
    Datum registrace
    Jul 2014
    Umístění
    Zlín, Prostějov
    Příspěvky
    2,498

    Odpověď: (návrh) Vše okolo Basebuilderu! Mapy, HLTV, Reset atd.

    9# Pokud by to šlo nějak zařídit, jsem pro. Stává se mi, že jsem u zm sám a mám jiné hlášení, tudíž se musím odpojit a pak je zbytečný reset mapy.
    10# Pokud je bloknutá část spawnu, kemp se rozebere. Nejraději bych to řešil jako na bb_dust_iplay. Je jedno, jestli ten 1 nemá kemp. Není problém začít stavět dál od spawnu, nic se tím nezmění. Pokud se dá projít, neřeším to.

  13. #13
    Turnan.
    Guest

    Odpověď: (návrh) Vše okolo Basebuilderu! Mapy, HLTV, Reset atd.

    Citovat Původně založeno Troppe Zobrazit příspěvky
    Pokud je bloknutá část spawnu, kemp se rozebere.
    Tak to by se celkově mohl upravit areal spawnu. Tím myslím, že by se na každé mapě udělal automatický neviďitelný areál, kde by se nedaly dávat bloky. Tím myslím, něco jako autolock, ale nemuseli by ho dělat hráči, ale Kotel by ho udělal po všech mapách, kol. východu spawnu, nebo nějaký admin, pokud může, nebo vůbec smí upravovat mapy.

    Ten areál si představuju nějak takto, viz. screen:n https://beta.ctrlv.cz/DIPu, https://beta.ctrlv.cz/icR3 (Vím, není to geometricky žádný skill, ale je to na ukázku).
    Zas by si někdo mohl dát práci s tímto: https://ctrlv.cz/xQP6, ale to už je blokování spawnu, s tím nic neuděláme, jeďině potrestat banem +další hlášení na foru.

  14. #14
    Profesionální člen Avatar uživatele method__maan
    Datum registrace
    Mar 2016
    Příspěvky
    234

    Odpověď: (návrh) Vše okolo Basebuilderu! Mapy, HLTV, Reset atd.

    Nápad s boty by se mohl zkusit. Jak je to třeba na CTF, o botech by si rozhodli sami hráči pomocí příkazů _botadd / _botkick.

  15. #15
    Turnan.
    Guest

    Odpověď: (návrh) Vše okolo Basebuilderu! Mapy, HLTV, Reset atd.

    ZRUŠENÍ BASEBUILDER 2

    Nevím, jestli se udělala 2 jen kvůli tomu, že rok byl ten 1 server plný, ale dneska není ani 1 server plný (za den max. 16 hráču (i to ne)) ale poslední dobou už ten 2 server pěkne kazí hru.

    Důvody jsou jasné
    --------------------
    ZM nedává, tak jde na 2. (Žádné ZM, čekání na další)
    Blbá mapa, jde se na 2.
    Odpojení před smrtí, jde se na 2. (po odpojení před smrtí, jsou ZM samy a musí čekat na další CT)

    Všem těmto problémům by se dalo předejít i jinak, ale když už 1 server je prázdný, z toho 2 není vůbec plný, proč ho nezrušit.

    Zase jsou tu jiná řešení
    -------------------------
    ZM nedává - zrušení serveru.
    Blbá mapa - čekání.
    Odpojení před smrtí (CT během vypuštění ZM) - auto. ban, nebo automatická výhra ZM.

    To odpojení před smrtí jsem myslel tak, že když se vypustí ZM, tak CT se nesmí odpojit dokuď neskončí kolo, nebo ho jiné ZM nezabije. Takže odpojení za CT během hry by dostalo auto. ban.

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Pravidla přispívání

  • Nemůžete zakládat témata
  • Nemůžete odpovídat
  • Nemůžete přidávat přílohy
  • Nemůžete upravovat své příspěvky
  •