Zobrazit výsledky od 1 do 7 z 7

Téma: Trouble In Terrorist Town - užitočné rady a tipy :)

  1. #1
    Ex-admin Avatar uživatele metanol
    Datum registrace
    Jul 2015
    Umístění
    Bratislava
    Příspěvky
    301


    1 z 1 hráčů považuje tento příspěvek za přínosný.

    Cool Trouble In Terrorist Town - užitočné rady a tipy :)

    Pred niekoľkými dňami admin The Frisco urobil veľmi dobrý thread k momentálne veľmi populárnemu módu TTT, ktorý nájdete tu: http://csko.cz/forum/showthread.php?...terrorist-town

    Ja som sa rozhodol dať sem rovnako zaujímavé informácie, ku ktorým som sa dopracoval od kedy hrám TTT mód na Kotelne, a ktoré Vám môžu pomôcť stať sa jedným z mastrov tohto módu

    Ako prvé si treba uvedomiť, že rovnako ako celé Counter-Strike, je mód TTT hlavne o tom ako uvažuješ a ako nad hrou rozmýšlaš

    Nevinný:

    Za nevinných hráme asi najčastejšie, a veľa z hráčov hranie v tejto kategórii považuje sa veľmi nudné. To je však chyba, pretože aj ako nevinný sa vieš dobre pri hre zabaviť, a rovnako získať veľa karmy. Tu je pár tipov ako na to:

    1) Nezabíjaj zbrklo: Vyvaruj sa rýchlemu a random zabíjaniu. Nezabíjaj každého kto iba vystrelí do vzduchu, a daj dole prst z myši. Napríklad ak vidíš dvoch hráčov sa zabíjať, nenabehni hneď a nezabi toho čo zostane, nikdy nevieš ktorý z nich bol zradca, duplom ak nevidíš ktorý začal strieľať. Prečítaj si jeho meno, a počkaj než detektív prezrie mrtvolu, vtedy už budeš vedieť o tomto hráčovi viac. Zbieraj o ňom informácie. Tým že ho hneď zabiješ, aj keď nie si vôbec presvedčený, sa vystavuješ riziku zníženia karmy. Viac v nasledujúcom bode.

    2) Zbieraj informácie: Sleduj reakcie hráčov, sleduj ich aj keď už vieš že sú nevinný, sleduj kde sa pohybujú často, na akej mape kde. Často ak sú zradcovia, výrazne menia pôsobisko a pohybujú sa inde - platí hlavne práve pri lepších hráčoch. Je to veľmi nepatrné, ale ja osobne som si takto zmapoval už veľké množstvo hráčov, preto viem kedy je pri nich väčšia pravdepodobnosť že sú zradcovia.

    3) Dávaj si pozor: Ak si nevinný, drž sa čo najviac na viditeľných miestach, pri väčšej skupine ľudí - ale niekde na kraji, aby si sa vyhol prípadnému jihadu. Ak budeš sám behať po budovách, lákaš tým zradcov ktorý ťa veľmi ľahko v dvoch zabijú.

    4) Hitovanie: Nehituj len tak ostatných hráčov, ak sú rovnako nevinný, pomáhaš tým vlastne ostatným zradcom.


    Detektív

    Detektív je podľa mňa u hráčov veľmi slabo využívaná rola, pri tom je skvelá na nabranie veľkého množstva karmy. Tu je pár tipov ako hrať za Detektiva.

    1) Teleport: Ako prvú vec často menej skúsený hráči čakajú na kredit, aby mohli kúpiť Golden Deagle, ale je lepšie investovať prvý kredit do Teleportu. Navolíš si miesto na spawn, a pri akomkoľvek nebezpečenstve sa portneš, prežiješ tak o mnoho dlhšie.

    2) Nalákanie: Teleport má veľmi dobrý zmysel pri zisťovaní zradcov. Osobne ho používam tak, že sa ako detektív schválne motám na miestach kde sú zradcovia, a často sa niektorý z nich prezradí a začne ma zabíjať. Vtedy viem kto to bol, portnem sa a tak už presne viem kto je zradca. Takto môžeš o mnoho skôr zistiť kto je zradca ako Golden deaglami.

    3) DNA Scanner: Frisco už čo to povedal o DNA Scanner tu, tak si to prečítaj, je to veľmi užitočná vecička, a potom už aj pochopíš, prečo ťa dokáže skúsený hráč za Detektiva zabiť "Len tak random". Random to nebolo :)

    4) Skúmaj mrtvoly: Skúmaj každú možnú mrtvolu. Každé preskúmanie ti dáva 10 karmy, a tak iba týmto spôsobom môžeš získať za kolo aj 100 karmy, čo veľmi pomôže. Rovnako môžeš získať viac informácií: Napríklad ak teraz vidím hráča Indian0 mrtvého, a pred chvíľkou som ho videl vedľa Ritschiho, mám podozrenie že to je on. Nezabijem ho však hneď, iba ho mám na zreteli.

    5) Golden Deagle: Golden Deagle je zbraň za 2 kredity ktorá obsahuje jeden náboj. V prípade že strelíte do hráča, buď ho to označí zelenou - tým viete že je nevinný, v prípade že je zradca, tak ho to rovno zabije.



    Zrádce

    Najobľúbenejšia kategória pre hráčov, samozrejme dá sa pochopiť prečo. Ak chceš ale ako zradca zabiť viac ako 1-2 hráčov za kolo, musíš pri hre rovnako rozmýšlať.

    1) Komunikuj: S ostatnými zradcami máte Teamchat, a môžete sa teda dohadovať na taktike. Využívaj tento prostriedok, a hraj ako team. Máte tak väčšiu šancu vyhrať kolo.

    2) Rozmýšlaj: Rozmýšlaj nad možnými dôsledkami ak niekoho zabiješ. Je jasné že ak len tak zabiješ v dave hráča, že zomrieš. Ak si v dave, využívaj skôr zmätok, keď sa hráči zabíjajú, a vtedy z kraja skupiny niekoho zabi.

    3) USP: USP je osobne moja najobľúbenejšia zbraň, má veľký damage, a pri vyššej karme dokážeš hráča zabiť na 2 rany. Rovnako si kupuj vestu, často krát ti dokáže zachrániť život.

    4) AWP: Ak máš v pláne použiť AWP, dobre si rozmysli kde sa zakempíš. Mysli na to, že AWP nezabije človeka na jednu ranu do hrude, a preto mier na hlavu a hľadaj hráčov s menej karmy a málo HP. Predtým než vystrelíš si rozmysli únikovú cestu, pretože AWP počujú všetci, a po výstrele musíš ihneď nenápadne zmeniť pozíciu.

    5) C4: Toto je rovnako dobrá pomôcka. Skús C4 umiestniť na mieste kde sa často zdržujú hráči. Ak ich to nezabije, uberie im to veľa HP, čo ti môže pomôcť. Pozor! Ostatný hráči môžu v TAB vidieť ak máš bombu, preto ju plantni hneď po zakúpení. Ak klikneš pred plantom na pravé tlačidlo myši, môžeš nastaviť rôzny čas výbuchu, od 30 sekúnd.

    6) Jihad: Pomocou Jihadu môžeš zabiť veľké množstvo hráčov, ale využívaj ho skôr ako poslednú možnosť, napríklad je ešte veľa hráčov a máš menej HP, a chceš pomôcť ostatným hráčom. Skús ho využiť napríklad v uzavretých priestoroch, kde hráči nemajú možnosť utiecť. Na jeho použitie ale upozorni dopredu spoluhráčov, často ak zabiješ seba a ešte jedného zradcu, tak ti ani 6 ďalších killov nepomôže k + karme :)


    Podobných rád a trikov mám oveľa viac, budem ich ale pridávať postupne, aby som neprišiel o všetko Know-How. Rovnako budem rád ak sa o svoje podelíte aj vy :)
    Naposledy upraveno metanol; 16-04-20 v 01:01. Důvod: update
    - techtrance - psytrance -

  2. #2
    Ex-admin
    Datum registrace
    Nov 2011
    Příspěvky
    1,224


    Odpověď: Trouble In Terrorist Town - užitočné rady a tipy :)

    dobrá práce chtělo by to sem přidat i nějaké přesměrování ze hry, ať si to můžou noví hráči přečíst

    nejvíc cením tuhle připomínku, kterou do hlavy hráčů těžko dostávám:
    Napríklad ak vidíš dvoch hráčov sa zabíjať, nenabehni hneď a nezabi toho čo zostane, nikdy nevieš ktorý z nich bol zradca

  3. #3
    Ex-admin Avatar uživatele metanol
    Datum registrace
    Jul 2015
    Umístění
    Bratislava
    Příspěvky
    301


    Odpověď: Trouble In Terrorist Town - užitočné rady a tipy :)

    To by bodlo, napríklad že by sa k tomuto dostal hráč jednoducho z menu. Potom navrhnem Kotlovi, robím teraz preklad pravidiel do EN. :)

    E1: K tejto vete:
    Napríklad ak vidíš dvoch hráčov sa zabíjať, nenabehni hneď a nezabi toho čo zostane, nikdy nevieš ktorý z nich bol zradca

    Tú smerujem hlavne už k pravidelnejším hráčom TTT, nie iba k nováčikom, pretože aj tí to často robia.
    - techtrance - psytrance -

  4. #4
    Ex-admin Avatar uživatele Leilloo
    Datum registrace
    Feb 2016
    Umístění
    TTT,JB
    Příspěvky
    360


    Odpověď: Trouble In Terrorist Town - užitočné rady a tipy :)

    Metanol cenim za to ze si si dal zo vsetkym tolko prace pre vsetkych zaciatocnikov tohto modu..Ak budem mat niake rady tak ich postnem

    Super napad :)

  5. #5
    Server admin Avatar uživatele NarutoO
    Datum registrace
    Jul 2013
    Umístění
    Kraj středočeský
    Příspěvky
    1,255


    Odpověď: Trouble In Terrorist Town - užitočné rady a tipy :)

    Za mě též malé bezvýznamné +.

    Možná proto, že ten opěvovaný bod jsem začal plnit dneska.
    Vím,že to vypadá ,že se akorát vymlouvám,ale viděl jsem to u náké žádosti,kde koprákek psal,že měl stejný problém.

  6. #6
    Nováček Avatar uživatele Pyszczek
    Datum registrace
    May 2017
    Umístění
    Trinec
    Příspěvky
    10


    Odpověď: Trouble In Terrorist Town - užitočné rady a tipy :)

    K čemu je u detektiva ten deagle ?? Nějak nemůžu nikde najít vysvětlení

  7. #7
    Stálý člen Avatar uživatele Fellow
    Datum registrace
    Jul 2015
    Umístění
    Jailbreak/Trouble in Terrorist Town/GunGame
    Příspěvky
    707


    Odpověď: Trouble In Terrorist Town - užitočné rady a tipy :)

    GoldenDeagle je zbraň s jedným nábojom a slúži detektívovi označiť hráča. Pokiaľ je hráč po zásahu nevinný dostane zelenú auru okolo seba. Keď Detektív trafí goldenom zradcu zabije ho to na jednu ranu.

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Tags for this Thread

Pravidla přispívání

  • Nemůžete zakládat témata
  • Nemůžete odpovídat
  • Nemůžete přidávat přílohy
  • Nemůžete upravovat své příspěvky
  •